جدیدترین مدل های کاغذ دیواری طرح گل و شیوه کاربرد آنها در خانه

چیدوپلاس 17 مرداد 1400

اگر برای خانه خود به دنبال یک کاغذ دیواری زیبا هستید، کاغذ دیواری طرح گل یکی از بهترین پیشنهاد ها خواهد بود. این مدل کاغذ دیواری یک فضای زیبا، دلنشین، چشم نواز، دوست داشتنی، لطیف و پر احساس را پدید می آورد و محیط خانه را سرشار از انرژی های مثبت می کند. کاغذ دیواری طرح گل با داشتن مدل ها و طرح های بسیار متنوع و گوناگون از گل های زیبا و رنگی انتخاب های فراوانی را پیش روی شما قرار می دهد که می توان متناسب با سلیقه و تم رنگی خانه یکی از آنها را انتخاب نمود.

کاغذ دیواری گل ریز و گل درشت

کاغذ دیواری های طرح گل به طور کلی به دو دسته اصلی تقسیم می شوند. آنهایی که دارای طرح گل ریز هستند و آنهایی که طرح گل درشت دارند. در کاغذ دیواری گل ریز گل ها با اندازه های کوچک و با نظم و ترتیب در کنار هم دیگر قرار گرفته اند و تمامی سطح کاغذ دیواری را پوشانده اند و بسته به طرح، رنگ و نقشه شان ممکن است شلوغ یا خلوت باشند. اما کاغذ دیواری طرح گل درشت از گل هایی تشکیل شده است که با اندازه های بزرگ تر در جای جای کاغذ دیواری قرار دارند و یک سطح پر و خالی از گل ها و زمینه را تشکیل می دهند، این مدل کاغذ دیواری دارای فضای شلوغی است و به خاطر طرح متراکم آن فضای خانه را نیز کمی شلوغ و بسته جلوه می دهد. درباره بهترین مکان استفاده از هر کدام از این مدل کاغذ دیواری ها باید گفت که قانون خاصی برای این موضوع وجود ندارد اما چه بهتر که از کاغذ دیواری گل ریز در مکان های غیر رسمی تر مانند نشیمن یا اتاق خواب استفاده کرد و کاغذ دیواری گل درشت را در سالن پذیرایی به کار برد.

کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل

کاغذ دیواری گل برجسته

یکی از انواع کاغذ دیواری های طرح گل، مدل گل برجسته است. در این کاغذ دیواری ها از تکنیک های ساختی استفاده شده است که در آن گل های کاغذ دیواری به صورت برجسته بر زمینه تخت آن نقش بسته اند. این کاغذ دیواری ها که بیشتر دارای طرح های کلاسیک هستند، قیمت بالاتری هم داشته و برای استفاده در سالن های پذیرایی مناسب اند. طرح و نقش گل های کاغذ دیواری گل برجسته متفاوت و متنوع است و از رنگ های گوناگونی هم در ساخت آنها استفاده شده است. در کاغذ دیواری گل برجسته طرح کلاسیک از رنگ های سفید، کرم، طلایی، قهوه ای به میزان زیادی استفاده شده است و در کاغذ دیواری گل برجسته طرح مدرن گل های رنگی قرمز و نارنجی و بنفش زیبا بر زمینه کاغذ دیواری قرار گرفته اند.

پوستر سه بعدی طرح گل

کاغذ دیواری های سه بعدی یا پوستر های سه بعدی که چند سالی است توسط افراد و طراحان داخلی مورد استفاده قرار می گیرند، معمولا برای یکی از دیوار های خانه استفاده می شود (یک دیوار افقی بزرگ که به خوبی در معرض دید است). پوستر سه بعدی طرح گل همانگونه که از اسمش پیداست، دارای طرح های گوناگونی از گل ها است که این طرح ها شامل گل های نقاشی شده سه بعدی و یا عکس های طبیعی و با کیفیتی از گل های واقعی هستند.

در یک پوستر سه بعدی طرح گل ممکن است تصویر سه بعدی چندین گل در کنار هم قرار گرفته باشد که در هنگام نگاه کردن به آن گل ها برجسته به نظر آیند و یا ممکن است یک شاخه گل و یا یک شاخه از درختی پر شکوفه بر روی زمینه پوستر قرار گرفته باشد. این پوستر ها دارای رنگ بندی مختلفی هم هستند. در بعضی از آنها از رنگ های روشن کرم و طلایی استفاده شده و در بعضی دیگر گل های رنگی بر روی زمینه ای تیره رنگ وجود دارند. انتخاب هر رنگ برای پوستر بر اساس چیدمان رنگی خانه صورت می پذیرد. مثلا در خانه ای با دکوراسیون کلاسیک که از رنگ طلایی در آن استفاده شده است، پوشش یک دیوار با کاغذ دیواری سه بعدی یا پوستر سه بعدی طرح گل که دارای رنگ های کرم و طلایی و گلبهی است، پیشنهاد می شود.

کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل

پوستر سه بعدی گل رز

طرح گل رز یکی از طرح های پر طرفدار در پوستر های سه بعدی است. در این پوستر ها تصویری از گل رز با ابعاد بزرگ به صورتی بر روی پوستر چاپ شده است که برجسته به نظر می رسد. پوستر های سه بعدی گل رز در رنگ های مختلفی به چاپ می رسند، هم رنگ زمینه پوستر و هم رنگ گل های چاپ شده در آنها با هم متفاوت است. اما بیشتر آنها دارای طرح های کلاسیک هستند و طراحی آنها به گونه ای است که شاید مورد توجه و سلیقه همه افراد قرار نگیرد، مخصوصا آنهایی که به دکوراسیون های مدرن علاقه مند هستند. در پوستر سه بعدی گل رز علاوه بر تصویر گل ممکن است از خصوص و نوشته هایی هم در آنها استفاده شده باشد. این پوستر ها تنوع گوناگونی را شامل می شوند و حتی امکان چاپ طرح دلخواه مشتری را نیز دارند.

کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل

کاغذ دیواری گل گلی برای اتاق خواب

اتاق خواب که فضایی خودمانی و صمیمی دارد باید دارای کاغذ دیواری باشد که در بهبود این فضا و حال و هوای آن کمک کند. کاغذ دیواری گل گلی هم برای اتاق خواب بزرگسال و هم کودک و نوجوان بسیار عالی است. البته بیشتر دختر خانم ها هستند که به این طرح کاغذ دیواری علاقه دارند و دوست دارند دیوار های اتاق شان با کاغذ دیواری گل گلی پوشیده شود. اتاق خواب دختر های نوجوان و جوان و نو عروس ها که با کاغذ دیواری گل گلی طرح گل رز پوشیده می شود، فضایی دوست داشتنی، پر از لطافت و مهر و آرامش خواهند داشت. چیدمان این اتاق خواب با سرویس خواب سفید یا صورتی و گلبهی و همینطور رو تختی گل دار جلوه ای بسیار دوست داشتنی خواهد داشت.

همچنین در اتاق خواب بزرگسال نیز می توان یک یا همه دیوار ها را با استفاده از کاغذ دیواری گل گلی پوشش داد. برای این اتاق خواب از پوستر دیواری طرح گل نیز می توان استفاده کرد و دیوار پشت تخت خواب را به نصب این پوستر اختصاص داد. البته برای این مورد بهتر است از پوستر هایی با طرح های مدرن تر و گل هایی با رنگ های شاد تر استفاده نمود. تم رنگی آن نیز براساس رنگ چیدمانی و سرویس خواب انتخاب می گردد. برای رو تختی نیز می توان تم رنگی پوستر را در نظر گرفت و رنگی متناسب با آن را انتخاب کرد.

کاربرد کاغذ دیواری طرح گل

شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که آیا می توان از کاغذ دیواری طرح گل در همه جای خانه و بر روی تمامی دیوار ها استفاده کرد و یا بهتر است تنها بر یک یا دو دیوار از این مدل کاغذ دیواری استفاده شود؟ باید گفت پاسخ این سوال بستگی زیادی به طرح کاغذ دیواری، شلوغی یا خلوتی آن، رنگ کاغذ دیواری طرح گل، متراژ خانه و عواملی از این دست دارد. اگر کاغذ دیواری انتخابی شما دارای طرح های شلوغی بود بهتر است از آن برای یک یا دو دیوار استفاده کنید و سایر دیوار ها را با کاغذ دیواری ساده بپوشایند. همچنین اگر خانه تان کوچک است به سراغ کاغذ دیواری های گلدار با طرح شلوغ و رنگ تیره نروید و از تلفیق کاغذ دیواری ساده و گلدار در کنار یکدیگر استفاده کنید.

کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل
کاغذ دیواری طرح گل

خانه ایده آل خود را بسازید:

کاغذ دیواری آبرنگی ، لطافت و راحتی را برایتان به ارمغان می آورد

کاغذ دیواری صورتی ایجاد محیطی چشم نواز و سرشار از لطافتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<