رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

در دکوراسیون و طراحی فضا های داخلی همواره موضوع متراژ یا کوچکی و بزرگی فضا از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در واقع انتخاب تم رنگی چیدمان می تواند بر اساس همین موضوع صورت پذیرد. رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی است که باعث نشود فضای پذیرایی یا نشیمن تنگ و تاریک و گرفته شود و در مقابل سعی شود تا جای ممکن به روشن و دل باز تر شدن فضا کمک کند. البته ابعاد مبلمان نیز مورد مهم دیگر در بهبود فضای خانه های کوچک به شمار می رود اما در این متن ما به صورت اختصاصی و کامل به بررسی رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک می پردازیم. اگر خانه تان نقلی و کوچک است و برای آن به دنبال مبلی با رنگ مناسب می گردید، این متن به شما کمک خواهد کرد.

فهرست رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

رنگ های روشن بهترین انتخاب ها برای خانه های کوچک به شمار می روند. این رنگ ها نه فقط در مبلمان که در بخش های دیگر چیدمان از رنگ دیوار ها گرفته تا پرده ها و کفپوش و کابینت ها و سرویس خواب و غیره نیز باید رعایت شود. رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی است که تا جای ممکن روشن باشد اما می توان آن را با افزودنی های تیره تر مانند کوسن و یا شال مبل رنگ و لعاب بیشتری بخشید. چنانچه فضای کوچکی در اختیار دارید و می خواهید مبلی مناسب برای آن تهیه کنید، می توانید از رنگ های زیر یکی را انتخاب نمایید. این رنگ ها علاوه بر روشن بودن، قابلیت تطبیق پذیری با رنگ های دیگر را هم دارند و کار ست کردن دکوراسیون به وسیله آنها به راحتی انجام می گیرد.

 • سفید
 • کرم
 • عاجی
 • استخوانی
 • صدفی
 • صورتی روشن
 • گلبهی
 • هلویی
 • یاسی
 • کاهی
 • بژ روشن
 • پوست پیازی
 • شیری
 • لیمویی
 • سبز مغز پسته ای روشن
 • زیتونی روشن
 • آبی آسمانی
 • نیلی

رنگ های معرفی شده می توانند یکی از انتخاب های رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک تان باشند. شما می توانید از این رنگ ها به صورت تکی و یا در ترکیب با هم چه در پارچه روکش مبل ها و چه در انتخاب کوسن بر روی آنها استفاده کنید. ایده ها و پیشنهاد هایی برای این کار وجود دارد که در ادامه به معرفی این یده ها خواهیم پرداخت. شما با توجه به شرایط خانه خود و همینطور نظر و سلیقه شخصی تان می توانید از این موارد استفاده کنید و ایده های جدیدی را نیز به کار ببندید.

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

ایده های کاربردی در انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ روشن برای مبلمان می شود خیلی ها فکر می کنند فضای دکوراسیون بی روح و کسل کننده می شود. در واقع هنگامی که شما همه چیز را روشن انتخاب کنید، همین اتفاق هم می افتد. ولی ما می خواهیم به شما بگوییم که چطور می توان با ترکیب رنگ ها به نتایج خوبی دست پیدا کرد به شکلی که هم فضای خانه بزرگ، روشن و دلباز شود و هم بیش از حد کسل کننده و بی روح و کم انرژی نشود.

 • انتخاب مبل دو رنگ

شاید فکر کنید مبل های دو رنگ از مد افتاده اند یا دیگر کمتر کسی به فکر داشتن آنها می افتد. اما باید گفت که اتفاقا این روش از روکش کردن مبل ها روشی عالی برای ایجاد تنوع بصری و افزایش زیبایی چیدمان خانه محسوب می شود. در انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک می توانید یک رنگ روشن از لیستی که در بالا قرار دادیم را انتخاب کنید. در کنار آن از یک پارچه طرح دار که رنگی تیره تر دارد را نیز انتخاب نمایید. یک مبل تک را به پارچه طرح دار و سایر مبل ها را با پارچه روشن ساده و یکدست، روکش نمایید. سپس از پارچه رنگی کوسن تهیه کرده و بر روی مبل های ساده خود قرار دهید. برای آنکه درباره چیدمان خانه با مبل دو رنگ اطلاعات بیشتر و مفید تری داشته باشید، می توانید مطلب ایده های جدید برای چیدمان با استفاده از مبل دو رنگ را مطالعه فرمایید.

 • قرار دادن کوسن های رنگی روی مبل

یک راه دیگر در جهت انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک و داشتن خانه ای پر انرژی و با نشاط آن است که بر روی مبل خود که به رنگی روشن انتخاب شده است، کوسن های رنگی و طرح دار بگذارید. در انتخاب رنگ کوسن ها انتخاب های جسورانه ای داشته باشید و از پارچه های طرح دار برای آنها استفاده کنید. مثلا روی یک مبل راحتی کرم رنگ می توانید کوسن های نارنجی، اخرایی، عنابی و یا رنگ های سرد مانند آبی تیره یا سبز تیره بگذارید. در واقع کوسن ها اکسسوری هایی هستند که تاثیر چندانی در بزرگ تر یا کوچک تر به نظر رسیدن خانه ندارند اما می توانند در زیبا تر شدن دکوراسیون و در ایجاد تعادل و هماهنگی در رنگ ها و بافت ها بسیار مفید باشند. اگر شما در پی انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک هستید، پس باید رنگ کوسن مناسب برای هر مبلی را هم بدانید. در این باره مطالب زیر می توانند برای تان مفید باشند:

کوسن مکرومه و یک انتخاب متفاوت و جذاب در تزیین مبلمان

انتخاب بهترین کوسن برای مبل طوسی رنگ

انتخاب رنگ مناسب کوسن برای مبلمان نشیمن

انواع کوسن مبل و راهنمای انتخاب آنها

تغییراتی بزرگ که یک کوسن کوچک در پذیرایی و نشیمن تان ایجاد می کند

 • قرار دادن دکوری های رنگی در کنار مبلمان

همانطور که گفته شد رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی روشن است. اما با قرار دادن دکوری هایی در کنار مبلمان می توانید روح و حس فوق العاده ای را به چیدمان خود اضافه کنید. برای مثال یک شال مبل رنگی بر روی مبل راحتی تان بیندازید. یا آنکه بر روی دیوار کنار مبل ها از تابلو هایی رنگی استفاده کنید. راه دیگر قرار دادن یک پاف با پارچه ای طرح دار در کنار مبل ها است. یک راه عالی دیگر برای جذاب تر کردن چیدمان با مبل رنگ روشن آن است که دیوار پشت مبلمان را با یک کاغذ دیواری سفید و طرح های آبرنگی و جذاب بپوشانید. درباره انتخاب این نوع کاغذ دیواری ها نیز می توانید مطالب زیر را مطالعه بفرمایید:

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

کاغذ دیواری مینیمال و ایجاد یک دکوراسیون شیک و ساده

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک

کاغذ دیواری آبرنگی ، لطافت و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد

پیشنهاد هایی درباره ترکیب رنگ ها برای رسیدن به یک رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

در بالا لیستی از بهترین رنگ هایی که برای مبلمان خانه های کوچک استفاده می شوند، ارائه شد. اما شاید دوست داشته باشید از دو یا سه رنگ در کنار هم بر روی مبلمان استفاده کنید که این هم ایده بسیار جذابی خواهد بود. رنگ های بالا هم در طیف های روشن قابل استفاده هستند و هم می توان از طیف های تیره تر شان برای ایجاد نوعی کنتراست و تنوع بصری استفاده نمود. برای مثال دو رنگ کرم و بژ هم زیبا هستند و هم هماهنگی فوق العاده ای با هم دارند. این رنگ ها با همدیگر چه در قالب مبل های دو رنگ و چه در قالب مبل و کوسن روی آن قابل کاربرد خواهند بود. بهترین پیشنهاد هایی که برای ترکیب رنگ ها جهت استفاده در خانه های کوچک وجود دارد عبارتند از:

 • سفید و کرم
 • کرم و بژ
 • کرم و نسکافه ای
 • سفید و طوسی بسیار روشن
 • سفید و فیلی
 • سفید و یاسی
 • کرم و زیتونی روشن
 • سفید و آبی آسمانی
 • گلبهی و نارنجی
 • پوست پیازی و عنابی
 • صورتی روشن و سفید
 • صورتی روشن و صورتی تیره
 • صورتی روشن و طوسی روشن

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک و کم نور

اگر خانه تان علاوه بر کوچک بودن کم نور نیز هست، باید در انتخاب رنگ مبلمان دقت بیشتری داشته باشید. هنگامی که در طول روز از نور طبیعی خورشید بی بهره اید باید رنگی را انتخاب نمایید که این کمبود نور را تا حدی جبران کند. رنگ های سفید و شیری و عاجی و استخوانی و کرم گزینه هایی عالی در این مورد هستند. این رنگ ها باعث می شوند که حتی در نور اندک خانه باز هم فضا کمی دل باز و بزرگ به نظر برسد. اگر دوست دارید بدانید که چه رنگ هایی برای خانه های کوچک مناسب نیستند و استفاده از آنها اصلا پیشنهاد نمی شود، بخش بعدی را مطالعه بفرمایید.

تعداد و رنگ چوب مناسب برای مبلمان خانه کوچک

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک تنها به رنگ پارچه روکش مبل ها خلاصه نمی شود و رنگ چوب یا فلز به کار رفته در مبل ها نیز می تواند بسیار مهم باشد. اگر خانه تان کوچک و نقلی است بهتر است از مبلمانی با چوب قهوه ای روشن مثل عسلی، رنگ چوب طبیعی، سفید، شیری، استخوانی، صدفی، عاجی، و یا اگر به رنگ های تیره تر علاقه دارید از رنگ های فندوقی و بلوطی استفاده نمایید. اگر مبلمان فلزی را دوست دارید می توانید رنگ استیل که در واقع نقره ای است را انتخاب نمایید و رنگ طلایی هم که انتخابی خوب و مناسب برای مبلمان خانه ای کوچک به شمار می رود. مبل های حصیری ساده هم می توانند برای چنین فضایی مناسب باشند.

درباره تعداد مبل ها برای یک خانه کوچک نیز باید گفت که حتما نیازی به قرار دادن یک ست کامل مثلا 7 نفره یا حتی 9 نفره نیازی نیست و شما می توانید دکوراسیون خانه تان را با یک نیم ست دیزاین کنید. حتی یک کاناپه سه نفره و یک و یا دو عدد مبل تک ساده و جمع و جور هم می تواند برای این فضا بسیار مناسب و کافی باشد. در قسمت های قبل این مطلب تعدادی رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک معرفی شد که شما با ترکیب کردن دو تا از این رنگ ها می توانید یک نیم ست جذاب و زیبا را برای سالن خانه نقلی تان درست کنید.

از چه رنگ مبلی در خانه های کوچک استفاده نمی شود؟

تا این جای کار درباره رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک صحبت کردیم و گفتیم که چه رنگ هایی برای این شرایط مناسب هستند. اما این موضوع را می توان به شکل دیگری هم مطرح کرد و آن این است که چه رنگ هایی برای کاربرد در خانه های کوچک مناسب نیستند؟ اگر خانه تان نقلی است و می خواهید رنگ مبل را انتخاب نمایید اصلا به سراغ رنگ های تیره گرم و سرد نروید. این رنگ های شارپ و تند و تیز با وجود تمامی زیبایی که دارند اما فضای خانه تان را بسیار کوچک تر جلوه می دهند و باعث می شوند فضا تنگ و خفه شود. رنگ هایی مانند آبی تیره، زرشکی، سرخابی، قهوه ای تیره، سبز و دیگر رنگ های پر انرژی برای خانه های کوچک اصلا مناسب نیستند. رنگ دیگری که در لیست رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک قرار نمی گیرد، رنگ طوسی است. البته منظور طوسی های متوسط و تیره است که انتخاب های مناسبی برای مکان های کوچک به شمار نمی روند. در مقابل طوسی بسیار روشن که در ترکیب با سفید، لیمویی و یا صورتی روشن استفاده شود، یک رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک خواهد بود.

چه سبکی برای دکوراسیون یک خانه کوچک مناسب است؟

هنگامی که ما درباره رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک صحبت می کنیم، در واقع تمامی بخش های مربوط به مبلمان را باید در نظر داشته باشیم. همانگونه که در ابتدای متن هم اشاره شد رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک باید با طرح و تعداد مناسب مبلمان همراه باشد. مثلا اگر ما رنگی کرم را به عنوان یک رنگ عالی برای فضایی کوچک معرفی کردیم، این بدان معنا نیست که می توان مبلمان استیل سلطنتی با ابعاد بزرگ را به رنگ کرم در سالن یک خانه کوچک قرار داد. پس هنگامی که بحث درباره رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک می شود، باید بدانید که بهتر است از سبک مدرن و یا حتی مینیمال برای چیدمان خانه استفاده گردد تا بهترین نتیجه حاصل شود.

انتخاب مبل مناسب برای خانه های کوچک

انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک بسیار مهم است زیرا تاثیر فوق العاده زیادی در بزرگ تر یا کوچک تر به نظر رسیدن فضای خانه دارد. اما در کنار رنگ، انتخاب درست مدل مبل ها و حتی تعداد آنها نیز می تواند اهمیت فوق العاده ای داشته باشد و تاثیرات شگفتی را در دکوراسیون یک خانه کوچک بگذارد. ما در این بخش از مطلب مان می خواهیم به شما بگوییم که اگر خانه تان کوچک است چه مبلی برای آن مناسب است، پیش از این هم به طور مفصل درباره رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک صحبت کرده ایم.

بهترین انتخاب برای مبلمان یک خانه کوچک، مبل های سبک مدرن و مینیمال هستند. این مبل ها در مدل ها و طرح های مختلفی ساخته می شوند که بعضی از آنها تمام پارچه ای هستند و در ساخت بعضی دیگر از چوب یا حتی فلز هم استفاده شده است. از جمله مبل راحتی مینیمال به مبل ال مینیمال اشاره می شود که علاوه بر زیبایی به ویژگی های این سبک نزدیک است و برای یک خانه کوچک بسیار مناسب است. اگر رنگ این مبل روشن باشد دیگر همه چیز برای چیدمان چنین خانه ای تکمیل خواهد بود. امروزه دیگر مثل گذشته پر کردن فضای سالن پذیرایی با مبل های بزرگ و زیاد روی مد نیست و افراد هم بنا به سلیقه خود و هم به دلیل زندگی در آپارتمان های کوچک بیشتر به خرید مبل هایی کم جا و ساده روی آورده اند. مبل های مینیمال یکی از مبل هایی است که هم در فضای سالن پذیرایی و هم نشیمن و هم در ویلا ها قابل استفاده هستند. در مورد مبل های مینیمال چوبی هم باید گفت که بخش های چوبی مبل در عین سادگی با برش های مشخص و هندسی ساخته می شوند و همه چیز برای ایجاد خانه ای با چیدمان مینیمال و مدرن فراهم می گردد. اگر دوست دارید درباره این مبل ها اطلاعات بیشتری داشته باشید می توانید مطلب مبل مینیمال چیست و چه ویژگی هایی دارد؟ را مطالعه کنید.

دکوراسیون خانه ای با رنگ مبل روشن

هنگامی که رنگی روشن را برای مبلمان خانه کوچک خود انتخاب کرده اید باید بتوانید چیدمان را به نحوی انجام دهید که فضا بیش از حد ساکت و یکنواخت نشود. برای رسیدن به این هدف می توان از اکسسوری هایی در کنار مبلمان استفاده کرد. مثلا قرار دادن گلدان های گل طبیعی و یا شمعدان ها و شمع های رنگی و گل آرایی شده پیشنهاد هایی برای این منظور هستند. نصب تابلو های رنگی بر روی دیوار، نصب بشقاب های دیوار کوب با طرح های رنگی بر روی آنها، قرار دادن ظروف تزیینی و گلدان های شیشه ای دکوری رنگی، قرار دادن کوسن هایی با پارچه های طرح دار و گل دار، قرار دادن آباژور با کلاهک پارچه ای رنگی و طرح دار در کنار مبل ها ایده های خوبی برای ایجاد تنوع بصری در خانه های کوچک به شمار می روند.

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<