کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون و راهنمای انتخاب آن

یکی از روش های ساده و کم هزینه در دکوراسیون بخش نشیمن خانه استفاده از کاغذ دیواری برای دیوار ها است. یکی از مهم ترین بخش های اتاق نشیمن جایی است که تلویزیون قرار می گیرد و می توان با کمک کاغذ دیواری این بخش از خانه را زیبا تر کرد. این کار از طریق نصب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون انجام می شود و به این ترتیب فضای نشیمن خانه متفاوت و زیبا می گردد. انواع مختلفی از کاغذ دیواری ها برای این کار قابل استفاده هستند. طرح ها و رنگ های بی شماری که هر کدام حال و هوای ویژه ای دارند و حس متفاوتی را در خانه ایجاد می کنند. این متن به موضوع کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون اختصاص دارد و تمام موارد مربوط به آن را بررسی می کند. با ما همراه باشید. در این متن می خوانید:

  • تاثیر کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون بر چیدمان خانه
  • انتخاب بهترین کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
  • راهنمای انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
  • کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون با طرح سه بعدی

تاثیر کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون بر چیدمان خانه

تلویزیون یکی از پر طرفدار ترین وسایل خانه است و جایی که تلویزیون قرار می گیرد معمولا محل جمع شدن همه اعضای خانواده است. بنابراین باید به دکوراسیون این بخش از خانه اهمیت زیادی داد. نصب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون یک راه آسان برای تزیین و زیبا سازی این بخش از خانه محسوب می شود. البته انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک در صورتی موثر خواهد بود که دکوراسیون خانه تان نیز کلاسیک باشد. هماهنگی کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون با مبلمان کلاسیک و فرش ایرانی و سایر اکسسوری ها باعث می شود تا چیدمان خانه جذاب تر گردد.

حال شاید این سوال برای تان پیش بیاید که چرا کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون نصب می شود و برای این کار دیوار دیگری را پیشنهاد نمی دهیم؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت که امروزه طرح های میز تلویزیون با گذشته بسیار متفاوت است. در گذشته میز های تلویزیون بزرگ و بلند بودند. حتی بعضی از آنها در بالا یا اطراف خود دارای بوفه برای قرار دادن وسایل تزیینی و ظرف و ظروف بودند اما در حال حاضر معمولا از میز هایی با پایه کوتاه استفاده می شود و یا بعضی از تلویزیون ها به دیوار نصب می گردند. از این رو می توان دیواری که تلویزیون در کنار یا روی آن قرار می گیرد را به عنوان یک نقطه کانونی برای خانه در نظر گرفت و به دیزاین آن جور دیگری اهمیت داد. به همین دلیل است که پیشنهاد می شود کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون نصب شود تا هم بهترین و مورد توجه ترین دیوار برای این کار انتخاب شده باشد و هم تزیینی برای خانه انجام شده باشد.

انتخاب بهترین کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون

انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون کار چندان سختی به نظر نمی رسد تنها کافیست که تم رنگی دکوراسیون و پارچه روکش مبل های تان را در نظر بگیرید و سپس به انتخاب بهترین کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون بپردازید. همانگونه که گفته شد طرح بندی و رنگ بندی این کاغذ دیواری ها فراوان است و شما با هر سلیقه ای می توانید بهترین کاغذ دیواری را برای پشت تلویزیون خود انتخاب کنید. بعضی از کاغذ دیواری های کلاسیک دارای نقوش گیاهی و گل هستند و بعضی دیگر خطوط منحنی و دایره وار در خود دارند. در مورد بافت این کاغذ دیواری ها نیز باید گفت که بعضی از آنها بافت مخمل مانند دارند و بعضی دیگر بافت شان کاملا کاغذی است. طرح های شان نیز برجسته و ساده است. در ادامه بیشتر درباره راه های انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون صحبت خواهیم کرد.

کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون

با وجود آنکه نصب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای دیزاین خانه به شمار می رود، اما گاهی اوقات انتخاب بهترین و هماهنگ ترین نوع کاغذ دیواری کار سخت و پر دغدغه ای می شود. اینکه از میان صد ها طرح و رنگ کدام یک برای خانه مناسب تر و بهتر است، شاید دشوار باشد. اما موارد زیر به شما کمک خواهند کرد که بتوانید زودتر به طرح و رنگ مناسب خانه تان دست پیدا کنید.

  • تم رنگی چیدمان خانه: در انتخاب رنگ کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون حتما باید تم رنگی دیگر وسایل خانه را مد نظر داشته باشید. برای مثال فرض کنید رنگ پارچه روکش مبلمان تان زرشکی است. در این صورت انتخاب کاغذ دیواری کلاسیکی که رنگ زرشکی در خود دارد می تواند هماهنگی فوق العاده ای را ایجاد نماید. همچنین به لحاظ بصری چرخش رنگ در فضای نشیمن برقرار می شود و این نکته مهمی در دکوراسیون داخلی است. در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون لازم است نگاهی کلی به خانه تان بیاندازید و ببینید از چه رنگ هایی بیشتر استفاده شده و رنگ های غالب کدام رنگ ها هستند. مثلا تم رنگی خانه تان کرم و قهوه ای است، یا کرم و طلایی، یا رنگ های دیگر. در این صورت کاغذ دیواری را انتخاب نمایید که رنگ غالب در آن یکی از این رنگ ها باشد.
  • رنگ و طرح وسایلی که کنار دیوار تلویزیون قرار دارند: در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون علاوه بر در نظر گرفتن تم رنگی چیدمان باید به طرح و رنگ و بافت وسایل نزدیک تلویزیون هم دقت کنید. برای مثال اگر پنجره در کنار دیوار تلویزیون است باید به رنگ والان پرده دقت کنید. یا مثلا چنانچه دیوار های دیگری از خانه تان کاغذ دیواری شده است، باید به طرح و رنگ آنها توجه داشته باشید.
  • متراژ خانه و بزرگی و کوچکی فضا: یکی دیگر از مواردی که در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون موثر خواهد بود، بزرگی و کوچکی خانه تان است. اگر خانه تان کوچک است حتما از کاغذ دیواری رنگ روشن استفاده کنید و اگر خانه تان بزرگ است می توانید سراغ کاغذ دیواری های تیره رنگ هم بروید. در خانه های کوچک می توانید از طرح هایی استفاده کنید که بعضی از قسمت های آن براق است و نور را کمی منعکس می کند.
  • شلوغی و خلوتی چیدمان: نکته دیگری که در انتخاب کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون موثر است میزان شلوغی یا خلوتی دکوراسیون خانه تان است. اگر چیدمان خانه کلاسیک تان خلوت است، برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون به سراغ طرح های شلوغ بروید و برعکس اگر خانه تان دارای چیدمانی شلوغ است، از طرح های خلوت تر برای این کار استفاده نمایید.
  • تاریک یا روشن بودن خانه: اگر خانه تان دارای پنجره های نورگیر است، می توانید طرح و رنگی شلوغ و تیره انتخاب کنید و چنانچه خانه تان فاقد پنجره است یا نور سالن از پنجره اتاق یا آشپزخانه تامین می شود، بهترین پیشنهاد استفاده از طرح های خلوت و رنگ های روشن خواهد بود.

کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون با طرح سه بعدی

یکی از انواع کاغذ دیواری های کلاسیک آنهایی هستند که طرحی سه بعدی در خود دارند. این کاغذ دیواری ها که بیشتر با نام پوستر دیواری سه بعدی شناخته می شوند، طرحی بزرگ و یکپارچه با تم کلاسیک داشته و به گونه ای هستند که از دور سه بعدی یا برجسته و فرو رفته به نظر می رسند. طرح های متنوع این کاغذ دیواری ها از نقوش گل و پرنده گرفته تا طرح های دیگر را شامل می شوند. باید گفت کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون با طرح سه بعدی طرفداران زیادی دارد و برای دیواری که در معرض دید زیادی قرار دارد، مانند دیوار تلویزیون، گزینه خوبی محسوب می شود.

کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون
کاغذ دیواری کلاسیک پشت تلویزیون

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز تلویزیون نئوکلاسیک و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی خانه

ست میز تلویزیون و میز جلو مبلی انتخابی مدرن و جذاب و پرطرفدارچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<