راهنمای انتخاب کاغذ دیواری و پوستر برای مکان های اداری

هر مکان دکوراسیون خاص خود را می طلبد و قوانین مربوط به خود را داراست. درباره کاغذ دیواری خانه ها صحبت بسیار شده است، اما آیا می توان در مکان های اداری مانند شرکت ها و دفاتر کار نیز از کاغذ دیواری های معمول استفاده نمود؟ پاسخ مثبت است اما بهتر  این است که از کاغذ دیواری های مخصوص فضاهای اداری در چنین محیط هایی استفاده نمود. اگر برای دیوار های دفتر کار، شرکت و به طور کلی برای محل کار خود به دنبال یک پوشش مناسب هستید در این متن همراه ما باشید تا با ویژگی های یک کاغذ دیواری مناسب آشنا گردید.

مزایای کاغذ دیواری اداری

همیشه افراد بین انتخاب رنگ و کاغذ دیواری دچار سردگمی می شوند و نمی دانند کدام یک برای محل کار یا زندگی خود مناسب است. کاغذ دیواری اداری کمک می کند تا فضا شکیل تر به نظر رسد. این ویژگی با انتخاب طرحی مناسب برای کاغذ دیواری که با محیط تناسب معنایی هم دارد، بیشتر خواهد شد. مثلا برای شرکتی که مربوط به خرید و فروش لوازم چوبی است، کاغذ دیواری طرح چوب گزینه مناسبی است، و یا برای یک شرکت تولید یا فروش قطعات کامپیوتری، کاغذ دیواری با طرح های هندسی که فضایی مدرن را پدید می آورد، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. از مزایای یک کاغذ دیواری اداری مناسب به موارد زیر می توان اشاره نمود:

  • زیبایی: محل کار نیز به مانند خانه باید تا جای ممکن زیبا چیدمان شود. افراد در طول روز ساعات زیادی را در محل کار خود می گذرانند و اگر محیط به خوبی چیدمان نشده باشد راندمان پایین خواهد آمد. وجود یک کاغذ دیواری اداری زیبا به بهبود ظاهری محیط کمک فراوانی خواهد کرد.
  • افزایش راندمان کاری: هر چه محیط زیباتر چیدمان گردد کارمندان احساس بهتری در بودن در آن مکان خواهند داشت و همین احساس بهتر در افزایش راندمان کاری آنها موثر خواهد بود. یک کاغذ دیواری مناسب نقش مهمی در زیبایی محیط و در نتیجه بالا رفتن بهره وری ایفا می کند. پس به عنوان مدیر یا کارفرما، انتخاب و نصب یک کاغذ دیواری اداری عالی را جدی بگیرید.
  • افزایش مشتریان: شاید در ابتدا به نظر بیاد که یک کاغذ دیواری اداری چه تاثیری بر افزایش مشتریان می تواند داشته باشد؟ اما پاسخ اینجاست که اگر یک مشتری برای خرید و یا عقد قرارداد به شرکتی مراجعه کند که به اندازه کافی خوب چیدمان شده است، از نظر ذهنی تاثیر زیادی بر روی او خواهد داشت. مشتریان با هوش و حساس می دانند که باید با کسانی کار کنند که در همه موارد به جزییات توجه می کنند.

چه کاغذ دیواری برای محل کار خود انتخاب کنیم؟

در قدم بعدی به انتخاب مدل کاغذ دیواری اداری می رسیم. چه کاغذ دیواری برای محل کار خود انتخاب کنیم که مزایای گفته شده در بالا را داشته باشد؟ برای خرید کاغذ دیواری اداری مناسب اولین موضوع آن که شرکت یا محل کار شما در رابطه با چه موضوعی خدمتی را ارائه می دهد؟ آیا محل کارتان به گونه ای است که روزانه مشتریان زیادی به آنجا رفت و آمد می کنند و یا آنکه محیطی خلوت و خصوصی است؟ آیا نوع کاری که در شرکت انجام می شود مربوط به خدمات دنیای مدرن مانند گوشی های همراه، قطعات کامپیوتری و غیره است و یا آنکه می توان برای آن محل دکوراسیونی کلاسیک در نظر گرفت؟ همه این ها و البته موارد دیگر در انتخاب طرح و رنگ کاغذ دیواری اداری موثر خواهد بود.

چه رنگی برای کاغذ دیواری اداری انتخاب کنیم؟

انتخاب رنگ مناسب برای کاغذ دیواری اداری به تم رنگی آن محل بستگی دارد. اگر محل کار شما به گونه ای است که در آن از رنگ های سفید و مشکی بیشتر استفاده شده است، کاغذ دیواری اداری را نیز می توان از همین تم رنگی انتخاب کرد. به طور کلی برای دفتر کار و یا شرکت ها بر خلاف خانه ها که محیطی غیر رسمی دارند، از رنگ های خیلی شاد و زنده استفاده نمی شود. مگر آنگه خدمتی که در آن محیط ارائه می شود، با این رنگ ها همخوانی داشته باشد.

برای مثال شرکتی که در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت دارد بهتر است با رنگ های سفید و آبی یا سبز چیدمان شود. یک کاغذ دیواری به رنگ سفید با طرح های مدرن و هندسی گزینه خوبی برای دیوار های چنین شرکتی است. در نقطه مقابل، شرکت یا دفتر کاری که مربوط به تهیه و تولید بازی و سرگرمی های فکری برای کودک و نوجوان است، می تواند با کاغذ دیواری اداری رنگی دکوراسیون شود. زیرا کاری که در این محل انجام می شود نیازمند داشتن روحیه ای شاداب است و یک کاغذ دیواری اداری رنگی می تواند در ایجاد این روحیه موثر باشد.

برای کسانی که علاوه بر موارد ظاهری به دنبال هماهنگی مفهومی هم هستند باید گفت که می توان به رنگ ها معنا و مفهوم خاصی بخشید و هر کدام از آنها تاثیر خاص خود را بر محیط ایجاد کنند. مثلا اگر فضای آموزشی برای کودکان و نوجوانان در اختیار دارید، از کاغذ دیواری اداری بنفش رنگ در آن استفاده کنید، زیرا رنگ بنفش مربوط به خلاقیت است. در صورتیکه کاری حساس که نیازمند دقت است در محل کار خود انجام می دهید، از رنگ های روشن و آرامش بخش مانند سفید و کرم استفاده کنید. اگر می خواهید محیطی گرم و پر جنب و جوش در محیط کار ایجاد کنید، رنگ های قرمز و نارنجی مناسب هستند.

کاغذ دیواری اداری مدرن یا کلاسیک؟

همانگونه که پیش تر هم اشاره شد داشتن فضای مدرن یا کلاسیک به نوع و موضوع فعالیتی که در شرکت یا محل کار انجام می شود، مربوط است. مثلا برای شرکتی که ارائه دهنده خدمات اینترنت است، یک دکوراسیون کلاسیک با استفاده از کاغذ دیواری اداری قهوه ای با طرح های سنتی مناسب نخواهد بود. در عوض برای یک شرکت با سابقه که در زمینه مشاوره مدیریت فعالیت می کند، وجود کاغذ دیواری اداری با رنگ های قهوه ای و کرم تاثیر زیادی بر روی مشتریانش خواهد داشت.

جدا از این موضوع انتخاب کاغذ دیواری اداری مدرن یا کلاسیک به سلیقه افراد هم بستگی دارد. خیلی از مدیران شرکت های نوپا جوان هستند و به سبک های چیدمان مدرن علاقه دارند و کاغذ دیواری اداری با طرح های مدرن را برای محل کار خود انتخاب می کنند. مورد دیگری که در انتخاب سبک کاغذ دیواری اداری در نظر گرفته می شود متراژ شرکت یا دفتر کار است. اگر شرکت دارای فضای پور نور و بزرگی است، میتوانید به سراغ کاغذ دیواری اداری کلاسیک با رنگ های تیره بروید، در غیر این صورت کاغذ دیواری های ساده مدرن با رنگ های روشن مناسب تر خواهد بود. کاغذ دیواری های مدرن ساده موجب شلوغ شدن فضا نمی شوند و در کنار دیوار ها به راحتی می توان از کتابخانه یا قفسه هایی استفاده نمود.

کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری

کاغذ دیواری اداری سه بعدی یا پوستر دیواری اداری

مدیران خلاق که اهمیت زیادی به ایجاد شرایط مطلوب برای کارمندان خود می دهند از کاغذ دیواری اداری سه بعدی یا پوستر دیواری اداری استفاده می کنند. این پوستر های سه بعدی دارای طرح های گوناگونی هستند که بعضی از آنها طرح های عمومی دارند و در هر جا می توان از آنها استفاده کرد و بعضی دیگر دارای طرح های متناسب با فضا هستند. مثلا برای شرکتی که در زمینه واردات و صادرات فعالیت دارد، پوشش یک دیوار با پوستر سه بعدی از نقشه جهان تاثیر زیادی بر هماهنگی دکوراسیون آن فضا با موضوع کار خواهد داشت.  همچنین شما امکان چاپ عکس های با کیفیت در زمینه کاری خودتان و یا حتی چاپ جملات انگیزشی در مکان های مختلف نظیر اتاق جلسات را خواهید داشت.

کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری
کاغذ دیواری اداری

خانه ایده آل خود را بسازید:

با دیدن این تصاویر یک اتاق مدیریت با پرستیژ مدیریتی داشته باشید

۱۸ مدل میز منشی یا دکوراسیون رسپشن شیک و مدرنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<