کاغذ دیواری طرح سنگ یک ایده عالی برای داشتن خانه ای متفاوت

چیدو پلاس 18 مرداد 1402 ،

دنیای کاغذ دیواری ها گسترده و بزرگ است و طرح های زیادی را شامل می شود. کاغذ دیواری طرح سنگ یکی از هزاران طرحی است که می تواند به عنوان پوشش دیوار های داخلی خانه مورد استفاده قرار گیرد. حتی همین کاغذ دیواری طرح سنگ نیز خود به چندین طرح و مدل مختلف تقسیم می شوند. مثلا کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر یا کاغذ دیواری طرح سنگ های آنتیک یا قلوه سنگ و یا مدل ها و طرح های دیگر. ما این متن را به موضوع کاغذ دیواری هایی با طرح سنگ اختصاص دادیم و قصد داریم تا انواع این پوشش های دیواری و بهترین نوع استفاده از آنها در دکوراسیون خانه را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.

استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ در خانه

کاغذ دیواری یک پوشش عالی و محبوب برای دیوار های خانه است که همانگونه که گفته شد در تنوع زیادی در بازار موجود است. تا پیش از این و در مقالات دیگر موجود در سایت چیدوپلاس کاغذ دیواری های طرح گل و گیاه، خطوط راه راه و اشکال هندسی و دیگر طرح های مدرن و کلاسیک به طور کامل معرفی شدند، اما این بار می خواهیم به کاغذ دیواری طرح سنگ بپردازیم و از ویژگی های خوب این مدل کاغذ دیواری ها صحبت کنیم.  کاغذ دیواری هایی با طرح سنگ خاص و متفاوت هستند. شما در هر خانه ای این مدل کاغذ دیواری را مشاهده نمی کنید، بنابراین اگر به دنبال آن هستید که دیوار های خانه تان متفاوت و منحصر به فرد شوند، کاغذ دیواری طرح سنگ یک انتخاب عالی برای تان خواهد بود.

برای چه دیوار هایی می توان از کاغذ دیواری طرح سنگ استفاده کرد؟

دیوار های سالن پذیرایی، نشیمن، دیوار راه رو، دیوار ورودی خانه، دیوار اتاق خواب، دیوار زیر اپن آشپزخانه، دیوار بالای شومینه، دیوار پشت تلویزیون، دیوار تراس، دیوار پشت تخت خواب در اتاق و به طور کلی هر دیواری از خانه که می خواهید به طریقی آن را بیارایید و به یک نقطه کانونی در خانه بدل کنید، برای پوشیده شدن با کاغذ دیواری طرح سنگ عالی و مناسب است. اما موضوعی که وجود دارد آن است که معمولا تنها یک دیوار را به کاغذ دیواری طرح سنگ اختصاص می دهند و برای تمام دیوار ها از این پوشش استفاده نمی کنند. برای مثال شما می توانید دیوار پشت مبلمان خود در سالن پذیرایی را با این کاغذ دیواری ها پوشش دهید و یا آنکه با کاغذ دیواری طرح سنگ پشت تلویزیون را زیبا و آراسته نمایید. همانطور که می دانید دیوار پشت تلویزیون یکی از دیوار های مهم خانه محسوب می شود زیرا به دلیل وجود تلویزیون گاهی تمامی توجهات به سمت آن جلب می گردد.

در چه خانه هایی می توان از کاغذ دیواری طرح سنگ استفاده کرد؟

کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر یا دیگر طرح های آن به گونه ای هستند که به دلیل فضای رنگی و طرح های چاپ شده بر روی آنها کمی شلوغ به نظر می رسند و فضا را به لحاظ بصری اشغال می کنند. به همین دلیل است که همیشه پیشنهاد می شود در خانه هایی با متراژ کم از این مدل کاغذ دیواری ها استفاده نشود. یا اگر قصد دارید از آن استفاده کنید، یکی از دیوار های باریک و کوچک خانه را به آن اختصاص دهید. اما چنانچه خانه تان بزرگ است و نورگیر، می توانید به راحتی کاغذ دیواری طرح سنگ را برای یک یا دو دیوار پذیرایی و نشیمن مورد استفاده قرار دهید.

کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری طرح سنگ با چه سبک دکوراسیونی هماهنگ است؟

باید گفت که انواع کاغذ دیواری های طرح سنگ با سبک های مدرن و کلاسیک هماهنگ هستند اما بعضی از آنها مانند کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر با سبک دکوراسیون کلاسیک بیشتر همخوانی دارد. اگر خانه تان با سبک کلاسیک چیدمان شده است و در آن از مبلمان استیل استفاده می کنید، می توانید از کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر بر روی دیوار ها و از خود سنگ مرمر برای میز جلو مبلی، میز تلویزیون و یا میز ناهار خوری استفاده نمایید، تا به این شکل یک ست بی نظیر از این سنگ در خانه تان داشته باشید. کاغذ دیواری های طرح سنگ لاشه ای و قلوه سنگ و سنگ های آنتیک نیز برای دکوراسیون های کلاسیک و نیمه مدرن انتخاب های خوبی محسوب می شوند.

چه نوع مبلمانی با کاغذ دیواری طرح سنگ ست می شود؟

باید گفت بسته به مدل کاغذ دیواری طرح سنگ می توان بهترین رنگ و طرح را برای مبلمان انتخاب نمود. برای مثال همانطور که گفته شد مبلمان استیل با کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر به خوبی ست می شوند. یا می توان گفت که مبل های چوبی ساده با کاغذ دیواری طرح سنگ آنتیک هماهنگ هستند. مبل های راحتی مدرن نیز با انواع کاغذ دیواری های طرح سنگ چه مرمر و چه سنگ های دیگر زیبا و دیدنی خواهند بود. در مورد رنگ مبلمان و کاغذ دیواری هم باید گفت که بسته به تم رنگی مبل ها می توان تم رنگی کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر و یا سنگ های دیگر را انتخاب کرد. مثلا اگر مبلمان استیل به رنگ کرم یا استخوانی داشتید می توانید از کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر کرم رنگ با رگه های از رنگ طلایی استفاده کنید. یا به عنوان مثالی دیگر در صورتی که مبل های راحتی و مدرن تان به رنگ طوسی هستند، می توانید یک کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر به رنگ خاکستری انتخاب نمایید.

چگونه می توان یک دیوار با کاغذ دیواری طرح سنگ را دیزاین کرد؟

هنگامی که شما از یک کاغذ دیواری طرح دار مانند سنگ یا هر طرح دیگری استفاده می کنید، بهتر است بر روی آن از وسایل دکوری همانند تابلو های نقاشی و تابلو فرش و غیره استفاده نکنید. زیرا در زمینه شلوغ کاغذ دیواری چیزی از تابلو دیده نمی شود. همچنین دکور های دیگر مانند شلف ها و طبقات و یا هر نوع دیوار کوب مثل بشقاب و غیره نیز جلوه چندانی بر روی دیوار پوشیده شده با کاغذ دیواری طرح سنگ نخواهد داشت. اما استفاده از چراغ های دیوار کوب و نورپردازی این دیوار ها به زیبا تر شدن و بهتر دیده شدن شان کمک می کند. برای آنکه دیوار پوشانده شده با کاغذ دیواری طرح سنگ بهتر و زیبا تر شود علاوه بر کار نورپردازی می توانید از گلدان های گیاه طبیعی در جلوی دیوار استفاده نمایید. گیاه طبیعی در کنار دیواری با طرح سنگ حال و هوایی از طبیعت می دهد که بسیار دلنشین و جذاب خواهد بود.

جمع بندی و بیان نکات مهم درباره کاغذ دیواری طرح سنگ

  • از انواع کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر و دیگر سنگ ها در چیدمان های کلاسیک و مدرن می توان استفاده کرد.
  • با نصب کاغذ دیواری های طرح سنگ پشت تلویزیون می توان این بخش از خانه را به خوبی دیزاین نمود.
  • تم رنگی کاغذ دیواری را بر اساس تم رنگی چیدمان و خصوصا مبلمان انتخاب نمایید.
  • از کاغذ دیواری طرح سنگ برای پوشش ستون های داخلی خانه هم می توان استفاده کرد.
  • کاغذ دیواری های طرح سنگ برای دیوار های داخلی ویلا ها نیز انتخاب خوبی محسوب می شود.
  • اگر خانه تان کوچک است پیشنهاد می شود از این مدل کاغذ دیواری استفاده نکنید.
  • انواع کاغذ دیواری طرح سنگ مرمر در رنگ های مختلفی از کرم و قهوه ای گرفته تا طوسی موجود هستند.
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی و تاثیر آن بر دکوراسیون خانه

کاغذ دیواری مینیمال و ایجاد یک دکوراسیون شیک و سادهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<