تغییر دکوراسیون پذیرایی ؛ چه ایده هایی برای چیدمان پذیرایی وجود دارد؟

چیدو پلاس 21 آبان 1401 ،

همه ما دوست داریم بهترین شرایط را برای پذیرایی از مهمانان خود فراهم کنیم. زیبایی سالن پذیرایی هم یکی از آن چیزهایی است که همه در پی داشتن آن هستیم. تغییر دکوراسیون پذیرایی هر چند وقت یک بار کمک می کند تا مهمانان از آمدن به خانه ما و دیدن تغییرات شگفت زده شوند و احساس خوبی داشته باشند. این کار در روحیه خود ما هم تاثیر می گذارد و ما را از تکراری بودن محیط اطراف مان دور نگه می دارد. یکی از راه هایی که می تواند زندگی را با همه بالا و پایین هایش برای مان لذت بخش تر کند، همین ایجاد تغییرات بزرگ و کوچک در محیط اطراف مان است. این متن به موضوع تغییر دکوراسیون پذیرایی می پردازد و تا جای ممکن اصول، روش ها و ایده های کاربردی برای این کار را مطرح می کند.

چه ایده هایی در تغییر دکوراسیون پذیرایی دنبال می شود؟

 • وارد کردن و استفاده از رنگ های جدید و مختلف
 • دل باز تر کردن سالن پذیرایی با استفاده از نور و بازتاب آن
 • توجه به بخش های کمتر به چشم آمده
 • جان بخشیدن به سالن پذیرایی با استفاده از رنگ، بافت و فرم
 • مد نظر قرار دادن سادگی
 • استفاده بهینه از تمام فضای سالن پذیرایی

در تغییر دکوراسیون پذیرایی چه کارهایی را می توان انجام داد؟

 • ایجاد تغییر در پوشش دیوار ها
 • عوض کردن پوشش کف و قرنیز ها
 • درست کردن سقف
 • خرید مبلمان و میز ناهار خوری جدید و یا نوسازی مبلمان قدیمی
 • انداختن یک فرش جدید
 • نصب یک لوستر تازه
 • عوض کردن پرده و والان آن
 • استفاده از اکسسوری ها و دکوری های جدید

دیوار ها

برای تغییر دکوراسیون پذیرایی کار را از دیوار ها شروع کنید. یک کاغذ دیواری مناسب می تواند تغییراتی عالی در دکوراسیون سالن پذیرایی تان ایجاد کند. امروزه تنوع طرح ها و مدل های کاغذ دیواری فراوان است و متناسب با هر سبک چیدمانی می توانید یک مدل خوب از آن پیدا کنید. دیوار های ساده سالن پذیرایی تان را با طرح های جذاب و زیبای کاغذ دیواری تزیین کنید و از دیدن این تغییرات لذت ببرید. اگر هم به کاغذ دیواری علاقه ندارید می توانید رنگی مناسب برای این دیوار ها در نظر بگیرید. در سایت چیدوپلاس مجموعه متن هایی درباره انواع رنگ ها و تاثیرات آن بر دکوراسیون نوشته شد است، با مطالعه آنها و دیدن تصاویر می توانید بهترین رنگ را برای تغییر دکوراسیون پذیرایی انتخاب کنید.

پوشش کف

یکی دیگر از کارهایی که برای تغییر دکوراسیون پذیرایی انجام می شود ایجاد تغییراتی در پوشش کف است. اگر بودجه کافی در اختیار دارید می تواند کف را به کلی عوض کنید. امروزه پوشش های لمینیت بیشترین طرفدار را بین طراحان داخلی دارند و بسیار هم زیبا هستند. اگر بودجه تان محدود است می توانید پوشش فعلی کف خانه تان را اصلاح کنید و بهبود ببخشید. مثلا اگر پارکت دارید آن را جلا کاری کنید یا قسمت های آسیب دیده را ترمیم نمایید. اگر سنگ و سرامیک دارید با مواد شوینده مخصوص سطوح و بند کشی های آن را تمیز کنید و یا اگر موکت دارید از متخصصان شستشوی موکت برای تمیز کاری آن کمک بگیرید. برای قرنیز ها هم می توانید از سنگ، چوب و قرنیز های پی وی سی جدید استفاده کنید.

سقف

اصلاح سقف نیز تاثیراتی در تغییر دکوراسیون پذیرایی خواهد داشت. اگر سقف خانه تان معمولی و قدیمی است می توانید از کناف بر روی سقف پذیرایی استفاده کنید و آن را با لامپ های هالوژن و نورهای مخفی تزیین نمایید. انواع گچبری هایی که با کناف ایجاد می شوند امروزه طرفداران زیادی دارند.

تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی

مبلمان

ایجاد تغییر در مبلمان و میز ناهار خوری می تواند تاثیر زیادی بر تغییر دکوراسیون پذیرایی بگذارد. این تغییرات بستگی زیادی به میزان بودجه ای که در اختیار دارید خواهد داشت. اگر بتوانید یک دست مبلمان جدید تهیه کنید عالی است اما در غیر این صورت جایی برای نگرانی وجود ندارد. با صرف هزینه ای می توانید مبل های قدیمی خود را بازسازی و نوسازی نمایید. مبلمان خود را به دست متخصصان تعمیر مبل بسپارید تا آنها رنگی جدید به آن بزنند، ابر تشک های قدیمی و خراب آن را با ابر های جدید جایگزین و پارچه روکش مبل ها را نیز عوض نمایند. آنگاه خواهید دید که با نصف هزینه خرید مبل، تغییراتی بزرگ و اساسی در مبلمان قدیمی خود ایجاد کرده اید. اگر می خواهید تغییرات مبلمان تان اساسی باشد می توانید از دو رنگ و طرح پارچه برای مبل ها استفاده کنید. همچنین قرار دادن کوسن های رنگی بر روی مبل های راحتی موجب زیبا تر شدن آن می گردد.

فرش

عوض کردن فرش هم موجب ایجاد تغییر دکوراسیون پذیرایی می شود اما قیمت فرش بالاست و اگر برای خرید فرش جدید با مشکل مواجه هستید، فرش قدیمی تان را به قالیشویی بسپارید تا آن را شسته و تعمیر کرده به شما پس دهد. گاهی اوقات تنها شسته شدن یک فرش و تمیز شدن آن کافیست تا تغییراتی بزرگ در جلوه و نمای سالن پذیرایی ایجاد شود.

لوستر و روشنایی

کاری کنید تا میزان نور و روشنایی سالن پذیرایی تان کافی باشد. بعضی خانه ها دارای نور کافی نیستند و از روشنایی های کمی در آن استفاده می شود. نور کافی موجب می شود که فضای سالن پذیرایی بزرگ تر و دل باز تر به نظر برسد. برای این کار می توانید از لامپ های هالوژن بر روی سقف استفاده کنید یا دور تا دور سقف را با ریسه های نور مخفی روشنایی بخشید. همچنین عوض کردن لوستر هم می تواند کمک بزرگی به تغییر دکوراسیون پذیرایی بکند. البته به جای خرید لوستر جدید می توانید لوستر های قدیمی تان را با مواد شوینده برق بیاندازید، کریستال های کنده شده یا شکسته شده آن را تعویض کنید، لامپ های سوخته آن را نو کنید، حباب های خاک گرفته و کدر شدن آن را به خوبی بشویید و به این ترتیب لوستری تمیز و ترمیم شده از سقف آویزان نمایید.

پرده

پرده ها هم تاثیری چشمگیر بر تغییر دکوراسیون پذیرایی خواهند داشت. متناسب با رنگ و طرح مبل های جدید تان والانی مناسب برای پرده ها تهیه کنید و بر پنجره ها بیاویزید. اگر پارچه روکش مبل ها را عوض کرده اید از همان پارچه برای والان ها استفاده کنید تا هماهنگی مبل و پرده کامل شود. ذکر این نکته هم خالی از لطف نیست که پرده بلند هم شیک تر و زیبا تر است و هم سقف را بلند تر جلوه می دهد.

اکسسوری ها و دکوری ها

برای آنکه تغییر دکوراسیون پذیرایی تان کامل شود و این کار به بهترین نحو صورت پذیرد، استفاده از اکسسوری ها و دکوری های مختلف می تواند کمک کننده باشد. از ایده های جدید و وسایل جدید برای این کار استفاده کنید. در زیر چند مورد از چیز هایی که به تغییر دکوراسیون پذیرایی کمک می کنند و موجب بهبود یافتن آن می شوند، بیان شده اند. می توانید از این موارد ایده بگیرید.

 • از یک پاف در کنار مبل های تان استفاده کنید.
 • بر روی دیوار ها تابلو های نقاشی زیبا نصب نمایید.
 • یک دیوار را به نصب آینه اختصاص دهید.
 • حتما از گل و گیاه طبیعی در سالن پذیرایی استفاده کنید.
 • قرار دادن کنسول موجب تغییر دکوراسیون پذیرایی می شود.
 • از دکوری هایی متناسب با سبک سالن پذیرایی تان استفاده نمایید.
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی
تغییر دکوراسیون پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

لوستر کریستال و زیبایی با شکوه آن در سالن پذیرایی

بهترین مدل موکت پذیرایی کدام است؟ چه رنگی را برای موکت پذیرایی انتخاب کنم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<