کاغذ دیواری مدرن پذیرایی ؛ آشنایی با طرح و رنگ و ایده های نصب و کاربرد آن

کاغذ دیواری همیشه به عنوان یکی از محبوب ترین و پر طرفدار ترین پوشش های دیوار چه در سبک های مدرن و چه در سبک کلاسیک شناخته می شود. کاغذ دیواری مدرن پذیرایی فضای این بخش از خانه را زیبا و دیدنی می کند و دکوراسیون مدرن را بهبود می بخشد. ما در این متن می خواهیم موضوع کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی را بررسی نماییم و همه چیز را در این باره با شما در میان بگذاریم. طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی با طرح های کلاسیک تفاوت های مهمی دارد و تاثیرات مختلفی را هم در فضای خانه ایجاد می کند. با ما همراه باشید تا با کاغذ دیواری مدرن پذیرایی بیشتر آشنا شوید.

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی چه تفاوتی با نوع کلاسیک آن دارد؟

اگر بخواهیم کاغذ دیواری های مدرن را با نوع کلاسیک آن مقایسه کنیم، باید گفت که کاغذ دیواری های کلاسیکی که در سالن پذیرایی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای محدوده رنگی کوچک و اغلب دارای رنگ های گرم هستند. اما کاغذ دیواری مدرن پذیرایی می تواند از هر رنگی انتخاب شود. مورد دیگر از تفاوت های این دو سبک کاغذ دیواری آن است که در نوع کلاسیک از نقش های گل و گیاه و طرح های کلاسیک و سنتی استفاده شده اما کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی می تواند از طرح های هندسی و خطوط افقی و عمودی نیز انتخاب شود. کاغذ دیواری کلاسیک پذیرایی معمولا فضایی رسمی را ایجاد می کنند و کاغذ دیواری های مدرن فضایی صمیمی و دوستانه را شکل می دهند. نکته آخر درباره طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی آن که این طرح ها بسیار متنوع و گسترده هستند در حالی که کاغذ دیواری کلاسیک سالن پذیرایی دارای طرح های محدود و تنوع کم بوده و انتخاب با گستردگی زیادی همراه نیست.

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی را از چه رنگ هایی می توان انتخاب کرد؟

همانطور که می دانید تنوع انتخاب و گوناگونی رنگ ها در سبک مدرن یکی از ویژگی های مهم این سبک به شمار می رود. کاغذ دیواری های مدرنی که در سالن پذیرایی استفاده می شوند، دارای تنوع رنگی بسیار گسترده ای هستند. شما هر رنگی که بخواهید را می توانید انتخاب نمایید و پذیرایی خود را با آن تزیین کنید. از سفید گرفته تا انواع رنگ های گرم و سرد و طوسی و حتی مشکی در کاغذ دیواری مدرن پذیرایی استفاده می شود. انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی بستگی به تم رنگی چیدمان شما و همینطور متراژ یا بزرگی و کوچکی خانه تان دارد. مثل همیشه می گوییم که اگر متراژ خانه تان کوچک است، به سراغ رنگ های روشن برای کاغذ دیواری ها بروید تا سالن پذیرایی تان بزرگ تر و دل باز تر و روشن تر به نظر برسد. همچنین در خانه های کوچک استفاده از کاغذ دیواری با تم رنگی طوسی پیشنهاد نمی شود. در مورد رنگ کاغذ دیواری مدرن پذیرایی باید این را هم گفت که ممکن است در کاغذ دیواری از یک یا ترکیب چند رنگ استفاده شده باشد. کاغذ دیواری های مدرن تک رنگ و ساده برای فضاهای کوچک تر و کاغذ دیواری هایی با طرح های چند رنگ برای سالن های پذیرایی بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی

طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی

همانطور که گفته شد محدوده طرح و رنگ این کاغذ دیواری های مدرن بسیار گسترده است. در این کاغذ دیواری ها هم از نقوش گل و گیاه استفاده می شود و هم طرح های هندسی مختلف در آنها به کار برده می شود. طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی ممکن است بسیار شلوغ باشد یا آنکه سادگی دلنشین و زیبایی داشته باشد. ممکن است این کاغذ دیواری ها راه راه افقی یا عمودی باشند یا طرح های هفت و هشتی خاص و زیبایی داشته باشند. طرح این کاغذ دیواری های مدرن بر چیدمان سالن پذیرایی تاثیر زیادی دارد و به همین دلیل باید در انتخاب طرح آنها دقت کرد. هماهنگی طرح و رنگ این کاغذ دیواری ها با طرح و رنگ مبلمان بسیار مهم است و هر چه این هماهنگی و ست بودن بیشتر برقرار باشد، دکوراسیون بهتر و زیباتر خواهد بود. همچنین رعایت توازن طرح ها در دکوراسیون اهمیت زیادی دارد. مثلا اگر مبلمان تان دارای پارچه طرح دار است، برای دیوار ها از کاغذ دیواری ساده استفاده کنید و اگر پارچه مبل ها ساده انتخاب شده، می توانید کاغذ دیواری های سالن پذیرایی را طرح دار بگیرید.

مدل های مختلف کاغذ دیواری مدرن پذیرایی

کاغذ دیواری های ساده، کاغذ دیواری های تک رنگ، کاغذ دیواری با رنگ های پاستلی، کاغذ دیواری دارای طرح های هندسی، کاغذ دیواری سه بعدی، کاغذ دیواری های راه راه، پوستر های دیواری دارای طرح های متنوع، کاغذ دیواری با طرح و رنگ فانتزی، کاغذ دیواری های مدرن گل دار، کاغذ دیواری با طرح صورتک ها، کاغذ دیواری های ساده و یا بافت دار و برجسته، کاغذ دیواری مخملی مدرن، کاغذ دیواری طرح چوب، کاغذ دیواری های وینتیج یا طرح های کهنه نما، و دیگر طرح ها و مدل های کاغذ دیواری مدرن پذیرایی همگی زیبایی بخش چیدمان سالن پذیرایی هستند. همانگونه که گفته شد انتخاب هر کدام از آنها بستگی به سلیقه و نظر شخصی، روحیه افراد خانواده، متراژ خانه، روشن یا تاریک بودن فضای سالن پذیرایی، تم رنگی و طرحی چیدمان و مواردی از این دست دارد.

ایده هایی برای استفاده از کاغذ دیواری مدرن پذیرایی

کاربرد کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی می تواند با دست باز تری صورت گیرد. بر خلاف سبک کلاسیک که استفاده از ایده های مختلف و غیر متعارف در آن تقریبا ممنوع است، در سبک مدرن شما می توانید از تصاویر مختلف الگو برداری کنید و پیشنهاد ها و ایده هایی را در چیدمان و کاغذ دیواری های سالن پذیرایی تان اجرا نمایید. ما در این بخش این ایده ها را به صورت مختصر به شما معرفی خواهیم کرد.

  • برای دیوار های پذیرایی از دو مدل کاغذ دیواری مدرن استفاده کنید.
  • یک دیوار سالن پذیرایی را با کاغذ دیواری طرح دار و و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری های ساده بپوشانید.
  • دیوار پشت مبلمان و یا مهم ترین و اصلی ترین دیوار سالن را به این کاغذ دیواری متفاوت اختصاص دهید.
  • همچنین می توانید یکی از دیوار ها را با کاغذ دیواری بافت دار یا مخملی و دیگر دیوار ها را با کاغذ دیواری ساده و بدون بافت و برجستگی پوشش دهید.
  • اگر سقف سالن پذیرایی تان کوتاه است از کاغذ دیواری راه راه عمودی استفاده کنید.
  • کاغذ دیواری های راه راه افقی نیز دیوار های سالن پذیرایی تان را کشیده تر جلوه می دهند.
  • اگر طرح کاغذ دیواری مدرن برای پذیرایی تان شلوغ و پر نقش است، حتما پارچه مبلمان را ساده انتخاب نمایید.
  • طرح پارچه کوسن ها را نیز می توانید تا جای ممکن با طرح کاغذ دیواری ها ست کنید. مثلا اگر برای دیوار ها از کاغذ دیواری طرح گل سرخ استفاده کرده اید، کوسن ها را نیز با طرح گل سرخ روکش کنید.
  • اگر نور سالن پذیرایی تان کافی نیست، حتما از کاغذ دیواری های ساده و رنگ روشن استفاده نمایید.
  • رنگ طوسی یکی از مهم ترین کاغذ دیواری مدرن پذیرایی به شمار می رود. می توانید از کاغذ دیواری های طوسی که تک رنگ و یا در ترکیب با رنگ دیگری مانند سفید یا صورتی هستند، برای دیوار های سالن پذیرایی تان استفاده نمایید.
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی
کاغذ دیواری مدرن پذیرایی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاغذ دیواری نقره ای و معرفی انواع مدل های پر طرفدار آن

کاغذ دیواری مناسب برای اپارتمانهای کوچکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<