کاغذ دیواری طرح چوب راهی برای تحول در دکوراسیون خانه

چیدوپلاس 10 مرداد 1400

یکی از راه های تنوع و تحول در دکوراسیون خانه ایجاد تغییراتی بر روی دیوار ها است. این کار به کمک نصب کاغذ دیواری های خاص و متفاوت ایجاد می شود. کاغذ دیواری طرح چوب یکی از همین کاغذ دیواری های متفاوت و جذاب است که می تواند تغییرات بزرگی در خانه شما ایجاد کند. کاغذ دیواری طرح چوب که هم به صورت کاغذ دیواری و هم به شکل پوستر به فروش می رسد دارای طرح چاپ شده چوب به شکل های مختلف است که نمادی از طبیعت و حس و حالی خوش را با خود به همراه می آورد. کاغذ دیواری طرح چوب هم بر روی دیوار های خانه قابل استفاده است و هم دیوار های ویلا ها و یا حتی شرکت ها را می توان با این طرح کاغذ پوشش داد. رستوران ها و کافه ها نیز می توانند توسط کاغذ دیواری طرح چوب زیباتر شوند، البته به شرط آنکه سبک دکوراسیون آنها با طرح چوب هماهنگی داشته باشد. بهتر است این کاغذ دیواری ها را بر روی یک دیوار اجرا کرد و دیوار های دیگر را ساده در نظر گرفت تا هم جلوه و نمای آن به تنهایی و به خوبی دیده شود و هم فضا با وجود دیوار هایی با چنین طرح شلوغی کوچک به نظر نیاید. در فضای داخلی خانه از کاغذ دیواری طرح چوب هم در سالن و هم در اتاق خواب بزرگسال می توان استفاده نمود.

در این مرحله شاید برای تان سوال پیش آمده باشد که قیمت این کاغذ دیواری ها چقدر است؟ باید گفت کاغذ دیواری های طرح چوب دارای قیمت های متفاوتی هستند. ارزان ترین کاغذ دیواری طرح چوب به قیمت حدود ۷۰ هزار تومان برای هر متر مربع به فروش می رسد. قیمت کاغذ دیواری های گران تر در محدوده ۱۸۰ تا ۸۰۰ هزار تومان خواهد بود.

چه دیواری برای کاغذ دیواری طرح چوب مناسب است؟

یکی از دیوار های افقی خانه که در معرض دید است می تواند میزبان خوبی برای کاغذ دیواری طرح چوب باشد. وقتی شما یک طرح خاص را برای کاغذ دیواری انتخاب می کنید چه بهتر که آن را بر روی دیواری نصب کنید که در طول روز به دفعات آن را مشاهده می کنید. مثلا در سالن پذیرایی یا نشیمن، دیواری که رو به روی مبلمان باشد برای نصب کاغذ دیواری طرح چوب مناسب است. دیوار پشت تلویزیون هم می تواند توسط این مدل کاغذ دیواری پوشش داده شود. همچنین در اتاق خواب، دیوار پشت تخت خواب برای نصب کاغذ دیواری طرح چوب عالی است.

از این مدل کاغذ دیواری برای فضایی مثل راهرو ورودی خانه نیز می توان استفاده نمود. در این فضا با قرار دادن یک جاکفشی چوبی و تعدادی وسیله تزیینی فضایی زیبا ایجاد می شود که هر کس با ورود به خانه در اولین لحظه احساسی خوب و مثبت خواهد داشت. اگر در خانه فضایی برای نگهداری گل و گیاه دارید می توانید از کاغذ دیواری طرح چوب برای بهتر شدن این فضا استفاده کنید. طرح چوب به همراه گیاهان سر سبز و زنده حسی از طبیعت رابه خاطر می آورد که این خود بسیار لذت بخش است.

انواع مدل های کاغذ دیواری طرح چوب

تنوع مدل های کاغذ دیواری طرح چوب تقریبا زیاد است و بر حسب سلیقه تان حتما می توانید یک طرح خوب را پیدا کنید. بعضی از مدل های این کاغذ دیواری ها دارای طرح چوب های برش خورده از سطح مقطع هستند. به گونه ای که انگار دسته بزرگی از تنه های درخت بریده شده روی هم قرار گرفته اند و شما چوب ها را به صورت دایره هایی بر روی هم مشاهده می کنید. در مدلی دیگر کاغذ دیواری دارای طرح چوب های برش خورده به صورت افقی و عمودی هستند و در بعضی از قسمت ها گره های طبیعی چوب پیداست.

بعضی از کاغذ دیواری های طرح چوب تک رنگ هستند و در بعضی دیگر هر تکه از چوبی که بر روی کاغذ دیواری چاپ شده، دارای رنگ به خصوصی است. رنگ چوب ها ممکن است روشن باشد و یا اینکه از رنگ خاکستری در طراحی آن استفاده شده باشد. رنگ و طرح بعضی از کاغذ دیواری های طرح چوب آنقدر طبیعی است که در فاصله چند قدمی از آن، احساس می کنید که دیوار با چوب های واقعی پوشش داده شده است. در بعضی از این کاغذ دیواری ها طرح ها به صورت برجسته وجود دارند.

کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب

پوستر دیواری طرح چوب

همانطور که می دانید کاغذ دیواری ها به صورت رول به فروش می رسند و رول ها که دارای عرض نیم تا یک متر هستند، در کنار هم بر روی دیوار چسبانده می شوند. اما پوستر دیواری به صورت یک پوستر یکپارچه است که طرح مورد نظر بر روی آن چاپ شده است. این پوستر ها بسته به ابعاد دیوار مورد نظر ساخته می شوند. پوستر دیواری طرح چوب به جای کاغذ دیواری مورد استفاده قرار می گیرد و دارای طرح های جالبی در این زمینه است. مثلا یک پوستر دارای تصویری از یک درخت کهنسال است که از نمای کاملا نزدیک گرفته شده و با ابعاد بزرگ و با کیفیت عالی چاپ شده است.

مدل ها و طرح های بسیار متنوعی با این موضوع وجود دارد و حتی امکان چاپ تصاویر دلخواه مشتریان بر روی آن نیز وجود خواهد داشت. خوبی این پوستر ها آن است که به صورت یک تکه و بدون هیچ درزی بر روی دیوار نصب می گردند. این پوستر ها هم برای خانه ها و هم برای آتلیه های عکاسی و همچنین کافه ها و رستوران هایی با دکوراسیون چوب مناسب اند. یکی دیگر از مزایای این پوستر ها و همینطور کاغذ دیواری طرح چوب آن است که هزینه تمام شده آنها بسیار کمتر از وقتی است که شما بخواهید دیوار را با چوب طبیعی پوشش دهید.

کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب
کاغذ دیواری طرح چوب

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری طرح چوب

اگر چنین کاغذ دیواری بر دیوار خانه دارید پس فضای کلی خانه تان دارای رنگ های گرم است. با قرار دادن مبلمانی در همین گروه رنگی هارمونی مناسب و دلنشینی را در خانه ایجاد کنید. مبلمان کرم رنگ بهترین انتخاب برای قرار گرفتن در کنار دیواری با کاغذ دیواری طرح چوب است. همچنین مبلمان چوبی تیره یا روشن، با روکش قهوه ای و کرم به عنوان یک پیشنهاد خوب دیگر مطرح می گردد.

بسته به تم رنگی کاغذ دیواری طرح چوب از رنگ های دیگر برای مبلمان می توان استفاده نمود. مثلا اگر کاغذ دیوار دارای تم رنگی خاکستری بود، از مبلمان سفید و خاکستری و همچنین کرم نیز می توان استفاده کرد. مبلمان راحتی سبز تیره نیز در کنار کاغذ دیواری و یا پوستر طرح چوب نمایی فوق العاده خواهد داشت. استفاده از کوسن هایی با رنگ های گرم مانند قهوه ای نیز بر روی مبلمان پیشنهاد می شود.

استفاده از گل و گیاه در کنار کاغذ دیواری طرح چوب را نیز فراموش نکنید. گیاهان سبز آپارتمانی بهترین همنشین ها برای دیواری با کاغذ دیواری طرح چوب هستند. حتما در خانه و در نزدیک این دیوار از گلدان های گیاه سبز استفاده کنید تا روح طبیعت در خانه تان دمیده شود. نکته مهم دیگر برای داشتن بهترین دکوراسیون با کاغذ دیواری طرح چوب، ایجاد یک نورپردازی عالی در خانه است. دیوار مورد نظر را در تاریکی رها نکنید و نورپردازی را به گونه ای انجام دهید تا نقش چوب ها بر روی کاغذ دیواری به خوبی و به وضوح دیده شوند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

با کاغذ دیواری طرح آجر بدون دردسر نمای آجری را به خانه بیاوریدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<