صفحه کابینت طرح سنگ مناسب برای آشپزخانه های کلاسیک و مدرن

چیدو پلاس 11 شهریور 1402

کابینت های چوبی و ام دی افی که در آشپزخانه ساخته می شوند، می توانند به صفحه کابینت طرح سنگ آراسته گردند. این صفحه ها یا از خود سنگ های طبیعی مانند مرمر و گرانیت ساخته می شوند و یا از جنس سنگ های مصنوعی با نام کورین هستند و یا اینکه پوشش های پلاستیکی با طرح سنگ اند که از دو مورد قبلی ارزان تر و مقرون به صرفه ترند. با این حال همه مواردی که نام برده شد زیبایی تمام عیاری دارند و فضای آشپزخانه را شیک و جذاب و متفاوت می کنند. اگر می خواهید با صفحه کابینت طرح سنگ یا کورین طرح سنگ آشنا شوید و فضای آشپزخانه تان را به کمک آنها دگرگون نمایید، در این متن همراه ما باشید.

در این متن می خوانید:

 • صفحه کابینت طرح سنگ برای چه آشپزخانه هایی مناسب است؟
 • تناسب رنگ کابینت با صفحه کابینت طرح سنگ
 • تناسب صفحه کابینت طرح سنگ با سبک دکوراسیون آشپزخانه
 • ست کردن صفحه کابینت طرح سنگ و جزیره
 • ست کردن صفحه کابینت طرح سنگ با دیوار ها
 • نصب و نگهداری صفحه کابینت طرح سنگ
 • جمع بندی و ارائه ایده هایی برای استفاده از صفحه کابینت طرح سنگ در آشپزخانه

صفحه کابینت طرح سنگ برای چه آشپزخانه هایی مناسب است؟

اگر آشپزخانه تان کوچک و نقلی است پیشنهاد می شود که از صفحه کابینت طرح سنگ ساده استفاده کنید. زیرا طرح های شلوغ و رنگ های تیره می توانند فضای محدود آشپزخانه را کوچک تر جلوه دهند. کورین طرح سنگ با رگه هایی محدود و ساده و به رنگ های سفید و یا طوسی بسیار روشن و حتی رنگ استخوانی برای کابینت های یک آشپزخانه کوچک عالی هستند. اما از طرف دیگر اگر فضای آشپزخانه تان بزرگ، دل باز و روشن است، به راحتی می توانید از تمامی طرح ها و رنگ های صفحه کابینت طرح سنگ استفاده نمایید و حتی رنگ های تیره تر این صفحه های طرح سنگ را برای کابینت های تان امتحان کنید.

تناسب رنگ کابینت با صفحه کابینت طرح سنگ

انواع صفحه کابینت طرح سنگ با طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود است و شما می توانید بر اساس سلیقه، متراژ آشپزخانه، روشنی یا تاریکی این فضا، و سبک آشپزخانه تان بهترین مدل را برای آن انتخاب نمایید. هر چه رنگ صفحه کابینت طرح سنگ و یا کورین طرح سنگ با رنگ کابینت ها هماهنگی و تناسب بیشتری داشته باشد، زیبایی دکوراسیون آشپزخانه بیشتر خواهد شد. برای مثال اگر کابینت های تان سفید است از کورین طرح سنگ و یا انوع پوشش های طرح سنگ دیگر با رنگ های مشکی، کرم، طوسی های روشن و تیره و یا حتی هلویی و سبز استفاده کنید. برای کابینت های قهوه ای صفحه کابینت طرح سنگ با رنگ کرم عالی خواهد بود و کابینت های طوسی و مدرن هم با صفحه کابینت طرح سنگ سفید و طوسی بسیار زیبا خواهند شد.

تناسب صفحه کابینت طرح سنگ با سبک دکوراسیون آشپزخانه

یکی از موارد مهمی که می تواند به زیبایی دکوراسیون و حرفه ای تر شدن آن کمک کند، تناسب بین سبک چیدمان و وسایل است. در آشپزخانه و در مورد صفحه کابینت طرح سنگ با سبک دکور این فضا نیز باید این توجه به عمل آید. خوبی انواع کورین طرح سنگ آن است که هم با سبک های کلاسیک و هم مدرن قابل هماهنگی خواهد بود. اگر دکوراسیون آشپزخانه تان کلاسیک، نئو کلاسیک و یا سلطنتی است، می توانید از انواع صفحه کابینت طرح سنگ با طرح های مرمر و گرانیت با رنگ های سفید، کرم، عاجی و یا هلویی و سبز استفاده نمایید. کابینت های کلاسیک با تزیینات خاص خود هماهنگی دلنشینی با مدل های صفحه کابینت طرح سنگ دارند. در آشپزخانه هایی با دکوراسیون مدرن هم انواع صفحه کابینت طرح سنگ با مدل های ساده تر و رنگ هایی نظیر سفید، مشکی و طوسی انتخاب های بی اندازه خوبی محسوب می شوند.

صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ

ست کردن صفحه کابینت طرح سنگ و جزیره

در صورتیکه آشپزخانه تان دارای جزیره است، بهترین کار ست کردن رویه جزیره با صفحه کابینت طرح سنگ است. به این ترتیب هماهنگی و تناسب در این فضا برقرار می شود و زیبایی فوق العاده ای ایجاد می گردد. اگر در کنار جزیره صندلی قرار داده اید، بهتر است رنگ پایه ها و نشیمن صندلی ها با رنگ کورین طرح سنگ استفاده شده بر روی کابینت ها و جزیره همخوان باشد. نه تنها صفحه رویه جزیره بلکه دو طرف آن نیز می تواند با این پوشش طرح سنگ، پوشیده شود. تنها نکته مهم درباره ست کردن صفحه کابینت با طرح سنگ و جزیره رنگ آن است. همانطور که گفته شد اگر آشپزخانه تان کوچک است حتما برای این دو مورد از کورین طرح سنگ و یا دیگر پوشش های با رنگ روشن استفاده نمایید.

ست کردن صفحه کابینت طرح سنگ با دیوار ها

یک راه عالی دیگر برای ست کردن فضای آشپزخانه و ایجاد دکوراسیونی شیک و لوکس ست کردن صفحه کابینت با طرح سنگ با دیوار های بین کابینت ها است. برای این کار می توانید از انواع پوشش های پلیمری با طرح سنگ و یا شیشه بین کابینتی طرح سنگ استفاده کنید و یک ست بی نظیر و فوق العاده زیبا از طرح سنگ را در آشپزخانه خود داشته باشید. ایجاد نورپردازی و استفاده از نور های مخفی در زیر کابینت ها به زیبایی هر چه بیشتری صفحه روی کابینت و دیوار ها کمک می کند.

نصب و نگهداری صفحه کابینت طرح سنگ

انواع صفحه های کابینت طرح سنگ به طور جداگانه بر روی کابینت ها چسبانده و نصب می شوند. بسته به میزان هزینه ای که برای این کار در نظر گرفته اید می توانید این پوشش ها را با ضخامت ها و کیفیت های مختلفی تهیه نمایید. نصب این صفحه های طرح سنگ به وسیله نصاب مخصوص کابینت انجام می شود و در جای خود بر روی کابینت و یا جزیره آشپزخانه محکم می شوند. معمولا این پوشش های طرح سنگ براق و صیقلی هستند و تمیز کردن آنها بسیار ساده است. اما با وجود مقاومت بالایی که دارند باید مواظب این باشید که اجسام نوک تیز و یا با وزن بسیار زیاد به آنها آسیب نرسانند. همچنین نباید از مواد شوینده قوی برای تمیز کردن صفحه کابینت طرح سنگ استفاده کرد. تمیز کننده های مخصوص سطوح برای این کار کافی هستند.

جمع بندی و ارائه ایده هایی برای استفاده از صفحه کابینت طرح سنگ در آشپزخانه

 • ترکیب کابینت های چوبی مدرن با صفحه کابینت طرح سنگ به رنگ کرم و قهوه ای بسیار جذاب و خاص است.
 • کابینت های طوسی رنگ مدرن و امروزی با انواع کورین طرح سنگ به رنگ های سفید و طوسی عالی و چشم نواز است.
 • بازتاب نور بر روی این صفحه های کابینتی براق منجر به روشن تر و دل باز تر شدن محیط آشپزخانه می شود.
 • اگر می خواهید فضای آشپزخانه تان جذاب و حرفه ای باشد می توانید صفحه کابینت طرح سنگ را با دیوار های بین کابینت و رویه جزیره ست کنید.
 • صفحه های کابینت طرح سنگ به رنگ مشکی و طرح گرانیت به لوکس شدن فضا آشپزخانه مدرن کمک می کند. اگر شیرآلات را به رنگ طلایی انتخاب نمایید و سینک را نیز از نوع سنگی انتخاب کنید، همه چیز در یک آشپزخانه لوکس و لاکچری مهیا می گردد.
 • انواع صفحه های کابینت طرح سنگ با سبک های مختلف دکوراسیون کلاسیک و مدرن هماهنگی دارند.
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ
صفحه کابینت طرح سنگ

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

شیشه بین کابینتی طرح سنگ یک انتخاب مدرن برای آشپزخانه های امروزی

سنگ گرانیت هلویی و پیشنهاد هایی برای کاربرد آن در دکوراسیونچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<