کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب انتخابی لوکس برای دیوار های خانه

چیدو پلاس 28 مرداد 1402 ،

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح سنگ هستند، بسیار متنوع و مختلف اند. یکی از آنها کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب است که اتفاقا طرحی محبوب و پر طرفدار بوده و خیلی ها آن را برای دیزاین دیوار های خانه خود انتخاب می کنند. کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب بسیار زیبا و چشم نواز است و فضایی رویایی و دلپذیر را در خانه ایجاد می کند. این طرح کاغذ دیواری همچنین به لوکس تر شدن فضا کمک می کند و باعث می شود که دکوراسیون خانه علاوه بر زیبا تر شدن، شکیل تر و با شکوه تر نیز به چشم آید. اگر دوست دارید با کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب بیشتر آشنا شوید و یکی از طرح های آن را برای دیوار خانه خود تهیه نمایید، این متن را از دست ندهید.

کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب چیست؟

شاید تا پیش از این با کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب آشنایی نداشتید و الان می خواهید بدانید که سنگ اسلب چه طرحی است. در پاسخ باید گفت که این مدل به طرح سنگ های مرمر و گرانیت نزدیک بوده و در واقع شکلی بسیار زیبا و خاص دارد. در تعریفی دقیق تر درباره سنگ اسلب باید گفت که به سنگ هایی با ابعاد بزرگ که به صورت ورقه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند و هم در دکوراسیون داخلی و هم نمای ساختمان به کار برده می شوند، سنگ اسلب گفته می شود. حال هنگامی که طرح این سنگ ها بر روی کاغذ دیواری چاپ شود، شما یک کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب خواهید داشت. تنوع طرح ها و رنگ های این مدل کاغذ دیواری ها بسیار زیاد است و تقریبا برای هر تم رنگی دکوراسیونی می توانید کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب مناسب برای آن را استفاده کنید. با مشاهده تصاویر موجود در این مقاله بهتر با کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب آشنا می شوید.

استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

طرح های زیبا و روح نواز کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب به گونه ای هستند که به راحتی می توان از آنها در سالن پذیرایی استفاده کرد. خوبی این کاغذ دیواری ها آن است که هم با چیدمان های کلاسیک و هم مدرن همخوانی دارند و با کمک آنها می توان جذاب ترین دکوراسیون ها را ایجاد کرد. اما اینکه چه مدل کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با چه دکوراسیونی هماهنگ تر است، چیزی است که به سلیقه و ظرافت شما در چیدمان بستگی دارد. برای مثال اگر دکوراسیون خانه تان کلاسیک است و از مبلمان استیل طلایی رنگ در خانه استفاده می کنید، کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با رنگ های گرم و رگه های طلایی رنگ در آن بسیار عالی خواهد بود. از طرفی برای دکوراسیونی مدرن با تم رنگ های خاکستری، یک کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با رنگ طوسی انتخابی مناسب و بی نظیر محسوب می شود.

طرح بندی و رنگ بندی کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

همانطور که گفته شد رنگ و مدل این کاغذ دیواری ها بسیار متنوع است. بعضی از آنها دارای رنگ های روشن و سفید با رگه های کرم و قهوه ای هستند و بعضی دیگر رنگ های سرد و طوسی دارند. ترکیب رنگ های مختلف در این کاغذ دیواری ها طرح های سنگی بسیار متنوع و دیدنی را ایجاد کرده است. انتخاب هر کدام از این طرح ها و رنگ ها بستگی زیادی به تم رنگی چیدمان خانه، متراژ خانه و سلیقه شما دارد. برای مثال پیشنهاد می شود که اگر خانه تان کوچک است از کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با رنگ زمینه سفید و طرح های سنگی ساده با رنگ های کرم و قهوه ای و یا طوسی روشن استفاده کنید. در خانه های بزرگ از کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با تم رنگی مشکی و طوسی هم می توان استفاده کرد. از طرف دیگر چنانچه می خواهید یک فضای شیک و لاکچری داشته باشید کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب که در آن رگه هایی از رنگ طلایی نیز موجود است، بهترین و عالی ترین پیشنهاد به شمار می رود.

کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

ایجاد چیدمانی مناسب با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

همانطور که می دانید رنگ و مدل کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با رنگ و مدل مبلمان در ارتباط است. به این معنی که بهتر است مبلمان و کاغذ دیواری را به گونه ای انتخاب نمایید که در ارتباط با هم باشند. برای مثال کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب که دارای فضای کلاسیک و رنگ طلایی است، با مبلمان کلاسیک و چوبی ارتباط بیشتری دارد تا مبل ها راحتی مدرن. همچنین مبل های راحتی مدرن با بعضی از طرح های کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب که امروزی تر هستند، هماهنگی و همخوانی بیشتری ایجاد می کنند. در مورد موضوع ارتباط رنگی آنها نیز باید گفت که بهتر است مبل ها دارای رنگی باشند که در کاغذ دیواری از آن رنگ استفاده شده است. برای مثال در یک کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب با زمینه سفید و رگه هایی از رنگ طوسی در آن، یک دست مبل راحتی به رنگ طوسی بهترین انتخاب خواهد بود. یا مثلا برای مبلمانی به رنگ قهوه ای، یک کاغذ دیواری کرم یا استخوانی رنگ با رگه هایی از رنگ قهوه ای جذاب ترین گزینه برای انتخاب است.

دیگر موضوعی که درباره کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب و بهترین دکوراسیون به کمک آن مطرح می شود آن است که چه وسایل و اکسسوری هایی می توانند به زیبا تر و بهتر دیده شدن آن کمک کنند. به دلیل ماهیت طرح های موجود در این مدل کاغذ دیواری ها معمولا وسایلی از جنس فلز و سنگ بهترین همخوانی را با این مدل کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب ایجاد می کنند. این در حالی است که در کنار کاغذ دیواری های طرح سنگ آنتیک و یا سنگ های دیگر وسایلی مانند چوب، گیاهان طبیعی، حصیر و غیره پیشنهاد می شود. آباژور های فلزی و کریستالی، مجسمه های فلزی استیل یا برنزی، گلدان ها و ظروف بلوری و شیشه ای، و وسایل دکوری و تزیینی به رنگ های طلایی و نقره ای و دیگر رنگ های شکیل با کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب بسیار هماهنگ هستند.

در چه قسمت هایی از خانه استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب پیشنهاد می شود؟

این طرح کاغذ دیواری برای فضای سالن پذیرایی بسیار مناسب است تا حدی که اگر بخواهید از میان تمام کاغذ دیواری های طرح سنگ یکی را برای سالن پذیرایی انتخاب کنید، تنها این مدل بهترین پیشنهاد خواهد بود. کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب را می توانید بر روی دیوار پشت مبلمان و یا هر دیوار مهم دیگری در پذیرایی استفاده نمایید. همچنین در قسمت نشیمن، دیوار پشت تلویزیون انتخابی عالی برای کاربرد این مدل کاغذ دیواری خواهد بود. دیگر اینکه اگر دکوراسیون اتاق خواب تان کلاسیک و لوکس است، دیوار پشت تخت خواب تان را نیز می توانید با این مدل کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب جذاب، پوشش دهید.

نورپردازی کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

برای بهتر دیده شدن کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب بهتر است نورپردازی خاصی را برای آن در نظر بگیرید. جهت این کار می توانید یک آباژور در کنار دیوار قرار دهید و یا از ریسه های نور مخفی در اطراف و یا بالای دیوار استفاده کنید. لامپ های هالوژن سقفی در بالای دیوار هم کمک زیادی به زیبا تر دیده شدن کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب خواهند کرد. چراغ های دیوار کوب کلاسیک یا مدرن هم انتخاب های دیگری برای نورپردازی این مدل کاغذ دیواری خواهند بود.

کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب
کاغذ دیواری طرح سنگ اسلب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<