راهنمای استفاده از کاغذ دیواری بنفش در منزل

چیدوپلاس 05 مرداد 1400 ،

رنگ بنفش از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی به وجود می آید و دارای ویژگی های جالب توجهی است. از رنگ بنفش در کنار طلایی در کاخ های سلطنتی استفاده می شده است و نمادی از دارایی بوده است. این رنگ نمادی از شکوه و تجمل، اسرار و جادو، رمز و راز، ثروت و اصالت به شمار  می رود. رنگ بنفش طیف های مختلفی را شامل می شود که از جمله آنها به یاسی و ارغوانی می توان اشاره نمود. رنگ بنفش اگر به آبی متمایل باشد به نام بنفش آبی شناخته می شود و در گروه رنگ های سرد جای می گیرد و رنگ بنفشی که در آن میزان رنگ قرمز بیشتر باشد، بنفش قرمز نام دارد و به گروه رنگ های گرم نزدیک است.

کاغذ دیواری به رنگ بنفش برای ایجاد یک دکوراسیون پر انرژی و در عین حال عمیق و شکوهمند مورد استفاده قرار می گیرد. بسته به اینکه از کاغذ دیواری بنفش روشن استفاده شود یا تیره، حس و حال ایجاد شده در محیط متفاوت است. مثلا اگر از کاغذ دیواری بنفش روشن مانند یاسی استفاده شود خانه پر از حس آرامش شده و کاغذ دیواری بنفش تیره نیز فضایی شیک و جذاب ایجاد می کند.

کاغذ دیواری بنفش هم مانند اکثر کاغذ دیواری های دیگر هم به شکل ساده و هم طرح دار موجود است. کاغذ دیواری بنفش طرح دار با طرح هایی از گل گرفته تا طرح های ساده تر مانند راه راه و غیره برای تمامی قسمت های خانه از سالن پذیرایی تا نشیمن و حتی اتاق خواب ها مناسب است. کاغذ دیواری بنفش ساده و طرح دار را به صورت همزمان نیز می توان استفاده کرد. به این معنی که برای تمامی دیوار ها از کاغذ دیواری بنفش ساده و روشن و برای یک دیوار از کاغذ دیواری بنفش طرح دار یا تیره استفاده نمود. این تیرگی و روشنی، و همینطور شلوغی و خلوتی که در دیوار ها ایجاد می شود، موجب زیباتر شدن دکوراسیون خواهد شد. ترکیب رنگی بنفش و طوسی، بنفش و سفید و بنفش و طلایی از انواع رنگبندی های این مدل کاغذ دیواری ها هستند.

کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش

بهترین چیدمان برای کاغذ دیواری بنفش

برای داشتن چیدمانی کامل و زیبا، هماهنگی بین کاغذ دیواری بنفش و مبلمان از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر برای خانه از کاغذ دیواری ساده بنفش روشن استفاده می کنید و سبک چیدمان تان مدرن است، از مبل راحتی بنفش تیره، مبل با پارچه طرح دار که دارای تم رنگی بنفش است، مبل راحتی کرم رنگ، و مبل طوسی یا سفید می توان استفاده کرد. کوسن هایی که بر روی مبل قرار می دهید نیز با توجه به این تم رنگی انتخاب می شوند. برای ایجاد کمی تنوع و کنتراست می توانید از رنگ خردلی برای یک یا دو عدد از کوسن ها استفاده نمایید.

در صورتیکه کاغذ دیواری بنفش تان طرح دار است باید از مبل راحتی ساده استفاده کنید و کوسن ها را از پارچه طرح دار انتخاب کنید. مبلی با پارچه طرح دار طوسی و بنفش یا سفید و بنفش بهترین انتخاب ها خواهند بود. در کنار کاغذ دیواری بنفش از انتخاب های جسورانه تری نیز می توانید برخوردار شوید و رنگ هایی کاملا متضاد یا مکمل را برای دکوراسیون خود انتخاب کنید. مثلا قرار دادن یک کاناپه خردلی در کنار کاغذ دیواری بنفش پیشنهاد جالبی خواهد بود.

کاغذ دیواری بنفش و طوسی

یکی از مدل های کاغذ دیواری بنفش ترکیب آن با رنگ طوسی است. در این کاغذ دیواری ها که معمولا رنگ زمینه بنفش است و طرح های آن به رنگ طوسی هستند، فضای خانه را کمی رو به سردی پیش می برد. با این ترکیب رنگی بهتر است مبلمان را به رنگ بنفش ساده با کوسن های طرح دار انتخاب کرد و یا اگر مبلمانی کلاسیک دارید، بهتر است رنگ چوب آن را به سفید یا طوسی و رنگ پارچه های آن را به بنفش مخمل ساده تغییر دهید. به همراه کاغذ دیواری بنفش از رنگ نقره ای در بخش هایی از خانه نیز می توان استفاده کرد. مثلا یکی از کوسن ها را از پارچه ای انتخاب کنید که دارای رنگ نقره ای است و یا والان پرده را از پارچه نقره ای رنگ انتخاب نمایید.

کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش

کاغذ دیواری بنفش و سفید

برای داشتن فضای شاد تر و روشن تر از کاغذ دیواری بنفش و سفید استفاده کنید و در انتخاب سایر وسایل ماند مبلمان نیز از همین تم رنگی پیروی نمایید. کاغذ دیواری بنفش و سفید با مبلمان راحتی سفید رنگ و کوسن هایی به رنگ های یاسی و ارغوانی و حتی طوسی در کنار یکدیگر عالی خواهد شد. در صورتیکه که به مبل های سبک کلاسیک علاقه دارید از مبلمان چوبی سفید رنگ با پارچه بنفش روشن استفاده کنید. برای پرده ها یک پرده حریر سفید رنگ به عنوان پرده اصلی و یک والان بنفش ساده انتخاب خوبی خواهد بود.

یک مدل کاغذ دیواری سفید و بنفش که انواع طرح های آن موجود است، دارای زمینه سفید رنگ با گل های بهاری و زیبایی به رنگ بنفش به همراه شاخ و برگ اندکی به رنگ سبز است. اگر این مدل کاغذ دیواری که فضایی بسیار لطیف و زیبا و چشم نواز دارد بر روی یک دیوار نصب شود و سایر دیوار ها به رنگ سفید و یا رنگ یاسی بسیار روشن باشد، دکوراسیون خانه را بی نظیر و فوق العاده خواهد کرد. در این صورت استفاده از مبلمان سفید یا کرم ساده به همراه کوسن های رنگی بهترین پیشنهاد خواهد بود.

کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش

کاغذ دیواری بنفش برای اتاق خواب

از کاغذ دیواری بنفش برای اتاق خواب نیز می توان استفاده نمود. خوبی این کاغذ دیواری به آن دلیل است که رنگ آن هم برای اتاق خواب بزرگسال و زوج ها مناسب است و هم برای کودکان. هر کدام از گروه های سنی، مدل کاغذ دیواری بنفش متناسب خود را دارند و طرح های متنوع آن را برای هر کدام از این مکان ها می توان انتخاب نمود. مثلا یک کاغذ دیواری بنفش با طرح های فانتزی کارتونی به رنگ سفید برای اتاق خواب دختر ها و پسرهای کوچک عالی است و یک کاغذ دیواری بنفش با طرح گل برای اتاق خواب زوج ها بسیار مناسب است. این کاغذ دیواری ها را با رنگ های شاد دیگر برای اتاق خواب کودکان می توان ترکیب نمود.

چیدمان اتاق خواب زوج ها با استفاده از کاغذ دیواری بنفش

اگر قصد چیدمان یک اتاق خواب با کاغذ دیواری به رنگ بنفش را دارید یک پیشنهاد ویژه برای این کار وجود دارد؛ پیشنهاد می شود که دیوار پشت تخت خواب را از یک رنگ بنفش تیره و جذاب انتخاب نمایید. این کاغذ دیواری بنفش می تواند ساده یا طرح دار باشد، اما نکته مهم آن شارپ بودن رنگ بنفش است. سایر دیوار ها را با یک رنگ بسیار روشن مانند سفید و یا بنفش خیلی روشن کاغذ دیواری کنید تا کاغذ دیواری بنفش تیره به خوبی به چشم آید. تخت خواب سفید رنگ خود را که دارای رو تختی سفید به همراه کوسن های ساده یا طرح دار بنفش رنگ است، در جای خود قرار دهید و پرده اتاق را نیز از حریری سفید با والان بنفش تیره انتخاب کنید و از زیبایی و جذابیت اتاق خواب تان لذت ببرید.

کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش
کاغذ دیواری بنفش

خانه ایده آل خود را بسازید:

مبل بنفش و طوسی، یک هارمونی زیبا و جذاب در پذیرایی و نشیمن شما

دکوراسیون بنفش و سفید یادآور زیبایی های بهار در منزل شما

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<