کاغذ دیواری سفید طلایی و مکان های مناسب برای استفاده از آن

چیدوپلاس 02 مرداد 1400

کاغذ دیواری ها به عنوان نوعی پوشش برای دیوار ها، نه تنها سطح دیوار را یکدست و آماده می کنند بلکه با طرح ها و نقش هایی که دارند می توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو در خانه به شمار روند. با انتخاب یک کاغذ دیواری طرح دار می توان فضای خانه را دگرگون ساخت و تاثیر بزرگی بر روی سایر اجزای چیدمان گذاشت. کاغذ دیواری ها دارای طرح ها و رنگ های متنوعی هستند و برای تمامی قسمت های خانه می توانید طرح متناسب با آن فضا را پیدا کنید.

مکان مناسب برای استفاده از کاغذ دیواری سفید و طلایی

این ترکیب رنگی در کاغذ دیواری برای مکان هایی که جنبه رسمی تری دارند مناسب است. سالن پذیرایی بهترین محل برای نصب کاغذ دیواری سفید و طلایی است. اگر در سالن پذیرای تان مبلمان استیل طلایی، سفید و طلایی، یا حتی قهوه ای دارید می توانید از کاغذ دیواری سفید و طلایی برای دیوار ها بهره گیرید. به طور کلی اگر در خانه تان از رنگ طلایی در مبلمان، وسایل روشنایی، اکسسوری ها و تزیینات و یا حتی از چیدمان فلزی استفاده کرده اید، کاغذ دیواری سفید و طلایی زیبا کننده دیوار ها و چیدمان خانه تان خواهد بود.

انواع کاغذ دیواری سفید و طلایی

همانطور که گفته شد کاغذ دیواری ها دارای انواع و مدل های فراوانی هستند. این موضوع درباره کاغذ دیواری سفید و طلایی هم وجود دارد و طرح های بی شماری از این مدل کاغذ دیواری موجود است. بعضی از آنها ساده هستند و بعضی دیگر دارای طرح های شلوغ و متعدد. کاغذ دیواری سفید و طلایی همچنین می تواند دارای زمینه سفید با طرح های طلایی باشد و یا زمینه آن طلایی بوده و طرح ها و خطوط سفید در خود داشته باشد. انتخاب هر کدام از آنها بر اساس سلیقه و چیدمان خانه متفاوت است.

کاغذ دیواری سفید و طلایی ساده

در این کاغذ دیواری ها از کمترین طرح ها و تزیینات بر روی کاغذ دیواری استفاده شده است. مثلا کاغذ دیواری دارای زمینه سفیدی است که خطوطی عمودی و باریک به رنگ طلایی بر روی آن نقش بسته است، و یا طرح های بسیار محدودی مثل نقطه های طلایی رنگ بر روی زمینه سفید کاغذی دیواری قرار گرفته است. پیشنهاد می شود که اگر خانه تان کوچک است و در آن از مبل استیل هم استفاده کرده اید، از چنین کاغذ دیواری سفید و طلایی ساده ای برای دیوار ها بهره گیرید تا فضای خانه تان باز تر و بزرگ تر جلوه کند.

کاغذ دیواری سفید و طلایی راه راه

کاغذ دیواری های راه راه که دارای خطوط عمودی هستند سقف خانه را بلند تر جلوه می دهند. این موضوع درباره کاغذ دیواری سفید و طلایی هم صدق می کند. از این ترکیب رنگی و با طرح راه راه برای خانه های کوچکی که سقف کوتاه دارند می توان استفاده کرد، به گونه ای که هم فضای خانه گرفته و تاریک نشود و هم اتفاقا بزرگ تر به نظر آید.

کاغذ دیواری سفید و طلایی طرح دار

طرح این کاغذ دیواری ها می تواند گل های طلایی رنگی باشد که بر زمینه سفید کاغذ دیواری آرام گرفته اند و یا طرح های هندسی باشند که شکلی مدرن تر نسبت به کاغذ دیواری های گلدار دارند. کاغذ دیواری سفید و طلایی طرح دار اگر دارای طرح ها و نقش های شلوغی باشند برای خانه های بزرگ مناسب ترند. این کاغذ دیواری ها در کنار مبلمان ساده جلوه بیشتری خواهند داشت، زیرا اگر مثلا مبلمان استیل پر نقش و نگار و سنگینی داشته باشید و کاغذ دیواری را هم از نوع شلوغ و پر طرح و نقش انتخاب کنید، فضا بیش از حد بی نظم و پرازدحام خواهد شد. همیشه باید تلاش کرد که نوعی تعادل بین تمامی اجزای مختلف چیدمان بر قرار گردد. این تعادل در مورد رنگ، وزن، شلوغی و خلوتی، بافت و غیره مطرح می شود.

کاغذ دیواری سفید و طلایی با طرح های کلاسیک

بیشتر کاغذ دیواری های سفید و طلایی موجود در بازار ایران از نوع طرح های کلاسیک هستند. این طرح ها شامل گل ها، شاخ و برگ های تزیینی، طرح های گل سنتی، گل های شاه عباسی و برگ های اسلیمی و ختایی هستند. این طرح ها و نقش ها به صورت منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و دیوار را پوشیده از این نقش های زیبا می کنند. بعضی دیگر از کاغذ دیواری های سفید و طلایی هم هستند که طرح های آنها پراکنده اند و همین شلوغی و خلوتی موجود در آنهاست که جذابیت زیادی به آنها بخشیده است. بیشتر این مدل کاغذ دیواری ها برای فضاهای خیلی رسمی مناسب اند.

کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی

کاغذ دیواری سفید و طلایی با طرح های مدرن

کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های هندسی و یا خطوط افقی و عمودی هستند و طرح های موجود بر روی آنها خارج از مدل های سنتی و نقش و نگار های قدیمی اند، به عنوان کاغذ دیواری مدرن شناخته می شوند. کاغذ دیواری سفید و طلایی مدرن در خانه هایی با این سبک چیدمان کاربرد دارند و با وجود رنگ طلایی (که به طور کلی رنگی کلاسیک محسوب می شود) شکل و شمایلی کاملا جدید و امروزی به خانه می بخشند. دکوراسیونی که در آن از وسایل فلزی طلایی رنگ به همراه سنگ یا شیشه استفاده شده است، با کاغذ دیواری سفید و طلایی مدرن زیبایی بیشتری خواهد یافت.

کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی
کاغذ دیواری سفید طلایی

کاغذ دیواری سفید و طلایی سه بعدی

در این کاغذ دیواری ها زمینه کاغذ دیواری معمولا ساده در نظر گرفته می شود و با رنگ طلایی تیره تر طرح هایی به شکل سه بعدی بر روی آن اجرا می گردد. این کاغذ دیواری ها که با نام استیکر یا پوستر هم شناخته می شوند، به صورت یکپارچه بر روی دیوار نصب می شوند و مانند کاغذ دیواری های معمولی که در رول هایی با عرض یک یا نیم متری به فروش می رسند، نیستند. کاغذ دیواری سفید و طلایی سه بعدی نیز در طرح های مختلفی ساخته و چاپ می شوند.

دکوراسیون متناسب با کاغذ دیواری سفید و طلایی

همانگونه که گفته شد اگر کاغذ دیواری سفید و طلایی بر دیوار نصب کرده اید باید در چیدمان خانه تان از این دو رنگ خصوصا رنگ طلایی استفاده کنید تا جلوه خانه تان بیشتر شود. این رنگ کاغذ دیواری برای چیدمانی به رنگ های روشن مانند کرم، سفید، شیری بسیار مناسب و هماهنگ است. رنگ های دیگری نظیر صورتی روشن و سفید هم به همراه کاغذ دیواری سفید و طلایی زیبا خواهند شد. ترکیب قهوه ای و کرم و طلایی به همراه کاغذ دیواری سفید و طلایی نیز یکی دیگر ترکیب های عالی به شمار می رود.

اما رنگ های سرد هم می توانند با کاغذ دیواری سفید و طلایی مورد استفاده قرار گیرند. برای مثال اگر مبلمانی به رنگ آبی تیره دارید با ترفند هایی می توانید هماهنگی جالبی را با کاغذ دیواری سفید و طلایی به وجود آورید. این هماهنگی با استفاده از کوسن هایی با پارچه طرح دار بر روی مبل ها و قرار دادن وسایل تزیینی مانند گلدان و مجسمه های طلایی رنگ بر روی میز جلو مبلی و میز های عسلی پدید می آید. البته در این میان انتخاب طرح کاغذ دیواری سفید و طلایی هم مهم است. اکر کاغذ دیواری را انتخاب کنید که رنگ غالب آن طلایی باشد، با رنگ های تیره راحت تر ست خواهد شد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: مدل کاغذ دیواری نشیمن و پذیرایی و پشت تلویزیون

جدیدترین طرح های کاغذ دیواری سه بعدی برای پذیراییچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<