شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی و تاثیر آن بر دکوراسیون خانه

دیوار های خانه جزو بخشی از دکوراسیون هستند که در گذشته شاید کمتر به آنها توجه می شد اما امروزه در بحث دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین بخش ها محسوب می شود و باید برای زیبا تر کردن آن فکر نمود. شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی که می تواند فضای این قسمت از خانه را به بهترین شکل ممکن آراسته کند، موضوع این متن است و ما می خواهیم شما را با انواع کاغذ دیواری هایی که برای سالن پذیرایی مناسب هستند و تاثیر ویژه ای بر چیدمان می گذارند، آشنا کنیم. در این متن همراه ما باشید تا بدانید که شیک ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی دارای چه طرح و رنگی است و چگونه می توان با این کاغذ دیواری ها یک دکوراسیون جذاب و زیبا داشت. در این متن می خوانید:

 • شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی چه طرحی دارد؟
 • شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی چه رنگی دارد؟
 • یک دکوراسیون زیبا با استفاده از شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
 • مواردی که می توانند به بهتر دیده شدن شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی کمک کنند

شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی چه طرحی دارد؟

امروزه در بازار نمونه های بسیار فراوانی از انواع کاغذ دیواری مدرن و کلاسیک وجود دارد که هر کدام دارای طرح و رنگ خاصی هستند. بعضی از آنها کلاسیک و قدیمی اند و بعضی دیگر دارای طرح های کاملا مدرن و به روز هستند. شاید انتخاب از میان این همه طرح و رنگ کار سختی باشد اما چنانچه به دنبال شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی هستید می توانید تنها به سراغ آنهایی بروید که غیر تکراری اند، سادگی دلنشینی دارند و با فضای خانه شما از هر نظر دارای تناسب و هماهنگی اند. البته موضوعی که درباره سادگی مطرح می شود آن است که گاهی اوقات طرح های شلوغ و خاص هم زیبایی بی نظیری دارند و می توانند فضای سالن پذیرایی را متفاوت و منحصر به فرد کنند. چنانچه در تصاویر موجود در این متن مشاهده می کنید، تعدادی از کاغذ دیواری های طرح دار و شلوغ را می بینید که بسیار جذاب و دل ربا هستند.

 • کاغذ دیواری های طرح دار: اگر سالن پذیرایی تان بزرگ است و نور کافی دارد، همچنین دوست دارید دیوار های خانه تان از سادگی بیش از حد به دور باشند، می توانید از شیک ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی که دارای طرح های مختلف است، استفاده نمایید. تنها نکته ای که در این باره وجود دارد، انتخاب طرح کاغذ دیواری است که می تواند با مشکلاتی همراه باشد. پیشنهاد می شود که اگر مبلمان تان دارای پارچه ساده و یکدست است، به سراغ کاغذ دیواری طرح دار بروید. انواع کاغذ دیواری ها که دارای طرح های گل و گیاه، پرنده، طرح های هندسی و غیره هستند، برای سالن های پذیرایی مناسب اند.
 • کاغذ دیواری های ساده: از انواع شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی می توان به کاغذ دیواری های ساده بدون طرح و یا دارای طرح های بسیار ساده و محدود اشاره کرد. در صورتی که مبلمانی دارای پارچه طرح دار و پر نقش و نگار داشتید، بهتر است کاغذ دیواری ساده را برای دیوار های سالن پذیرایی تان انتخاب کنید. مثلا کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های محو هستند، یا کاغذ دیواری های راه راه و یا آنهایی که طرح های ریز و خلوت دارند برای چنین دکوراسیون هایی عالی هستند.
 • کاغذ دیواری های طرح آبرنگی: نمونه دیگری از شیک ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی انواع کاغذ دیواری های طرح آبرنگی هستند که دارای رنگ های لطیف و ملایم پاستلی و فضایی بهاری و تابستانی اند. در یک سالن پذیرایی با دکوراسیون مدرن که از تم رنگی روشن در آن استفاده شده، کاغذ دیواری های گل داری که به شکل آبرنگی و محو هستند، بسیار شیک و زیبا جلوه می کند.
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی

شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی چه رنگی دارد؟

موضوع رنگ کاغذ دیواری نیز تاثیر زیادی در زیبایی آن دارد. اگر به دنبال شیک ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی خود هستید بهتر است رنگ های روشن را انتخاب نمایید. هر چند که کاغذ دیواری هایی با رنگ های تیره مانند سبز تیره و آبی تیره و سرمه ای و حتی سرخابی جذابیت فراوانی دارند و بسیار شیک هستند. اینکه از کاغذ دیواری با رنگ تیره در کدام قسمت خانه استفاده شود و چگونه هماهنگی رنگی بین آن و دیگر قسمت های دکوراسیون برقرار گردد، بسیار مهم است. اما رنگ های روشن مانند سفید، طوسی روشن، شیری و حتی کرم همیشه و در هر زمانی شیک، دیدنی، متناسب و دلپذیر هستند. همچنین کاغذ دیواری ساده و طرح دار رنگ روشن با هر نوع دکوراسیونی به خوبی ست می شوند و اگر قصد تغییر مبلمان تان را داشته باشید، نیازی به عوض کردن کاغذ دیواری ها ندارید.

یک دکوراسیون زیبا با استفاده از شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی

شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی اگر در یک دکوراسیون نا هماهنگ و نا متناسب استفاده شود، زیبا و شیک به نظر نمی رسد. پس بخش مهمی از شیک بودن کاغذ دیواری به محل استفاده از آن و هماهنگی آن با دیگر وسایل بر می گردد. برای مثال یک کاغذ دیواری به رنگ آبی کاربنی با طرح های بسیار زیبا و دوست داشتنی اگر در خانه ای با متراژ 40 متر مربع به کار برده شود، به شدت نا پسند خواهد بود زیرا همانطور که می دانید برای خانه های کوچک رنگ های تیره فضا را گرفته تر و تنگ تر می کنند. پس موضوع تناسب متراژ خانه با رنگ و طرح کاغذ دیواری هم از اهمیت زیادی بر خوردار است.

مواردی که می توانند به بهتر دیده شدن شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی کمک کنند

 • همانطور که گفته شد بهتر است برای خانه های کوچک از کاغذ دیواری های طرح دار و شلوغ با رنگ تیره استفاده نکنید. اما اگر خانه تان بزرگ است می توانید به راحتی این کاغذ دیواری ها جذاب را در سالن پذیرایی تان داشته باشید.
 • در صورتی که می خواهید از کاغذ دیواری با رنگ خاص و طرح دار استفاده کنید، پیشنهاد می شود که تنها یک دیوار را به این کاغذ دیواری اختصاص دهید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری ساده بپوشانید.
 • برای این کار دیواری را انتخاب کنید که بیشتر در معرض دید است و قصد دارید آن را به نقطه کانونی خانه خود تبدیل نمایید. اگر این کاغذ دیواری دارای طرح بسیار خاص و دیدنی است، تا جای ممکن جلوی آن دیوار را خلوت نگه دارید و از قرار دادن وسایل مختلف جلوی آن و یا نصب تابلو بر روی آن خودداری کنید.
 • شیک ترین کاغذ دیواری برای پذیرایی کاغذ دیواری است که از نظر رنگی با رنگ مبلمان ست باشد.
 • اگر مبل های تان دارای رنگ تیره است، حتما از کاغذ دیواری به رنگ روشن استفاده کنید.
 • موضوع نورپردازی هم در بهتر دیده شدن شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی بسیار مهم است.
 • هر چه طرح کاغذ دیواری شکیل تر باشد و از نظر کیفیت کار بالا تر باشد این کاغذ دیواری شیک تر و زیبا تر خواهد بود. کاغذ دیواری های طرح داری که دارای تصاویر و نقوش قدیمی و تکراری هستند، احتمالا دیگر در گروه شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی قرار نمی گیرند.
 • جنس و کیفیت کاغذ دیواری هم در شیک بودن ان موثر است. بعضی از کاغذ دیواری های با کیفیت حتی از دور هم دارای وقار و شکوه خاصی هستند و به گونه ای ساخته شده اند که می توانند تاثیر پر قدرتی در زیبا تر شدن چیدمان داشته باشند.
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی
شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاغذ دیواری مینیمال و ایجاد یک دکوراسیون شیک و ساده

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهدچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<