کاغذ دیواری سفید ساده بهتر است یا رنگ آمیزی خانه؟

چیدوپلاس 18 مرداد 1400

خیلی از افراد دوست دارند دیوار های خانه شان ساده و سفید باشد اما به دنبال راهی می گردند تا از کثیفی و دردسر رنگ کردن دیوار ها به دور باشند. برای این مواقع کاغذ دیواری سفید ساده بهترین راه حل و پیشنهاد است. نصب و اجرای کاغذ دیواری سریع و راحت است، تمام دیوار های یک خانه صد متری در یک روز کاغذ دیواری می شوند و نصب آن بدون بوی نامطبوع و بدون آلودگی خواهد بود. همچنین یک روز پس از نصب کاغذ دیواری می توان کار چیدمان خانه را آغاز کرد اما در صورت رنگ آمیزی دیوار ها حتی با رنگ اکریلیک، باید چند روز جهت خشک شدن کامل دیوار ها منتظر ماند.

کاغذ دیواری سفید ساده براق

اگر می خواهید برای خانه تان از کاغذ دیواری سفید استفاده کنید ولی از یکنواختی و سادگی بیش از حد نیز گریزانید، پیشنهاد می شود از کاغذ دیواری سفید ساده براق استفاده نمایید تا طرح های براق موجود بر روی آن موجب ایجاد فضایی غیر یکنواخت گردد. در این کاغذ دیواری ها معمولا زمینه آن به رنگ سفید ساده و مات است و بافت ها و طرح های اندکی بر روی آن شکلی براق دارند. این اشکال براق در زیر نور چراغ های خانه درخشان جلوه می کنند و زیبا به نظر می رسند.

این طرح های براق بر روی کاغذ دیواری سفید ساده عمدتا طرح های کوچک و ناچیزی هستند زیرا وقتی سخن از کاغذ دیواری ساده است، این سادگی باید تا جای ممکن حفظ شود. طرح ها شامل خطوطی باریک به شکل افقی یا عمودی و یا نقطه ها و دایره های کوچکی هستند که به شکل براق بر زمینه مات کاغذ دیواری سفید نقش بسته اند. فضای آرام و پر از پاکی که این مدل کاغذ دیواری سفید ساده براق ایجاد می کند، بسیار چشم نواز و دوست داشتنی است. همانطور که می دانید زیبایی در سادگی است و این زیبایی توسط کاغذ دیواری سفید ساده براق ایجاد می گردد.

کاغذ دیواری سفید ساده برای چه خانه هایی مناسب تر است؟

استفاده از کاغذ دیواری سفید ساده برای هر خانه ای چه بزرگ و چه کوچک، چه پر نور و چه کم نور مناسب است. سادگی و زیبایی آن باعث می شود تا با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ گردد و هیچگاه تاثیر منفی و مخربی بر طراحی داخلی نخواهد داشت. اما اگر بخواهیم با جزییات بیشتری بررسی کنیم باید گفت که برای خانه های کوچک و کم نور استفاده از کاغذ دیواری سفید ساده و یا براق انتخاب بسیار عالی خواهد بود. این مدل کاغذ دیواری موجب بزرگ تر جلوه دادن فضا و همینطور پر نور تر شدن آن می گردد. کاغذ دیواری سفید ساده بدون داشتن هیچ طرحی فضا را از نظر بصری اشغال نمی کند و این باعث می شود تا محیط بزرگ تر به نظر برسد.

کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
white wallpaper 6
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده

چه چیدمانی برای کاغذ دیواری سفید ساده مناسب است؟

تمامی رنگ ها می توانند در کنار کاغذ دیواری سفید ساده قرار گیرند و به بهترین شکل خودنمایی کنند. اما بهترین انتخاب برای رنگ چیدمان، رنگ های روشن است. هر چند که رنگ های تیره ای مانند آبی تیره و سبز تیره و حتی قهوه ای نیز قابلیت قرار گیری در کنار دیواری هایی با کاغذ دیواری سفید ساده را دارند. هر چه رنگ های روشن تری در دکوراسیون خانه با کاغذ دیواری سفید ساده بکار گرفته شود، فضا بزرگ تر و دلباز تر به نظر می رسد و این برای کسانی که در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند عالی است.

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری سفید ساده

اگر سبک چیدمان خانه تان کلاسیک است، استفاده از مبلمان استیل سفید یا کرم به همراه طلایی انتخابی مناسب خواهد بود. پارچه روکش مبل ها را نیز می توان از رنگ های روشنی نظیر کرم، گلبهی، قهوه ای بسیار روشن، سبز زیتونی و یا سبز سدری روشن، و همچنین آبی روشن انتخاب نمود. میز ناهار خوری به علاوه میز های تزیینی مانند کنسول نیز باید از همین رنگ و هماهنگ با مبلمان انتخاب گردند. در این چیدمان به کارگیری رنگ طلایی در کنار رنگ سفید منجر به ایجاد فضایی زیبا و اصیل خواهد شد.

اما در صورتیکه از سبک های مدرن تر برای دکوراسیون خود بهره برده اید، مبلمانی به رنگ های سفید، کرم، طوسی روشن و همینطور قهوه ای روشن برای قرارگیری در کنار کاغذ دیواری سفید ساده عالی خواهد بود. برای فضای نشیمن که از مبل راحتی استفاده می شود، از رنگ های شاد تری نظیر زرد یا صورتی نیز می توان استفاده نمود. همچنین طیف های مختلف رنگ آبی از آبی های روشن تا آبی نفتی و آبی کاربنی به همراه رنگ سفید نمایی بی نظیر را ایجاد خواهد کرد. استفاده از کوسن هایی با رنگ های مختلف بر روی مبل راحتی پیشنهاد خوبی برای ایجاد تنوع و پرهیز و یکنواختی است.

کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده
کاغذ دیواری سفید ساده

وسایل چوبی و تزیینی

در کنار کاغذ دیواری سفید ساده از وسایل چوبی با رنگ روشن می توان استفاده کرد. وسایل چوبی شامل میز های عسلی، میز جلو مبلی، جا کفشی و میز تلویزیون هستند که هم از چوب قهوه ای روشن و یا رنگ سفید با کاغذ دیواری سفید ساده هماهنگی خوبی را ایجاد می نماید. برای وسایل تزیینی نیز با توجه به رنگ مبلمان و همینطور رنگ سفید دیوار ها می توان رنگ مناسب را انتخاب نمود. برای مثال اگر در کنار کاغذ دیواری سفید ساده از رنگ آبی استفاده شده است، در انتخاب وسایل تزیینی باید تم سفید و آبی را در نظر گرفت. استفاده از رنگ های دیگری که ایجاد نوعی تنوع را منجر می شوند، مانند رنگ لیمویی عالی خواهد بود.

کاغذ دیواری سفید ساده برای اتاق خواب

برای داشتن یک اتاق خواب ساده و در عین حال زیبا و دل نواز می توان از کاغذ دیواری سفید ساده کمک گرفت. اگر خیلی اهل زرق و برق و تزیینات و رنگ های خاص نباشید و یک اتاق خواب بی آلایش و دوست داشتنی را بخواهید با چیدمان رنگ های روشن در کنار رنگ های تیره و با وجود یک کاغذ دیواری سفید ساده بر روی دیوار ها به این دکوراسیون دست می یابید. در اتاق خواب با کاغذ دیواری سفید ساده سرویس خواب را به رنگ چوب، قهوه ای و یا سفید می توان در نظر داشت. حتی رنگ طلایی نیز برای سرویس خواب انتخاب مناسبی است. برای رو تختی متناسب با رنگ سرویس خواب، از یک رنگ جذاب استفاده نمایید. حتی از رو تختی طرح دار نیز می توان استفاده نمود. رو تختی با پارچه ای گل دار با طرح گل های رز صورتی و یا طرح های جذاب فانتزی رنگی در کنار کاغذ دیواری سفید ساده عالی خواهد بود. برای پرده نیز انتخاب یک حریر سفید ساده به علاوه یک والان رنگی ساده یا طرح دار مناسب به نظر می رسد.

قیمت کاغذ دیواری سفید ساده

در واقع قیمت کاغذ دیواری بیشتر بر اساس کیفیت ساخت، دوام و ماندگاری و ایرانی یا خارجی بودن آن تعیین می گردد. کاغذ دیواری سفید ساده نیز همانند کاغذ دیواری های معمولی دیگر که ساده یا طرح دار هستند، در همان محدوده قیمتی قرار می گیرند و به این گونه نیست که این کاغذ دیواری به دلیل سفید و ساده بودن، ارزان تر هم باشد. بنابراین مانند سایر کاغذ دیواری های معمولی قیمت کاغذ دیواری سفید ساده نیز در حدود ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

خانه ایده آل خود را بسازید:

کدام دیوار خانه را کاغذ دیواری کنیم؟ همه دیوار ها یا بخشی از آنها؟

کاغذ دیواری آبرنگی ، لطافت و راحتی را برایتان به ارمغان می آوردچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<