ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و انتخاب بهترین رنگ برای آن

چیدو پلاس 01 شهریور 1402 ، ،

کمد بخش مهمی از اتاق خواب است و ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب تاثیر بسیار مهمی بر روی دکوراسیون و حال و هوای اتاق می گذارد. معمولا یکی از دیوار های اتاق به کمد اختصاص پیدا می کند و بنابراین انتخاب بهترین رنگ برای در های آن اهمیت بیشتری می یابد. عوامل مختلفی بر روی انتخاب ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب تاثیر گذار است که ما در این متن به بررسی آنها می پردازیم. اگر در فکر ساخت کمد دیواری جدید برای اتاق تان هستید یا می خواهید در های کمد دیواری تان را رنگ کند و تغییر دهید و از طرفی به دنبال بهترین رنگ برای آن می گردید، این متن می تواند به شما کمک کند.

چه عواملی در انتخاب ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب تاثیر گذارند؟

  • متراژ اتاق خواب: یکی از مهم ترین مواردی که می تواند تعیین کننده ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب باشد، متراژ اتاق خواب است. اگر اتاق تان کوچک است، باید از رنگ های روشنی همچون سفید یا استخوانی برای در های کمد دیواری استفاده کنید. قهوه ای رنگ چوب هم می تواند گزینه خوبی محسوب شود زیرا گرمای دلنشینی دارد و رنگی روشن به شمار می رود.
  • تم رنگی دکوراسیون اتاق خواب: تم رنگی چیدمان اتاق خواب عامل مهم دیگری در ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب است. اینکه دیوار ها، رو تختی و اکسسوری های اتاق تان چه رنگی هستند بر ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب تاثیر گذار است.
  • سن و جنسیت فردی که اتاق برای اوست: اینکه اتاق برای چه کسی با چه سن و سالی است در ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب موثر خواهد بود. برای مثال رنگ کمد دیواری اتاق کودک قطعا با رنگ کمد دیواری اتاق جوان یا زوج ها متفاوت خواهد بود.

ایده هایی برای ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب

دو ایده کلی برای ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب وجود دارد. یک اینکه تمام در های کمد دیواری به یک رنگ و شکل باشند و دوم اینکه از دو یا سه رنگ برای در های کمد استفاده شود. معمولا اکثر افراد یک رنگ را برای تمامی در های کمد دیواری انتخاب می کنند اما شما می توانید از ترکیب دو رنگ برای آن استفاده کنید و فضایی متفاوت و خاص را به وجود آورید. الگو های مختلفی برای این کار وجود دارد. مثلا رنگ های یکی در میان برای در های کمد و یا نیمی از کمد دیواری به یک رنگ و نیمی دیگر به رنگی دیگر. اینکه چه رنگ هایی را برای ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب خود انتخاب می کنید بستگی به تم رنگی چیدمان اتاق تان دارد. مثلا در اتاق خوابی با تم رنگی سفید و بنفش در های کمد نیز می توانند سفید و بنفش باشند.

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و ست کردن آن با رنگ دیوار ها

اگر اتاق خواب تان کوچک و نقلی است پیشنهاد می شود که رنگ دیوار ها و رنگ در های کمد دیواری را از یک رنگ انتخاب نمایید. پیشنهاد دیگر اینکه این رنگ را از میان رنگ های روشن انتخاب کنید. همانطور که پیش تر هم گفته شد رنگ های سفید، کرم، شیری، استخوانی، رنگ چوب، یاسی، لیمویی، آبی بسیار روشن و طوسی بسیار روشن برای این منظور مناسب هستند. اما در صورتی که اتاق تان بزرگ است و دغدغه ای از بابت رنگ های انتخابی برای دیوار و کمد دیواری ندارید، می توانید از رنگ های تیره هم به عنوان ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب استفاده کنید. باز هم در نظر گرفتن رنگ دیوار در انتخاب رنگ در های کمد مهم است. برای آنکه دکوراسیون اتاق تان زیبا تر و حرفه ای تر و یکپارچه تر باشد، باید این هماهنگی در رنگ ها وجود داشته باشد.

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و ست کردن آن با رو تختی

رنگ رو تختی می تواند با ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب ست و هماهنگ باشد. در واقع اگر این هماهنگی وجود داشته باشد چیدمان اتاق خواب زیبا تر و جذاب تر خواهد شد. برای مثال اگر رنگ در های کمد دیواری به رنگ یاسی بود می توانید رو تختی را نیز یاسی یا بنفش انتخاب کنید. اگر فضای اتاق به گونه ای بود که سرویس خواب در جایی رو به روی کمد دیواری قرار می گرفت، این هماهنگ بودن در رنگ های رو تختی و کمد دیواری بیشتر به چشم می آید و مهم تر است. حتی می توانید ترکیب رنگی موجود در رو تختی را بر روی در های کمد داشته باشید و در واقع کمد دیواری تان را دو رنگ کنید.

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و تم رنگی اتاق

همانگونه که گفته شد تم رنگی چیدمان اتاق خواب تاثیر زیادی در انتخاب ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب دارد. در بخش های قبلی درباره رنگ دیوار و رو تختی و تاثیر آن بر رنگ در های کمد دیواری صحبت کردیم اما باید گفت که به طور کلی رنگی که اتاق بر اساس آن چیدمان یافته و دیزاین شده است، باید بر روی رنگ در های کمد نیز اجرا شود. البته این یک قانون نیست و هر کس می تواند طبق سلیقه و نظر خود هر رنگی را انتخاب کند اما اگر می خواهید اتاق خواب تان همانند تصاویر ژورنالی زیبا و جذاب و دیدنی باشد، رعایت این هماهنگی در رنگ ها مهم خواهد بود. در این باره نکاتی وجود دارد که می تواند انتخاب را برای تان آسان تر کند:

  • در انتخاب ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب اگر می خواهید کمد بیشتر دیده شود، از رنگ های تیره برای آن استفاده کنید و برعکس، چنانچه بخواهید کمد زیاد به چشم نیاید، از رنگ روشن برای در های آن استفاده نمایید.
  • شما می توانید ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب را علاوه بر رو تختی با رنگ والان پرده های اتاق ست کنید.
  • اگر فضای اتاق تان لوکس و لاکچری است، از رنگ طلایی برای ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب استفاده نمایید. برای این کار از طلایی برای تمامی سطوح در ها و یا تنها برای بخشی از آنها می توان استفاده نمود.
  • اگر فضای اتاق خواب تان کوچک است، می توانید بخشی از در های کمد دیواری را به نصب آینه اختصاص دهید. به این ترتیب هم در اتاق یک آینه بزرگ و قدی دارید و هم این آینه باعث می شود اتاق تان بزرگ تر و روشن تر به نظر برسد.

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب و سبک دکوراسیون اتاق

سبک دکوراسیون اتاق خواب هم در انتخاب ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق تاثیر گذار است. برای مثال اگر سبک چیدمان اتاق خواب تان کلاسیک است، می توانید از رنگ های گروه گرم مانند انواع قهوه ای ها، کرم، شیری و یا حتی طلایی استفاده کنید. برای چنین اتاق خوابی رنگ های مدرن مانند طوسی یا آبی مناسب نخواهند بود. اما در صورتی که سبک دکوراسیون اتاق تان مدرن است، می توانید با دست باز تری رنگ در های کمد دیواری را انتخاب نمایید. رنگ هایی مثل طوسی، آبی های تیره و هر رنگ دیگری که به دلخواه تان بود در یک اتاق خواب با چیدمان مدرن قابل استفاده است. تنها نکته مهم هماهنگی رنگ در با تم رنگی اتاق است که به طور مفصل توضیح داده شد.

ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب
ترکیب رنگ کمد دیواری اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کمد دیواری دو رنگ و مهم ترین پیشنهاد های رنگی برای این مدل کمد

بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب چه رنگی است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<