مبل بنفش و طوسی ، یک هارمونی زیبا و جذاب در پذیرایی و نشیمن شما

چیدوپلاس 28 اردیبهشت 1400 ،

آیا شما هم جزو کسانی هستید که با دیدن یک خانه با مبل بنفش و طوسی به یاد فصل بهار می افتید؟ گل های بنفش رنگ وحشی که بر دشت روییده اند و آسمانی ابری که شوق باریدن بر این گل های بنفش شگفت انگیز را دارند. پیدا کردن ایده های رنگی با الهام از طبیعت کاری است که طراحان مد و فشن و همینطور طراحان داخلی و دکوراسیون انجام می دهند، اگر می خواهید یک دست مبلمان جدید برای خانه تهیه کنید شما هم به مانند یک طراح دکوراسیون حرفه ای و چیره دست، رنگ ها را کنار هم بچینید و ایده های خود را بر روی چیدمان خانه تان پیاده کنید. مبل بنفش و طوسی یادآور روز های ابری و پر باران بهاری است و این حس بی نظیر و شادی بخش را به فضای منزل اضافه می کند. در این مطلب ما همه چیز را درباره مبل بنفش و طوسی به شما می گوییم. این متن موارد زیر را مورد بررسی قرار خواهد داد:

 • انواع مدل های مبل بنفش و طوسی
 • ایده های مختلف درباره مبل بنفش و طوسی
 • کوسن برای مبل بنفش و طوسی
 • بهترین دکوراسیون با استفاده از مبل بنفش و طوسی

انواع مدل های مبل بنفش و طوسی

هنگامی که صحبت از مبل بنفش و طوسی می شود تنها خود مبل ها نیستند که اهمیت دارند و کوسن های روی آنها نیز بسیار مهم و قابل توجه اند. به این معنا که رنگ های بنفش و طوسی، هم می توانند بر روی بخش های چوبی مبل ها به کار برده شوند، هم در پارچه روکش آنها و هم بر روی کوسن ها مورد استفاده قرار گیرند. هر کدام از این موارد می تواند شکل و جذابیت خاص خود را داشته باشد. در ادامه هر کدام از این موارد به طور جداگانه بررسی می شود تا با ایجاد یک تصویر ذهنی انتخاب برای شما راحت تر گردد.

 • مبل بنفش و طوسی با چوبی به رنگ بنفش: در یک انتخاب فانتزی و متفاوت می توانید مبلمان چوبی خود را به رنگ بنفش رنگ آمیزی نمایید. برای این کار یک رنگ بنفش نسبتا تیره را انتخاب کنید و بخش های چوبی مبل خود را با آن رنگ کنید. در ادامه می توانید از یک پارچه طرح دار طوسی و بنفش برای روکش آن و یا یک پارچه طوسی ساده بر روی آن استفاده نمایید. اگر پارچه مبل ها را طرح دار طوسی انتخاب کردید، چند کوسن بنفش بر روی آن بگذارید و اگر پارچه مبل ها بنفش یکدست است، کوسن های طوسی ساده یا طرح دار انتخاب خوبی برای شما خواهند بود. با این کار می توانید یک دست مبلمان متفاوت و خاص و منحصر به فرد در خانه تان داشته باشید.
 • مبل بنفش و طوسی با چوبی به رنگ طوسی: ایده دیگر درست برعکس ایده قبل است و در آن رنگ چوب های مبل به رنگ طوسی در می آید. همانطور که واضح و مشخص است، در این صورت می توانید از یک پارچه طرح دار بنفش و طوسی، یا یک پارچه طوسی ساده، و حتی یک پارچه بنفش ساده برای روکش مبل استفاده نمایید. در صورت انتخاب پارچه طرح دار قرار دادن کوسن های طوسی رنگ و هنگام استفاده از پارچه طوسی یکدست، کوسن های ساده یا طرح دار بنفش انتخاب های خوبی خواهند بود. اگر هم پارچه مبل های تان بنفش ساده است، کوسن های طوسی ساده و طرح دار بهترین انتخاب خواهند بود.
 • مبل بنفش و طوسی راحتی تک رنگ و دو رنگ: مبلمان خانه تان را می توانید تک رنگ و یا دو رنگ انتخاب کنید. در صورتیکه ترکیب رنگی بنفش و طوسی را برای مبلمان برگزیده اید، می توانید از این دو رنگ یا در تمامی مبل ها به یک شکل استفاده نمایید و یا آنکه یک دست مبلمان را دو رنگ کنید. چندین حالت برای استفاده از مبل بنفش و طوسی به صورت تک رنگ و دو رنگ وجود دارد.

در حالت اول تمامی مبل ها طوسی و کوسن ها به رنگ بنفش، در حالت دوم کاناپه یا مبل سه نفره به رنگ بنفش و مبل های تک به رنگ طوسی، و در حالت سوم کاناپه به رنگ طوسی و مبل های تک به رنگ بنفش انتخاب می گردند. در تمامی این حالت ها می توانید از پارچه های ساده و یا طرح دار استفاده کنید. مبل های راحتی، مبل ال، کاناپه، مبل چستر و به صورت کلی مبل های سبک مدرن قابل اجرا با این مدل ترکیب رنگی خواهند بود.

ایده های مختلف درباره مبل بنفش و طوسی

پیش از این تعدادی از حالت های مختلف قرار گیری رنگ های بنفش و طوسی در مبلمان معرفی شد. در ادامه به بررسی بیشتر این حالات و ایده ها برای استفاده از این دو رنگ زیبا خواهیم پرداخت.

 • مبل بنفش با کوسن های طوسی رنگ

طیف های مختلف رنگ بنفش از نیلی کمرنگ گرفته تا یاسی، بادمجانی، ارکیده ای، آبی- بنفش، بنفش تیره، نیلی سیر و آبی فولادی می توانند رنگ اصلی مبل شما باشند. البته شاید در مراکز ساخت و فروش مبل تمامی این طیف های رنگی را پیدا نکنید اما به طور کلی بنفش روشن و تیره دو رنگ جذاب و پر طرفدار برای مبلمان به شمار می روند. مبل های راحتی با رنگ بنفش با پارچه ای از جنس مخمل یا کتان در کنار کوسن های طوسی رنگ تصویری بسیار شیک و جذاب ارائه می دهند.

 • مبل طوسی با کوسن های بنفش رنگ

مبل طوسی روشن و یا تیره در کنار بنفش های روشن و تیره بسیار زیبا خواهد بود. این انتخاب کمی خاص تر به نظر می رسد، اما چیزی از جذابیت مبل های بنفش کم ندارد. استفاده از رنگ طوسی به عنوان رنگ غالب موجب می شود تا فضا کمی متعادل تر و خنثی تر شود، اما وجود کوسن های بنفش رنگ بر روی مبل طوسی به ایجاد انرژی در خانه کمک خواهد کرد. اگر خانه کوچکی دارید از مبل طوسی روشن به همراه کوسن های بنفش رنگ و اگر خانه بزرگی دارید می توانید از مبل های طوسی تیره استفاده نمایید.

 • مبل دو رنگ بنفش و طوسی با پارچه طرح دار

برای داشتن مبلی دو رنگ می توانید همه مبل ها را با پارچه های ساده و یکدست از رنگ های بنفش و طوسی انتخاب کنید و یا اجازه دهید که یکی از مبل ها با پارچه طرح دار پوشیده شود. این کار کمک می کند تا چیدمان تان خاص تر و جذاب تر شود. مثلا می توانید همه مبل ها را طوسی و تنها یک مبل تک با پارچه ای گل دار به رنگ بنفش را رو به روی بقیه مبل ها بگذارید. کوسن ها را نیز از همان پارچه گل دار تهیه کرده و بر روی مبل های طوسی رنگ قرار دهید. مبل دو رنگ بنفش و طوسی مجموعه ای از انرژی های ضعیف و قوی را در خانه به جریان می اندازد و تعادلی ظریف بین آنها ایجاد می کند. بسته به اینکه در مبل دو رنگ بنفش و طوسی کدام رنگ غالب است، فضای خانه می تواند تغییر کند.

همانطور که گفته شد برای اجرای این ایده می توانید انتخاب های مختلفی داشته باشید. مثلا تنها یک مبل تک را با پارچه طرح دار بپوشانید، یا آنکه با تمامی مبل های تک این کار را انجام دهید. یا مثلا کاناپه دارای پارچه طرح دار بنفش و طوسی باشد و مبل های تک همگی ساده باشند. حتی می توانید تنها یک پاف را با پارچه طرح دار در کنار مبل های طوسی یا بنفش ساده خود قرار دهید. در این صورت خوب است که کوسن های مورد استفاده بر روی مبل ها از همان پارچه طرح دار پاف انتخاب شوند.

کوسن برای مبل بنفش و طوسی

همانگونه که گفته شد در بحث دیزاین مبلمان تنها پارچه روکش آنها و رنگ و طرح شان مهم نیست و بحث انتخاب مناسب ترین کوسن برای مبل ها نیز بسیار قابل اهمیت خواهد بود. جهت انتخاب بهترین کوسن برای مبل بنفش و طوسی می توان ایده های مختلفی را مطرح نمود که در ادامه به بررسی دقیق تر انواع کوسن های مناسب برای مبل بنفش و طوسی می پردازیم.

 • کوسن های ساده بنفش و طوسی

بدیهی است که بهترین رنگ ها برای کوسن مبل بنفش و طوسی یکی از همین دو رنگ هستند. کوسن های بنفش بر روی مبل های طوسی رنگ قرار داده می شوند و کوسن های طوسی بر روی بخش هایی که به رنگ بنفش هستند. اما برای ایجاد زیبایی بیشتر می توان ایده های دیگری را نیز درباره کوسن مبل بنفش و طوسی در نظر گرفت. مثلا استفاده از چند طیف رنگی بنفش که موجب کمی تنوع خواهد شد. برای مثال بر روی مبل طوسی رنگ می توانید تعدادی کوسن به رنگ های روشن تا تیره بنفش تهیه کنید و به ترتیب بر روی مبل قرار دهید.

 • کوسن های طرح دار بنفش و طوسی

ایده دیگر استفاده از پارچه های طرح دار به عنوان کوسن برای روی مبل بنفش و طوسی است. انواع پارچه های طرح دار که درون آنها رنگ های طوسی روشن، طوسی تیره، بنفش و یا حتی سفید وجود دارد، قابل استفاده بر روی مبل بنفش و طوسی هستند. فقط دقت داشته باشید که تمامی کوسن ها را از نوع طرح دار انتخاب نکنید و تنها به یک یا دو کوسن طرح دار بسنده کنید. کوسن های طرح دار را لا به لای کوسن های ساده بگذارید از زیبایی ترکیب ایجاد شده لذت ببرید. پارچه های طرح داری که شامل این دو رنگ هستند متنوع و گوناگون اند. مثلا پارچه ای با زمینه طوسی روشن و گل های بنفش و زیبای تیره رنگ، یا مثلا پارچه راه راه یا هفت و هشتی بنفش و طوسی، یا حتی پارچه ای با طرح خاص که بر روی آن چاپ شده است و در آن از رنگ های طوسی و بنفش استفاده شده است، برای این کار مناسب و کاربردی است.

 • کوسن هایی به رنگ های دیگر بر روی مبل بنفش و طوسی

اما پیشنهاد جذاب دیگر برای کوسن مبل بنفش و طوسی استفاده از یک یا دو کوسن به رنگ دیگر است. وجود یک رنگ متفاوت در قالب کوسن، بر روی مبل بنفش و طوسی می تواند توجه چشم ها را به خود جلب کرده و نوعی بازی با رنگ ها به شمار رود. البته توجه داشته باشید که اگر از این رنگ متفاوت بر روی مبل بنفش و طوسی خود استفاده می کنید در نقاط دیگری از خانه نیز این رنگ را به کار ببرید تا چرخش رنگ به صورت کامل در محیط ایجاد شود. برای مثال می توانید یک کوسن طرح دار به رنگ اُکر (خردلی) را در میان کوسن های دیگر بر روی مبل بنفش و طوسی خود قرار دهید، از همین رنگ یا همین پارچه برای کلاهک آباژور نیز استفاده کنید. همچنین در قسمت دیگری از سالن یک وسیله دکوری با این رنگ قرار دهید. با این کار یک طراحی حرفه ای در چیدمان خانه خود انجام داده اید.

مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی
مبل بنفش و طوسی

بهترین دکوراسیون با استفاده از مبل بنفش و طوسی

اگر مبل بنفش و طوسی را برای خانه خود انتخاب کرده اید باید به انتخاب سایر وسایل خانه نیز توجه خاصی نشان دهید. رنگ دیوار ها، پرده ها، فرش، کفپوش، اکسسوری ها و لوازم دکوری و تزیینی باید به گونه ای انتخاب شوند که هم به زیبایی چیدمان کمک کنند و هم به گونه ای نباشند که زیبایی و جذابیت مبل بنفش و طوسی را تحت تاثیر قرار دهند. اگر می خواهید بدانید که چه ایده ها و پیشنهاد هایی برای بهترین دکوراسیون با مبل بنفش و طوسی وجود دارد، در ادامه همراه ما باشید.

 • مبل بنفش و طوسی و رنگ دیوار ها

در خانه ای با مبل بنفش و طوسی رنگ دیوار ها می تواند سفید یا طوسی بسیار روشن باشد. برای ایجاد تصویری ژورنالی در خانه یکی از دیوار های سالن را به رنگ بنفشی مشابه با رنگ مبل ها، رنگ آمیزی کنید، البته به جای رنگی یکدست، از کاغذ دیواری طرح دار که دارای طرح هایی به رنگ بنفش است نیز می توانید استفاده کنید. کاغذ دیواری طرح دار با زمینه طوسی روشن و گل های بنفش تیره می تواند جذابیت فوق العاده زیادی را در دکوراسیون خانه تان ایجاد نماید.

 • پرده ها

برای پرده ها از حریر سفید به عنوان پرده اصلی و از پارچه ای به رنگ بنفش که می تواند مخمل و یا هر پارچه دیگری هم باشد، به عنوان والان پرده استفاده نمایید. پارچه طرح داری مشابه با آنچه در کوسن ها به کار برده اید هم انتخاب خوبی برای والان پرده است. والان بنفش رنگ را می توانید هم به ساده ترین شکل ممکن و هم به صورت کمی پر پیچ و تاب تر بر روی پنجره نصب نمایید. انتخاب دیگر استفاده از پرده حریر دو رنگ، آن هم به رنگ های طوسی و بنفش ملایم است. این مدل پرده های حریر بسیار زیبا و چشم نواز هستند و برای خانه هایی که متراژ کمی دارند، بسیار مناسب اند.

 • فرش

برای فرش استفاده از فرش های مدرن و ساده که تک رنگ و یا طرح دار هستند پیشنهاد می شود اما استفاده از فرش های سنتی ایرانی نیز زیبایی خاصی را به سالن خانه شما خواهند بخشید. در انتخاب فرش ایرانی دقت کنید زیرا یک انتخاب اشتباه می تواند تاثیری مخرب بر جلوه و نمای مبل بنفش و طوسی شما داشته باشد. استفاده از فرش های ایرانی گل افشان با رنگ غالب صورتی یا بنفش در زمینه روشن انتخاب خوبی به نظر می رسد. فرش های مدرن با ترکیب رنگی طوسی و بنفش نیز می توانند انتخاب های فوق العاده ای در یک خانه با مبل بنفش و طوسی باشند. این فرش ها که اغلب دارای طرح های بسیار ساده ای هستند، به ایجاد یک چیدمان مدرن و امروزی کمک می کنند و زیبایی مبل بنفش و طوسی تان را نیز تحت تاثیر خود قرار نمی دهند. انتخاب دیگر فرش های وینتیج هستند که دارای رنگ بنفش و طوسی بوده و به عنوان فرشی مدرن در خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند.

 • کفپوش

یک کفپوش لمینیت با رنگ طوسی روشن بهترین انتخاب برای خانه ای با مبل بنفش و طوسی خواهد بود. این رنگ می تواند ترکیب بی نظیری با مبل ها ایجاد کند و فضایی هارمونیک و هماهنگ را در خانه پدید آورد. به غیر از لمینیت های طوسی روشن انتخاب رنگ چوب، عسلی، و به طور کلی انواع قهوه ای های روشن نیز برای کفپوش می تواند خوب و مناسب باشد.

 • اکسسوری ها و لوازم تزیینی و دکوری

اکسسوری هایی مانند آباژور، پاف، میز های عسلی و غیره نیز یا باید از یکی از این دو رنگ انتخاب گردند یا آنکه از رنگی دیگر که با بنفش و طوسی ست است، در آنها استفاده شود. به طور کلی پیشنهاد می شود که برای ایجاد تنوع بصری و جلوگیری از یکنواخت شدن و خستگی با اضافه کردن یک رنگ دیگر کمی جنب و جوش را به دکوراسیون خانه تان اضافه کنید. برای مثال رنگ هایی مانند سفید، خردلی، سبز تیره، صورتی و حتی طلایی یا نقره ای می توانند انتخاب های خوبی در این باره به شمار روند. از این رنگ ها در کلاهک آباژور، لوازم دکوری مثل گلدان های رنگی و بشقاب های دیوار کوب، تابلو های نقاشی بر روی دیوار، گل های طبیعی و مصنوعی، پارچه روکش پاف و دیگر لوازم دکوری یا کاربردی خانه استفاده می شود.

 

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

دکوراسیون طوسی و زرد، یک چیدمان جذاب و پر طرفدار

مبل بنفش ، زیبا و برازندهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<