استفاده از کاغذ دیواری زرد، شور زندگی را در خانه افزایش می دهد

چیدوپلاس 16 مرداد 1400 ،

زرد رنگی گرم است و پر انرژی. شعله های سوزان خورشید به رنگ زرد و طلایی به زمین حیات می بخشند. رنگ زرد نشانه ای از شور و شوق، اعتماد به نفس، خوش بینی، خرد و منطق است. اگر در گذشته به اشتباه می گفتند که زرد نماد نفرت است، امروز باید گفت که زرد نمادی از عشق و شور زندگی است. به کار گیری رنگ زرد در خانه حاکی از نوعی اعتماد و اطمینان برای انجام کارهای جدید، ایده های نو، تغییر در جهت مثبت و منحصر به فرد بودن است.

اگر فردی جسور هستید که می خواهید خانه تان را با رنگ هایی غیر از رنگ های کلاسیک چیدمان کنید و دوست دارید زندگی تان سر شار از تازگی و تفاوت باشد، رنگ زرد را برای دکوراسیون انتخاب نمایید. استفاده از کاغذ دیواری زرد این امکان را به شما می دهد تا ایده های جدید را در چیدمان به کار ببندید. مخصوصا جوان تر ها که شور جوانی را در خود دارند با استفاده از کاغذ دیواری زرد در طیف های مختلف این رنگ از لیمویی گرفته تا زرد تیره دیوار های خانه را با این رنگ پر انرژی، زیبا می کنند.

کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
  • کاغذ دیواری زرد ساده

اگر دوست دارید دیوار های تان یکدست و بدون طرح و نقش باشد، کاغذ دیواری زرد ساده را انتخاب کنید. البته در این صورت به جای کاغذ دیواری از رنگ اکریلیک یا رنگ روغن زرد هم می توان استفاده کرد اما برخی برای زودتر انجام شدن کارها و پرهیز از دردسر های رنگ زدن دیوار ها، کاغذ دیواری زرد را انتخاب می کنند. یک ایده برای بکارگیری کاغذ دیواری زرد ساده تلفیق آن با یک کاغذ دیواری طرح دار است. شما می توانید یک دیوار را با کاغذ دیواری زرد ساده بپوشانید و دیوار مجاور را به کاغذ دیواری طرح دار به همان رنگ و یا رنگی دیگر متناسب با زرد، اختصاص دهید.

با اینکه کاغذ دیواری زرد ساده، بدون طرح و نقش است اما حتما بافت هایی بر روی خود دارد. همین بافت ها و برجستگی ها سبب می شود تا کاغذ دیواری از سادگی بیش از حد بیرون بیاید. اگر این مدل کاغذ دیواری را انتخاب کرده اید برای خارج شدن فضا از یکنواختی حتما از مبلمان راحتی با پارچه طرح دار استفاده کنید. حتی می توانید پارچه مبل را از رنگی دیگر انتخاب کنید تا حجم زیاد رنگ زرد موجب ایجاد فشار روحی و روانی نشود. برای انتخاب پارچه مبلمان از رنگ های سفید، طوسی روشن یا تیره، بنفش تیره، سرخابی، آبی تیره می توان استفاده نمود.

کاغذ دیواری زرد طرح دار

  • کاغذ دیواری زرد طرح دار در مدل های مختلفی موجودند، از مدل های ساده مثل یک کاغذ دیواری زرد خال خال گرفته تا کاغذ دیواری زرد راه راه، گلدار، طرح هفت و هشتی، طرح های هندسی و غیره همگی در تلفیق با رنگ های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. کاغذ دیواری زرد طرح دار فضا را از یکنواختی خارج می کند و روحی تازه به خانه می بخشد. در بعضی از مدل های کاغذ دیواری زرد طرح دار، رنگ زرد غالب است و در بعضی دیگر با رنگ های دیگر به تعادل می رسد. انتخاب هر کدام بستگی به سلیقه شما دارد.

کاغذ دیواری زرد و طوسی

دو رنگی که به خوبی و زیبایی در کنار هم قرار می گیرند و نه فقط در کاغذ دیواری بلکه در مبلمان و همینطور دنیای مد و فشن به دفعات با هم ست می شوند، رنگ های زرد و طوسی هستند. طیف های مختلف این دو رنگ نیز قابلیت در کنار هم قرار گرفتن را دارند. در کاغذ دیواری زرد و طوسی گرما و هیجان و انرژی رنگ زرد با خنثی و البته کمی سرد بودن رنگ طوسی به تعادل می رسد. حاصل این تعادل که به عنوان کاغذ دیواری زرد و طوسی بر دیوار های خانه می نشیند، موجب بهبود چیدمان می گردد.

در خانه ای با کاغذ دیواری زرد و طوسی و با در نظر گرفتن رنگ غالب در کاغذ دیواری می توان رنگ مناسب برای مبلمان را انتخاب نمود. برای مثال اگر کاغذ دیواری شما دارای زمنیه زرد و طرح های طوسی بود، بهتر است مبل راحتی خود را به رنگ طوسی ساده انتخاب نمایید. سپس بر روی آن کوسن های زرد رنگ بگذارید و برای ایجاد تنوع و تضاد از یک کوسن آبی تیره و یا سرخابی استفاده کنید. در صورتیکه در کاغذ دیواری زرد و طوسی هر دو رنگ به میزان مساوی استفاده شده بود قرار دادن یک مبل راحتی زرد رنگ هم می تواند انتخاب خوبی باشد. در این مورد با قرار دادن کوسن های رنگی مانند زرد و طوسی و سفید به زیبا تر شدن چیدمان کمک کنید.

کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد

 کاغذ دیواری زرد و نارنجی

دو رنگ گرم و پر حرارت زرد و نارنجی بر روی کاغذ دیواری؛ فضای خانه را رو به هیجان و گرمای زیاد پیش می برند. با اینکه انتخاب رنگ کاغذ دیواری اختیاری و بنا به سلیقه هر کس است، اما کاربرد این دو رنگ شارپ در کنار یکدیگر در کاغذ دیواری پیشنهاد خوبی نیست. مگر اینکه یکی از دو رنگ بسیار روشن انتخاب شود، یا اینکه از رنگ دوم که نارنجی است به میزان کمی در طرح های موجود بر روی کاغذ دیواری زرد استفاده شده باشد. به هر حال اگر کاغذ دیواری زرد و نارنجی را برای خانه تان انتخاب کرده اید، سعی کنید با قرار دادن وسایلی از رنگ های دیگر تعادل را ایجاد نمایید و فضا را از گرمای بیش از حد خارج نمایید.

کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد

کاغذ دیواری زرد و سفید

یکی از بهترین رنگ هایی که می تواند در کنار زرد قرار گیرد، رنگ سفید است. کاغذ دیواری زرد و سفید علاوه بر زیبا بودن، فضای خانه را روشن و پر نور جلوه می دهد، خصوصا اگر رنگ غالب آن سفید باشد. طرح های کاغذ دیواری زرد و سفید بسیار متعدد و گوناگون است و طیف گسترده ای را شامل می شود. گاهی اوقات ممکن است طرح های آن به شکل گل و شاخ و برگ باشد و بعضی وقت ها هم طرح های هندسی و خطوط افقی و عمودی و مورب. در هر صورت کاغذ دیواری زرد و سفید موجب سر زنده شدن فضای خانه و دکوراسیون شما می گردد. استفاده از کاغذ دیواری زرد و سفید در نشیمن و همینطور محلی که به میز ناهار خوری اختصاص پیدا کرده پیشنهاد خوبی است. زیرا این رنگ ها موجب افزایش اشتها و ایجاد یک فضای صمیمانه و عالی می گردد. مخصوصا اگر از گل های طبیعی با رنگ های مختلف و همینطور شاخه های زیبای گل آفتابگردان بر روی میز استفاده شده باشد. در انتخاب رنگ مبلمان نیز کار بسیار راحت است. مبلمان راحتی به رنگ های سفید، مبل چوبی با پارچه روکش سفید یا شیری و کرم، و مبل راحتی زرد بهترین انتخاب ها خواهند بود. بر روی مبل ها حتما از کوسن های رنگی نظیر سفید و زرد و طوسی و بنفش و سرخابی استفاده کنید تا جلوه و نمای چیدمان تان بیشتر گردد. و در پایان تاکید می شود که در خانه ای با کاغذ دیواری زرد حتما به کارگیری گل های طبیعی را فراموش نکنید. گل های لیلیوم زرد با شاخ و برگ های سبز رنگ و یا گل های صورتی و سرخابی دیگر تاثیر فوق العاده بر دکوراسیونی با کاغذ دیواری زرد می گذارند.

کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد
کاغذ دیواری زرد

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون طوسی و زرد، یک چیدمان جذاب و پر طرفدار

چیدمانی فوق العاده جذاب و درخشان با مبل زرد و خردلیچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<