میز تلویزیون نئوکلاسیک و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی خانه

میز های تلویزیون هم به مانند سایر وسایل خانه از تنوع گسترده ای برخوردارند. این تنوع هم شامل سبک و هم رنگ و مدل می شود و انواع گوناگونی را در بر می گیرد. میز تلویزیون نئوکلاسیک یکی از همین انواع است که محبوبیت خاصی هم برای خود پیدا کرده است. این متن را به موضوع میز تلویزیون نئوکلاسیک اختصاص دادیم تا بتوانیم اطلاعات جامع و دقیق درباره این میز ها در اختیار شما قرار دهیم. اگر قصد خرید میز تلویزیون جدید برای خانه دارید و نمی دانید چه میزی را انتخاب کنید، پیشنهاد می شود این متن را بخوانید تا انتخاب راحت تر و دقیق تری داشته باشید. این مطلب به موارد زیر پاسخ می دهد:

  • میز تلویزیون نئوکلاسیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
  • میز تلویزیون نئوکلاسیک برای چه نوع دکوراسیونی مناسب است؟
  • از چه متریالی در ساخت میز تلویزیون نئوکلاسیک استفاده می شود؟
  • میز تلویزیون نئوکلاسیک دارای چه مدل ها و رنگ هایی است؟
  • آیا میز تلویزیون نئوکلاسیک بخریم یا نه؟

میز تلویزیون ها به عنوان یکی از وسایل کاربردی و دکوری نقش مهمی را در چیدمان خانه ایفا می کنند. در انتخاب این میز ها باید به همان میزان که به مبلمان، فرش و پرده و دیگر وسایل اهمیت می دهید، توجه کنید. بخش مهمی از اتاق نشیمن یا سالن به میز تلویزیون اختصاص می یابد و این موضوع باعث شده است که طراحان و سازندگان به فکر ساخت میز هایی با طرح و رنگ های متنوع بیوفتند.

میز تلویزیون نئوکلاسیک چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اگر بخواهیم تعریفی از میز تلویزیون نئوکلاسیک داشته باشیم باید بگوییم که این میز ها از نظر ظاهری شبیه به میز های کلاسیک هستند اما با میزان سادگی بیشتری ساخته شده اند و در طراحی آنها از مد روز و ویژگی های سبک مدرن استفاده شده است. در واقع باید گفت که استفاده از وسایل کاملا کلاسیک و سلطنتی در چیدمان های امروزی زیاد نمی گنجد و به همین دلیل سبک نئوکلاسیک آمده تا حد واسطی بین کلاسیک و مدرن باشد. یعنی هم ویژگی های سبک کلاسیک و هم سبک مدرن را در بر گیرد. این موضوع باعث شده تا وسایلی طراحی و ساخته شوند که هم سلیقه مدرن پسندان و هم آنهایی که به شکوه و اصالت سبک کلاسیک علاقه مند هستند را در برگیرند.

با این تفاسیر می توان گفت که یکی از ویژگی های میز تلویزیون نئوکلاسیک سادگی بیشتر آن نسبت به میز کلاسیک است. میزان تزیینات موجود بر روی آن کمتر است و شلوغی میز های کلاسیک را ندارد. از طرفی اشکال هندسی و زاویه های تند موجود در میز های مدرن را نیز در آنها نمی توان مشاهده کرد. همین تلفیق کلاسیک و مدرن که در این میز ها به کار برده شده، موجب گشته که افراد زیادی به سراغ خرید این میزها بروند، کسانی که نه به دنبال تجمل و شلوغی سبک کلاسیک هستند و نه سادگی بیش از حد سبک مدرن را دوست دارند. از نظر حجم و اندازه و میز و جاگیر بودن آن نیز باید گفت که میز تلویزیون نئوکلاسیک نه به اندازه میز های سلطنتی جاگیر و بزرگ است و نه مثل میز های مدرن جمع و جور و کم جا محسوب می شود. از این نظر هم حد واسطی بین این دو حالت در میز های نئوکلاسیک وجود دارد.

میز تلویزیون نئوکلاسیک برای چه دکوراسیونی مناسب است؟

می توان گفت که چیدمان هایی به سبک کلاسیک و نئوکلاسیک برای قرار دادن این مدل میز تلویزیون مناسب است. کمتر پیش می آید که در دکوراسیون های کاملا مدرن از میزی به سبک نئوکلاسیک استفاده شود. بنابراین اگر در خانه تان از مبلمانی کلاسیک و چوبی استفاده کرده اید، فرش تان ایرانی است، پرده های والان دار به پنجره ها آویخته اید و حال و هوای خانه تان کلاسیک است، میز تلویزیون نئوکلاسیک گزینه ای خوب برای نشیمن خانه محسوب می گردد. وجود هماهنگی بین وسایل از نظر سبک و مدل موجب می شود تا چیدمان زیبا تر، حرفه ای تر و منطقی تر به نظر برسد و آرامش برقرار گردد.

میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک

از چه متریالی در ساخت میز تلویزیون نئوکلاسیک استفاده می شود؟

در ساخت این میز ها از چوب، ام دی اف و فلز استفاده می شود. میز تلویزیون نئوکلاسیک چوبی دارای قیمت بالایی است زیرا هم چوب متریال گران قیمتی محسوب می شود و هم انجام کنده کاری و منبت کاری بر روی چوب زمان بر و هزینه بر است. اما میز های نئوکلاسیک که با ام دی اف ساخته می شوند، قیمت معقول تری دارند و زیبایی آنها نیز چشمگیر است. میز های تلویزیون نئوکلاسیک فلزی هم در بازار موجود هستند که در قیمت های مختلفی عرضه می شوند و در ساخت آنها از استیل یا برنز استفاده شده است. هر کدام از این میز ها حال و هوای خاصی را به دکوراسیون خانه می بخشند. شما می توانید با توجه به متریال سایر وسایل و همینطور بودجه ای که در اختیار دارید، میز تلویزیونی مناسب برای خانه تهیه نمایید.

میز تلویزیون نئوکلاسیک دارای چه مدل ها و رنگ هایی است؟

باید گفت تنوع مدل و طرح در این میز ها فراوان است و انواع گوناگونی را شامل می شود. بعضی از آنها پایه دار هستند و بعضی دیگر بدون پایه. حتی طرح و حالت پایه های نیز ممکن است با هم متفاوت باشد. بعضی از پایه ها صاف هستند و بعضی دیگر خمیده. برخی از مدل های میز تلویزیون نئوکلاسیک سادگی بیشتری دارند و برخی دیگر از تزیینات پیچیده تری برخوردارند. در تعدادی از مدل ها میز همراه با کمد یا قفسه ساخته شده و در مدل هایی میز فاقد کمد است. همچنین ممکن است بر روی کمد یا کشوی میز تلویزیون نئوکلاسیک تزیینات و نقش و نگار هایی وجود داشته باشد و در مدل هایی هم این تزیینات وجود ندارند. در مورد رنگ میز تلویزیون نئوکلاسیک هم باید گفت که معمولا از رنگ های گرم و خنثی در ساخت آنها استفاده می شود. رنگ هایی نظیر سفید و کرم، طلایی و نقره ای، انواع قهوه ای، ترکیب سفید و طلایی، برنزی، بژ، مشکی و طلایی و رنگ هایی از این دست برای ساخت میز تلویزیون نئوکلاسیک عالی و مناسب هستند.

آیا میز تلویزیون نئوکلاسیک بخریم یا نه؟

عوامل مختلفی در انتخاب کردن یا نکردن این میزها دخالت دارند. با توجه به مواردی که در بالا گفته شد می توان به صورت زیر جمع بندی نمود:

  • انتخاب این میز ها بر اساس نوع دکوراسیون خانه و سایر وسایلی که در خانه موجود است، خواهد بود. اگر می خواهید جلوه و نمای میز تلویزیون تان بیشتر باشد، باید هماهنگی و هارمونی بین وسایل برقرار گردد.
  • اگر سبک طراحی دکوراسیون خانه تان کلاسیک است، میز تلویزیون نئوکلاسیک انتخابی عالی به شمار می رود.
  • متراژ خانه یکی دیگر از عوامل تصمیم گیری است. اگر خانه تان خیلی کوچک است، میز نئوکلاسیک انتخاب مناسبی نخواهد بود اما در خانه های متوسط و بزرگ میز تلویزیون نئوکلاسیک انتخابی معقول است.
  • ابعاد تلویزیون هم در انتخاب نوع میز آن موثر است. اگر تلویزیون تان خیلی کوچک است، میز مدرن برای تان بهتر خواهد بود اما برای تلویزیون های بزرگ میز نئوکلاسیک انتخاب خوبی محسوب می شود.
  • میزان بودجه ای که در اختیار دارید عامل مهم دیگر در خریدن یا نخریدن میز تلویزیون نئوکلاسیک است. اگر بودجه کمی در اختیار دارید، میز های ام دی اف ساده مدرن گزینه ای عالی برای انتخاب محسوب می شوند.
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک
میز تلویزیون نئوکلاسیک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

میز تلویزیون فلزی ؛ معرفی ویژگی ها و انواع مدل های آن

میز تلویزیون آینه ای، خاص، لوکس و مدرنچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<