رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

در دکوراسیون و طراحی فضا های داخلی همواره موضوع متراژ یا کوچکی و بزرگی فضا از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. در واقع انتخاب تم رنگی چیدمان می تواند بر اساس همین موضوع صورت پذیرد. رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی است که باعث نشود فضای پذیرایی یا نشیمن تنگ و تاریک و گرفته شود و در مقابل سعی شود تا جای ممکن به روشن و دل باز تر شدن فضا کمک کند. البته ابعاد مبلمان نیز مورد مهم دیگر در بهبود فضای خانه های کوچک به شمار می رود اما در این متن ما به صورت اختصاصی و کامل به بررسی رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک می پردازیم. اگر خانه تان نقلی و کوچک است و برای آن به دنبال مبلی با رنگ مناسب می گردید، این متن به شما کمک خواهد کرد.

فهرست رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

رنگ های روشن بهترین انتخاب ها برای خانه های کوچک به شمار می روند. این رنگ ها نه فقط در مبلمان که در بخش های دیگر چیدمان از رنگ دیوار ها گرفته تا پرده ها و کفپوش و کابینت ها و سرویس خواب و غیره نیز باید رعایت شود. رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی است که تا جای ممکن روشن باشد اما می توان آن را با افزودنی های تیره تر مانند کوسن و یا شال مبل رنگ و لعاب بخشید. چنانچه فضای کوچکی در اختیار دارید و می خواهید مبلی مناسب برای آن تهیه کنید، می توانید از رنگ های زیر یکی را انتخاب نمایید. این رنگ ها علاوه بر روشن بودن، قابلیت تطبیق پذیری با رنگ های دیگر را هم دارند و کار ست کردن دکوراسیون به وسیله آنها به راحتی انجام می گیرد.

 • سفید
 • کرم
 • عاجی
 • استخوانی
 • صدفی
 • صورتی روشن
 • گلبهی
 • هلویی
 • یاسی
 • کاهی
 • بژ روشن
 • پوست پیازی
 • شیری
 • لیمویی
 • سبز مغز پسته ای روشن
 • زیتونی روشن
 • آبی آسمانی
 • نیلی

رنگ های معرفی شده می توانند یکی از انتخاب های رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک تان باشند. شما می توانید از این رنگ ها به صورت تکی و یا در ترکیب با هم چه در پارچه روکش مبل ها و چه در انتخاب کوسن بر روی آنها استفاده کنید. ایده ها و پیشنهاد هایی برای این کار وجود دارد که در ادامه به معرفی این یده ها خواهیم پرداخت. شما با توجه به شرایط خانه خود و همینطور نظر و سلیقه شخصی تان می توانید از این موارد استفاده کنید و ایده های جدیدی را نیز به کار ببندید.

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

ایده های کاربردی در انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

هنگامی که صحبت از انتخاب رنگ روشن برای مبلمان می شود خیلی ها فکر می کنند فضای دکوراسیون بی روح و کسل کننده می شود. در واقع هنگامی که شما همه چیز را روشن انتخاب کنید، همین اتفاق هم می افتد. ولی ما می خواهیم به شما بگوییم که چطور می توان با ترکیب رنگ ها به نتایج خوبی دست پیدا کرد به شکلی که هم فضای خانه بزرگ، روشن و دلباز شود و هم بیش از حد کسل کننده و بی روح و کم انرژی نشود.

 • انتخاب مبل دو رنگ

شاید فکر کنید مبل های دو رنگ از مد افتاده اند یا دیگر کمتر کسی به فکر داشتن آنها می افتد. اما باید گفت که اتفاقا این روش از روکش کردن مبل ها روشی عالی برای ایجاد تنوع بصری و افزایش زیبایی چیدمان خانه محسوب می شود. در انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک می توانید یک رنگ روشن از لیستی که در بالا قرار دادیم را انتخاب کنید. در کنار آن از یک پارچه طرح دار که رنگی تیره تر دارد را نیز انتخاب نمایید. یک مبل تک را به پارچه طرح دار و سایر مبل ها را با پارچه روشن ساده و یکدست، روکش نمایید. سپس از پارچه رنگی کوسن تهیه کرده و بر روی مبل های ساده خود قرار دهید.

 • قرار دادن کوسن های رنگی روی مبل

یک راه دیگر در جهت انتخاب رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک و داشتن خانه ای پر انرژی و با نشاط آن است که بر روی مبل خود که به رنگی روشن انتخاب شده است، کوسن های رنگی و طرح دار بگذارید. در انتخاب رنگ کوسن ها انتخاب های جسورانه ای داشته باشید و از پارچه های طرح دار برای آنها استفاده کنید. مثلا روی یک مبل راحتی کرم رنگ می توانید کوسن های نارنجی، اخرایی، عنابی و یا رنگ های سرد مانند آبی تیره یا سبز تیره بگذارید.

 • قرار دادن دکوری های رنگی در کنار مبلمان

همانطور که گفته شد رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک رنگی روشن است. اما با قرار دادن دکوری هایی در کنار مبلمان می توانید روح و حس فوق العاده ای را به چیدمان خود اضافه کنید. برای مثال یک شال مبل رنگی بر روی مبل راحتی تان بیندازید. یا آنکه بر روی دیوار کنار مبل ها از تابلو هایی رنگی استفاده کنید. راه دیگر قرار دادن یک پاف با پارچه ای طرح دار در کنار مبل ها است. یک راه عالی دیگر برای جذاب تر کردن چیدمان با مبل رنگ روشن آن است که دیوار پشت مبلمان را با یک کاغذ دیواری سفید و طرح های آبرنگی و جذاب بپوشانید.

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک و کم نور

اگر خانه تان علاوه بر کوچک بودن کم نور نیز هست، باید در انتخاب رنگ مبلمان دقت بیشتری داشته باشید. هنگامی که در طول روز از نور طبیعی خورشید بی بهره اید باید رنگی را انتخاب نمایید که این کمبود نور را تا حدی جبران کند. رنگ های سفید و شیری و عاجی و استخوانی و کرم گزینه هایی عالی در این مورد هستند. این رنگ ها باعث می شوند که حتی در نور اندک خانه باز هم فضا کمی دل باز و بزرگ به نظر برسد. اگر دوست دارید بدانید که چه رنگ هایی برای خانه های کوچک مناسب نیستند و استفاده از آنها اصلا پیشنهاد نمی شود، بخش بعدی را مطالعه بفرمایید.

از چه رنگ مبلی در خانه های کوچک استفاده نمی شود؟

تا این جای کار درباره رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک صحبت کردیم و گفتیم که چه رنگ هایی برای این شرایط مناسب هستند. اما این موضوع را می توان به شکل دیگری هم مطرح کرد و آن این است که چه رنگ هایی برای کاربرد در خانه های کوچک مناسب نیستند؟ اگر خانه تان نقلی است و می خواهید رنگ مبل را انتخاب نمایید اصلا به سراغ رنگ های تیره گرم و سرد نروید. این رنگ های شارپ و تند و تیز با وجود تمامی زیبایی که دارند اما فضای خانه تان را بسیار کوچک تر جلوه می دهند و باعث می شوند فضا تنگ و خفه شود. رنگ هایی مانند آبی تیره، زرشکی، سرخابی، قهوه ای تیره، سبز و دیگر رنگ های پر انرژی برای خانه های کوچک اصلا مناسب نیستند. رنگ دیگری که در لیست رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک قرار نمی گیرد، رنگ طوسی است. البته منظور طوسی های متوسط و تیره است که انتخاب های مناسبی برای مکان های کوچک به شمار نمی روند. در مقابل طوسی بسیار روشن که در ترکیب با سفید، لیمویی و یا صورتی روشن استفاده شود، یک رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک خواهد بود.

رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک
رنگ مبل مناسب برای خانه های کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<