ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب ؛ زیبایی و آرامش در یک چیدمان

چیدو پلاس 14 بهمن 1401 ،

استفاده از کاغذ دیواری به عنوان یکی از پر طرفدار ترین انواع دیوار پوش ها می تواند رنگ و لعابی جدید و متفاوت به دیوار های خانه بدهد. ایده ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب یکی از راه کار های عالی و جذاب برای داشتن دکوراسیونی منحصر به فرد در خانه است. این ایده نه تنها در فضای اتاق خواب که در سالن پذیرایی و نشیمن هم قابل اجراست. ما این متن را به موضوع ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اتاق خواب اختصاص دادیم و به شما خواهیم گفت که چگونه می توان با استفاده از آن اتاق خوابی زیبا همراه با فضایی پر انرژی یا آرامش بخش داشت.

چگونه می توان از ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب استفاده کرد؟

خیلی از افراد تمامی دیوار های اتاق خواب را رنگ می کنند و خیلی از افراد هم تمامی دیوار ها را کاغذ دیواری می کنند. در این بین کسانی هم هستند که از ایده های جدیدی مانند ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب استفاده می کنند تا فضایی متفاوت و منحصر به فرد پدید آورند. با استفاده از این ایده می توان چیدمان اتاق خواب را از سایر اتاق خواب های معمولی دیگر جدا کرد و فضایی دوست داشتنی را پدید آورد. برای این کار معمولا یکی از دیوار های اصلی اتاق خواب برای کاغذ دیواری کردن انتخاب می شود و سایر دیوار ها نیز ساده و یکدست رنگ می شوند. اینکه چه رنگی برای دیوار ها انتخاب شود، کاغذ دیواری چه طرح و رنگی داشته باشد، کدام دیوار برای کاغذ دیواری و کدام یک برای رنگ انتخاب شوند و چیدمان اتاق خواب بر اساس این ایده به چه نحوی انجام گیرد، مواردی هستند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

کدام یکی از دیوار ها در اتاق خواب، کاغذ دیواری می شود؟

در یک اتاق خواب معمولا یکی از دیوار ها تماما به کمد دیواری اختصاص پیدا می کند، یکی دیگر از دیوار ها هم دارای پنجره است و مساحت کمی از دیوار خالی باقی می ماند. از بین دو دیوار باقی مانده یکی از آنها باید به کاغذ دیواری اختصاص یابد. در یک اتاق خواب دیوار پشت تخت خواب بهترین دیوار برای کاغذ دیواری است. دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کنید و سایر دیوار ها را با رنگی یکدست بپوشانید. علت اینکه این دیوار برای کاغذ دیواری انتخاب می شود آن است که اولا نقطه کانونی اتاق محسوب می شود و کاملا به چشم می آید ثانیا از نظر چیدمان وسایل و ست کردن رنگ ها با آن کار ساده تری خواهید داشت. چنانچه اتاق خواب فاقد کمد دیواری بود، می توانید دیوار رو به روی تخت خواب را کاغذ دیواری نمایید.

چه رنگی برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب انتخاب می شود؟

بسته به اینکه سبک دکوراسیون اتاق خواب تان کلاسیک یا مدرن است، متراژ اتاق خواب تان بزرگ یا کوچک است و البته رنگ مورد علاقه تان چه رنگی است، می توانید بهترین رنگ را برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اتاق خواب انتخاب نمایید. پیش از هر چیز باید بزرگی و کوچکی و پر نور بودن و کم نور بودن اتاق را مد نظر قرار دهید. اگر اتاق تان کوچک و کم نور است از کاغذ دیواری رنگ روشن با طرح های ساده استفاده کنید و دیوار های رنگی را نیز با یک رنگ روشن مانند سفید یا کرم بپوشانید. در غیر این صورت می توانید از تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی که مورد علاقه و نظر شماست برای رنگ و کاغذ دیواری استفاده نمایید.

اتاق خواب محل استراحت و آرامش است و باید با رنگی چیدمان شود که شما آن را دوست دارید. اگر رنگی مانند آبی برای تان زیبا، آرامش بخش و دوست داشتنی است، حتما تم رنگی آبی را برای ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب استفاده کنید و اگر رنگ های گرم برای تان چنین حس و حالی دارند، رنگ های گرم را انتخاب نمایید. اما به طور کلی پیشنهاد می شود برای اتاق خواب از رنگ های روشن و گرم که خاصیت صمیمیت، مهرمانی و آرام کنندگی بیشتری دارند، استفاده گردد. برای کاغذ دیواری هم استفاده از کاغذ دیواری های مدرن و نیمه مدرن که دارای طرح های گل و گیاه آبرنگی هستند، پیشنهاد های خوبی محسوب می شوند. اما اگر در اتاق خواب به دنبال ایجاد فضایی پر انرژی هستید، می توانید به سراغ رنگ های تیره و شارپ نظیر قرمز، زرشکی، سبز تیره، آبی کاربنی و غیره بروید و کاغذ دیواری هایی با این تم رنگی را با دیوار هایی به رنگ سفید یکدست ترکیب نمایید.

برای دیوار های ساده نیز هم از رنگ سفید یکدست و هم از رنگی هماهنگ با تم رنگی کاغذ دیواری می توان استفاده نمود. برای مثال اگر کاغذ دیواری دارای زمینه یاسی رنگ و گل های بنفش رنگ است، دیوار های اطراف را می توانید یاسی روشن کنید. یا اگر از رنگ های تیره خوش تان می آید در اتاقی با کاغذ دیواری سفید و آبی، می توانید دیوار ها را آبی پر رنگ کنید و اتاقی کاملا متفاوت و خاص داشته باشید.

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب

از چه طرح کاغذ دیواری در ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده می شود؟

همانگونه که گفته شد کاغذ دیواری هایی با طرح های مدرن و نیمه مدرن برای اتاق خواب انتخاب های بهتری هستند. در اتاق خواب هایی با دکور کلاسیک هم انواع کاغذ دیواری کلاسیک که تا اندازه ای غیر رسمی و ساده تر هستند، انتخاب های خوبی محسوب می شوند. طرح کاغذ دیواری باید به گونه ای باشد که برای فضای راحت و خودمانی اتاق خواب مناسب به نظر برسد و به همین دلیل است که طرح های گل و گیاه مانند گل سرخ، گل های بهاری، طرح های هندسی رنگی و طرح های آبرنگی برای این فضا عالی و مناسب هستند.

بهترین چیدمان به کمک ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب

برای آنکه ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اتاق خواب بهترین نما و جلوه را داشته باشد، لازم است که در مورد دکوراسیون اتاق توجه و دقت کافی بشود. مهم ترین موضوع در اتاق خواب سرویس خواب است. رنگ رو تختی را باید رنگ کاغذ دیواری ست کنید. به این معنا که اگر دیوار پشت تخت خواب را کاغذ دیواری کرده اید، رو تختی را کاملا ساده و یکدست و رنگ آن را نیز از یکی از رنگ های اصلی کاغذ دیواری انتخاب کنید. مثلا اگر کاغذ دیواری دارای تم رنگی سبز تیره است، می توانید رو تختی را سبز تیره یکدست با کوسن هایی سفید و طرح دار انتخاب کنید. اما اگر دیوار رو به روی تخت خواب کاغذ دیواری شده است، می توانید از یک رو تختی طرح دار که دارای طرحی مشابه با کاغذ دیواری است، استفاده نمایید.

نکات مهم در مورد ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب

  • اگر دیوار پشت تخت خواب کاغذ دیواری می شود، بر روی آن تابلویی نصب نکنید و به جای تابلو می توانید یک چراغ دیوار کوب ساده آویزان نمایید.
  • در اتاق خواب از کاغذ دیواری های فانتزی با طرح های غیر رسمی استفاده کنید.
  • در ترکیب رنگ و کاغذ دیواری اتاق خواب والان پرده ها را ساده و با رنگی یکدست انتخاب کنید.
  • فرش و دیگر وسایل تزیینی اتاق را نیز در هماهنگی با تم رنگی دیوار ها انتخاب نمایید.
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب
ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ دیوار اتاق خواب مدرن چه رنگی است؟

رنگ دیوار اتاق خواب ، جدید ترین و بهترین رنگ برای دیوار اتاق خوابچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<