دکوراسیون سبز و طلایی ، ترکیبی شیک و شکوهمند

چیدوپلاس 06 اردیبهشت 1400

خانه هایی با دکوراسیون سبز و طلایی فضایی انرژی بخش، زیبا، شکوهمند، رویایی و سلطنتی دارند. این ترکیب رنگی را در کاخ های پادشاهان دیده اید، نمونه بارز این دکوراسیون، بخشی از کاخ سبز واقع در مجموعه سعدآباد است که از ترکیب رنگ های سبز سدری برای دیوارها و پرده ها، سبز کمی تیره تر برای مبلمان و رنگ طلایی برای تزیین دیوارها استفاده شده است. شما هم اگر مایل به داشتن چنین چیدمان بی نظیری هستید، دست به کار شوید و فضای رنگی خانه تان را تغییر دهید.

دکوراسیون سبز و طلایی به شیوه کلاسیک

در سبک کلاسیک از مبل های استیل با چوب طلایی و پارچه سبز رنگ ساده یا طرح دار به رنگ های روشن استفاده می شود. معمولا رنگ های سبز سدری و سبز سیر، برای این کار گزینه های عالی محسوب می گردند. انتخاب نوع مبلمان استیل هم متفاوت است. بعضی از آنها سنگین و دارای تزیینات فراوان هستند، طرح ها و منبت کاری های زیادی دارند و اندازه مبل ها نیز حجیم و بزرگ است، و در بعضی دیگر مبل ها ساده تر و جمع و جور تر هستند و البته شیک تر و زیباتر نیز به نظر می رسند. در همه اینها چوب مبلمان با یک رنگ طلایی درخشان پوشش داده شده و پارچه ها نیز از انواع با کیفیت و مرغوب مانند پارچه های مخمل، پارچه های ابریشمی، تافته، ساتن، شانل و پارچه های زر بافت انتخاب می شوند.

دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی

دیوارها در دکوراسیون سبز و طلایی به روش کلاسیک

در دکوراسیون سبز و طلایی به روش کلاسیک برای دیوار ها می توان از کاغذ دیواری هایی استفاده کرد که طرح های طلایی رنگ در خود دارند. بهترین رنگ مورد استفاده برای کاغذ دیواری، رنگ کرم با طرح های طلایی است. برای یکی از دیوارهای اصلی نیز می توان از کاغذ دیواری سبز رنگ استفاده کرد. البته در صورتی که مایل به استفاده از کاغذ دیواری نیستید هم می توان دیوارها را با یک رنگ ساده کرم رنگ پوشاند و با نصب تابلوهایی طلایی رنگ و یا قهوه ای تیره هماهنگی لازم را ایجاد نمود.

نور پردازی در دکوراسیون سبز و طلایی به روش کلاسیک

در این نوع چیدمان باید نورپردازی به صورت نسبتا زیاد، با تمرکز بر نورهای مخفی، لوستر های طلایی رنگ و چراغ های دیواری باشد. وجود نور کافی و نسبتا زیاد باعث می شود تا رنگ طلایی خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و رنگ سبز نیز به خوبی نمایان گردد. نصب لوستر های سقفی دارای رنگ طلایی با کریستال های درخشان نیز به زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون سبز و طلایی کمک خواهد کرد. همچنین قرار دادن آباژور با پایه فلزی طلایی و کلاهک کرم رنگ را نیز نباید فراموش کرد.

فرش در دکوراسیون سبز و طلایی به روش کلاسیک

در این نوع دکوراسیون بهتر است از فرش دستبافت ایرانی که دارای رنگ کرم است، استفاده گردد. این فرش کمک می کند تا مبلمان با رنگ های سبز و طلایی تحت تاثیر قرار نگیرد و مکمل رنگی خوبی نیز برای آنها به شمار می رود. در انتخاب رنگ و طرح فرش باید دقت کنید که از نقشه های شلوغ استفاده نکنید، زیرا رنگ سبز، رنگی غالب محسوب می شود و شلوغی نقشه فرش در کنار آن، موجب شلوغ تر شدن و به هم ریختگی فضا به لحاظ دیداری می گردد.

تابلو و تزیینات دیگر در دکوراسیون سبز و طلایی به روش کلاسیک

بر روی دیوارها تابلوهای نقاشی و یا تابلو فرش های دستبافت با طرح های کلاسیک نصب کنید. قاب این تابلو ها را به رنگ های طلایی و یا قهوه ای انتخاب نمایید و از قاب های کار شده و منبت کاری شده استفاده کنید. همچنین قرار دادن ظروف عتیقه طلایی رنگ مانند شمعدان و دیگر ظروف بر روی کنسول و یا میز موجب خلق فضایی کلاسیک و رسمی خواهد شد.

دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

خیلی از جوان تر ها هستند که به سبک های مدرن توجه و علاقه بیشتری دارند. این افراد نیز می توانند از این ترکیب رنگی جذاب برای چیدمان خانه خود استفاده کنند. در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن با به کارگیری رنگ سبز تیره در کنار فلز طلایی رنگ موجب پدید آمدن یک چیدمان کاملا امروزی و شیک خواهد شد. همانطور که گفته شد فلز طلایی رنگ یکی از اصلی ترین بخش های دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن است.

مبلمان در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

در خانه هایی به سبک مدرن بیشتر از کاناپه های راحتی استفاده می شود. این کاناپه های سبز رنگ می توانند در ترکیب با چوب و یا فلز باشند، اما معمولا از پارچه هایی با رنگ سبز تیره برای آنها استفاده می شود. برای داشتن دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن باید به نحوی رنگ طلایی را وارد مبلمان کنید. این کار از طریق قرار دادن کوسن هایی به این رنگ و یا میز جلو مبلی دارای پایه های فلزی طلایی انجام می گردد. در مورد پارچه های مورد استفاده برای مبلمان نیز معمولا پارچه های کتان و یا مخمل سبز رنگ بهترین گزینه ها به شمار می روند.

کوسن در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

نقش کوسن ها در این چیدمان بسیار موثر است. برای درست کردن و یا خریدن کوسن بهتر است کمی وقت صرف کنید و پارچه های مناسب با طرح های جذاب و متفاوت پیدا کنید. با کمی جستجو حتما پارچه هایی را خواهید یافت که دارای طرح های طلایی رنگ در زمینه کرم و یا سبز هستند. می توانید از چندین طرح برای کوسن ها بهره گیرید. حتی از کوسن هایی که دارای پارچه پولکی طلایی هستند نیز می توانید استفاده کنید.

میز جلو مبلی طلایی در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

طرح های متنوع و جذابی از میز های جلو مبلی طلایی و مدرن در بازار موجود است. این میز ها می توانند دارای رویه شیشه ای و یا سنگی باشد اما پایه های آنها حتما باید از فلز طلایی رنگ انتخاب شود. بر روی میز هم می توان ظروف و وسایل تزیینی به رنگ طلایی قرار داد تا هماهنگی مورد انتظار حاصل شود. میز جلو مبلی طلایی با وسایل دکوری دیگری مانند آباژور، تابلو های طلایی رنگ و دیگر وسایل که در ادامه توضیح داده می شود، ست خواهد شد.

تابلو، آباژور و دیگر وسایل دکوری در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

در این نوع دکوراسیون بهتر است از تابلوهای نقاشی به سبک انتزاعی که بیشتر بازی با رنگ هاست، بر روی دیوار نصب شود. قاب نقاشی ها نیز باید به رنگ طلایی انتخاب گردد که هم با خود نقاشی و هم با سایر وسایل هماهنگ شود. در کنار کاناپه سبز رنگ باید آباژوری با پایه فلزی بگذارید، کلاهک آباژور هم می تواند فلزی و طلایی رنگ باشد و هم از کلاهک پارچه ای استفاده گردد. می توانید از پارچه های طرح دار برای کلاهک آباژور خود استفاده کنید. وسایل تزیینی دیگر مانند دست سازه های چینی و طلایی رنگ، گلدان های طلایی، گل های مصنوعی اکلیلی و غیره کامل کننده چیدمان شما خواهند بود.

دیوار ها در دکوراسیون سبز و طلایی به روش مدرن

در دکوراسیون سبز و طلایی یکی از دیوارها را حتما به رنگ سبز تیره، رنگ آمیزی کنید تا فضایی پر کنتراست ایجاد گردد. از کاغذ دیواری به این رنگ که دارای طرح های طلایی رنگ است نیز می توان استفاده کرد، توجه داشته باشید که طرح کاغذ دیواری نباید سنتی و قدیمی باشد. بر روی دیوار سبز رنگ می توانید یک تابلوی طلایی نصب کنید و یا از دیوار کوب و همچنین چراغ های دیواری طلایی رنگ که دارای طراحی مدرن هستند، استفاده کنید. البته اگر دارای خانه ای کوچک هستید رنگ سبز برای دیوار را فراموش کنید، زیرا خانه تان کوچک تر به نظر می رسد.

دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی
دکوراسیون سبز و طلایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

راهنمای استفاده از فرش طلایی رنگ؛ زیبایی وصف نشدنی رشته های طلایی

میز ناهار خوری طلایی، یکی از پرطرفدارترین رنگ ها برای ایرانی هاچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<