بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

چیدو پلاس 30 آبان 1400 ،

خانه های نقلی و کوچکی که در آن زندگی می کنیم اگر با دقت و ظرافت چیدمان شوند می توانند به یک قصر زیبا با ابعاد کوچک تبدیل شوند. با انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک یک قدم بزرگ و موثر در راه رسیدن به قصر دلخواه مان برداشته ایم و باید گفت این کار زیاد هم سخت نخواهد بود. همه ما می دانیم که رنگ های انتخابی برای خانه ای با متراژ کم باید به گونه ای باشند که فضا را کوچک تر از قبل جلوه ندهند و اتفاقا این رنگ ها باعث بزرگ تر و دل باز تر به نظر رسیدن خانه شوند. پس بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگی است که این ویژگی ها را در خود داشته باشد. اگر می خواهید با این رنگ ها آشنا شوید و دکوراسیون خانه تان را بهتر کنید، خواندن این متن را از دست ندهید.

در این متن می خوانید:

 • بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک کدام رنگ است؟
 • رنگ سفید
 • رنگ کرم
 • رنگ صورتی روشن
 • سبز بسیار روشن
 • پوست پیازی روشن
 • آبی روشن
 • طوسی بسیار روشن
 • یاسی
 • ترکیب های مختلف بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
 • چه رنگ هایی برای استفاده بر روی دیوار خانه های کوچک مناسب نیست؟
 • پیشنهاد هایی جهت انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک و ست کردن دکوراسیون

 

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک کدام رنگ است؟

همانطور که گفته شد بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگی است که باعث شود فضا بیش از آنچه هست، کوچک تر به نظر نرسد. گاهی اوقات متراژ خانه یا یک اتاق و حتی آشپزخانه بسیار کم است و اگر از رنگ های تیره در آن استفاده شود، فضا گرفته و دلگیر و تاریک می شود. بنابراین رنگی که باید در خانه های کوچک کورد استفاده قرار گیرد، رنگی است که باعث شود فضا روشن، دل باز و بزرگ دیده شود. در این بخش هر رنگ و ترکیب رنگی که کمک بزرگی در جهت بهتر و بزرگ تر شدن خانه کوچک می کند را به طور مفصل بررسی خواهیم کرد. شما می توانید بر اساس سلیقه خود ترکیب رنگی مورد علاقه تان را پیدا کرده و فضای خانه کوچک خود را بهبود بخشید. برای این کار شاید لازم باشد خودتان دست به قلمو شده و کار رنگ آمیزی دیوار ها را انجام دهید. پس برای این منظور روش آماده سازی هر رنگ و ترکیب رنگی هم توضیح داده می شود.

 • رنگ سفید

اولین انتخابی که در بحث بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک به ذهن می آید، رنگ سفید است. این رنگ تمامی ویژگی های لازم برای بزرگ تر به نظر رسیدن خانه را دارد. رنگ سفید سادگی بیش از حدی داشته و اگر تمامی دیوار ها سفید باشند ممکن است فضای خانه یکنواخت و خسته کننده به نظر برسد، که البته در این صورت به وسیله قرار دادن مبلمانی با رنگ های دیگر این مشکل بر طرف می شود. از رنگ سفید راحت و بدون درد سر می توان بر روی همه دیوار ها، از پذیرایی گرفته تا اتاق خواب، سرویس بهداشتی و حتی کابینت های آشپزخانه هم استفاده کرد. تمامی رنگ ها نیز قابل ست شدن با این هستند. در واقع اگر بخواهیم بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک را در یک کلمه بگوییم، آن رنگ سفید خواهد بود.

 • رنگ کرم

یکی دیگر از انتخاب های مهم و اصلی درباره بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگ کرم است و مزیت این رنگ در برابر سفید آن است که با داشتن مقدار کمی پیگمنت رنگی در خود، فضا را از سفیدی بیش از حد و خسته کننده دور می سازد. برای ساختن رنگ کرم مقدار بسیار کمی رنگ اکر یا قهوه ای روشن به رنگ سفید اضافه می شود. توجه داشته باشید که رنگ های گفته شده را با دقت و به میزان بسیار کم و به تدریج به سفید اضافه کنید. رنگ کرم به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک باعث می شود تا فضا بزرگ، گرم و صمیمی شود. در واقع سفیدی بیش از حد رنگ سفید شاید گاهی باعث شود فضا سرد و بی روح گردد، برای همین است که می توان با کاربرد رنگ کرم یا شیری گرمای دلپذیری را به محیط اضافه کرد.

 • رنگ صورتی روشن

دیگر رنگی که به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک از آن نام برده می شود، صورتی روشن است. رنگ صورتی بر روی دیوار محیط را شاد تر، صمیمی تر و فانتزی تر می کند. قرار دادن مبلمان راحتی سفید و یا صورتیِ کمی تیره تر در این فضا باعث می شود که چیدمانی جذاب و دوست داشتنی پدید آید. همچنین ترکیب رنگ های سفید و صورتی با هم دیگر بر روی دیوار ها پیشنهاد خوبی خواهد بود. به این ترتیب که یکی از دیوار ها صورتی و باقی آنها سفید باشند. برای درست کردن رنگ صورتی کافیست تا مقدار بسیار ناچیزی از رنگ قرمز به سفید اضافه شود. کاربرد رنگ صورتی بر روی دیوار های خانه های کوچک تنها به معنی استفاده از این رنگ به صورت یکدست بر روی دیوار ها نیست و از صورتی می توان در قالب کاغذ دیواری های طرح دار نیز استفاده نمود. در واقع یک کاغذ دیواری طرح دار (با طرح های ساده و محدود) با زمینه سفید که دارای طرح های صورتی روشن است، می تواند فضایی بسیار دوست داشتنی و زیبا را پدید آورد.

 • سبز بسیار روشن

رنگ سبز سیر بسیار روشن باعث می شود که علاوه بر بهتر شدن رنگ و لعاب خانه، فضا اصلا گرفته و تاریک به نظر نیاید. این رنگ نیز می تواند در کنار سفید مورد استفاده قرار گیرد و اتفاقا نتایج خوبی هم داشته باشد. همچنین می توان از کاغذ دیواری سفید با طرح های ریز و گل های کوچک سبز رنگ بر روی آن استفاده نمود و یکی از دیوار ها را با این کاغذ دیواری تزیین کرد. برای درست کردن رنگ سبز سیر بسیار روشن، مقدار بسیار اندکی از رنگ سبز کاهویی را به علاوه چند قطره کوچک رنگ مشکی به رنگ سفید خود اضافه نمایید. بنابراین سبز کاهویی روشن، سبز سدری و زیتونی روشن و حتی سبز مغز پسته ای بسیار روشن هم در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داده می شوند.

 • پوست پیازی روشن

رنگ پوست پیازی یک رنگ لطیف و زیباست که جزو گروه رنگ های گرم به شمار می رود و می توان این رنگ را نیز در گروه بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داد. رنگ پوست پیازی برای اجرا بر روی یکی از دیوار ها مناسب است و پیشنهاد می شود دیوار های دیگر به رنگ کرم یا سفید نقاشی شوند. رنگ پوست پیازی روشن با اضافه کردن مقدار بسیار کمی قرمز، مقدار خیلی کمی بنفش و مقدار بسیار کمی کرم به رنگ اصلی سفید ساخته می شود. با کمک پوست پیازی روشن می توانید یک چیدمان بهاری و ملایم را در خانه داشته باشید و از مبلمان کرم، پوست پیازی تیره و یا حتی اخرایی در دکوراسیون استفاده نمایید.

 • آبی روشن

از دیگر هایی که می توان آن را در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داد، رنگ آبی روشن است. رنگ آبی فیروزه ای روشن در کنار سفید یک انتخاب عالی در این زمینه خواهد بود. دیگر رنگ های آبی نیز اگر به مقدار کم و روشن در کنار سفید استفاده شوند تاثیرات خوبی را در جهت بهبود فضای خانه های کوچک خواهند داشت. برای درست کردن رنگ فیروزه ای روشن مقدار کمی آبی به علاوه مقدار کمی سبز به رنگ سفید اضافه می شود. آبی آسمانی روشن و نیلی روشن هم دیگر طیف های رنگ آبی هستند که در فهرست بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داده می شوند. تمامی این رنگ ها باید در کنار رنگ سفید بر روی دیوار ها مورد استفاده قرار گیرند.

 • طوسی بسیار روشن

رنگ طوسی اگر با درجه تیرگی بسیار بسیار کمی مورد استفاده قرار گیرد، می تواند در گروه بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک به شمار برود. معمولا پیشنهاد می شود که در مکان هایی با اندازه و متراژ کم از طوسی استفاده نشود اما اگر این رنگ با درجه روشنی بالا بر روی دیوار ها به کار گرفته شود و در کنار آن از رنگ سفید هم استفاده شود، می تواند زمینه ساز ایجاد یک دکوراسیون بسیار مدرن و جدید شود. در خانه ای کوچک با دیوار های طوسی بسیار روشن می توان از مبل راحتی سفید یا کرم و طوسی کمی تیره تر از دیوار ها استفاده کرد.

 • یاسی

دیگر رنگی که با زیبایی و لطافت خود می توان در لیست بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک قرار داده شود، یاسی است که اگر در کنار سفید مورد استفاده قرار گیرد، کاملا برای یک فضای کوچک و نقلی عالی خواهد بود. یاسی که همان بنفش بسیار روشن است، در قالب رنگ و یا کاغذ دیواری بر روی یکی از دیوار ها مورد استفاده قرار می گیرد و با مبلمان بنفش روشن و کوسن های بنفش تیره ساده یا طرح دار بسیار زیبا و چشم نواز می شود. رنگ های طوسی روشن، سفید و سبز با رنگ یاسی ست می شوند و با کمک این رنگ ها می توان چیدمان های جذابی را در خانه ایجاد نمود.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

ترکیب های مختلف بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

اگر در خانه های کوچک از دو رنگ برای دیوار ها استفاده می شود، بهتر است هر دو رنگ روشن باشند. ترکیب های روشنی که به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک به شمار می روند در زیر آمده است. اما بعضی ها با وجود کوچک بودن خانه شان دوست دارند یکی از دیوار ها را به رنگی تیره و شارپ اختصاص دهند. باید گفت این هم پیشنهاد خوبی است اما به شرطی که یکی از دیوار های کوچک و باریک خانه و یا دیواری که نزدیک پنجره است برای رنگ تیره در نظر گرفته شود.

 • سفید و صورتی: ترکیبی روشن و فانتزی
 • سفید و سبز زیتونی روشن: آرامش بخش و ترکیبی نزدیک به رنگ طبیعت
 • سفید و آبی فیروزه ای: روشنایی بخش و نمادی از وسعت و آسمان
 • سفید و گلبهی: ترکیبی لطیف و دوست داشتنی
 • سفید و لیمویی: روشن و انرژی بخش
 • لیمویی و آبی فیروزه ای روشن: فانتزی و جذاب مخصوصا برای جوان تر ها
 • صورتی روشن و طوسی روشن: یک ترکیب پر طرفدار و محبوب

این رنگ ها هم به صورت ساده و یکدست و هم در قالب کاغذ دیواری های ساده و طرح دار مورد استفاده قرار می گیرند. مثلا برای آنکه فضای خانه رنگی پاستلی و لطیف و البته سر زنده داشته باشد می توان دیوار ها را سفید کرد و برای یکی از دیوار ها از کاغذ دیواری با زمینه سفید و طرح های سبز روشن استفاده نمود. نصب پرده حریر سفید رنگ بر پنجره، قرار دادن یک دست مبلمان کرم با کوسن های سبز زیتونی و گذاشتن چند گلدان گل طبیعی و سبز در کنار مبل ها باعث می شود که فضای خانه بسیار با انرژی، روشن، دل باز شود و حال و هوایی دلپذیر در آن جریان یابد.

چه رنگ هایی برای استفاده بر روی دیوار خانه های کوچک مناسب نیست؟

همانگونه که تا کنون متوجه شده اید بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگی روشن است. رنگ های روشن فضا را دل باز تر و روشن تر نشان می دهند اما رنگ های تیره هر قدر هم که زیبا و جذاب باشند، برای استفاده بر روی دیوار خانه های کوچک مناسب نیستند. رنگ هایی نظیر آبی های تیره و سبز تیره به کوچک تر شدن فضا کمک می کنند. علاوه بر این رنگ ها در خانه های کوچک از رنگ های بسیار تند و پر انرژی هم نباید استفاده شود. رنگ هایی مانند قرمز، زرشکی، نارنجی و زرد تند باعث می شود تا از نظر روحی و روانی تاثیرات منفی بر افراد تحمیل گردد. اما رنگ دیگر که برای استفاده در دیوار خانه کوچک مناسب نیست، رنگ طوسی است. خصوصا رنگ طوسی تیره که اصلا برای چنین فضایی پیشنهاد نمی شود. طوسی های بسیار روشن و نزدیک به سفید گزینه های بهتری برای خانه های کوچک هستند.

پیشنهاد هایی جهت انتخاب بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک و ست کردن دکوراسیون

هنگامی که رنگ های مختلف را به عنوان بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک مثال زدیم، شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که با استفاده از این رنگ ها چه دکوراسیونی را می توان ترتیب داد که هم زیبا به نظر برسد و هم برای یک خانه کوچک و نقلی مناسب باشد. در این بخش می خواهیم بهترین پیشنهاد ها را جهت چیدمان خانه با رنگ های روشن به شما ارائه دهیم. شما با استفاده از این پیشنهاد ها و مشاهده تصاویر موجود در متن می توانید ایده بگیرید و خانه تان را به بهترین نحو دیزاین کنید.

 • دیوار های سفید + مبلمان سفید، کرم، یاسی، نسکافه ای، پوست پیازی، صورتی، آبی روشن، سبز روشن، فیلی، طوسی روشن، هلویی به همراه پرده حریر سفید و دو عدد والان ساده در دو طرف پنجره با رنگی مشابه مبلمان + اکسسوری هایی با رنگ های مختلف زنده و شاد برای بیرون بردن فضا از یکنواختی
 • دیوار های کرم رنگ + مبلمان سفید، کرم، طوسی روشن، سبز زیتونی یا سدری روشن، نسکافه ای به همراه پرده تور یا حریر کرم رنگ و والان هایی به رنگ نسکافه ای یا رنگی مشابه مبلمان + اکسسوری های سبز تیره مانند گیاهان طبیعی
 • دیوار های صورتی روشن + مبلمان صورتی کمی تیره، سفید، صورتی چرک با کوسن هایی به رنگ صورتی تیره تر و حتی سرخابی با پرده حریر سفید رنگ و والان صورتی تیره تر + استفاده از اکسسوری هایی به رنگ های سفید، طلایی و گلدان های گل طبیعی سبز رنگ
 • دیوار های سبز خیلی روشن + مبلمان سفید، کرم، شیری، سبز کمی تیره تر + پرده حریر سفید رنگ با والان های سبز تیره (همرنگ مبل ها) + گلدان های گیاه طبیعی سبز رنگ + اکسسوری های طلایی رنگ
 • دیوار های پوست پیازی روشن + مبلمان کرم، پوست پیازی تیره، اخرایی، عنابی روشن، بنفش سیر + پرده حریر ساده سفید یا کرم و والان هایی به رنگ مبل ها
 • دیوار های آبی روشن + مبلمان سفید، آبی روشن، طوسی روشن، فیلی، لیمویی، صورتی روشن + پرده حریر سفید
 • دیوار های طوسی روشن + مبلمان سفید، تیره کمی تیره تر، آبی کمی تیره، یاسی یا بنفش، صورتی روشن + پرده حریر سفید با والان هایی به رنگ مبل ها + اکسسوری هایی با رنگ های شاد و سر زنده و یا رنگ های تیره مانند آبی نفتی
 • دیوار های یاسی + مبلمان بنفش + پرده حریر سفید با والان های بنفش رنگ

 

در انتها باید گفت که با اینکه بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک رنگ سفید و یا کرم است اما حتما باید در دیگر وسایل از رنگ های شاد و مختلف استفاده کرد تا فضا یکنواخت و کسل کننده نشود. حتی اگر خانه تان کوچک است، تمامی بخش های خانه را با رنگ های یکدست و روشن دیزاین نکنید چون این رنگ ها باعث می شوند که خیلی زود دچار ملال و خستگی شوید.

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک
بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

نشیمن خانه ام کوچک است، چه کار کنم؟

با یک چیدمان منحصر به فرد در آپارتمان کوچکتان، زبانزد شوید

 



چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<