کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی و ایده هایی برای دکوراسیون

چیدو پلاس 16 بهمن 1401 ،

انتخاب کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی یکی از موضوعات مهم و پر چالش است. چه طرح و چه رنگی برای دیوار های پذیرایی مناسب است؟ آیا کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی خوب است و یا حتما باید از رنگی روشن برای دیواری های سالن پذیرایی استفاده کرد؟ کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی شامل چه رنگ ها و چه طرح هایی می شود و فضایی که توسط این رنگ های تیره ایجاد می شود چه ویژگی هایی را دارد؟ چیدمانی که بر اساس کاغذ دیواری رنگ تیره در سالن پذیرایی ایجاد می گردد باید چه ویژگی ها و مشخصاتی داشته باشد؟ اینها همه سوالاتی هستند که ما می خواهیم در این متن به آنها پاسخ دهید. با ما همراه باشید و از این ایده جسورانه یعنی استفاده از کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی لذت ببرید.

در چه خانه هایی از کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی استفاده می شود؟

اگر می خواهید از کاغذ دیواری هایی با رنگ تیره در خانه تان استفاده کنید، باید فضای لازم برای این کار را داشته باشید. چنانچه خانه تان کوچک است و پنجره های تان به نحوی است که سالن پذیرایی را روشن نمی کنند، کاربرد کاغذ دیواری تیره در پذیرایی زیاد پیشنهاد خوبی نخواهد بود. بنابراین می توان گفت که یکی از شروط مهم جهت کاربرد کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی آن است که سالن پذیرایی تان بزرگ و پر نور باشد. شرط دیگر این کار آن است که بتوانید با استفاده از ایده ها و ترفند هایی چیدمان پذیرایی را به نحوی انجام دهید که فضا دلگیر و خسته کننده نشود. کاربرد رنگ های تیره آن هم بیش از حد موجب خستگی و کلافگی می گردد و اگر فکری برای این موضوع نشود، خیلی زود از دست کاغذ دیواری های تیره خود خسته می شوید.

انواع کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

کاغذ دیواری های تیره رنگی که در خانه ها استفاده می شوند معمولا طرح دار هستند. کمتر پیش می آید کسی یک کاغذ دیواری کاملا ساده و تیره رنگ را برای دیوار ها انتخاب نماید. اما میزان طرح ها و شلوغی و خلوتی آنها متفاوت است. در بعضی از کاغذ دیواری ها زمینه تیره کاغذ دیواری بیشتر به چشم می آید و در بعضی دیگر که دارای طرح های شلوغ تر و متراکم تری هستند، زمینه تیره کمتر دیده می شود. طرح های موجود بر روی کاغذ دیواری تیره با رنگ های روشن تری ایجاد شده اند. بسته به رنگ زمینه کاغذ دیواری، رنگ طرح ها متفاوت است. برای مثال کاغذ دیواری های کلاسیک مشکی رنگی که دارای طرح های سفید، نقره ای، طوسی یا طلایی بر روی خود هستند. یا کاغذ دیواری های قهوه ای تیره که طرح هایی طلایی یا کرم رنگ بر روی خود دارند. این طرح ها کمی از فضای تیره و گرفته کاغذ دیواری می کاهند و به زیبایی آن می افزایند.

انواع کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی شامل مدل های کلاسیک و مدرن می شود. کاغذ دیواری های کلاسیک دارای زمینه تیره که بیشتر به رنگ های مشکی، قهوه ای تیره و زرشکی هستند، طرح هایی کلاسیک به رنگ های روشن تر بر روی خود دارند. این کاغذ دیواری ها به همراه مبلمان استیل و سلطنتی طلایی چیدمان لوکس و مجللی را به نمایش می گذارند. از این مدل کاغذ دیواری ها در سالن ها و تالار ها و همچنین آتلیه های عکاسی هم استفاده می شود. وجود نورپردازی مناسب در خانه به بهتر دیده شدن این کاغذ دیواری ها می افزاید. اما مدل های کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی با سبک مدرن نیز حال و هوای ویژه ای را در خانه ایجاد می کنند. کاغذ دیواری های مشکی، طوسی، سبز تیره و آبی کاربنی تیره همراه با طرح های گل و گیاه و همچنین طرح ها و اشکال هندسی، در کنار مبلمان راحتی ساده یک فضای خاص و منحصر به فرد را به وجود می آورند.

در کنار کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی از چه مبلمانی استفاده می شود؟

جهت انتخاب مبلمانی که در کنار کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی استفاده می شود دو راه پیش روی دارید. انتخاب هر کدام از این دو راه بستگی زیادی به سلیقه و حال و هوای روحی تان دارد. راه اول آن است که مبل ها را نیز تیره انتخاب نمایید. مثلا در سالن پذیرایی با کاغذ دیواری های طوسی تیره، مبل ها را نیز طوسی یا مشکی بگیرید و فضایی یکدست ایجاد کنید. این کار باعث می شود که چیدمانی خاص و متفاوت اما کمی کسل کننده داشته باشید. اما راه دوم انتخاب مبل هایی به رنگ روشن تر است. رنگی که با رنگ کاغذ دیواری تیره تان هماهنگی داشته باشد. مثلا اگر کاغذ دیواری تان مشکی یا طوسی تیره است، می توانید مبل های راحتی به رنگ طوسی روشن، سفید، خردلی یا شتری، سبز، آبی تیره و یا حتی بنفش سیر در کنار آن قرار دهید. همچنین رنگ پارچه مبل را می توان با رنگ طرح های درون کاغذ دیواری ست کرد. مثلا اگر کاغذ دیواری سبز تیره ای دارید که دارای گل هایی به رنگ صورتی است، انتخاب یک مبل راحتی صورتی رنگ بهترین پیشنهاد خواهد بود.

کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

نصب کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

یک سوال مهم درباره کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی آن است که آیا باید تمامی دیوار های سالن را با رنگ تیره کاغذ دیواری کرد؟ یا آنکه می توان ایده های خاصی را برای نصب آن به کار برد؟ در پاسخ باید گفت که بهتر است تمامی دیوار ها با رنگ تیره پوشیده نشوند و تنها یک دیوار را به نصب کاغذ دیواری تیره در سالن پذیرایی اختصاص داد. این کار کمک می کند تا طرح و رنگ این دیوار بهتر و بیشتر دیده شود و چیدمان سالن نیز جذاب تر و متفاوت تر گردد. برای مثال دیوار پشت مبلمان یا دیوار رو به روی مبل ها و یا دیوار پشت تلویزیون بهترین انتخاب ها برای این کاغذ دیواری های تیره رنگ هستند. بسته به رنگ طرح های موجود در کاغذ دیواری می توانید چیدمان دیگر بخش های سالن پذیرایی را انجام دهید. برای مثال اگر کاغذ دیواری تان دارای زمینه مشکی و طرح های طلایی است، از رنگ طلایی در دیگر قسمت ها مانند مبلمان، میز جلو مبلی و میز های عسلی، اکسسوری هایی مانند آباژور، لوستر، دکوری ها و غیره استفاده نمایید.

اهمیت موضوع نورپردازی درباره کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

هنگامی که از کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی استفاده می کنید با اینکه دکوراسیون خانه تان متفاوت و خاص می شود، اما این مشکل به وجود می آید که فضای سالن تاریک و کوچک به نظر می رسد. برای همین است که همیشه توصیه شده در فضا هایی با متراژ بالا از رنگ های تیره استفاده گردد. برای آنکه زیبایی دکور سالن پذیرایی و خصوصا کاغذ دیواری آن به خوبی نشان داده شود لازم است که به موضوع نورپردازی اهمیت ویژه تری بدهید. وجود نور کافی و البته نورپردازی بخشی از دیوار که با کاغذ دیواری تیره رنگ پوشیده شده است، تاثیر بسیار زیادی بر چیدمان خواهد داشت و نباید از این موضوع غافل ماند.

ایده هایی درباره استفاده از کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

  • به جای کاغذ دیواری از پوستر های دیواری با رنگ های تیره و طرح های جذاب برای یکی از دیوار های پذیرایی می توان استفاده کرد.
  • رنگ کوسن های مبل را با رنگ کاغذ دیواری تیره ست کنید.
  • برای انتخاب رنگ دیگر وسایل از جمله والان پرده ها، مبلمان و غیره می توان از طیف های روشن تر رنگ مورد نظر استفاده کرد.
  • ایجاد کنتراست در چیدمانی با کاغذ دیواری تیره در سالن پذیرایی بسیار جذاب است.
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی
کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از کاغذ دیواری مشکی در خانه

در چه خانه ای می توان از کاغذ دیواری طوسی استفاده کرد؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<