ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی یک ایده متفاوت در دکوراسیون

چیدو پلاس 13 بهمن 1401 ،

یکی از ایده های دکوراسیونی در بحث پوشش دیوار ها استفاده از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی است. با استفاده از کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی می توان چیدمان های جذابی را به وجود آورد و از امکانات و ویژگی هایی که این ایده ایجاد می کند، در بهبود دکوراسیون استفاده کرد. ترکیب کاغذ دیواری و رنگ باید با در نظر گرفتن نکاتی همراه باشد که ما در این متن به آنها می پردازیم. برای کاربرد ایده ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی این متن می تواند راهنمای خوبی برای تان باشد.

نگاهی کلی به ایده ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی

هنگامی که صحبت از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری می شود به این معناست که یک یا تعدادی از دیوار ها کاغذ دیواری و سایر دیوار های باقی مانده رنگ شوند. این ایده باعث می شود تا دیوار ها به عناصری دکوراتیو تبدیل شوند و به جای اینکه نقشی خنثی در چیدمان خانه بازی کنند، به یک بخش مهم از دکوراسیون تبدیل گردند. ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی باعث می شود که فضا پویا شود و از حالت رخوت و سکون بیرون آید. شما می توانید چیدمان سالن پذیرایی تان را حول محور دیوار کاغذ دیواری شده انجام دهید و به همین سادگی یک نقطه کانونی در خانه ایجاد نمایید. یکی دیگر از مهم ترین نتایج استفاده از کاغذ دیواری ترکیبی در پذیرایی آن است که با این کار جسارت به خرج داده و کمی از فضای معمولی سایر خانه ها جدا می شوید. این تفاوت موجب منحصر به فرد شدن دکوراسیون خانه شما خواهد شد.

چه رنگ هایی برای ترکیب کاغذ دیواری و رنگ مناسب است؟

برای استفاده از کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی باید بین رنگ و کاغذ دیواری بیشترین هماهنگی وجود داشته باشد. این هماهنگی بین رنگ های موجود در این دو متریال خواهد بود. برای به وجود آوردن این هماهنگی دو راه در پیش روی دارید. راه اول که ساده ترین هم محسوب می شود آن است که رنگ را سفید انتخاب کنید. به این ترتیب بیشتر کاغذ دیواری ها چه کلاسیک و چه مدرن می توانند با رنگ سفید مرتبط شوند. خوبی این کار آن است که هر موقع بخواهید کاغذ دیواری را عوض کنید، دیگر نیازی به تغییر رنگ دیوار نخواهد بود. اما راه دوم آن است که از رنگی برای دیوار ها استفاده کنید که در کاغذ دیواری موجود است. مثلا اگر کاغذ دیواری دارای طرح طوسی و صورتی است، دیوار های دیگر را طوسی یکدست یا صورتی یکدست نمایید.

کدام دیوار برای نصب کاغذ دیواری در پذیرایی مناسب است؟

موضوع مهم در بحث ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی انتخاب بهترین دیوار برای هر کدام از آنها است. معمولا دیواری برای نصب کاغذ دیواری انتخاب می شود که در نقطه ای از سالن قرار دارد که بیشترین نگاه ها به سمت آن جلب می شود. این دیوار می تواند دیوار رو به روی سالن باشد که در حین ورود، چشم افراد به آن می خورد یا دیوار پشت مبلمان باشد که به نوعی چیدمان مبل ها حول آن شکل می گیرد. چنانچه مبلمان دارای پارچه روکش رنگی و طرح دار است، پیشنهاد می شود دیوار رو به روی مبل ها کاغذ دیواری طرح دار شود تا طرح مبل ها و کاغذ دیواری در هم آمیخته نشود. همچنین بهتر است این دیوار بین دو دیوار ساده رنگ شده قرار داشته باشد و یا به گونه ای باشد که اطراف دیوار خالی باشد.

چه طرحی برای کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی مناسب تر است؟

در ایده ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی پس از انتخاب رنگ ها و دیوار به موضوع طرح کاغذ دیواری می رسیم. به دلیل آنکه رنگ دیوار های دیگر ساده و یکدست است، پس برای کاغذ دیواری می توان از هر طرحی استفاده نمود. البته انتخاب طرح کاغذ دیواری بر اساس سبک چیدمان خواهد بود. کاغذ دیواری های کلاسیک و مدرن با طرح های متنوع و گوناگون هر کدام حال و هوای خاصی را به سالن پذیرایی می بخشند. طرح کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی می تواند ساده و مدرن مثل طرح های راه راه، خال دار و غیره باشد یا طرحی نیمه کلاسیک مثل گل های بهاری و طرح های پاستلی داشته باشد و یا آنکه کاملا کلاسیک باشد.

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی کلاسیک

خوبی ایده کاغذ دیواری ترکیبی پذیرایی آن است که هم در چیدمان های کلاسیک و هم مدرن قابلیت کاربرد و استفاده دارد. اگر دکوراسیون خانه تان کلاسیک است، از کاغذ دیواری هایی با طرح های کلاسیک که تنوع خوبی هم دارند استفاده کنید و آنها را با رنگی ساده و یکدست ترکیب نمایید. در انتخاب رنگ به ترکیب رنگی کاغذ دیواری دقت کنید و مطابق با توضیحات گفته شده در بالا پیش بروید. برای دیوار های ساده می توانید از رنگ سفید و یا کرم استفاده کنید چون معمولا کاغذ دیواری های کلاسیک دارای ترکیب رنگی کرم و قهوه ای و طلایی هستند. اگر دیوار های سالن پذیرایی کلاسیک دارای قاب بندی های گچبری شده هستند، می توانید درون این قاب ها را کاغذ دیواری طرح دار بزنید و دیوار های بیرون از قاب ها را سفید یا کرم ساده و یکدست کنید. این کار را روی سقف و در مورد گچبری دور لوستر هم می توان انجام داد.

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی مدرن

ترکیب کاغذ دیواری و رنگ در یک سالن پذیرایی مدرن نتیجه ای فوق العاده جذاب خواهد داشت، زیرا تنوع مدل های کاغذ دیواری مدرن بسیار بالاست و از طرف دیگر می توان برای دیوار های ساده از رنگی غیر از سفید هم استفاده کرد. در واقع رنگ های بی شماری از پالت رنگی قابل کاربرد در سالن پذیرایی مدرن هستند و این باعث می شود که با دست باز تری بتوان به ایده ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی پرداخت. همانگونه که گفته شد در انتخاب رنگ به ترکیب رنگی موجود در طرح های کاغذ دیواری دقت کنید. در مورد چیدمان سالن پذیرایی با استفاده از این کاغذ دیواری ها و رنگ ها باید گفت که اگر دیوار پشت مبلمان را کاغذ دیواری می کنید، بهترین پیشنهاد قرار دادن مبل های راحتی با پارچه ای کاملا ساده است، در حالیکه کوسن هایی رنگی و طرح دار بر روی آنها گذاشته اید. حتی در صورت امکان می توانید طرح کوسن ها را نزدیک به طرح کاغذ دیواری انتخاب نمایید.

نکات مهم در مورد ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی

  • بهتر است بر روی دیوار کاغذ دیواری شده تابلو نصب نشود.
  • بر روی دیوار های رنگ شده می توانید تابلوهایی با رنگ مشابه با کاغذ دیواری نصب نمایید.
  • در انتخاب رنگ و کاغذ دیواری رنگ مبلمان خود را در نظر داشته باشید.
  • اگر خانه تان کوچک و کم نور است به سراغ کاغذ دیواری با رنگ روشن و طرح های ساده بروید.
  • در خانه های متوسط و بزرگ که برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری راحت تر هستید، جسارت به خرج داده و انتخاب های شجاعانه تری را داشته باشید.
  • اگر فضای سالن پذیرایی و نشیمن در خانه تان مشترک است، دیوار پشت تلویزیون گزینه خوبی برای کاغذ دیواری خواهد بود.
  • یک ایده خلاقانه در مورد ترکیب کاغذ دیواری و رنگ آن است که نیمه پایینی تمام دیوار ها کاغذ دیواری و نیمه بالایی دیوار ها رنگ زده شود.
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک برای پذیرایی و اتاق خواب

جدیدترین مدل های کاغذ دیواری طرح گل و شیوه کاربرد آنها در خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<