راهنمای استفاده از کاغذ دیواری سبز رنگ در منزل

چیدوپلاس 10 مرداد 1400 ،

رنگ سبز رنگ طبیعت، نماد طراوت و تازگی و حیات است. این رنگ نشانه ای از تجدید زندگی و نو شدن است و وجود این رنگ در خانه به آرامش و ایجاد صلح کمک می کند. رنگ سبز همچنین نمادی از معنویت و نیروها و انرژی های مثبت بوده و موجب ایجاد تعادل و تعمق می شود. این رنگ احساس علاقه و عشق به طبیعت و حیوانات را با خود به همراه دارد و کسانی که از آن زیاد استفاده می کنند افرادی بخشنده، مهربان و با سخاوتند. استفاده از رنگ سبز در دیوارهای خانه به کمک نصب کاغذ دیواری سبز در کنار چیدمانی متناسب با آن؛ فضایی پر از حس تازگی و آرامش را پدید می آورد.

کاغذ دیواری های ساده و طرح دار سبز به صورت تک رنگ و یا در ترکیب با رنگ های دیگر ، زیبا کننده سالن پذیرایی، نشیمن و یا اتاق خواب هستند. در سالن پذیرایی از کاغذ دیواری سبز در ترکیب با رنگ کرم، قهوه ای یا طلایی می توان استفاده نمود؛ این مدل کاغذ دیواری فضایی رسمی تر ایجاد می کند که برای مکانی نظیر پذیرایی مناسب خواهد بود. همچنین کاغذ دیواری سبز گل دار که از رنگ های بنفش یا حتی قرمز در گل های آن استفاده شده است نیز می تواند در سالن پذیرایی استفاده گردد. برای فضای غیر رسمی تر مانند نشیمن بهتر است از کاغذ دیواری سبز با طرح های مدرن تر و یا کاغذ دیواری گل دار با گل های زیبا و فانتزی که بر زمینه سبز کاغذ دیواری نشسته اند، استفاده کرد. در اتاق خواب بزرگسال نیز از کاغذ دیواری سبز گلدار که طرحی نسبتا ساده و چشم نواز داشته باشد، به بهترین شکل می توان استفاده نمود.

کاغذ دیواری سبز و طلایی

همانگونه که گفته شد کاغذ دیواری سبز و طلایی یکی از ترکیب رنگی های جذاب محسوب می شود؛ این کاغذ دیواری ها هم با طرح های مدرن و هم کلاسیک ساخته می شوند. کاغذ دیواری سبز و طلایی کلاسیک دارای زمینه ای به رنگ سبز؛ معمولا سبز تیره؛ است و طرح های کلاسیک طلایی رنگی بر روی آن قرار گرفته است. این مدل کاغذ دیواری سبز و طلایی با مبلمان استیل طلایی رنگ و با پارچه رو مبلی سبز یا کرم رنگ عالی خواهد بود. پارچه رو مبلی برای این مبلمان استیل طلایی، سبز ساده و یا پارچه سبز به همراه طرح های طلایی رنگ به زیبایی هر چه تمام تر خودنمایی خواهد کرد.

در صورتیکه خانه به سبک مدرن چیدمان شده است از مبل راحتی سبز تیره به همراه کوسن کرم و طلایی استفاده کنید، همچنین مبلمان راحتی کرم رنگ با کوسن های سبز و میز جلو مبلی فلزی طلایی به همراه آباژور، لوستر و وسایل تزیینی دیگر که در آنها از رنگ طلایی استفاده شده است، یک چیدمان فوق العاده را ایجاد خواهند کرد. در یک انتخاب شجاعانه قرار دادن یک کاناپه به رنگ بنفش تیره و از جنس مخمل، چیدمانی خاص و متفاوت را پدید می آورد. همچنین برای والان پرده نیز از پارچه ای به رنگ سبز همراه با یک حریر سفید ساده جلوه ای عالی در خانه ایجاد می کند.

کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز

کاغذ دیواری با طرح برگ سبز

مدل کاغذ دیواری که دارای طرح برگ سبز است برای کسانی مناسب خواهد بود که به طبیعت و گل و گیاه علاقه وافری دارند. این کاغذ دیواری ها که با زمینه سفید یا کرم ساخته می شوند، دارای طرح های برگ و تزیینات گیاهی هستند و دیوار را با این برگ های زیبا می پوشانند. این مدل کاغذ دیواری ها در خانه ای که گیاهان آپارتمانی در آن زیاد و اهل خانه به پرورش گیاهان علاقه دارند بسیار زیبا خواهد شد. در مورد انتخاب رنگ مبلمان برای کاغذ دیواری با طرح برگ سبز نیز باید گفت مبلمان کرم رنگ بهترین انتخاب برای چنین کاغذ دیواری هستند. البته رنگ طرح های گیاهی به کار رفته بر روی کاغذ دیواری در انتخاب رنگ مبلمان بسیار تاثیر گذار است.

بعضی از کاغذ دیواری های با طرح برگ سبز به شکل پوستر وجود دارند که می توان یک دیوار کامل را با یک پوستر با طرح برگ دلخواه پوشش داد. طرح این پوسترها شامل تصاویری از درختان جنگل که با کیفیت بالایی بر روی پوستر چاپ شده اند و یا تصاویر نقاشی از گیاهان و برگ های جنگل های آمازون و یا طرح های دیگر از این دست هستند. بعضی از آنها دارای طرح برگ های خلوت به همراه گل هستند و بعضی دیگر طرح برگ های متراکم را دارند. یکی از کاربرد های این پوستر های دیواری با طرح برگ در اتاق خواب است. دیوار پشت تخت خواب را می توان به پوستر طرح برگ اختصاص داد و دیوار های دیگر را به رنگ سفید باقی گذاشت. در این اتاق خواب بهتر است سرویس خواب به رنگ سفید باشد و رو تختی را به رنگ برگ های موجود بر روی کاغذ دیواری انتخاب کرد.

کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز

کاغذ دیواری سبز یشمی

سبز یشمی رنگی تیره محسوب می شود و کاربرد آن در خانه و در قالب کاغذ دیواری باید با احتیاط صورت پذیرد. معمولا از کاغذ دیواری سبز یشمی بر روی همه دیوار ها استفاده نمی شود زیرا موجب تاریک و کوچک تر به نظر رسیدن خانه می گردد. همچنین کمتر پیش می آید که از کاغذ دیواری سبز یشمی به صورت تک رنگ استفاده شود و در اکثر موارد این مدل کاغذ دیواری دارای طرح هایی به رنگ های طلایی یا سبز روشن تر می باشد؛ رنگ مبلمانی که در کنار این کاغذ دیواری قرار می گیرد نیز بر اساس این ترکیب رنگی خواهد بود.

برای کاغذ دیواری سبز یشمی موضوع نورپردازی اهمیت فوق العاده ای دارد. میزان نور باید به اندازه کافی باشد تا کمی از تیرگی کاغذ دیواری بکاهد. استفاده از چراغ های دیوارکوب بر روی دیواری با کاغذ دیواری سبز یشمی ساده یا طرح دار پیشنهاد می شود. همچنین استفاده از کاغذ دیواری های روشن تر برای دیوار های دیگر برای ایجاد نوعی تعادل رنگی حتما توصیه می گردد. برای مثال می توان یک دیوار را به کاغذ دیواری سبز یشمی اختصاص داد و دیوار های دیگر را به رنگ سفید باقی گذاشت. تضاد بین رنگ سفید و سبز تیره در زیبایی چیدمان خانه بسیار موثر است.

کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز

کاغذ دیواری سبز و قرمز

در این مدل کاغذ دیواری زمینه به رنگ سبز تیره یا روشن است و گل های قرمز رنگ به زیبایی بر روی آن قرار گرفته اند. گل های قرمز رنگ این کاغذ دیواری ها با لطافت و قشنگی فوق العاده ای که دارند فضای خانه را پر از حس خوب می کنند و افراد خانواده از بودن در چنین فضایی لذت خواهند برد. قرار دادن مبل راحتی قرمز رنگ، مبل سبز تیره و مبل کرم رنگ به همراه کوسن هایی با همین تم رنگی پیشنهاد می شود.

کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز
کاغذ دیواری سبز

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون سبز و طلایی ، ترکیبی شیک و شکوهمند

دکوراسیون سبز و طوسی، انتخابی عالی برای طبیعت دوستانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<