مدل های مدرن و کلاسیک کمد دیواری تلویزیون مناسب خانه شما

چیدوپلاس 26 مرداد 1400

کمد دیواری تلویزیون یا کمد دیواری میز تلویزیون دار در نوع خود وسیله بسیار کاربردی و جالب توجهی است. اگر به خاطر داشته باشید قدیم تر ها از میز تلویزیون های بوفه دار استفاده می شد که علاوه بر قسمتی که مخصوص قرار دادن تلویزیون بود، بخش هایی برای چیدن وسایل تزیینی و یا حتی ظرف و ظروف را در خود داشت. سال هاست که دیگر استفاده از این میز تلویزیون ها منسوخ شده است اما نسل جدیدی از میز تلویزیون با نام کمد دیواری تلویزیون به بازار آمده است که استفاده از آن می تواند هم به زیبایی خانه کمک کند و هم وسیله ای کاربردی باشد.

شاید برای تان پیش آمده است که فضای کمی در اختیار داشته باشید و مقدار زیادی وسیله را باید در فضایی محدود جای دهید. اینجاست که به دنبال راه حلی برای جا دادن تمام وسایل می گردید اما به گونه ای که زیبایی خانه تان تحت تاثیر قرار نگیرد، کمد دیواری تلویزیون دقیقا همین نقش را در خانه دارد. شما با نصب یک کمد دیواری تلویزیون بر دیوار خانه هم از آن به عنوان یک میز تلویزیون استفاده می کنید و هم از قفسه ها و کمد ها و طبقه های آن برای قرار دادن وسایل تان بهره می برید.

چه وسایلی را می توان در کمد دیواری تلویزیون قرار داد؟

خیلی از وسایلی که نیاز به کابینت یا کمد دارند و باید از دید مخفی بمانند می توانند در این کمد دیواری قرار گیرند. همچنین وسایلی که نیاز دارید هر روز از آنها استفاده کنید و در واقع باید نزدیک دست تان باشند می توانند در کمد دیواری تلویزیون جای گیرند. مثلا کتاب یا مجله هایی که می خوانید و یا وسایل مربوط به کنسول بازی، خوردنی هایی که نیاز به یخچال ندارند و در طول روز از آنها استفاده می کنید، و همه چیز هایی که به صورت روزانه آنها را بکار می گیرید در کمد دیواری تلویزیون جای می گیرند. همینطور در قسمت هایی از کمد دیواری تلویزیون که بدون درب هستند و دیده می شوند، انواع وسایل تزیینی، مجسمه ها، شمعدان و گلدان های رنگی را می توان قرار داد. گیاهان سبز آپارتمانی کوچک که در گلدان هایی زیبا کاشته شده اند هم قابل استفاده بر روی کمد دیواری تلویزیون هستند.

کمد دیواری تلویزیون از چه جنسی ساخته می شود؟

برای ساخت کمد دیواری تلویزیون کافیست با یک کمد یا کابینت ساز مشورت کرده و مدل پیشنهادی خود را ارائه دهید. هزینه ساخت یا خرید کمد دیواری تلویزیون با چوب قطعا بالا خواهد بود و برای داشتن یکی از آنها باید قیمت زیادی را پرداخت کنید. البته اگر در خانه تان از وسایل چوبی مانند مبلمان چوبی استفاده کرده اید، بهتر است کمد دیواری تلویزیون نیز چوبی باشد. استفاده از ام دی اف هزینه کمتری در مقایسه با چوب برای تان خواهد داشت، هر چند اگر طراحی خاصی مد نظر داشته باشید هزینه ساخت آن پایین نخواهد بود.

مدل های کمد دیواری میز تلویزیون دار

با کمی جستجو در اینترنت می توانید به انواع مدل های مختلف کمد دیواری میز تلویزیون دار دست پیدا کنید و یکی از آنها را برای خانه تان انتخاب نمایید. دست یافتن به مدلی زیبا و کاربردی با توجه به نیاز و متراژ خانه تان انجام می شود. حتی خودتان می توانید مدل دلخواه تان را طراحی کنید و با مشورت و تبادل نظر با متخصص این کار به یک نتیجه نهایی برسید. اینکه چه مدلی برای کمد دیواری تلویزیون انتخاب می کنید بستگی زیادی به میزان کاربرد تان از آن دارد. مثلا اگر تنها برای جنبه زیبایی از کمد دیواری میز تلویزیون دار استفاده می کنید، می توانید به سراغ مدل های ساده تر بروید. مدل هایی که هم کوچک ترند و هم بیش تر از آنکه دارای کمد های درب دار باشند، کتابخانه و همچنین قفسه و طبقه برای قرار دادن وسایل تزیینی دارند.

اما اگر به دنبال کمد دیواری میز تلویزیون داری هستید که بتوانید بخش زیادی از وسایل تان را در آن بگذارید، شاید لازم باشد تمام دیوار تلویزیون را به ساخت کمد دیواری اختصاص داده و جایی در مرکز آن محل قرار دادن تلویزیون را مشخص کنید. حتی ساخت کمد دیواری تلویزیون را می توان به گونه ای انجام داد که دارای کمد لباس هم باشد و اگر در اتاق خواب تان کمد دیواری بزرگ ندارید، بتوانید بخشی از لباس ها را در کمد دیواری تلویزیون آویزان نمایید.

مدل کمد دیواری تلویزیون ساده

در مدل های ساده کمد دیواری تلویزیون تعداد کمد ها و کشو ها کم است و شاید بیشتر جنبه تزیینی و زیبایی آن است که مورد توجه قرار می گیرد. این مدل کمد دیواری تلویزیون بیشتر در سبک ها و طرح های مدرن و امروزی ساخته می شود. در مدل ساده کمد دیواری تلویزیون ابعاد کوچک است و بخشی از دیوار برای این کار در نظر گرفته می شود. طرح های بسیار متنوعی در رنگ های گوناگون برای ساخت کمد دیواری تلویزیون ساده مورد استفاده قرار می گیرد که با توجه به دکوراسیون نشیمن می توانید بهترین آنها را انتخاب نمود.

کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون

کمد دیواری تلویزیون همراه با کتابخانه

چنانچه کمد دیواری تلویزیون دارای کتابخانه یا قفسه هایی بود، قرار دادن کتاب و مجسمه ها و وسایل تزیینی بر روی آن و اطراف تلویزیون زیبایی ویژه ای را در خانه ایجاد می کند. کمد دیواری تلویزیون همراه با کتابخانه زیبایی خاصی دارد و تاثیر زیادی بر دکوراسیون خانه می گذارد. با داشتن چنین میز تلویزیونی با یک تیر دو نشان زده اید. در خانه های کوچک شاید قرار دادن یک کتابخانه و یک میز تلویزیون به صورت مجزا امکان پذیر نباشد اما با داشتن یک کمد دیواری تلویزیون به همراه کتابخانه این مشکل به راحتی حل می شود. حتی می توان در زیر قسمت تلویزیون کشو ها یا کمد هایی را تعبیه کرد که در آن وسایل اضافی را قرار داد و تا حدی مشکل کمبود جا را بهبود بخشید. این مدل کمد دیواری تلویزیون هم به سبک های کلاسیک و دارای تزیینات منبت کاری ساخته می شود و هم از سبک ها و طرح های مدرن تر و امروزی در ساخت آنها استفاده می گردد.

در خانه های بزرگ هم ایده کمد دیواری به خوبی قابل اجراست، انتخاب رنگ هایی با وقار که به فضای داخلی خانه شما شخصیت می بخشند مانند طیف قهوه ای، بژ و کرم، یکی از زیباترین نشیمن ها را برایتان به ارمغان می آورد.

کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون
کمد دیواری تلویزیون

مدل کمد دیواری میز تلویزیون دار مدرن

در این مدل کمد دیواری میز تلویزیون دار از طرح های کاملا مدرن برای ساخت آن استفاده شده است. در قسمت کمد به کارگیری درب های یکپارچه بدون هیچ گونه تزیین اضافی، استفاده از رنگ هایی نظیر سفید به همراه چوب قهوه ای، بکارگیری ام دی اف های گلاس برای براق شدن روی کمد دیواری تلویزیون، استفاده از نوار های نوری مخفی در اطراف و قسمت هایی از کمد دیواری میز تلویزیون دار، بهره گیری از طرح های مدرن مانند استفاده از خطوط شکسته و طرح های هندسی و غیره از ویژگی های کمد دیواری تلویزیون مدرن هستند.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ابعاد و اندازه میز تلویزیون های دیواری شیک و مدرن

کدام میز تلویزیون را انتخاب کنم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<