کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک

کاغذ دیواری ها یکی از پوشش های محبوب و پر طرفدار برای دیوار ها هستند و خیلی ها به جای رنگ های اکریلیک و روغنی از کاغذ دیواری برای خانه خود و یا محل کار استفاده می کنند. انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک موضوعی است که بار ها درباره آن سوال می شود، زیرا امروزه بیشتر افراد مجبور اند در خانه هایی با متراژ کم زندگی کنند و دوست دارند چیدمان خانه شان به گونه ای باشد که دل باز و روشن و بزرگ به نظر آید. کاغذ دیواری برای اپارتمانهای کوچک نباید فضا را گرفته و شلوغ کند و همچنین باید کمک کند تا محیط روشن تر به نظر رسد. در این متن به موضوع کاغذ دیواری برای خانه های کوچک پرداخته می شود و موضوع انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی کوچک و کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک نیز بررسی می گردد.

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک دارای چه ویژگی هایی است؟

همیشه در یک خانه کوچک باید از کمترین وسایل استفاده کرد و سعی نمود تا انتخاب وسایل به گونه ای باشند که فضای زیادی را اشغال نکنند. برای مثال در یک خانه کوچک از مبل های بزرگ و سلطنتی استفاده نمی شود و یک ست یا نیم ست مبل راحتی و ساده بهترین انتخاب است. کاغذ دیواری برای خانه های کوچک نیز همین طور است و باید دارای طرح و رنگی باشد که فضا را اشغال نکند، موجب شلوغ شدن خانه نشود و فضای خانه را هم تیره و تاریک نکند. کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک باید به ساده ترین شکل ممکن انتخاب شود و از رنگ های تیره و تند و تیز نیز در آن پرهیز شود. اگر یک کاغذ دیواری طرح دار انتخاب می کنید، حتما انواع ساده تر آنها را خریداری کنید تا خانه تان بسته و تنگ به نظر نرسد.

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک – کاغذ دیواری پذیرایی کوچک

اگر متراژ و ابعاد سالن پذیرایی تان کوچک است، یک رنگ روشن را برای دیوار های آن انتخاب نمایید. برای سالن پذیرایی می توان از دو طرح کاغذ دیواری استفاده نمود. برای مثال می توان از یک کاغذ دیواری بسیار ساده و رنگ روشن برای دیوار ها استفاده کرد و تنها یک دیوار را به کاغذ دیواری طرح داری با رنگ های ملایم اختصاص داد. به این ترتیب می توان هم محیطی شیک و زیبا پدید آورد و هم فضا را از یکنواختی بیرون برد. برای مثال در یک سالن پذیرایی با تم رنگی کرم و طلایی، می توان کاغذ دیواری ساده کرم رنگی را برای سه دیوار و یک کاغذ دیواری با زمینه کرم رنگ و طرح های ساده طلایی را برای یکی از دیوار ها نصب نمود. ترکیب های رنگی زیر برای استفاده در کاغذ دیواری پذیرایی کوچک مناسب هستند:

 • سفید و کرم
 • سفید و صورتی
 • کرم و طلایی
 • سفید و آبی روشن
 • سفید و گلبهی
 • سفید و یاسی
 • شیری و طلایی
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک – کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک

اتاق خوابی که با کاغذ دیواری تزیین شده بسیار زیبا و دوست داشتنی است. هنگامی که طرح های زیبایی بر روی دیوار ها نقش بسته باشد و فضایی سرشار از آرامش وجود داشته باشد، می توان بهتر و راحت تر به استراحت پرداخت. کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک نیز درست همانند کاغذ دیواری پذیرایی کوچک باید ساده و از رنگ های روشن انتخاب شود. برای اتاق خواب می توان از طرح های آبرنگی فانتزی تری برای دیوار ها استفاده نمود. شما با مراجعه به فروشگاه های فروش کاغذ دیواری می توانید با مشاهده آلبوم ها تعداد زیادی طرح مناسب برای کاغذ دیواری اتاق کوچک را انتخاب نمایید. ایده دو تایی کردن کاغذ دیواری ها که در سالن پذیرایی گفته شد، در اتاق خواب نیز قابل اجراست. در اتاق خواب کوچک می توانید برای سه دیوار از یک رنگ روشن و کاغذ دیواری ساده استفاده کنید و دیوار پشت تخت خواب را با کاغذ دیواری طرح دار آبرنگی که طرح و رنگی نزدیک به رو تختی دارد، بپوشانید. به این ترتیب هم رنگ و بافت را وارد فضای اتاق کرده اید و هم موجب کوچک تر شدن اتاق خواب نمی شوید. ترکیب رنگ هایی که برای کاغذ دیواری اتاق خواب کوچک پیشنهاد می شود به شرح زیر است:

 • یاسی و بنفش کمی تیره تر
 • گلبهی و نارنجی
 • سفید و بنفش
 • پوست پیازی روشن و تیره
 • کرم و سفید

بهترین طرح های کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک

اگر به انواع کاغذ دیواری های طرح دار علاقه مند هستید و از طرفی دوست دارید خانه تان با این طرح ها شلوغ و کوچک تر به نظر نرسد، می توانید از کاغذ دیواری هایی استفاده کنید که دارای طرح های ریز تر و خلوت تر هستند. طرح های بزرگ و پراکنده بر روی دیوار باعث می شود که از نظر بصری دیوار ها جلو تر به نظر برسند و این برای یک خانه با متراژ کوچک مناسب نیست. اما بهترین طرح کاغذ دیواری برای خانه های کوچک آنهایی هستند که به شکل آبرنگی بوده و دارای رنگ های روشن و ملایمی هستند. مثلا یک کاغذ دیوای با زمینه سفید که بر روی آن طرح گل های کوچک آبرنگی به رنگ یاسی و بنفش نقش بسته است، برای استفاده در یک خانه کوچک بسیار مناسب است. یا کاغذ دیواری هایی که دارای زمینه سفید یا شیری هستند و طرح آنها شامل خطوط عمودی نازکی است که از بالا به پایین بر روی کاغذ دیواری چاپ شده است. کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک باید بتواند سقف را نیز بلند تر نشان دهد. یک کاغذ دیواری راه راه با خطوط نازک و خلوت، می تواند سقف را به لحاظ بصری بالاتر ببرد.

استفاده از رنگ های تیره برای کاغذ دیواری خانه های کوچک

خیلی ها دوست دارند از رنگ های شارپ تر و تند و تیز تری برای چیدمان خانه شان استفاده کنند. برای این افراد پیشنهاد می شود که تنها یکی از دیوار های خانه خود را به کاغذ دیواری هایی با طرح و رنگ تند و شارپ اختصاص دهند. مثلا اگر رنگ مورد علاقه تان آبی کاربنی یا سرمه ای است، می توانید تمامی دیوار ها را به رنگ آبی بسیار روشن و یا حتی سفید کاغذ دیواری کنید و برای یک دیوار از کاغذ دیواری استفاده کنید که دارای رنگ آبی کاربنی یا سرمه ای است. حتی برای دیوار های دیگر می توانید از یک کاغذ دیواری با زمینه سفید که خطوط بسیار نازکی از رنگ آبی در آن است نیز استفاده نمایید. اما این موضوع بدیهی است که هر چه میزان وجود رنگ تیره در کاغذ دیواری های موجود بر روی دیوار ها بیشتر باشد، خانه تان کوچک تر به نظر می رسد.

کاغذ دیواری هایی با طرح های پاستیلی و آبرنگی

این کاغذ دیواری ها فضایی روشن و رویایی را در خانه به وجود می آورند. ترکیب این کاغذ دیواری های پاستیلی و آبرنگی با کاغذ دیواری های ساده سفید بسیار زیبا و چشم نواز خواهد شد. هم در خانه های کوچک پر نور و هم در آپارتمان های کم نور استفاده از این مدل کاغذ دیواری بسیار جذاب خواهد بود. البته در خانه های بزرگ هم این کاغذ دیواری های زیبا موجب بهتر شدن چیدمان خانه می گردند و فضا را دل باز تر و بزرگ تر نشان می دهند.

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک
کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<