بهترین مدل اپن آشپزخانه کوچک و انتخاب رنگی مناسب برای آن

چیدو پلاس 04 بهمن 1400 ،

هنگامی که فضای آشپزخانه کوچک است به این معنی خواهد بود که شما کابینت و همچنین فضای کار کمتری برای انجام کارهای مربوط به آشپزی در اختیار دارید و بنابراین انتخاب درست مدل اپن یا کانتر آشپزخانه اهمیت بیشتری می یابد، اما نباید به خاطر کم بودن متراژ نگران باشید زیرا با به کارگیری ایده های خلاقانه می توانید فضایی ایجاد کنید که در عین کاربردی بودن، بسیار زیبا و مدرن هم باشد.در این متن پیرامون مدل اپن آشپزخانه کوچک و انواع طرح هایی که برای اپن این آشپزخانه ها وجود دارد، بحث می شود. اگر شما هم به فکر داشتن یک اپن مناسب برای فضای محدود آشپزخانه خود هستید، در این متن همراه ما باشید.

مدل اپن آشپزخانه کوچک ساده

کسانی که در همه چیز به دنبال سادگی هستند و هچنین نمی خواهند با وجود وسایلی بزرگ و حجیم فضای بیشتری از خانه خود را اشغال کنند، می توانند از ساده ترین مدل اپن آشپزخانه کوچک استفاده نمایند. این اپن ها از یک ورق ام دی اف تشکیل شده که از نقطه ای خم شده و زاویه نود درجه تشکیل داده است. این اپن ام دی افی از یک طرف به دیوار آشپرخانه متصل می شود و از طرف دیگر بر روی زمین فیکس خواهد شد. زیر این اپن خالی است و به راحتی می توانید صندلی هایی را در دو طرف آن گذاشته و برای صرف غذا از آن استفاده نمایید. خوبی مدل اپن آشپزخانه کوچک ساده آن است که هم هزینه کمی برای ساخت و نصب آن لازم دارید و هم به دلیل سادگی و کم حجم بودن، خانه تان گرفته و شلوغ نمی شود. مدل اپن آشپزخانه کوچک ساده دیگری که وجود دارد آن است که از یک اپن با طول کم برای آشپزخانه استفاده نمایید. وجود اپن به این معنا نیست که تمام قست ورودی آشپزخانه به اپن اختصاص یابد و می توان بخش بسیار کوچک تری از ورودی را به این کار اختصاص داد. در این مورد یک اپن که قسمت زیر آن کابینت وجود دارد می تواند گزینه خوبی به شمار آید.

مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک

مدل اپن کابینتی برای آشپزخانه کوچک

همانطور که گفته شد در آشپزخانه های کوچک تعداد کابینت های کمتری هم وجود دارد و این موضوع باعث می شود تا جای کمتری برای قرار دادن وسایل خود داشته باشید. اما برای اینکه هم آشپزخانه تان دارای اپن باشد و هم جایی برای وسایل خود ایجاد کنید می توانید از اپن کابینتی استفاده نمایید. این مدل اپن ها به گونه ای ساخته می شوند که تمامی قسمت های زیر اپن دارای کابینت است و شما می تواید وسایل دم دستی تان را در آن قرار دهید. این کابینت ها از بیرون قابل مشاهده نیستند و تنها از درون آشپزخانه می توان از کابینت های اپن استفاده کرد. مدل اپن آشپزخانه کوچک از نوع کابینتی امکانی فوق العاده خوب برای کسانی است که وسایل زیادی در آشپزخانه دارند و اما جای کافی برای آنها در اختیار ندارند.

مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک

چند سالی است که چیزی با نام جزیره به آشپزخانه ها وارد شده و هم از نظر زیبایی و هم کاربردی امکانات بی شماری را در این محیط فراهم نموده است. از مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک و همینطور آشپزخانه های بزرگ می توان استفاده نمود و از مزایای آن بهره مند شد. کابینت جزیره ای به کابینتی گفته می شود که به صورت جداگانه از سایر کابینت ها ساخته می شود و در مرکز آشپزخانه و یا در جلوی ورودی این فضا قرار داده می شود. در آشپزخانه های کوچک فضایی برای گذاشتن کابینت جزیره ای در مرکز وجود ندارد، بنابراین از مدل کابینت جزیره ای به جای اپن می توان استفاده نمود. به این ترتیب یک تیر داشته اید و دو نشان زده اید. هم یک اپن شیک و زیبا ایجاد کرده اید و هم فضایی برای قرار دادن وسایل فراهم نموده اید.

بعضی از انواع مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک به گونه ای متحرک ساخته می شوند که می توان آنها را جابجا نمود. این کابینت های جزیره ای بسیار کارا هستند زیرا شما می توانید در صورت لزوم آنها را به کلی از فضای آشپزخانه خارج کنید و به جایی دیگر از خانه تان ببرید و یا آنکه جزیره را حتی به داخل فضای آشپزخانه برده و ورودی این مکان را کاملا باز نمایید. مزیت دیگر مدل کابینت جزیره ای برای آشپزخانه کوچک آن است که در صورت دلخواه می توانید سینک ظرفشویی و یا گاز را بر روی جزیره تعبیه نمایید و سایر بخش های آشپزخانه را به نصب کابینت های معمولی اختصاص دهید. اینکه چنین تصمیمی برای جزیره بگیرید یا خیر، بستگی به فضای خانه و شکل آشپزخانه تان نیز خواهد داشت.

بهترین رنگ برای اپن آشپزخانه کوچک چه رنگی است؟

همانطور که می دانید به طور کلی برای فضاهای کوچک از آشپزخانه گرفته تا سالن پذیرایی یا اتاق خواب بهترین پیشنهاد آن است که تا جای ممکن از رنگ های روشن استفاده گردد. در مورد اپن آشپزخانه باید گفت که فارغ از بزرگ یا کوچک بودن این فضا، رنگ و طرح و جنس اپن معمولا هماهنگ با کابینت ها در نظر گرفته می شود و برای آنکه آشپزخانه کوچک تان تاریک و گرفته به نظر نیاید، باید رنگ کابینت ها و رنگ مدل اپن آشپزخانه کوچک را روشن انتخاب نمایید. در چنین فضایی رنگ هایی نظیر سفید، کرم، شیری و رنگ چوب بهترین پیشنهاد ها هستند. برای ایجاد تنوع رنگی و زیبایی بیشتر می توانید از یک رنگ مکمل برای کابینت ها و اپن استفاده نمایید. مثلا رنگ های کرم و نسکافه ای، سفید و آبی روشن، سفید و رنگ چوب، سفید و طوسی روشن و ترکیب های رنگی این چنینی، انتخاب های خوبی برای مدل اپن آشپزخانه کوچک و همینطور کابینت ها هستند.

استفاده از اپن به عنوان میز غذا خوری در آشپزخانه های کوچک

یکی از موارد استفاده اپن به عنوان میز غذا خوری است. در آشپزخانه های کوچکی که فضای کافی برای قرار دادن میز ناهار خوری به صورت جداگانه وجود ندارد، می توان اپن را به گونه ای طراحی کرد که صرف غذا نیز بر روی آن امکان پذیر باشد. فرقی نمی کند که اپن به صورت کاملا ساده باشد و یا از نوع کابینتی، مهم آن است که رویه اپن به اندازه ای بزرگ باشد که بتوان یک یا دو صندلی در دو طرف آن قرار داد و دو یا چهار نفر بتوانند دور اپن بنشینند. پس هنگامی که به دنبال مدل اپن آشپزخانه کوچک می گردید، علاوه بر جنس و رنگ و هماهنگی آن با دیگر اجزای چیدمان خانه تان، این موضوع را هم مد نظر قرار دهید.

مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک
مدل اپن آشپزخانه کوچک

خانه ایده آل خود را بسازید:

موکت آشپزخانه ؛ ویژگی ها، مزایا و معایب آن

مدل های مختلف کابینت دیواری آشپزخانه + تصویرچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<