راهنمای استفاده از کاغذ دیواری مشکی در خانه

چیدوپلاس 10 مرداد 1400 ،

مشکی رنگ پر طرفداری است اما کاربرد آن در دکوراسیون داخلی با کمی شک و تردید همراه است. مشکی رنگی است که می تواند به نوعی مرموز و ناشناخته باشد و البته نمادی از سادگی هم هست. کاربرد رنگ مشکی در چیدمان داخلی منزل از نوعی اعتماد به نفس ناشی می شود که نشان از جدی بودن و همینطور حرفه ای بودن در این کار است. کاربرد رنگ مشکی در خانه بیشتر در بخش مبلمان و میز ناهار خوری است اما از رنگ دیوار ها نیز نباید غافل شد. استفاده از کاغذ دیواری مشکی برای پوشش دیوار ها منجر به یک دکوراسیون شیک و متفاوت در خانه خواهد شد.

انواع مدل های کاغذ دیواری مشکی

کمتر پیش می آید که از کاغذ دیواری مشکی ساده و یکدست برای دیوار ها استفاده شود و معمولا از ترکیب دو رنگ مشکی و رنگی دیگر در کنار هم استفاده می گردد. کاغذ دیواری مشکی و سفید، کاغذ دیواری مشکی و طلایی، کاغذ دیواری مشکی و قرمز، کاغذ دیواری مشکی و نقره ای بهترین و زیباترین ترکیب های رنگی برای کاغذ دیواری مشکی را به وجود می آورند. همچنین این کاغذ دیواری ها دارای طرح های مختلفی هستند که در بیشتر آنها زمینه کاغذ دیواری به رنگ مشکی و طرح های آن دارای رنگ های دیگر است.

طرح های کاغذ دیواری مشکی هم شامل طرح های تزیینی کلاسیک است و هم مدرن. در مدل های کاغذ دیواری مشکی مدرن از خطوط راه راه و هفت و هشتی و یا طرح های هندسی استفاده شده است. حتی در بعضی از کاغذ دیواری های مشکی که از رنگ قرمز در آن استفاده شده است، گل های قرمز رنگ در زمینه مشکی کاغذ دیوار خودنمایی می کند که بسیار زیبا و جذاب است. از دیگر طرح ها و مدل های کاغذ دیواری مشکی به طرح سنگی، پوستر های سه بعدی، چهارخانه، پتینه و غیره می توان اشاره نمود. قیمت کاغذ دیواری های مشکی نیز همانند دیگر کاغذ دیواری هاست و تغییر رنگ در کاغذ دیواری موجب بالا یا پایین رفتن قیمت آن نخواهد شد. کاغذ دیواری مشکی را به قیمت ۱۵۰ تا ۷۰۰ هزار تومان برای هر رول می توان خریداری نمود.

کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی و طلایی

در این مدل کاغذ دیواری طرح های زیبایی به رنگ طلایی بر زمینه مشکی کاغذ دیواری نقش بسته اند و رنگ طلایی و براق این طرح ها در کنار رنگ مشکی به خوبی و درخشندگی دیده می شوند. کاغذ دیواری مشکی و طلایی در خانه ای با سالن بزرگ بهترین جلوه و نما را از خود نشان می دهد. اگر خانه تان کوچک است، انواع کاغذی دیواری های مشکی را فراموش کنید و به سراغ رنگ های روشن بروید. این مدل کاغذ دیواری ها دارای طرح های گوناگونی هستند که در بعضی از آنها رنگ طلایی به میزان زیاد استفاده شده و در بعضی دیگر رنگ غالب کاغذ دیواری، مشکی است.

در خانه ای با کاغذ دیواری مشکی و طلایی بهتر است در چیدمان سایر وسایل توجه و دقت ویژه را به عمل آورد. در بخش مبلمان انتخاب مبل چوبی طلایی رنگ با روکش مشکی انتخاب خوبی خواهد بود. این موضوع درباره میز ناهار هم هست اما رویه میز ناهار خوری را می توان از سنگ گرانیت مشکی انتخاب کرد تا هماهنگی کاملی بین کاغذ دیواری مشکی و طلایی و مبلمان و میز ناهار خوری شکل بگیرد. پیشنهاد عالی برای وسایل روشنایی، انتخاب یک لوستر طلایی با کریستال های مشکی است. سایر وسایل مانند ظروف و وسایل تزیینی، آباژور ها و غیره نیز باید در همین تم رنگی چیدمان شوند.

کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی و سفید

در این مدل کاغذ دیواری از رنگ های مشکی و سفید در کنار هم استفاده می شود که میزان به کارگیری هر کدام ممکن است با هم برابر باشد. مثلا در یک کاغذ دیواری مشکی و سفید راه راه، خطوط مشکی و سفید که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند، هر یک به میزان مساوی وجود دارند. همچنین ممکن است زمینه کاغذ دیواری به رنگ مشکی و طرح ها با رنگ سفید باشند و یا برعکس این حالت اتفاق بیوفتد. اینکه کدام رنگ غالب باشد در مکان به کارگیری آن تاثیر گذار خواهد بود. برای مثال از یک کاغذ دیواری به زمینه سفید که دارای طرح های ظریف مشکی رنگ است، در یک فضای کوچک هم می توان استفاده کرد.

انواع طرح هایی که بر روی کاغذ دیواری مشکی و سفید وجود دارند با هم متفاوت است و این طرح ها کلاسیک یا مدرن هستند. در مدل های کلاسیک همان طرح های تزیینی مخصوص کاغذ دیواری های کلاسیک با رنگ سفید بر زمینه مشکی قرار گرفته و در مدل های مدرن این کاغذ دیواری ها خطوط و اشکال هندسی و همینطور طرح های جدید تر بر روی کاغذ دیواری نقش بسته اند. یکی از انواع کاغذ دیواری های مشکی و سفید مدرن، پوستر های سه بعدی دیواری است که در آنها با ایجاد نوعی خطای دید، تصویری سه بعدی و جالب با رنگ های سفید و مشکی ایجاد شده است.

کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی و قرمز

رنگ های قرمز یا زرشکی که در کنار رنگ مشکی قرار می گیرند فضایی به شدت پر انرژی و هیجان انگیز را پدید می آورند. در کاغذ دیواری مشکی و قرمز بسته به طرح و مدل کاغذ دیواری، از این دو رنگ برای ایجاد فضایی تاثیر گذار بهره برده شده است. کاغذ دیواری مشکی و قرمز دارای طرح های کلاسیک و حتی فانتزی هستند. یک مدت کاغذ دیواری مشکی و قرمز فانتزی که در اتاق کودکان مورد استفاده قرار می گیرد، طرح میکی ماوس است. طرح های فانتزی دیگر مانند طرح کاغذ دیواری با زمینه مشکی و قلب های قرمز بر روی آن ا« برای اتاق جوان تر ها مناسب خواهد بود.

در خانه ای با کاغذ دیواری مشکی و قرمز استفاده از مبلمان راحتی قرمز رنگ اولین گزینه است. همچنین مبلمان چوبی به رنگ سفید و روکش پارچه ای قرمز یا زرشکی گزینه جالبی به شمار می رود. مبلمان مشکی به همراه کوسن های ساده و طرح دار قرمز و زرشکی هم به عنوان پیشنهاد عالی دیگر مطرح می شود که بیشترین هماهنگی را با کاغذ دیواری مشکی و قرمز ایجاد می کند. مبل چوبی مشکی رنگ با روکش قرمز هم یک پیشنهاد خوب دیگر برای چنین دکوراسیونی است.

کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی

کاغذ دیواری مشکی و نقره ای

به کارگیری رنگ نقره ای در کنار مشکی آن هم بر روی کاغذ دیواری منجر به ایجاد یک فضای بسیار شیک و خاص می شود. این مدل کاغذ دیواری که معمولا دارای زمینه مشکی و طرح های نقره ای رنگ است، نوعی اصالت و مجلل بودن را با خود به همراه دارد و این ویژگی مورد توجه بسیاری از طراحان دکوراسیون است. در کاغذ دیواری مشکی و نقره ای همانند رنگ طلایی از براقیت و درخشندگی رنگ نقره ای به بهترین شکل استفاده می شود و طرح های تزیینی که دارای رنگ نقره ای هستند و بر زمینه مشکی رنگ قرار گرفته اند، تصویری جذاب و چشمگیر ایجاد می کنند.

در خانه ای که دیوار های آن با کاغذ دیواری مشکی و نقره ای پوشیده است، استفاده از مبلمان طوسی رنگ که بر روی آن کوسن هایی به رنگ مشکی، سفید، طوسی تیره یا روشن و همینطور کوسن طرح داری که در آن رنگ نقره ای به کار رفته است، پیشنهاد می شود. همچنین وجود وسایل فلزی نقره ای رنگ مانند میز جلو مبلی فلزی، آباژور های فلزی مدرن و دیگر وسایل استیل و فلزی موجب زیبا تر شدن چیدمان و هماهنگی بیشتر با کاغذ دیواری مشکی و نقره ای می گردد.

کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی
کاغذ دیواری مشکی

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیونی زیبا و تاثیرگذار با تم رنگی مشکی و طلاییچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<