بازسازی و طراحی داخلی ساختمان و دکوراسیون داخلی آن

بازسازی خانه به مجموعه فعالیت هایی در جهت نوسازی زیر ساخت ها و قسمت های فرسوده خانه می گویند که احتیاج به ترمیم و مرمت دارند؛ اما طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان و در واقع چیدمان داخلی منزل به معنی هماهنگ سازی وسایل و لوازم منزل برای به جلوه درآوردن رنگ‌ها و طرح ها به گونه ای است که هم به لحاظ زیبایی شناختی و هم به لحاظ کاربری خوشایند باشد. خیلی از افراد به دلیل بودجه کم مجبورند فقط مورد اول را به انجام رسانده و در نهایت خودشان نقش یک دکوراتور را برعهده بگیرند. اما برای آنکه محل زندگی حرفه ای تر و به اصطلاح به شکلی ژورنالی دکور شود، بهتر است کار بازسازی و طراحی داخلی و دکوراسیون ساختمان را به دست کاردان سپرد تا پروژه شما به درستی هدایت و کارگردانی گردد. این متن به موضوع بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی منزل می پردازد و نکات مفید و کاربردی را در این باره مطرح می نماید.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان شامل چه فعالیت هایی است؟

بازسازی بخش های داخلی منزل برای کسانی که می خواهند کار نوسازی به صورت ساختاری و عملکردی انجام شود شامل موارد زیر است؛ این موارد گفته شده تمام کار هایی است که در بازسازی ساختمان انجام می گیرد. شما با توجه به نیاز خود و همچنین بودجه ای که در اختیار دارید می توانید تعدادی از این کارها را حذف نمایید و یا بر حسب خواسته ای که دارید مواردی را به این لیست اضافه کنید.

 • تعویض لوله کشی ها
 • تعویض سیم کشی های برق
 • اجرای نورپردازی و تعبیه چراغ های جدید در قسمت های دیگر
 • انجام کار های بنایی مانند اصلاح ترک خوردگی ها
 • تخریب گچبری های قدیمی
 • تخریب تعدادی از دیوار ها
 • ایجاد دیوار جدید در محل دلخواه
 • تغییر پوشش کف
 • تغییر دیوار پوش ها
 • ایجاد کناف بر روی سقف
 • تعویض کاشی های آشپرخانه
 • تعویض کابینت ها
 • تعویض شیرآلات، سینک، هود و گاز رومیزی
 • بازسازی سرویس بهداشتی شامل تعویض کاشی ها، خرید روشویی جدید و شیرآلات
 • بازسازی حمام شامل تعویض یا خرید وان، تعویض کاشی ها و شیر آلات
 • رنگ کردن دیوار ها و سقف و یا نصب کاغذ دیواری بر روی آنها
 • تعویض پنجره های قدیمی با انواع دو جداره آنها
 • تعویض و اصلاح سیستم گرمایش و سرمایش
 • تعویض کلید و پریز ها

دکوراتور ساختار فضا را تغییر نمی دهد اما آنها متخصصینی هستند که به شما کمک می کنند تا جلوه ای کاملاً جدید به فضای موجود خود بیاورید. موارد زیر مواردی هستند که یک دکوراتور به آنها جهت می دهد:

 • اجرای کارهای دکوراتیو
 • انتخاب پالت رنگ
 • چیدمان یک فضا
 • خرید لوازم مورد نیاز با توجه به سبک انتخابی

بازسازی و دکوراسیون داخلی منزل

هنگامی که کار بازسازی و طراحی داخلی ساختمان را انجام می دهید باید به طراحی دکوراسیون منزل خود نیز فکر کنید. اینکه چه وسیله ای قرار است در کجا قرار گیرد و چه رنگی به عنوان تم رنگی اصلی خانه انتخاب شود. با انجام کار بازسازی خانه ممکن است فضاهای کاربردی خانه کمی تغییر کند و دیوار ها جابجا شوند، پس نیاز است که طراحی دکوراسیون هم بر حسب آن تغییر نماید.

بازسازی و طراحی دکوراسیون داخلی بر اساس نور

هنگامی که بازسازی و طراحی داخلی ساختمان را انجام می دهید به موضوع نور توجه ویژه ای نشان دهید. تمام تلاش خود را در جهت افزایش میزان نور در داخل خانه به کار گیرید و اگر برای تان ممکن است تعداد و ابعاد پنجره ها را بیشتر کنید. چنانچه امکان تغییر پنجره ها وجود ندارد می توانید شرایط نوری خانه تان بهبود ببخشید؛ مثلا می توانید از پرده های حریر ساده یا توری استفاده نمایید و والان را از پرده های خود حذف نمایید. با این کار میزان نور بیشتری به خانه وارد می شود. در بازسازی داخل منزل اگر بتوانید تعدادی از دیوار های غیر ضروری را حذف نمایید خانه روشن تر و پر نور تر می شود. برای مثال دیوار راه رو، دیوار ما بین سالن پذیرایی و هال، و همچنین دیوار اپن آشپزخانه اگر حذف شوند، فضای خانه روشن تر خواهد شد. در چیدمان خانه هم با انتخاب درست پالت رنگی و همچنین نورپردازی های تاکیدی می توانید جذابت بیشتری ایجاد کنید.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

دکوراسیون و بازسازی داخلی خانه برای هر چه بزرگ تر شدن فضا

برای آنکه خانه تان بزرگ تر و دل باز تر جلوه کند باید کار بازسازی و طراحی داخلی ساختمان و دکوراسیون را در همین راستا انجام دهید، برای رسیدن به این منظور استفاده از رنگ های روشن و گرم بهترین انتخاب ها خواهد بود. از پوشش کف خانه گرفته تا دیوار پوش ها، رنگ مبلمان و غیره همگی اگر از رنگ های روشن انتخاب شوند، تاثیر فوق العاده ای در بهبود فضای داخلی منزل دارد. این موضوع درباره سرویس بهداشتی نیز وجود دارد. برای بزرگ تر جلوه یافتن سرویس بهداشتی باید از کاشی های رنگ روشن مانند سفید استفاده کرد.

انجام کارهای دکوراتیو در بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

در بحث دکوراسیون و بازسازی داخلی خانه موضوع انجام کارهای دکوراتیو برای زیباتر شدن فضا از اهمیت خاصی برخوردار است. البته این کار برای افرادی که به دنبال سادگی هستند و از هر گونه تزینات اضافی دوری می کنند، به شکلی مینیمال انجام میگیرد. با ایجاد فضایی دکوراتیو و جذاب می توان تنوع بصری خوبی را در محیط ایجاد نمود؛ از جمله کارهای دکوراتیو قابل اجرا در دکوراسیون داخلی به ایجاد دیوار با آجر دکوراتیو در نشیمن یا سالن پذیرایی می توان اشاره کرد. دیوار پشت میز تلویزیون یا دیواری در سالن پذیرایی برای این کار مناسب است. به غیر از آجر استفاده از سنگ های آنتیک و دکوراتیو، دیوارکوب های چوبی و غیره نیز پیشنهاد های خوبی هستند. از جمله دیگر اقدامات برای ایجاد فضای دکوراتیو در خانه می توان به ایجاد منطقه ای سبز در خانه با کمک گل و گیاه طبیعی اشاره نمود که هم زیبایی خاص و بی نظیری دارد و هم طراوت و انرژی فوق العاده ای را در محیط می پراکند.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان با استفاده از روش های خلاقانه و ایده های جدید

با یک جستجوی ساده در اینترنت تعداد بی شماری از خانه های زیبا، جذاب و امروزی را می بینید که با استفاده از روش های خلاقانه و به کارگیری ایده هایی تازه محیط زندگی را چیدمان کرده اند. در این روش ها شما از وسایل مختلفی که حتی ممکن است در حالت عادی دور ریز باشند، به عنوان یک عنصر کاربردی یا دکوراتیو استفاده می کنید. برای مثال با استفاده از یک تایر ماشین و چند متر کناف و البته مقداری چسب مایع می توانید یک پاف جذاب برای نشستن خود درست کنید. یا به عنوان مثالی دیگر با چند پالت ام دی اف می توان یک تخت خواب زیبا درست کرد و از یک اتاق خواب به سبک رستیک لذت برد. ایده های این چنینی فراوان هستند و برای اجرای آنها تنها باید کمی ذهن بازیگوش و خلاقی داشته باشید.

بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان
بازسازی و طراحی داخلی ساختمان

خانه ایده آل خود را بسازید:

معجزه ی رنگ در بازسازی وسایل چوبی قدیمیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<