استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک برای پذیرایی و اتاق خواب

چیدوپلاس 25 مرداد 1400 ،

وقتی سبک چیدمان کلاسیک را برای خانه تان انتخاب می کنید تنها مبلمان و یا وسایل تزیینی نیستند که باید به آنها توجه کرد، پوشش دیوار ها نیز از اهمیت ویژه ای برخوردارند و انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک در خانه ای با این سبک می تواند کامل کننده چیدمان باشد. کاغذ دیواری کلاسیک علاوه بر زیبایی نوعی اصالت و شکوه را با خود به همراه دارد و فضای خانه را کاملا لوکس و مجلل می کند. اگر می خواهید دکوراسیون خانه تان جذاب و در عین حال دارای هویت باشد، در اولین قدم به سراغ خرید یک کاغذ دیواری کلاسیک زیبا بروید.

محدوده تنوع مدل های کاغذ دیواری کلاسیک بسیار گسترده است و طرح های گوناگونی را شامل می شود، از طرح های گل و اسلیمی گرفته تا طرح های تزیینی و دکوراتیو سنتی که در اندازه های بزرگ و کوچک بر روی کاغذ دیواری کلاسیک نقش بسته اند. بعضی از کاغذ دیواری های کلاسیک دارای طرح های تزیینی و خطوط منحنی هستند که شلوغ و پر زرق و برق به نظر می رسند و بعضی دیگر ساده تر بوده و همین سادگی موجب جذابیت شان شده است. کاغذ دیواری کلاسیک می تواند دارای طرح های منظمی باشد که به صورت چهار تایی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و یا اینکه طرح ها به شکل ستون های عمودی از بالا به پایین نقش بسته اند.

چه رنگ هایی در کاغذ دیواری کلاسیک به کار می رود؟

بیشتر انواع کاغذ دیواری های کلاسیک دارای رنگ های گرم هستند. رنگ های قهوه ای، کرم و طلایی بیشتری کاربرد را در کاغذ دیواری کلاسیک دارند. طرح های طلایی رنگ ممکن است مات باشند و یا براق که در زمینه کاغذ دیواری قرار گرفته اند. دلیل استفاده از رنگ های گرم در کاغذ دیواری کلاسیک آن است که مبلمان استیل که در هماهنگی با این سبک کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد بیشتر به رنگ های طلایی و سفید و همچنین رنگ قهوه ای چوب ساخته می شوند و کرم و طلایی، در کنار این رنگ ها، تناسب بیشتری ایجاد خواهند کرد.

کاغذ دیواری کلاسیک با تم رنگی تیره هم طرفداران زیادی دارد که در آنها معمولا از رنگ های قهوه ای تیره به همراه طلایی استفاده می شود. در مدل های گران تر این کاغذ دیواری های کلاسیک سطح زمینه کاغذ دیواری و یا طرح های طلایی رنگ آن به شکل مخمل هستند و کمی برجسته به نظر می رسند. به غیر از رنگ های گفته شده از رنگی نظیر نقره ای نیز در کاغذ دیواری کلاسیک استفاده می شود. در واقع کاغذ دیواری با زمینه طوسی و طرح های تزیینی نقره ای که در زیر نور چراغ ها درخشندگی ویژه ای پیدا می کنند، جذابیت خاصی به سالن پذیرایی می بخشند.

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری کلاسیک در خانه ای مدرن

سوالی که در این بار مطرح می شود آن است که آیا از کاغذ دیواری کلاسیک در خانه های مدرن هم می توان استفاده کرد؟ باید گفت که اتفاقا ایده خوبی است. گاهی اوقات تلفیق سبک های مدرن و کلاسیک تاثیر گذاری بیشتری دارند، البته این تلفیق باید با فکر انجام شود و به این معنی نیست که با ایده تلفیق سنت و مدرنیته هر چیزی را در کنار دیگری قرار داد. برای مثال در خانه ای با سبک مدرن که در آن از رنگ طوسی استفاده شده است، می توان یک دیوار را با کاغذ دیواری طوسی و نقره ای پوشش داد و در جلوی آن یک آباژور فلزی نقره ای یا مشکی قرار داد. با کمی جستجو در تصاویر موجود در اینترنت می توان ایده های جذابی برای استفاده از کاغذ دیواری کلاسیک در خانه یا با سبک مدرن پیدا کرد.

کاغذ دیواری سلطنتی

کاغذ دیواری سلطنتی در گروه کاغذ دیواری های کلاسیک قرار می گیرد اما به دلیل پر زرق و برق بودن و استفاده بیشتر از رنگ طلایی در آن نام سلطنتی به خود گرفته است. اگر خانه بزرگی دارید و در آن از مبلمان و میز ناهار خوری استیل بزرگ و سنگین استفاده کرده اید، پرده های تان دارای والان های حجیم و پرچ و شکن هستند، فرش های دستبافت با نقش های پر شاخ و برگ دارید و همچنین وسایل دکوری تان به همین سبک و سیاق است، کاغذ دیواری سلطنتی بهترین گزینه برای دیوار های خانه تان به حساب می آید.

کاغذ دیواری کلاسیک سالن پذیرایی

مدل های مناسب کاغذ دیواری کلاسیک برای سالن پذیرایی بسیار متنوع هستند؛ اگر سالن پذیرایی تان کوچک  است و از مبلمان استیل با اندازه های متوسط استفاده کرده اید، بهتر است به سراغ کاغذ دیواری های ساده تر و با طرح های خلوت تر بروید. همچنین می توانید طرح هایی را انتخاب کنید که رنگ تیره ای ندارند و دارای رنگ های روشن و ملیح هستند. مثلا اگر مبلمان کرم رنگ دارید، کاغذ دیواری کلاسیک با زمینه رنگی کرم یا شیری و گل های صورتی و طلایی روشن هم سالن پذیرایی تان را زیبا می کند و هم دلباز و پر از آرامش. همچنین می توانید تنها برای یک دیوار از چنین کاغذ دیواری استفاده کنید و سایر دیوار ها را با یک کاغذ دیواری ساده و بدون طرح پوشش دهید.

در صورتیکه که به گل و گیاه علاقه مند هستید و در سالن پذیرایی تان از گیاهان سبز استفاده می کنید، با انتخاب یک کاغذ دیواری کلاسیک که دارای طرح های گیاهی است، هماهنگی و زیبایی فوق العاده ای را پدید آورید. این کاغذ دیواری ها در رنگ های مختلفی وجود دارند. مثلا یک کاغذ دیواری کلاسیک با زمینه رنگی کرم روشن و طرح های گیاهی سبز رنگ که در بعضی از قسمت ها از رنگ طلایی هم استفاده شده، گزینه ای عالی برای خانه شماست.

کاغذ دیواری کلاسیک اتاق خواب

یکی از ویژگی های سبک کلاسیک آرامش آن و دوری از هیجان و انرژی های زیاد است. نشانه این ویژگی ها در کاغذ دیواری کلاسیک استفاده از رنگ های آرامش بخش گرم مانند کرم و طلایی و قهوه ای است و همینطور طرح های تزیینی که عموما به شکل منحنی هستند و شما در کاغذ دیواری کلاسیک استفاده از خطوط شکسته و اشکال هندسی را مشاهده نمی کنید. از همین ویژگی کاغذ دیواری کلاسیک می توان در اتاق خواب استفاده کرد.

اتاق خواب مکانی است که باید به نحوی چیدمان گردد که بیشترین حس آرامش و آسایش در آن ایجاد شود. این احساس توسط کاغذ دیواری کلاسیک با رنگ های روشن پدید می آید. برای اتاق خوابی که با سرویس خواب کلاسیک چیدمان شده است، می توان از یک کاغذ دیواری با رنگی متناسب با رنگ سرویس خواب استفاده کرد. توجه داشته باشید که در اتاق خواب هرگز از رنگ های تیره مانند قهوه ای سوخته استفاده نکنید و تا جای ممکن رنگ های روشن مانند کرم و شیری به همراه طرح های طلایی و صورتی و گلبهی را انتخاب نمایید.

همچنین برای اتاق خواب به سراغ طرح های شلوغ نروید و تا جای ممکن خلوت ترین و ساده ترین کاغذ دیواری کلاسیک را انتخاب نمایید. بدانید که بعد از یک روز خسته کننده کاری زمانی که شب هنگام به اتاق خواب می روید باید همه چیز در جهت آرامش شما باشد. طرح های بزرگ، شلوغ و تیره کاغذ دیواری کلاسیک می توانند موجب خستگی چشمان شما شوند و تاثیر منفی بر روحیه تان بگذارد.

کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک
کاغذ دیواری کلاسیک

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاربرد کاغذ دیواری طلایی در کجاست؟

کاغذ دیواری مخملی بهترین انتخاب برای دکوراسیون کلاسیکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<