کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی و ایجاد یک فضای صمیمی و شاد

گاهی اوقات می توان بر خلاف رسوم و عرف رفتار کرد و بعضی چیز ها را تغییر داد. مثلا در کار دکوراسیون داخلی همیشه گفته می شود که فضای سالن پذیرایی بهتر است به شکلی رسمی چیدمان شود، اما خیلی ها هستند که دوست دارند فضای خانه شان صمیمی و خودمانی و حتی فانتزی باشد. کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی یک انتخاب جذاب برای این دسته از افراد است. با استفاده از این مدل کاغذ دیواری می توان به دکوراسیونی شاد و متفاوت دست پیدا کرد و روحیه و حال و هوای اعضای خانواده را بهبود بخشید. اگر شما هم جزو کسانی هستید که به کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی فکر می کنید و می خواهید اطلاعات بیشتری درباره آن داشته باشید، در این متن همراه ما بمانید.

کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی چه مدل هایی را شامل می شود؟

در واقع می توان مدل های متنوع و بی شماری را به عنوان کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی مطرح و معرفی نمود. این کاغذ دیواری ها معمولا طرح دار هستند و از رنگ های شاد در آنها استفاده شده است. طرح آنها خارج از فضای رسمی و طرح های ساده بوده و اشکال و فرم های جذاب و مختلفی را شامل می شود. از اشکال هندسی گرفته تا طرح گل و گیاه و دیگر شکل ها و فرم ها و تصاویر که حال و هوایی غیر رسمی و البته فانتزی به فضای خانه می بخشند. رنگ های استفاده شده در این کاغذ دیواری ها هم متفاوت و گوناگون اند. بعضی از آنها روشن و برخی دیگر تیره اند و تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی حتی خاکستری ها را نیز شامل می شوند. استفاده از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی با هر مدل و رنگی باعث می شود که محیط پر انرژی تر و شاد تر گردد.

بعضی از مدل های کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی هم به شکل پوستر دیواری هستند و یک طرح یکپارچه را شامل می شوند. این پوستر ها دارای طرحی خاص هستند که این طرح حتی توسط مشتری نیز قابل پیشنهاد است. به این معنی که شما خودتان می توانید طرح دلخواه تان را سفارش داده و پوستر دیواری مخصوص خودتان را داشته باشید. برای این کار ابعاد دقیق دیوار باید اندازه گیری شود تا پوستر یا همان کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی دقیقا با همان ابعاد و طرح پیشنهادی شما ساخته و سپس نصب گردد.

از چه کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی در چه خانه ای می توان استفاده کرد؟

سوال مهمی که درباره استفاده از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی وجود دارد آن است که چه مدل و رنگی از این کاغذ دیواری ها بهتر است در چه خانه هایی مورد استفاده قرار گیرد؟ در پاسخ باید گفت که هر چه طرح کاغذ دیواری فانتزی شلوغ تر باشد استفاده از آن در سالنی با متراژ کوچک سخت تر است. اگر خانه تان کوچک است برای انتخاب کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی به سراغ طرح های ساده تر و رنگ های روشن تر بروید. همانطور که گفته شد این کاغذ دیواری ها تنوع بسیار خوبی در طرح و رنگ دارند و حتما می توانید کاغذ دیواری متناسب با فضای سالن پذیرایی تان را تهیه کنید.

کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی

پیشنهاد هایی برای استفاده از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی

این کاغذ دیواری ها به دلیل خاص بودن طرح و رنگ شان و فضای ویژه ای که به وجود می آورند، می توانند به شکل های متفاوت تری در دکوراسیون سالن پذیرایی مورد استفاده قرار گیرند. به عنوان مثال می توان تنها یکی از دیوار ها را به این کاغذ دیواری فانتزی و خاص اختصاص داد. مثلا دیوار پشت مبلمان می تواند انتخاب خوبی برای این کار باشد. به این ترتیب ست کردن رنگ مبل ها با رنگ های موجود در این کاغذ دیواری هم ساده تر است و چیدمان را زیبا تر می کند. اگر فضای سالن و نشیمن خانه مشترک بود دیوار پشت تلویزیون را هم می توان به این کاغذ دیوار فانتزی اختصاص داد. البته استفاده از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی برای یک یا تمام دیوار ها بستگی زیادی به طرح و رنگ آن دارد. اگر رنگ زمینه کاغذ دیواری روشن و طرح های آن ریز و محدود بود می توانید از آن در تمامی دیوار ها استفاده کنید اما چنانچه رنگ کاغذ دیواری تیره و طرح های آن درشت و خاص بود، بهتر است تنها در یک دیوار مورد استفاده قرار گیر و برای سایر دیوار ها یک کاغذ دیواری ساده تر به کار برده شود.

ایجاد یک چیدمان عالی با استفاده از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی

همانطور که گفته شد می توان رنگ مبل ها را با رنگ کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی ست کرد. این یک راه عالی برای داشتن چیدمانی زیبا و حرفه ای است. برای این کار می توانید رنگ زمینه کاغذ دیواری را در نظر بگیرید و رنگ پارچه روکش مبل ها را با آن ست کنید. در روشی دیگر می توان رنگ طرح های کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی را در نظر گرفت و مبلمان را با آن ست کرد. مثلا فرض کنید یک کاغذ دیواری صورتی روشن با طرح های گل به رنگ سرخابی دارید. در این مورد می توان از همان جسارتی که در انتخاب کاغذ دیواری به خرج داده اید استفاده کنید و رنگ پارچه مبلمان خود را نیز سرخابی بگیرید. در این صورت خواهید دید که چه هماهنگی جذابی در دکوراسیون سالن پذیرایی اتفاق می افتد.

موارد مهم در کاربرد کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی

  • اگر از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی یا پوستر دیواری برای یکی از دیوار ها استفاده می کنید، بهتر است بر روی آن دیوار از نصب تابلو یا هر نوع دیوار کوب تزیینی دیگر خودداری کنید تا طرح و رنگ کاغذ دیواری به خوبی دیده شود.
  • کاربرد کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی نشان می دهد که شما روحیه ای شاد و پر انرژی دارید. پس از همین ویژگی ها در انتخاب سایر وسایل خانه هم بهره بگیرید و سعی کنید هماهنگی خوبی را در محیط پدید آورید. برای مثال نصب یک کاغذ دیواری فانتزی در سالن پذیرایی که در آن از مبل های استیل و کلاسیک استفاده شده، نا هماهنگ و نا موزون است.
  • طرح های کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی متنوع و مختلف است و با هر سلیقه ای می توان رنگ و طرح دلخواه را پیدا کرد. اگر سالن پذیرایی تان کوچک است به سراغ رنگ های روشن تر و طرح های خلوت تر بروید.
  • اگر از کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی با طرح شلوغ و رنگ های تیره تر استفاده می کنید باید در انتخاب پارچه روکش مبل ها دقت کنید. بهتر است پارچه مبل ها ساده و بدون طرح باشد، زیرا اگر مبل ها نیز دارای روکش طرح دار باشند، فضای سالن بیش از حد شلوغ و به هم ریخته به نظر می رسد.
  • بعضی از طرح های کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی شامل نقوش گل و گیاه هستند که به شکل آبرنگی بر زمینه کاغذ دیواری نقش بسته اند. این کاغذ دیواری های بسیار زیبا و دوست داشتنی در عین فانتزی بودن، فضایی آرامش بخش، بهاری و لطیف را در محیط ایجاد می کنند.
  • کاغذ دیواری های سه بعدی نیز گونه ای انواع کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی محسوب می شوند که طرح و رنگ آنها به گونه ای است که شکلی برجسته و فرو رفته را در نظر تداعی می کنند. بر حسب سلیقه تان می توانید از این کاغذ دیواری ها برای یکی از دیوار های سالن و یا دیوار پشت تلویزیون استفاده نمایید.
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی
کاغذ دیواری فانتزی پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

شیک ترین کاغذ دیواری پذیرایی و تاثیر آن بر دکوراسیون خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<