کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک ؛ جلوه ای از زیبایی در خانه

چیدو پلاس 20 مرداد 1402 ،

از میان طرح های بی شمار کاغذ دیواری ها، کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک یکی از زیبا ترین و شیک ترین انواع آنها به شمار می رود. این کاغذ دیواری با طرح متفاوت و جذابش می تواند به سادگی یک دیوار سنگی عالی برای شما در خانه تان ایجاد کند. اگر به داشتن چنین دیواری در خانه علاقه مند هستید و به دنبال راهی ارزان و بی دردسر برای آن می گردید، پیشنهاد می شود این متن را بخوانید و از انواع مدل های کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک برای دیوار های خانه استفاده نمایید.

انواع مدل های کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک

مدل ها، طرح ها و رنگ های انواع کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک متنوع و مختلف اند. بعضی از آنها دارای تم رنگی گرم و برخی دیگر تم رنگی سرد دارند. در بعضی از انواع کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک قطعه سنگ های چاپ شده بر روی این پوشش دیواری کوچک و باریک و در بعضی دیگر پهن و بزرگ هستند. در بعضی از مدل های آنها سنگ ها با نظم بیشتری کنار هم قرار گرفته اند و در بعضی دیگر نظم و ترتیب کمتر و آشفتگی بیشتری در سنگ های چاپ شده بر روی کاغذ دیواری مشاهده می شود. شما بسته به سلیقه تان می توانید هر کدام از این مدل های کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک را انتخاب نمایید.

مزایای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک

بزرگ ترین مزیت کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک آن است که در مقایسه با سنگ کردن دیوار، برای تهیه و نصب کاغذ دیواری هزینه کمتری را پرداخت می کنید. برای آنکه یک دیوار خود را با سنگ آنتیک پوشش دهید به مبلغ بسیار بالا تری نیاز خواهید داشت زیرا به جز خرید سنگ ها، نصب آن ها نیز هزینه بالایی را طلب می کند. اما برای پوشش دادن یک دیوار با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک هزینه به مراتب کمتری را پرداخت می کنید و هزینه نصب کاغذ دیواری نیز بسیار پایین تر خواهد بود. مزیت دیگر کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک نسبت به سنگ آن است که درد سر ها و کثیفی های سنگ کردن دیوار زیاد است و زمان بیشتری را هم برای انجام کار می طلبد، اما کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک در کمترین زمان ممکن و با کمترین میزان آلودگی همراه خواهد بود.

از کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک در چه بخش هایی از خانه می توان استفاده کرد؟

  • سالن پذیرایی: کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک برای پوشش دیوار های سالن پذیرایی بسیار مناسب است. این مدل کاغذ دیواری فضا را شیک و شکیل می کند و برای کسانی که دکوراسیون خانه شان کلاسیک و نیمه کلاسیک است، گزینه ای عالی محسوب می شود. دیوار پشت مبلمان و یا یکی از دیوار هایی که در این سالن وجود دارد، می تواند میزبان خوبی برای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک به شمار رود.
  • دیوار پشت تلویزیون: یکی از بهترین دیوار هایی که برای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک عالی است، دیوار پشت تلویزیون است. این دیوار به دلیل کانونی بودن آن می تواند انتخابی مناسب برای هر نوع کاغذ دیواری خصوصا کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک باشد.
  • دیوار نشیمن: یکی دیگر از فضا هایی که دیوار های آن می تواند با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک پوشش داده شود، اتاق نشیمن است. دیواری که پشت کاناپه قرار دارد، دیوار پشت تلویزیون، دیواری که جلوی آن تعدادی گلدان گل قرار داده شده است و یا حتی یک دیوار باریک در گوشه ای از نشیمن که نمی دانید با آن چه کار کنید، برای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک مناسب هستند.
  • ستون: اگر در سالن پذیرایی یا نشیمن خانه تان ستون دارید و نمی دانید برای دیزاین این ستون ها چه کار کنید، می توانید یک راه ساده یعنی کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک را برای پوشش آن به کار ببرید. به این ترتیب ستون هایی سنگی خواهید داشت که فضای خانه تان را متفاوت و متنوع می کنند.
  • دیوار ورودی خانه: ورودی خانه می تواند مکان بسیار فوق العاده ای برای عملی کردن ایده های دکوراسیونی باشد. شما می توانید این بخش از خانه تان را با یک کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک پوشش دهید و جا کفشی را نیز در جلو آن قرار دهید. دیوار راه رو های خانه هم برای استفاده از این مدل کاغذ دیواری ها عالی هستند و پس از این کار نتایج خوبی را در آنها مشاهده خواهید کرد.
  • دیگر پیشنهاد ها: دیوار پشت میز ناهار خوری، دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار پشت تخت خواب در اتاق خواب، دیوار های شرکت یا مکان های اداری، دیوار راه پله، دیوار تراس.
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک

در چه خانه هایی می توان از کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک استفاده کرد؟

همانطور که می دانید کاغذ دیواری های طرح داری نظیر سنگ آنتیک فضای شلوغ و پر نقشی دارند و به همین دلیل پیشنهاد می شود از آنها در مکان هایی با متراژ کم استفاده نشود. اگر خانه کوچک و نقلی دارید و می خواهید دیوار های آن را کاغذ دیواری کنید، پیشنهاد می شود به جای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک به سراغ طرح های ساده تر بروید. اگر اصرار به استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک دارید، بهتر است از رنگ های بسیار روشن این کاغذ دیواری ها استفاده نمایید. نکته دیگر اینکه لازم نیست تمامی دیوار ها را با این مدل کاغذ دیواری پوشش دهید. تنها یک دیوار برای استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک کافی خواهد بود.

چه دکوراسیونی بیشترین هماهنگی را با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک دارد؟

دکوراسیون های مدرن و کلاسیک با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک مطابقت و همخوانی دارند. اما بیشتر افرادی که خانه شان به چیدمان کلاسیک و نیمه کلاسیک آراسته شده است، از این مدل کاغذ دیواری استقبال می کنند. هم مبلمان چوبی ساده، هم مبل های استیل و هم مبلمان راحتی مدرن در کنار دیوار هایی با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک زیبا و دیدنی هستند. دکوراسیون هایی به سبک بوهو که در آنها از گل و گیاهان تازه و سبز به میزان زیاد استفاده می شود و وسایل چوبی و سنگی طبیعی نیز در آن به وفور مشاهده می شود، میزبانان بسیار عالی برای کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک خواهند بود.

زیبا ترین دکوراسیون با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک

اگر این مدل کاغذ دیواری را برای خانه تان انتخاب کرده اید، حالا باید به فکر بهترین و زیبا ترین چیدمان باشید تا جلوه و نمای کاغذ دیواری نیز به خوبی خود را نشان دهد. برای رسیدن به این هدف بهترین کار استفاده از گلدان های گیاه آپارتمانی تازه و سبز است زیرا قرارگیری سنگ و گیاه در کنار هم جلوه ای از طبیعت بوده و دیدن آن برای همه خوشایند است. موضوع دیگر نورپردازی این دیوار ها است. حتما برای دیواری که با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک پوشش داده شده است، از ریسه های نور مخفی و یا چراغ های دیوار کوب استفاده نمایید یا آنکه یک آباژور پایه بلند در کنار دیوار قرار دهید. نکته مهم دیگر برای دکوراسیون خانه با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک آن است که پیشنهاد می شود از نصب تابلوی نقاشی یا تابلو فرش و چیز هایی از این دست بر روی دیوار بپرهیزید زیرا هم جلوه کاغذ دیواری از بین می رود و هم تابلوی مورد نظر تان بر زمینه شلوغ دیوار به خوبی دیده نمی شود.

کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک
کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

کاغذ دیواری تیره برای پذیرایی و ایده هایی برای دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<