کاغذ دیواری مینیمال و ایجاد یک دکوراسیون شیک و ساده

آیا برای خانه تان به دنبال یک پوشش دیوار ساده هستید؟ کاغذ دیواری مینیمال بهترین انتخاب برای تان است. چند سالی است که سبک مینیمال در دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی پیدا کرده و از مبلمان تا پرده و کاغذ دیواری مینیمال همگی وارد خانه ها و چیدمان ها شده اند. خیلی ها دوست دارند فضای زندگی شان را به گونه ای چیدمان کنند که آرام، خلوت و از نظر بصری بی سر و صدا باشد. به همین دلیل به سوی سبک مینیمال روی آورده اند. ما هم در این متن می خواهید انواع کاغذ دیواری های مینیمال، ویژگی های آنها و نکات مهم درباره این کاغذ دیواری ها را با شما مطرح نماییم. همراه ما باشید و با این مدل کاغذ دیواری های زیبا بیشتر آشنا شوید. در این مطلب خواهید خواند:

 • کاغذ دیواری مینیمال چیست؟
 • مزایای کاغذ دیواری مینیمال در مقایسه با رنگ
 • چه طرح و رنگی برای کاغذ دیواری مینیمال انتخاب می شود؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری درباره انواع کاغذ دیواری مینیمال

کاغذ دیواری مینیمال چیست؟

هنگامی که صحبت از سبک مینیمال می شود یعنی سادگی و خلوتی هر چه بیشتر. کاغذ دیواری مینیمال کاغذ دیواری است که یا به کل ساده بوده یا دارای طرح های بسیار ساده و محدود است. این طرح ها می توانند آبرنگی و یا خطوط هندسی باشند. طرح های مینیمال بر روی کاغذ دیواری طرح هایی هستند که زرق و برق و تزیینات سایر کاغذ دیواری ها را ندارند و تنها تاثیری محدود بر دیوار ها می گذارند. وجود کمترین نقش و نگار بر روی کاغذ دیواری مینیمال باعث می شود تا فضا خلوت، ساده و دل باز جلوه کند که این موضوع خصوصا در خانه های کوچک بسیار پر اهمیت است. در ادامه درباره کاغذ دیواری مینیمال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مزایای کاغذ دیواری مینیمال در مقایسه با رنگ

شاید این سوال در ذهن تان به وجود آید که چرا به جای یک دست رنگ ساده از کاغذ دیواری مینیمال استفاده کنیم؟ در پاسخ باید گفت که اولا کاغذ دیواری درد سر های رنگ کردن دیوار را ندارد. این به آن معناست که کاغذ دیواری با سرعت بالایی اجرا و نصب می شود اما برای رنگ کردن خانه باید چند روزی زمان بگذارید. دوم آنکه کاغذ دیواری کثیفی و بوی بدی ندارد اما رنگ هم کمی بوی نا مطبوع دارد و هم ممکن است لکه های آن بر روی زمین ریخته و آن را کثیف کند. سومین دلیل هم این است که شما با استفاده از کاغذ دیواری های مینیمال می توانید بافت خاصی را بر روی دیوار ها داشته باشید. زیرا این کاغذ دیواری ها کمی بافت برجسته دارند و به سادگی و یکدست بودن رنگ نیستند. ویژگی ها و مزایای کاغذ دیواری مینیمال به صورت زیر است:

 • طرح و رنگ های محدود: نکته مهم درباره کاغذ دیواری مینیمال آن است که نمی تواند دارای پالت رنگ گسترده ای باشد، به همین دلیل معمولا این مدل کاغذ دیواری ها دارای رنگ های محدود و همینطور طرح های اندک هستند. طرح و رنگ هایی که در آنها استفاده می شوند، در عین زیبایی و شیک بودن نباید زیاد دیده شوند. این کاغذ دیواری ها همچنین خاصیت آرامش بخشی زیادی هم دارند زیرا طرح و رنگ آنها چشم ها را خسته نمی کند.
 • تناسب با دکوراسیون: یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای کاغذ دیواری مینیمال آن است که با هر نوع دکوراسیونی هماهنگ و سازگار است. این باعث می شود که شما در هنگام تغییر دکوراسیون خانه تان دیگر چالش تغییر کاغذ دیواری را نداشته باشید. این کاغذ دیواری ها هم با چیدمان های مدرن و هم کلاسیک هماهنگ هستند. یعنی لازم نیست برای داشتن کاغذ دیواری مینیمال حتما دکوراسیون خانه تان هم مینیمال باشد. شما می توانید چیدمانی کاملا کلاسیک و یا نیمه کلاسیک داشته باشید و از کاغذ دیواری های مینیمال برای دیوار های تان استفاده کنید.
 • تناسب با هر رنگی: هنگامی که شما از کاغذ دیواری های مینیمال بر روی دیوار های خانه تان استفاده می کنید می توانید تم رنگی خانه را هر چند وقت یک بار به راحتی عوض کنید. اما اگر رنگ یا کاغذ دیواری رنگی و طرح دار بر روی دیوار ها داشته باشید، باید تم رنگی را بر اساس هماهنگی با طرح و رنگ کاغذ دیواری ها اجرا کنید.
 • ایجاد یک دکوراسیون شیک: با اینکه هر طرح و رنگی می تواند دکوراسیونی شیک و زیبا را ایجاد کند، اما همیشه گفته اند که زیبایی در سادگی است. با در نظر گرفتن این جمله و با استفاده از کاغذ دیواری مینیمال به همراه دیگر وسایلی که در این سبک تهیه کرده اید، از پرده مینیمال گرفته تا مبل و میز و دیگر وسایل، می توانید یک چیدمان بسیار شیک، لوکس و چشمگیر داشته باشید. دکوراسیونی که در عین سادگی اما کاملا شکیل و دارای شخصیت است.
 • راحتی در چیدمان وسایل: با داشتن کاغذ دیواری مینیمال کار چیدمان وسایل را راحت تر می توانید انجام دهید. مثلا برای نصب یک تابلوی نقاشی بر روی دیواری که با کاغذ دیواری طرح دار و شلوغ پوشش داده شده، کار سختی خواهید داشت چون تناسب رنگ و طرح نقاشی با طرح و رنگ کاغذ دیواری بسیار مهم است. اما بر روی یک کاغذ دیواری مینیمال و ساده با رنگی روشن به راحتی می توانید هر تابلویی با هر رنگی را نصب نمایید.
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال

چه طرح و رنگی برای کاغذ دیواری مینیمال انتخاب می شود؟

در هنگام خرید کاغذ دیواری های مینیمال باید به این نکته توجه کنید که طرح و رنگ آن بسیار ساده و خلوت باشد. درباره رنگ کاغذ دیواری مینیمال باید گفت که معمولا رنگ های روشن از جمله سفید، کرم، شیری و طوسی روشن بهترین انتخاب ها برای این کاغذ دیواری ها هستند. در مورد طرح نیز اشکال بسیار ساده هندسی، طرح های آبرنگی و محو، خطوط راه راه، کاغذ دیواری طرح سنگ و دیگر طرح های ساده ای از این دست می توانند انتخاب های خوبی محسوب شوند. همچنین کاغذ دیواری های ساده که دارای بافت های ظریفی هستند و کمی برجستگی و فرو رفتگی بر روی آنها قرار دارد، به خوبی می توانند یک کاغذ دیواری مینیمال به شمار آیند.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره انواع کاغذ دیواری مینیمال

 • هر چه طرح کاغذ دیواری ساده تر باشد به کاغذ دیواری مینیمال نزدیک تر شده اید.
 • کاغذ دیواری های مینیمال معمولا دارای رنگ روشن هستند.
 • از این کاغذ دیواری ها هم در دکوراسیون های کلاسیک و هم مدرن می توان استفاده کرد.
 • اگر خانه تان کوچک و نقلی است، کاغذ دیواری مینیمال بهترین انتخاب برای تان خواهد بود.
 • ست کردن وسایل خانه از پرده گرفته تا مبلمان با کاغذ دیواری های مینیمال آسان تر است.
 • کاغذ دیواری مینیمال فضای خانه را روشن و دل باز می کند.
 • دکوراسیون مینیمال باعث ایجاد آرامش ذهنی و تمرکز در افراد می شود.
 • اگر به دنبال داشتن یک چیدمان مرتب و منظم هستید، می توانید کاغذ دیواری مینیمال را بر روی دیوار های تان امتحان کنید.
 • از کاغذ دیواری های مینیمال هم در سالن پذیرایی و هم در اتاق خواب می توان استفاده کرد.
 • طرح های ساده و کم جزئیات کاغذ دیواری های مینیمال باعث می شود تا این کاغذ دیواری ها مورد پسند همه افراد باشند، همیشه شیک و زیبا به نظر برسند و هیچ وقت از مد نیوفتند.
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال
کاغذ دیواری مینیمال

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب ؛ زیبایی و آرامش در یک چیدمانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<