بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

چیدو پلاس 30 آبان 1400 ،

خانه های نقلی و کوچکی که در آن زندگی می کنیم اگر با دقت و ظرافت چیدمان شوند می توانند به یک قصر با ابعاد کوچک تبدیل شوند. با انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک یک قدم بزرگ و موثر در راه رسیدن به قصر دلخواه مان برداشته ایم و باید گفت این کار زیاد هم سخت نخواهد بود. همه ما می دانیم که رنگ های انتخابی برای خانه ای با متراژ کم باید به گونه ای باشند که فضا را کوچک تر از قبل جلوه ندهند و اتفاقا این رنگ ها باعث بزرگ تر و دل باز تر به نظر رسیدن خانه شوند. پس بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگی است که این ویژگی ها را در خود داشته باشد. اگر می خواهید با این رنگ ها آشنا شوید و دکوراسیون خانه تان را بهتر کنید، خواندن این متن را از دست ندهید.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک کدام رنگ است؟

در این بخش هر رنگ و ترکیب رنگی که کمک بزرگی در جهت بهتر و بزرگ تر شدن خانه کوچک می کند را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد. شما می توانید بر اساس سلیقه خود ترکیب رنگی مورد علاقه تان را پیدا کرده و فضای خانه کوچک خود را بهبود بخشید. برای این کار شاید لازم باشد خودتان دست به قلمو شده و کار رنگ آمیزی دیوار ها را انجام دهید. پس برای این منظور روش آماده سازی هر رنگ و ترکیب رنگی هم توضیح داده می شود.

 • رنگ سفید

اولین انتخاب در بحث بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک که به ذهن می آید، رنگ سفید است. این رنگ تمامی ویژگی های لازم برای بزرگ تر به نظر رسیدن خانه را دارد. رنگ سفید سادگی بیش از حدی داشته و اگر تمامی دیوار ها سفید باشند ممکن است فضای خانه یکنواخت و خسته کننده به نظر برسد، که البته در این صورت به وسیله قرار دادن مبلمانی با رنگ های دیگر این مشکل بر طرف می شود.

 • رنگ کرم

یکی دیگر از انتخاب های مهم و اصلی درباره بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگ کرم است و مزیت این رنگ در برابر سفید آن است که با داشتن مقدار کمی پیگمنت رنگی در خود فضا را از سفیدی بیش از حد و خسته کننده دور می سازد. برای ساختن رنگ کرم مقدار بسیار کمی رنگ اکر یا قهوه ای روشن به رنگ سفید اضافه می شود. توجه داشته باشید که رنگ های گفته شده را با دقت و به میزان بسیار کم و به تدریج به سفید اضافه کنید. رنگ کرم به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک باعث می شود تا فضا بزرگ، گرم و صمیمی شود.

 • رنگ صورتی روشن

دیگر رنگی که به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک از آن نام برده می شود، صورتی روشن است. رنگ صورتی بر روی دیوار محیط را شاد تر، صمیمی تر و فانتزی تر می کند. قرار دادن مبلمان راحتی سفید و یا صورتیِ کمی تیره تر در این فضا باعث می شود که چیدمانی جذاب و دوست داشتنی پدید آید. همچنین ترکیب رنگ های سفید و صورتی با هم دیگر بر روی دیوار ها پیشنهاد خوبی خواهد بود. به این ترتیب که یکی از دیوار ها صورتی و باقی آنها سفید باشند. برای درست کردن رنگ صورتی کافیست تا مقدار بسیار ناچیزی از رنگ قرمز به سفید اضافه شود.

 • سبز بسیار روشن

رنگ سبز سیر بسیار روشن باعث می شود که علاوه بر بهتر شدن رنگ و لعاب خانه، فضا اصلا گرفته و تاریک به نظر نیاید. این رنگ نیز می تواند در کنار سفید مورد استفاده قرار گیرد و اتفاقا نتایج خوبی هم داشته باشد. همچنین می توان از کاغذ دیواری سفید با طرح های ریز و گل های کوچک سبز رنگ بر روی آن استفاده نمود و یکی از دیوار ها را با این کاغذ دیواری تزیین نمود. برای درست کردن رنگ سبز سیر بسیار روشن، مقدار بسیار اندکی از رنگ سبز کاهویی را به علاوه چند قطره کوچک رنگ مشکی به رنگ سفید خود اضافه نمایید.

 • پوست پیازی روشن

رنگ پوست پیازی یک رنگ لطیف و زیباست که جزو گروه رنگ های گرم به شمار می رود و می توان این رنگ را نیز در گروه بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داد. رنگ پوست پیازی برای اجرا بر روی یکی از دیوار ها مناسب است و پیشنهاد می شود دیوار های دیگر به رنگ کرم یا سفید نقاشی شوند. رنگ پوست پیازی روشن با اضافه کردن مقدار بسیار کمی قرمز، مقدار خیلی کمی بنفش و مقدار بسیار کمی کرم به رنگ اصلی سفید ساخته می شود.

 • آبی روشن

از دیگر هایی که می توان آن را در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داد، رنگ آبی روشن است. رنگ آبی فیروزه ای روشن در کنار سفید یک انتخاب عالی در این زمینه خواهد بود. دیگر رنگ های آبی نیز اگر به مقدار کم و روشن در کنار سفید استفاده شوند تاثیرات خوبی را در جهت بهبود فضای خانه کوچک خواهند داشت. برای درست کردن رنگ فیروزه ای روشن مقدار کمی آبی به علاوه مقدار کمی سبز به رنگ سفید اضافه می شود.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

ترکیب های مختلف بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

در خانه های کوچک اگر از دو رنگ برای دیوار ها استفاده می شود، بهتر است هر دو رنگ روشن باشند. ترکیب های روشنی که به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک به شمار می روند در زیر آمده است. اما بعضی ها با وجود کوچک بودن خانه شان دوست دارند یکی از دیوار ها را به رنگی تیره و شارپ اختصاص دهند. باید گفت این هم پیشنهاد خوبی است اما به شرطی که یکی از دیوار کوچک خانه و یا دیواری که نزدیک پنجره است برای رنگ تیره در نظر گرفته شود.

 • سفید و صورتی: ترکیبی روشن و فانتزی
 • سفید و سبز زیتونی روشن: آرامش بخش و ترکیبی نزدیک به رنگ طبیعت
 • سفید و آبی فیروزه ای: روشنایی بخش و نمادی از وسعت و آسمان
 • سفید و گلبهی: ترکیبی لطیف و دوست داشتنی
 • سفید و لیمویی: روشن و انرژی بخش
 • لیمویی و آبی فیروزه ای روشن: فانتزی و جذاب مخصوصا برای جوان تر ها
 • صورتی روشن و طوسی روشن: یک ترکیب پر طرفدار و محبوب

چه رنگ هایی برای استفاده بر روی دیوار خانه های کوچک مناسب نیست؟

همانگونه که تا کنون متوجه شده اید بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگی روشن است. رنگ های روشن فضا را دل باز تر و روشن تر نشان می دهند اما رنگ های تیره هر قدر هم که زیبا و جذاب باشند، برای استفاده بر روی دیوار خانه های کوچک مناسب نیستند. رنگ هایی نظیر آبی های تیره و سبز تیره به کوچک تر شدن فضا کمک می کنند. علاوه بر این رنگ ها در خانه های کوچک از رنگ های بسیار تند و پر انرژی هم نباید استفاده شود. رنگ هایی مانند قرمز، زرشکی، نارنجی و زرد تند باعث می شود تا از نظر روحی و روانی تاثیرات منفی بر افراد تحمیل گردد. اما رنگ دیگر که برای استفاده در دیوار خانه کوچک مناسب نیست، رنگ طوسی است. خصوصا رنگ طوسی تیره که اصلا برای چنین فضایی پیشنهاد نمی شود. طوسی های بسیار روشن و نزدیک به سفید گزینه های بهتری برای خانه های کوچک هستند.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

نشیمن خانه ام کوچک است، چه کار کنم؟

با یک چیدمان منحصر به فرد در آپارتمان کوچکتان، زبانزد شوید

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<