کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت و ایجاد یک فضای شیک و لوکس در خانه

چیدو پلاس 21 مرداد 1402 ،

کاغذ دیواری های طرح سنگ نمونه های جذابی از پوشش های دیواری هستند که از میان آنها کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت به خوبی و زیبایی تمام خودنمایی می کند. این طرح کاغذ دیواری برای کسانی مناسب است که دوست دارند از پوشش های سنگی در خانه شان استفاده کنند و فضایی متفاوت از دیگر خانه ها داشته باشند. طرح های بی نظیر و فوق العاده انواع سنگ گرانیت که بر رو کاغذ دیواری چاپ شده است، زینت بخش دیوار های خانه است و فضایی بسیار لوکس و دیدنی را در خانه به وجود می آورد. اگر می خواهید با کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت بیشتر آشنا شوید و بدانید که چگونه می توانید خانه تان را با این مدل پوشش دیواری دیزاین کنید، در این متن همراه ما باشید.

انواع مدل های کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت

مدل ها و طرح های کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت متنوع اند و رنگ بندی آنها نیز گوناگون است. شما با توجه به تم رنگی چیدمان خانه تان می توانید بهترین ترکیب رنگی را برای کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت خود انتخاب کنید. بعضی از این کاغذ دیواری ها دارای رنگ های گرم هستند و بعضی دیگر تم رنگ های سرد و خاکستری را دارند. حتی کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت مشکی هم می تواند بر روی یکی از دیوار های خانه شما استفاده شود. پوشش های دیواری با طرح سنگ درست به اندازه خود سنگ های گرانیت واقعی، مختلف اند. شکل و طرح رگه های موجود در سنگ، بافت های طبیعی موجود در آنها که بر روی کاغذ دیواری به همان شکل چاپ شده است و رنگ بندی شان باعث این تنوع شده است.

مزیت های استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت

  • هزینه کمتر: یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت در مقایسه با نصب خود سنگ بر روی دیوار و یا دیگر پوشش های پلیمری طرح سنگ، آن است که برای خرید و نصب کاغذ دیواری هزینه به مراتب کمتری را پرداخت می کنید. همچنین هزینه نصب کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت در مقایسه با نصب سنگ و یا ایجاد پوشش پلیمری بسیار کمتر خواهد بود. بنابراین اگر بودجه تان محدود است، بهترین راه برای داشتن دیواری با طرح سنگ، استفاده از کاغذ دیواری است.
  • نصب راحت و آسان: برای نصب کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت دردسر بسیار کمی خواهید داشت. نصب کاغذ دیواری (بسته به متراژ، ابعاد و تعداد دیوار ها) تنها از یک تا چند ساعت زمان می برد. همچنین برای نصب آن نه کثیفی و آلودگی ایجاد می شود و نه نیاز است که دکوراسیون خانه تان را زیاد به هم بزنید. دیگر اینکه خیلی زود می توانید همه چیز را به حالت قبل در بیاورید و نیازی به زمان زیاد برای خشک شدن آن نیست.
  • تعویض راحت: خوبی کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت آن است که هر زمان که از طرح و رنگ آن خسته شدید و دوست داشتید پوشش دیوار را عوض کنید، می توانید به راحتی این کار را انجام دهید. کافیست کاغذ های قبلی را از دیوار جدا کنید و کاغذی جدید با طرحی تازه بر روی آن بچسبانید. اما برای عوض کردن دیواری با سنگ گرانیت و یا پوشش های دیگر هم به هزینه زیادی نیاز است و هم دردسر های فراوانی دارد.
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت

چه دیواری برای نصب کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت مناسب است؟

در میان همه دیوار های خانه بهتر است تنها یک یا دو دیوار را به کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت اختصاص دهید و سایر دیوار ها را به شکلی ساده رنگ یا کاغذ دیواری کنید. بعضی از دیوار ها خانه برای این مدل کاغذ دیواری مناسب تر هستند. در ادامه پیشنهاد هایی برای این موضوع مطرح می شود:

  • یکی از دیوار های سالن پذیرایی: بسته به فرم و شکل سالن پذیرایی و نحوه چیدمان مبل ها و میز ناهار خوری تان می توانید یکی از دیوار های آن را به کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت اختصاص دهید. دیوار پشت مبل ها و یا رو به روی آنها، دیواری که بین مبلمان و میز ناهار خوری قرار دارد و یا حتی دیوار ورودی به سالن پذیرایی می تواند برای پوشش با این طرح کاغذ دیواری گزینه ای عالی باشد.
  • دیوار پشت تلویزیون: دیوار پشت تلویزیون یکی از مهم ترین دیوار های خانه به شمار می رود زیرا برای ساعات زیادی از روز در مرکز توجهات است. این دیوار می تواند میزبان خوبی برای کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت باشد. قرار گیری تلویزیون در جلوی این دیوار تصویری جذاب و لوکس ایجاد می کند و بسیار دیدنی است.
  • دیوار ورودی خانه: بسته به معماری خانه تان می توانید بخش ورودی خانه را با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت دیزاین کنید. اگر ورودی خانه تان دارای راهرو است، دیوار آن را با این مدل کاغذ دیواری پوشش دهید و جاکفشی و سایر وسایل را در جلوی آن قرار دهید.
  • دیوار راه رو ها: اگر خانه تان دارای راه رو یا راه پله است (مثلا خانه های دوبلکس) می توانید دیوار راه رو یا راه پله را با کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت پوشش دهید و فضایی متفاوت ایجاد کنید.

دکوراسیونی شیک با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت

یکی از راه هایی که می توانید با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت دکوراسیونی شیک و زیبا داشته باشید آن است که از وسایلی با طرح سنگ گرانیت در کنار کاغذ دیواری استفاده نمایید. برای مثال می توانید میز جلو مبلی یا میز ناهار خوری را با رویه سنگ گرانیت داشته باشید و یا آنکه از وسایل و گلدان های تزیینی با طرح این سنگ در قسمت های مختلف خانه استفاده کنید. ست شدن وسایل سنگی گرانیتی با کاغذ دیواری می تواند هماهنگی و زیبایی بی نظیری را در محیط ایجاد نماید. اگر تم رنگی هر کدام از وسایل با تم رنگی کاغذ دیواری مشابه باشد و همه آنها از یک پالت رنگی انتخاب شوند، هماهنگی و زیبایی چیدمان بیشتر خواهد شد.

پیشنهاد دیگر برای داشتن یک دکوراسیون شیک با کمک کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت آن است که بر روی دیواری که کاغذ شده است، چیزی نصب نکنید. کاغذ دیواری با این طرح می تواند به تنهایی یک پوشش دکوراتیو باشد و دیگر نیازی به تزیین و زیبا تر کردن آن به وسیله تابلو یا لوازم دکوری دیواری دیگر نیست. شاید همین که دو عدد چراغ دیوار کوب بر روی آن نصب شود تا نورپردازی ایجاد شده باعث زیبا تر شدن دیوار گردد، کافی باشد.

نکته دیگر درباره کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت و دکوراسیون هماهنگ با آن در رابطه با مبلمان است. این طرح کاغذ دیواری ها هم با سبک های دکوراسیون کلاسیک و هم مدرن همراه و همخوان است. در واقع اگر سبک چیدمان خانه کلاسیک است و از مبل های استیل در سالن پذیرایی تان استفاده می کنید، می توانید با یک کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت فضا را لوکس و با شکوه نمایید. اگر هم چیدمان خانه تان مدرن است و مبل های راحتی دارید، باز هم می توانید با کمک این طرح کاغذ دیواری یک فضای نیمه مدرن یا نیمه کلاسیک را در خانه به وجود آورید. هر چه تم رنگی کاغذ دیواری به رنگ مبل های تان نزدیک تر و مشابه تر باشد، بهتر است. برای مثال می توانید از طیف های تیره و روشن یک گروه رنگی برای مبلمان و کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت تان استفاده نمایید و فضایی جذاب و شکیل را ایجاد کنید.

کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت
کاغذ دیواری طرح سنگ گرانیت

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاربرد سنگ گرانیت سبز در دکوراسیون (سرویس بهداشتی، صفحه کابینت، لابی، مراکز تجاری و…)

سینک گرانیتی، سینکی زیبا و منحصر به فرد با تنوع رنگ و طرح بالاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<