دکوراسیون بنفش و سفید یادآور زیبایی های بهار در منزل شما

چیدوپلاس ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

با فکر کردن به رنگ های بنفش و سفید، بهار و طراوت و زندگی به خاطر ما می آید. گل های بهاری بنفش رنگی که به صورت خود رو در طبیعت می رویند می توانند منبع الهام فوق العاده ای برای یک دکوراسیون بنفش و سفید زیبا باشند. در این چیدمان از رنگ بنفش برای به وجود آوردن انرژی، شادی و هیجان استفاده می شود و از سفید هم به عنوان یک مکمل عالی جهت ایجاد تعادل در فضا، آرامش، و افزایش جلوه و نمای دکوراسیون استفاده می گردد.

چرا بنفش رنگ محبوبی است؟

می گویند بنفش رنگی است که زنان بیشتر به آن علاقه دارند. این رنگ نوعی رمز و راز در خود دارد و نمادی از شخصیت، قدرت و ثروت است. رنگ بنفش دارای قدرتی سلطنتی است و اصالت و شکوهی خاص با خود به همراه می آورد. افرادی که رنگ بنفش را به عنوان رنگ غالب در دکوراسیون خانه، لباس ها و جواهرات شان به کار می برند، انسان هایی جذاب، با قدرت کاریزمای بالا هستند، همچنین مستقل اند و شاید کمی هم مغرور باشند.

طیف های مختلف رنگ بنفش که در دکوراسیون بنفش و سفید استفاده می گردد کدام است؟

همانطور که می دانید رنگ بنفش از ترکیب رنگ گرم قرمز و رنگ سرد آبی تشکیل شده است. برای همین است که این رنگ حد فاصل رنگ های گرم و سرد بوده و به طور مستقل در هیچ گروهی قرار نمی گیرد. اما به دو طریق می توان از آن در گروه گرم یا سرد استفاده کرد. اول اینکه اگر بنفش را در کنار رنگ های گرم به کار ببرید، خاصیتی گرم پیدا می کند. و برعکس، اگر بنفش در کنار رنگ سرد استفاده شود، دارای ویژگی های رنگ های سرد خواهد شد.

روش دوم استفاده از طیف های رنگی بنفش است. رنگ بنفش شامل طیف های یاسی، بنفش-آبی، ارغوانی و بنفش-قرمز است. همانطور که از اسم این رنگ ها نیز پیداست، دو رنگ یاسی و بنفش-آبی به گروه رنگ های سرد نزدیک تر بوده و دو رنگ دیگر به گروه رنگ های گرم نزدیک ترند. همچنین به طور کلی رنگ بنفش یا Violet به آبی نزدیک تر، و رنگ بنفش ارغوانی یا Purple به رنگ قرمز نزدیک تر است.

چطور یک دکوراسیون بنفش و سفید عالی داشته باشیم؟

برای داشتن یک دکوراسیون بنفش و سفید عالی، خاص و بی نظیر باید بدانیم که چه اجزایی از چیدمان خانه را می توانیم به این دو رنگ تغییر دهیم. اولین وسیله ای که بیشتر در خانه به چشم می آید، مبلمان و میز ناهار خوری است. کوسن های مبلمان، فرش، رنگ دیوارها، پرده ها، کابینت های آشپزخانه، وسایل دکوری، تابلو ها و پوشش کف خانه، دکوراسیون بنفش و سفید شما را تکمیل خواهند کرد.

مبلمان در دکوراسیون بنفش و سفید

اینکه شما از چه نوع مبلمانی استفاده می کنید بستگی به سلیقه تان و سبک چیدمان خانه شما دارد. در دکوراسیون بنفش و سفید می توانید مبل های راحتی، مبل ال، مبل استیل، مبل چستر، مبل چوبی و یا هر مدل دیگری داشته باشید اما از پارچه های بنفش و سفید برای آنها استفاده کنید. در دکوراسیون بنفش و سفید همچنین می توانید ست مبلمان خود را کاملا بنفش انتخاب کرده و دیوارها را سفید کنید، و یا مبلمان خود را به دو رنگ بنفش و سفید چیدمان کنید و دیوارها را نیز به همین دو رنگ، نقاشی کنید.

برای پارچه مبل ها نیز پیشنهاد می شود از پارچه هایی نظیر مخمل که جلوه خاصی در رنگ بنفش دارند، استفاده شود. همچنین قرار دادن کوسن هایی طرح دار از پارچه هایی به این دو رنگ می تواند دکوراسیون بنفش و سفید شما زیباتر نمایند. برای کوسن ها می توانید از طیف های مختلف رنگ بنفش استفاده کنید تا تنوع بصری نیز شکل گیرد. در این مورد حتی قرار دادن یک رنگ دیگر خارج از دو رنگ بنفش و سفید، نظیر زرد، به زیبایی مبلمان کمک خواهد کرد.

دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید

رنگ دیوارها در دکوراسیون بنفش و سفید

رنگ دیوارها را می توانید سفید نگه دارید و مبلمان بنفش رنگ خود را چیدمان کنید. اما برای ایجاد تنوع و زیبایی بیشتر می توانید از رنگ و یا کاغذ دیواری نیز برای دیوارها استفاده نمایید. مثلا می توانید یکی از دیوارها، مثلا دیوار پشت تلویزیون، را به رنگ بنفش یکدست رنگ آمیزی کنید. کاغذ دیواری های طرح دار نیز انتخاب های خوبی هستند. بعضی از آنها دارای طرح های گل به رنگ بنفش هستند که هم با ایجاد منظره ای زیبا حال و هوای خانه تان را بهتر می کنند و هم هماهنگی خوبی را با مبلمان بنفش رنگ شما برقرار می نمایند.

از پوستر های دیواری هم می توانید برای یکی از دیوار ها استفاده کنید. برای مثال در اتاق خواب، دیوار پشت تخت خواب را با یک پوستر به طرح گل و یا هر طرح دلخواه تان که رنگ بنفش را در خود دارد، پوشش دهید. این کار را در مورد سالن پذیرایی یا نشیمن نیز می توانید انجام دهید. پوستر های دیواری طرح های متنوعی دارند، همچنین شما می توانید طرح دلخواه تان را نیز برای ساخت پوستر دیواری سفارش دهید.

پرده در دکوراسیون بنفش و سفید

بهترین پرده برای دکوراسیون بنفش و سفید پرده حریر سفید است. برای والان های آن از رنگ بنفش استفاده کنید. پیشنهاد می شود رنگ والان پرده ها را روشن تر از رنگ مبلمان خود انتخاب کنید تا فضای خانه بسته و گرفته نشود. والان ها را نیز بیش از حد پهن نگیرید و اجازه دهید نور به راحتی وارد خانه تان شود. رنگ بنفش والان ها را با رنگ و پارچه کوسن ها نیز می توانید ست کنید. مثلا می توانید هر دو را از یک پارچه بنفش گل دار بدوزید.

استفاده گل و گیاه در دکوراسیون بنفش و سفید

وجود گل و گیاه طبیعی در هر خانه ای لازم است، چه در دکوراسیون بنفش و سفید و چه در هر نوع دکوراسیون دیگری. گل های طبیعی به خانه روح می بخشند و فضا را دلپذیر تر می کنند. در دکوراسیون بنفش و سفید از گل های رز سفید، گل آزالیا، گل آلستر، گل هایی مانند لیلیوم و آنتوریوم و دیگر گل های زیبا می توان استفاده کرد. حتما نیازی نیست رنگ گل ها بنفش باشند، هر چند که اگر ترکیب بنفش و سفید را رعایت کنید، نتیجه خوبی از آب در خواهد آمد.

نورپردازی در دکوراسیون بنفش و سفید

اگر خانه تان دارای پنجره های نور گیر است حتما در طول روز اجازه دهید نور خورشید پا به خانه تان بگذارد. نور طبیعی روز دکوراسیون بنفش و سفید شما را پر جلوه تر می کند. رنگ بنفش در زیر نور خورشید بیشتر می درخشد و فضای خانه تان از انرژی های مثبت سرشار خواهد شد. در طول شب نیز با استفاده از نورهای مصنوعی نظیر آباژور و چراغ های سقفی، نورهای مخفی در سقف، شمع و غیره زیبایی های دکوراسیون بنفش و سفید خود را بیشتر نشان دهید.

فرش و کفپوش دکوراسیون بنفش و سفید

برای کفپوش خانه از رنگ های روشن مانند خاکستری استفاده کنید. رنگ خاکستری روشن در کفپوش ها و لمینیت ها و یا حتی در موکت ها هماهنگی بیشتری با رنگ بنفش و سفید دارند. در غیر این صورت کفپوش هایی به رنگ چوب و یا قهوه ای های روشن نیز می توانند گزینه خوبی برای این موضوع باشند. در مورد فرش نیز استفاده از فرش های مدرن و پرز بلند دارای ترکیب رنگی بنفش بهترین گزینه در تکمیل دکوراسیون بنفش و سفید خواهند بود.

دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید
دکوراسیون بنفش و سفید

خانه ایده آل خود را بسازید:

اتاق خواب بنفش و ترکیب رنگی های مناسب آن – طوسی، زرد، آبی، صورتی و …چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید