شیک ترین پرده پذیرایی که دکوراسیون خانه تان را متحول می کند

پرده یکی از بخش های مهم و اصلی چیدمان سالن پذیرایی به شمار می رود و انتخاب یک پرده مناسب برای این مکان جلوه و نمای خاصی به دکوراسیون می بخشد. ما امروز می خواهیم درباره شیک ترین پرده پذیرایی و معرفی انواع مدل هایی که می توانند زیبایی سالن پذیرایی شما را تضمین کنند، صحبت کنیم. زیبا ترین و شیک ترین مدل پرده های جدید پذیرایی که در خانه هایی با دکوراسیون های مدرن و کلاسیک کاربرد دارند، بهترین و مناسب ترین پارچه هایی که برای دوخت این پرده ها مورد استفاده قرار می گیرند، مدل های مختلف نصب شیکترین پرده پذیرایی و زیباترین رنگ و طرح پرده پذیرایی در این متن مورد بررسی قرار خواهد گرفت. با ما همراه باشید.

پرده حریر، شیک ترین پرده پذیرایی

اولین سوالی که در مورد معرفی شیک ترین پرده پذیرایی به ذهن می آید آن است که این پرده ها دارای چه مدل هایی هستند. در پاسخ باید گفت که اگر به دنبال شیکترین پرده پذیرایی برای خانه خود هستید به سراغ ساده ترین و مینیمال ترین مدل ها بروید. این را قبول کنید که در اکثر مواقع زیبایی در سادگی است و چنانچه می خواهید پرده تان شیک و زیبا به نظر برسد بهتر است از تزیینات اضافه و رنگ بندی های خاص و مدل های پر زرق و برق دوری نمایید. یک پرده حریر ساده بدون هیچ گونه تزیین و تجمل خاصی می تواند عنوان شیک ترین پرده پذیرایی را با خود به همراه داشته باشد.

پرده حریر ساده با همه سلیقه ها جور در می آید و همه آن را دوست دارند. همچنین با همه سبک های دکوراسیون چه کلاسیک و چه مدرن نیز تناسب و هماهنگی دارد. به این معنا که هم در دکوراسیون های کاملا مدرن و دکوراسیون های مینیمال و هم در چیدمان های کاملا کلاسیک و سلطنتی می توانید از پریده حریر ساده برای پنجره های خود استفاده نمایید. شیک ترین پرده پذیرایی یعنی پرده حریر هم می تواند به صورت ساده یعنی بدون والان بر پنجره نصب شود و هم اینکه از یک والان با طرحی مناسب برای آن استفاده کرد. حال اینکه چه والان هایی می توانند برای شیک ترین پرده پذیرایی مناسب باشند، موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

مدل والان برای شیک ترین پرده پذیرایی

همانطور که گفته شد پرده های حریر حتی اگر به صورت ساده و تنها هم مورد استفاده قرار گیرند، زیبایی خاص خود شان را دارند و چنانچه تصاویر ژورنال ها و سایت های معتبر دکوراسیون داخلی را دیده باشید، حتما مشاهده کرده اید که در بسیاری از خانه ها این پرده های حریر بدون والان هستند. اما اگر والان از مدل و طرح مناسبی انتخاب شود می تواند زیبایی بیشتری به پرده ببخشد. قطعا والان های چند لایه و کلاسیک قدیمی که دارای تزیینات و اکسسوری های مختلف و ریسه ها و بند های نگهدارنده بودند، دیگر به عنوان شیک ترین مدل پرده های جدید پذیرایی شناخته نمی شوند و امروزه کمتر کسی به سراغ داشتن چنین پرده های سنگینی می رود. حتی در خانه هایی با چیدمان کلاسیک هم از والان هایی سبک تر و جدید تر برای پرده ها استفاده می شود.

  • والان ساده در دو طرف: اگر به دنبال شیک ترین پرده پذیرایی هستید، از دو والان بسیار ساده در دو طرف پرده حریر استفاده کنید. والان ها را بدون جمع کردن در دو طرف آویزان نمایید و اجازه دهید همه چیز در عین سادگی خودش باشد. برای این والان ها می توانید از پارچه هایی ضخیم و نسبتا لخت استفاده نمایید. رنگ والان را با رنگ مبل ها و کوسن های تان ست کنید.
  • والان یک طرفه: مدل دیگری از شیکترین پرده پذیرایی مدل والان یک طرفه است. برای داشتن این پرده والان را در یک طرف پرده حریر خود نصب کنید و با یک بند یا گیره مناسب آن را جمع نمایید. این یک مدل بسیار ساده و در عین حال زیباست. اگر خانه تان دارای چیدمان کلاسیک است، می توانید از یک لایه نازک از پارچه شاین یا اکلیل دار به رنگ نقره ای یا طلایی هم در والان استفاده نمایید.
  • استفاده از شیک ترین مدل پرده های جدید پذیرایی در بازار: می توانید مطابق با مد روز حرکت کرده و آن چیزی که در مغازه های پرده فروشی به عنوان ترند وجود دارد، در خانه تان داشته باشید، البته اگر این مدل پرده ها با سلیقه تان تناسب داشت. اما به طور کلی پیشنهاد می شود در انتخاب پرده همیشه سادگی را مد نظر داشته باشید.
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی

برای والان از چه پارچه ای استفاده می شود؟

اگر می خواهید شیک ترین پرده پذیرایی را در خانه داشته باشید، از پارچه های قدیمی و رنگ های تکراری دوری کنید. همچنین می توانید از پارچه هایی با جنس متفاوت برای والان استفاده نمایید. در اینکه برای والان باید از پارچه ای ضخیم استفاده کرد شکی نیست، اما برای تهیه این پارچه لازم نیست به سراغ پارچه های بسیار سنگین و گران قیمت بروید. یک پارچه کتان یا لینن هم می توان گزینه خوبی برای دوخت والان باشد. خوبی این پارچه ها آن است که طرح بندی و رنگ بندی گسترده ای دارند و می توانید تجربه های جدیدی را با طرح های تازه و نو داشته باشید.

چه رنگی برای شیک ترین پرده پذیرایی مناسب است؟

اگر پیشنهاد ما مبنی بر انتخاب یک پرده حریر ساده به عنوان شیکترین پرده پذیرای را قبول کرده اید، می توانید به سراغ حریر سفید یا شیری رنگ بروید و پرده ای با این پارچه ها بدوزید. پرده حریر سفید با هر رنگی در دکوراسیون به خوبی ست می شود. چه دکوراسیون گرمی داشته باشید چه از رنگ های سرد در چیدمان استفاده کرده باشید، به راحتی می توانید آن را با پرده حریر سفید خود ست نمایید. اما اگر بخواهید از والان ساده در دو طرف آن استفاده کنید، طرح و رنگ والان را باید مطابق با تم رنگی دکوراسیون خود انتخاب نمایید. برای این کار هم می توانید رنگ پارچه مبل های تان را در نظر بگیرید و هم اینکه از پارچه ای رنگی برای والان و کوسن ها استفاده کنید و ست جذابی را در سالن پذیرایی به وجود آورید.

برای مثال در خانه ای با مبلمان راحتی طوسی رنگ که بر روی آن از کوسن های صورتی استفاده شده، یک پرده حریر سفید با والان های طوسی رنگ می تواند انتخاب خوبی باشد. اگر به پرده طوسی علاقه ای ندارید، انتخاب والان صورتی رنگ درست مشابه با کوسن ها باعث می شود که گردش رنگ در سالن پذیرایی به خوبی اتفاق بیوفتد و چیدمان این بخش از خانه به خوبی انجام شود. همچنین والان طرح داری که هر دو رنگ طوسی و صورتی را در خود دارد، انتخاب دیگری برای داشتن شیک ترین پرده پذیرایی خواهد بود. به طور کلی در نظر داشته باشید که هر چه هماهنگی بین رنگ و طرح پرده با مبلمان و دیگر بخش های سالن بیشتر باشد، پرده و در کل دکوراسیون زیبا تر و شیک تر دیده می شود.

نکات کاربردی درباره شیک ترین پرده پذیرایی

  • برای نصب پرده حریر هم می توانید از مدل پلیسه و هم از روش های پانچ استفاده نماید.
  • پرده های تور که دارای طرح های ساده و جذابی هستند نیز می توانند به عنوان شیکترین پرده پذیرایی مورد استفاده قرار گیرند. مثلا پرده توری با طرح شکوفه یک مدل بسیار زیبا و ظریف برای سالن پذیرایی است.
  • اگر می خواهید پرده ای شیک داشته باشید، ارتفاع آن را حتما بلند بگیرید.
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی
شیک ترین پرده پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

پرده حریر دو رنگ چیست؟ معرفی انواع مدل ها و ترکیب های رنگی آن

راهنمای عملی انتخاب رنگ پرده ؛ اصول انتخاب بهترین رنگ پرده برای خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<