کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی و ایجاد نمایی متفاوت در خانه

چیدو پلاس 25 مرداد 1402 ،

کاغذ دیواری های طرح سه بعدی نسل جدیدی از پوشش های دیوار هستند که با طرح های جذاب و خاص شان فضایی متفاوت را ایجاد می کنند. در این میان کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی با ظاهر بسیار منحصر به فرد خود دیزاین خانه شما را کاملا متمایز و بی همتا می کند. برای کسانی که به متریال سنگ و کاربرد آن در خانه علاقه دارند، کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ یک انتخاب عالی و جذاب خواهد بود. استفاده از این طرح کاغذ دیواری مزایایی دارد که ما در این متن به آنها خواهیم پرداخت. اگر دوست دارید با کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی و ویژگی های آن آشنا شوید، خواندن این مطلب را از دست ندهید.

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی چیست؟

در کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی تصویر سنگ های مختلف به گونه ای چاپ شده است که کاملا سه بعدی و واقعی جلوه می کنند، به طوری که اگر با فاصله ای از دیوار پوشیده شده با کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی بایستید، دیوار کاملا از جنس سنگ به نظر می رسد. نحوه چاپ تصویر در این کاغذ دیواری ها به شکلی است که همه برجستگی ها و فرو رفتگی های سنگ ها کاملا واقعی و عینی به نظر می رسند و همین باعث می شود که کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی از دیگر انواع این پوشش های سه بعدی زیبا تر و خاص تر دیده شود. از این مدل کاغذ دیواری هم در خانه و هم دیگر مکان ها می توان استفاده کرد که در ادامه به طور مفصل تری درباره آن صحبت می کنیم.

از کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد از کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی هم بر روی دیوار های خانه و هم مکان های دیگر از جمله دیوار فروشگاه ها و مغازه ها، باشگاه های ورزشی، آرایشگاه ها و دیگر مکان های عمومی و خصوصی می توان استفاده کرد. در خانه دیوار های اتاق خواب، راه رو ها، ورودی خانه، دیوار نشیمن و یا حتی یکی از دیوار های سالن پذیرایی برای پوشیده شدن با کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ عالی و مناسب هستند. البته این بدان شرط است که دکوراسیون خانه مدرن باشد و با این طرح کاغذ دیواری هم خوانی داشته باشد. برای مثال در خانه هایی با سبک دکوراسیون بوهو که در واقع اجزایی از طبیعت در چیدمان آن استفاده می شود، کاربرد کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد.

مزایای استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

در بیان مزایای نصب کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی خوب است که مقایسه ای بین این مدل کاغذ دیواری با طرح های دیگر کاغذ دیواری ها و همچنین دیوار هایی با متریال سنگ طبیعی انجام گیرد. درباره مورد اول یعنی مقایسه بین طرح های کاغذ دیواری باید گفت که خوبی کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی نسبت به دیگر طرح ها آن است که این مدل پوشش دیوار بسیار خاص و متفاوت است و در هر خانه ای مشاهده نمی شود. همچنین برای ایجاد چیدمان های خاص که در آنها از تلفیق اجزا و المان های طبیعی با وسایل خانه استفاده می شود، کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ می تواند کمک زیادی در بهتر و زیبا تر شدن دکوراسیون باشد.

  • صرف هزینه کمتر: یکی از اصلی ترین و مهم ترین مزایای استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی در مقایسه با نصب خود سنگ بر روی دیوار و یا دیگر پوشش های پلیمری یا کاغذی طرح سنگ، آن است که برای خرید و نصب این مدل کاغذ دیواری هزینه به مراتب کمتری را پرداخت می کنید. همچنین هزینه نصب کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی در مقایسه با نصب سنگ و یا ایجاد پوشش پلیمری بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین اگر برای داشتن یک دیوار سنگی بودجه تان محدود است، بهترین راه برای وارد کردن این عنصر بصری به خانه، استفاده از کاغذ دیواری است.
  • نصب راحت و آسان: برای نصب کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی درد سر بسیار کمی خواهید داشت. به طور کلی نصب کاغذ دیواری (بسته به متراژ، ابعاد و تعداد دیوار ها) تنها از یک تا چند ساعت زمان می برد. همچنین برای نصب آن نه کثیفی و آلودگی خاصی ایجاد می شود و نه نیاز است که دکوراسیون خانه تان را زیاد به هم بزنید. دیگر اینکه خیلی زود می توانید همه چیز را به حالت قبل برگردانید و نیازی به زمان زیاد برای خشک شدن آن نیست. برای نصب کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی تکنسین مربوط به این کار به خانه شما می آید و در کمترین و کوتاه ترین زمان ممکن آن را بر روی دیوار مورد نظر تان نصب می نماید. این در حالیست که برای سنگ کردن دیوار علاوه بر مشکلات خرید و حمل و نقل سنگ ها و هزینه هایی که باید برای آن پرداخت کنید، نصب آنها نیاز به متریال های دیگر مانند سیمان دارد، همچنین زمان بیشتری برای نصب سنگ ها نیاز است و آلودگی ها و کثیفی های بیشتری نیز در این باره ایجاد می شود.
  • تعویض راحت: خوبی کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی آن است که هر زمان که از طرح و رنگ آن خسته شدید و دوست داشتید پوشش دیوار را عوض کنید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کافیست کاغذ های قبلی را از دیوار جدا کنید و کاغذی جدید با طرحی تازه بر روی آن بچسبانید. اما برای عوض کردن دیواری با سنگ واقعی و یا پوشش های دیگر هم به هزینه زیادی نیاز است و هم دردسر های فراوانی دارد.
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

ایجاد دکوراسیونی زیبا و متفاوت با کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

هنگامی که شما کاغذ دیواری سه بعدی طرح سنگ را برای یکی از دیوار های خانه خود انتخاب می کنید، باید به فکر بهترین نوع چیدمان برای آن قسمت از خانه نیز باشید. این کاغذ دیواری ها فضایی نزدیک به طبیعت دارند و خوب است که از عناصر طبیعی در کنار آنها استفاده شود. برای مثال قرار دادن گلدان های گیاهان طبیعی در جلوی دیوار و یا استفاده از وسایلی مانند حصیر، مجسمه های سنگی، آبنما، وسایل چوبی و غیره در اطراف آن به زیبا تر شدن چیدمان سنگی شما کمک می کند.

چه دیوار هایی برای کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی مناسب تر است؟

قبل از هر چیز پیشنهاد می شود که از کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی در خانه ای با متراژ پایین استفاده نشود. این کاغذ دیواری ها دارای طرح هایی هستند که کمی به شلوغ شدن فضا منجر می شوند و اگر خانه کوچک باشد، ممکن است استفاده از آنها نتیجه خوبی در پی نداشته باشد. اما اگر خانه تان بزرگ است و نور کافی دارد، می توانید به راحتی از یکی از طرح های کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی در آن استفاده کنید. برای این منظور دیوار نشیمن، دیوار پشت تلویزیون، دیواری که می توانید آن را تبدیل به یک گلخانه کوچک کنید، دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار راه رو و راه پله، دیوار ورودی خانه، دیوار پشت تخت خواب در اتاق، دیوار تراس، ستون های داخلی خانه و به طور کلی هر دیواری که می خواهید طرح و شکلی متفاوت از سایر دیوار ها داشته باشد و بیشتر به چشم بیاید، برای پوشیده شدن با کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی مناسب خواهد بود.

کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی
کاغذ دیواری طرح سنگ سه بعدی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

جدیدترین طرح های کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیرایی

فرش سه بعدی و کاربرد آن در دکوراسیون داخلیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<