پرده گلبهی رنگ ؛ ایجاد فضایی آرام و لطیف در خانه

چیدو پلاس 14 فروردین 1402 ، ،

گلبهی رنگی آرامش بخش است. خیلی ها این رنگ را به دلیل همین ویژگی اش انتخاب می کنند و از زیبایی آن نیز بهره می برند. پرده گلبهی رنگ می تواند فضای خانه را غرق در لطافت و زیبایی کند. عبور نور از میان تار و پود های گلبهی رنگ و ایجاد نوری گرم و دلپذیر در محیط خانه، کاری است که پرده گلبهی رنگ انجام می دهد. این رنگ می تواند فضایی دلچسب، آرام، گرم و دوست داشتنی را پدید آورد و به همین دلیل است که خیلی ها برای پنجره های پذیرایی یا اتاق خواب شان به سراغ پرده ای با این رنگ می روند. ما هم این متن را به موضوع پرده های گلبهی رنگ اختصاص دادیم و قرار است همه چیز را در رابطه با آن بررسی کنیم.

ویژگی های پرده گلبهی

همانطور که می دانید گلبهی رنگی گرم محسوب می شود. این رنگ کمی نارنجی و کمی صورتی در خود دارد و رنگی روشن است، به همین دلیل هنگامی که از آن در قسمت های مختلف دکوراسیون استفاده شود، فضا رو به گرمی می رود. پرده گلبهی رنگ به گرم شدن بیشتر محیط کمک می کند زیرا همانگونه که گفته شد هنگامی که نور از پرده ای با این رنگ عبور کند، به گرمای آن (از نظر حسی و بصری و نه به لحاظ فیزیکی) افزوده می شود. این پرده می تواند محیطی صمیمی و خودمانی را به وجود آورد به همین دلیل کاربرد آن در اتاق خواب بسیار پیشنهاد می شود.

پرده گلبهی رنگ برای استفاده در چه خانه هایی مناسب است؟

این رنگ، رنگی است که در همه خانه ها چه بزرگ و چه کوچک می توان از آن استفاده کرد. رنگ گلبهی فضا را محدود و گرفته نمی کند و به جای آن به دلباز و زیبا شدن فضا کمک می کند به همین دلیل استفاده از این پرده در خانه های کوچک بسیار عالی است. در خانه های بزرگ و پر نور هم کاربرد پرده گلبهی رنگ باعث می شود که فضا دل باز تر و زیبا تر شود. همانطور که گفته شد از پرده گلبهی رنگ هم در سالن پذیرایی و هم در اتاق خواب می توان استفاده کرد. این رنگ مخصوصا برای تازه عروسان رنگی فوق العاده محسوب می شود و چیدمان اتاق خواب عروس با پرده ای به این رنگ بی نظیر خواهد شد.

انواع مدل های پرده گلبهی رنگ

این پرده های زیبا در مدل ها، طرح ها و ترکیب های مختلفی بر پنجره ها نصب می شوند. پرده گلبهی رنگ می تواند به تنهایی و به شکلی ساده و یا در ترکیب با یک رنگ دیگر نظیر رنگ سفید به کار رود. پرده های حریر گلبهی رنگ لطافت و ظرافت خاصی دارند که موجب زیبایی هر چه بیشتر پنجره ها می شوند، پرده های توری گلبهی رنگ با طرح های جذاب خود می توانند فضایی سرشار از احساس را پدید آورند زیرا هنگامی که نور از این پرده های توری عبور کرده و به درون می تابد، طرح ها و نقش های بسیار جذابی را بر روی زمین ایجاد می کند. پرده های پارچه ای گلبهی رنگ هم که به صورت پرده اصلی و یا والان در کنار حریر سفید رنگ به کار می روند در نوع خود جالب توجه و دوست داشتنی هستند. از پرده های گلبهی طرح دار هم که نمی توان به این سادگی گذشت و طرح های مختلف این پرده ها همراه با رنگ های دیگر فضایی بهاری و شاد را پدید می آورد.

  • پرده گلبهی ساده: پرده های گلبهی ساده در سه نوع حریر، تور و پارچه ای در بازار موجود هستند. پرده های حریر گلبهی رنگ خود به دو نوع تقسیم می شوند که شامل حریر گلبهی تک رنگ و حریر دو رنگ است. پارچه های حریر دو رنگ که یکی از رنگ های آن گلبهی و رنگ دیگر معمولا سفید است، یکی از زیبا ترین و محبوب ترین انواع پرده های حریر محسوب می شوند.
  • پرده گلبهی طرح دار: پارچه های ضخیم که معمولا به صورت والان مورد استفاده قرار می گیرند، با رنگ گلبهی و طرح های مختلف موجود هستند. در این پارچه ها معمولا از یک یا دو رنگ دیگر مانند سفید، سبز، طوسی و رنگ های دیگر هم استفاده شده که سفید بهترین همنشینی را با گلبهی ایجاد می کند.
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی

پرده گلبهی رنگ با چه دکوراسیونی ست می شود؟

یکی از موارد بسیار مهم در چیدمان ست کردن وسایل با همدیگر است. در سالن پذیرایی ست پرده و مبلمان، و در اتاق خواب ست کردن پرده و رو تختی. البته در هر مکانی هماهنگ بودن رنگ پرده و رنگ دیوار ها هم از اهمیت خاصی برخوردار است. هنگامی که شما از پرده گلبهی رنگ بر روی پنجره های پذیرایی استفاده کرده اید، باید به این توجه کنید که فضای سالن پذیرایی تان دکوراسیونی چه تم رنگی دارد؟ شما هم می توانید فضای سرشار از هارمونی را پدید آورید و یا اینکه از مبلمانی رنگ تیره استفاده کنید و کنتراستی زیبا را به وجود آورید. رنگ هایی مانند سفید، طوسی های تیره و روشن، کرم و شیری و رنگ هایی جسورانه تر مانند آبی کاربنی و لاجوردی یا سبز تیره با پرده گلبهی ست می شوند. مبل های راحتی به این رنگ ها همراه با پرده های گلبهی رنگ یک چیدمان مدرن و بسیار زیبا را تشکیل می دهند. انتخاب هر کدام از رنگ های گفته شده در مبل ها فضایی متفاوت را ایجاد می کنند. مثلا مبل های کرم رنگ در کنار والان گلبهی فضا را به سمت گرم شدن و کاربرد مبل های آبی تیره در کنار پرده پذیرایی گلبهی رنگ فضا را به سمت سرد و خاص شدن پیش می برد. در اتاق خواب هم می توانید رو تختی تان را از یکی از همین رنگ های گفته شده انتخاب کنید تا یک ست جذاب از پرده و رو تختی را در اتاق تان داشته باشید.

ست کردن پرده گلبهی با کوسن ها

برای ست کردن مبلمان با پرده گلبهی، می توانید رنگ پرده را با رنگ کوسن های روی مبل ست کنید. با این کار یک چرخش رنگی مناسب را در سالن ایجاد کرده اید و از طرفی مبلمان و پرده را نیز با هم ست نموده اید. شما می توانید از پارچه ای کاملا مشابه برای پرده گلبهی و کوسن ها استفاده کنید (این موضوع درباره والان پارچه ای گلبهی رنگ است). همچنین قرار دادن کوسن های گلبهی رنگ بر روی مبل هایی با رنگ متفاوت تصویری جذاب و ژورنالی را پدید می آورد.

پرده گلبهی رنگ ساده یا طرح دار؟

اینکه پرده گلبهی رنگ ساده یا طرح دار را برای پنجره های سالن پذیرایی یا اتاق خواب تان انتخاب کنید، اول از همه بستگی به سلیقه شما و سپس به متراژ سالن و خلوتی و شلوغی دکوراسیون آن دارد. اگر سالن پذیرایی تان نسبتا کوچک است، پیشنهاد می شود که از پرده های حریر گلبهی رنگ ساده استفاده کنید و از پارچه طرح دار گلبهی به عنوان کوسن بر روی مبل استفاده نمایید. این موضوع برای زمانی که دکوراسیون شلوغ است نیز، صدق می کند. اما چنانچه سالن پذیرایی تان بزرگ و دل باز و دکوراسیون آن بیش از حد شلوغ نیست، می توانید از انواع والان گلبهی طرح دار استفاده کرده و فضایی بهاری و رویایی را به وجود آورید. در مورد دکوراسیون اتاق خواب نیز به همین نحو می توان عمل کرد.

پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی
پرده گلبهی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ هلویی چه رنگی است؟ ایده هایی برای کاربرد این رنگ در دکوراسیون

رنگ مرجانی و ایجاد یک چیدمان تابستانی و روح نوازچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<