پرده اتاق خواب بنفش و دکوراسیونی خاص و جذاب در اتاق

چیدو پلاس 15 فروردین 1402 ، ،

رنگ بنفش از آن دست رنگ هایی است که تقریبا همه آن را دوست دارند. پرده اتاق خواب بنفش رنگ می تواند یک انتخاب فوق العاده محسوب شود و دکوراسیونی منحصر به فرد را ایجاد کند. این پرده در محیط اتاق خواب با رو تختی و رنگ دیوار ها ست می شود و چیدمان آن را جذاب و زیبا می کند. رنگ های زیادی هستند که با بنفش هم خوانی دارند و می توان دکوراسیون هایی بسیار زیبایی را با استفاده از پرده اتاق خواب بنفش رنگ ایجاد نمود. یاسی یا بنفش روشن و همینطور انواع بنفش تیره انتخاب هایی بسیار مناسب و عالی برای پرده اتاق خواب هستند که ما در این متن آنها را بررسی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

بررسی رنگ بنفش

همانطور که می دانید بنفش از ترکیب دو رنگ قرمز و آبی تشکیل شده است. هنگامی که درصد رنگ قرمز بیشتر شود یک نوع بنفش و زمانی که درصد رنگ آبی بیشتر گردد نوع دیگری از بنفش ایجاد می شود. هر کدام از این بنفش ها حال و هوای خاصی را به محیط می دهند. می توان گفت حدود 20 نوع رنگ بنفش داریم که بعضی از آنها تفاوت های زیادی با هم دارند و بعضی دیگر نسبتا شبیه به هم هستند. اما ما یک بنفش را به طور کلی در نظر می گیریم که طیف تیره آن را با بنفش و طیف روشن اش را با نام یاسی به کار می بریم.

در چه اتاق خواب هایی می توان از پرده اتاق خواب بنفش استفاده کرد؟

طیف ها و انواع مختلف رنگ بنفش در پرده ها مورد استفاده قرار می گیرند. از پرده اتاق خواب بنفش روشن در اتاق هایی با متراژ کوچک می توان استفاده کرد و به شدت پیشنهاد می شود که از پرده اتاق خواب بنفش تیره در اتاق های کوچک و کم نور استفاده نشود زیرا فضا را کوچک تر و گرفته تر می کند. البته هنگامی که شما از پرده بنفش تیره به عنوان والان استفاده کنید و در کنار پرده حریر سفید نصب نمایید، از تیرگی بنفش کاسته و اتاق دل باز تر جلوه می کند. پرده های بنفش پارچه ای طرح دار هم در اتاق خواب های بزرگ که دارای نور کافی هستند، بسیار مناسب است. البته اینکه در پرده طرح دار مقدار رنگ بنفش چقدر است هم بسیار مهم خواهد بود.

مدل های مختلف پرده اتاق خواب بنفش

این پرده های زیبا و خوش رنگ در مدل ها و ترکیب های رنگی مختلفی بر پنجره ها اتاق نصب می شوند. پرده اتاق خواب بنفش رنگ می تواند به تنهایی و به شکلی ساده در قالب یک حریر و یا در ترکیب با یک رنگ دیگر مانند سفید و یا رنگ های دیگر به کار برود. در ادامه پیشنهاد هایی را درباره انواع ترکیب های پرده اتاق خواب بنفش ارائه می دهیم.

  • پرده اتاق خواب بنفش و سفید: بهترین و بی درد سر ترین ترکیب رنگی برای بنفش، همراه با سفید به وجود می آید. در این پرده ها هم می توان از پارچه های ضخیمی مانند کتان، هم از پارچه های نازکی همچون حریر و هم از پارچه ای مانند مخمل استفاده نمود. اگر اتاق خواب تان دارای چیدمان کلاسیک است و در آن از تخت خواب استیل و سلطنتی سفید یا طلایی رنگ همراه با رو تختی با طرح های کلاسیک استفاده کرده اید، والان پرده اتاق خواب بنفش رنگ ساده از جنس مخمل می تواند یک انتخاب عالی برای شما باشد. این والان در کنار یک حریر سفید رنگ ساده تصویری جذاب و لوکس را ارائه می دهد.
  • پرده اتاق خواب بنفش و نقره ای: یک انتخاب لوکس دیگر برای اتاق خواب، ترکیب پرده اتاق خواب بنفش و نقره ای است. این مدل پرده نیز در اتاق خواب کلاسیک بسیار کاربرد دارد. البته فضا را رسمی می کند که شاید برای جایی نظیر سالن پذیرایی مناسب تر باشد اما کسانی که اتاق شان دکوراسیون کلاسیک دارد، از این مدل پرده به خوبی در آن استفاده می نمایند.
  • پرده اتاق خواب بنفش طرح دار: پرده های بنفش رنگ طرح دار انتخاب های بسیار جذاب و زیبایی برای اتاق خواب هستند. طرح های گل دار پرده های بنفش فضایی فانتزی و صمیمی را ایجاد می کنند که برای اتاق خواب عالی است. پرده هایی با ترکیب رنگی بنفش و سفید بهترین و پر طرفدار ترین انتخاب ها برای اتاق خواب محسوب می شوند. طرح هایی مانند گل های بهاری، طرح های هندسی، راه راه، هفت و هشتی و انواع دیگر مدل های فانتزی پرده اتاق خواب بنفش به شمار می روند.
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش

چیدمان اتاق خواب با استفاده از پرده اتاق خواب بنفش

در اتاق خواب ست کردن رنگ پرده با رو تختی و رنگ دیوار ها بسیار مهم است. اگر دیوار ها سفید ساده باشند کار ست کردن پرده اتاق خواب بنفش راحت تر خواهد بود و تنها کافیست که رنگ پرده با رنگ رو تختی هماهنگ باشد. برای این کار می توانید دو راه را در پیش بگیرید. راه اول آن است که پرده بنفش را گل دار انتخاب کنید و رو تختی را ساده بگیرید و راه دوم هم به صورت بر عکس آن یعنی انتخاب پرده ساده و رو تختی طرح دار است. البته انتخاب راه دوم بیشتر پیشنهاد می شود. بنابراین نصب پرده اتاق خواب بنفش رنگ آن هم از نوع حریر یا تور ساده به همراه یک رو تختی بنفش طرح دار مثلا با طرح گل های بهاری، با سرویس خوابی سفید رنگ یک اتاق خواب جذاب و زیبا را پدید می آورد. در دکوراسیون اتاق خواب می توانید از طیف های تیره و روشن بنفش در کنار همدیگر استفاده نمایید. مثلا رو تختی را بنفش پر رنگ و پرده را بنفش کم رنگ انتخاب کنید. همچنین می توانید تعدادی وسیله دکوری و تزیینی را به رنگ های بنفش، سفید، نقره ای، طلایی و دیگر رنگ ها در اتاق بگذارید.

جمع بندی در مورد پرده اتاق خواب بنفش

  • پرده های حریر دو رنگ انواع بسیار زیبایی از پرده ها هستند که برای اتاق خواب نیز مناسب اند. حریر های دو رنگ بنفش و سفید یا بنفش و طوسی در اتاق خواب های مدرن به به زیبایی چیدمان آنها می افزایند.
  • پرده اتاق خواب بنفش ساده که به صورت حریر یا پارچه ای هستند در کنار یک حریر ساده سفید رنگ بسیار زیبا بوده و خصوصا برای دکوراسیون اتاق خواب عروس گزینه ای عالی محسوب می شوند.
  • پرده های بنفش رنگ طرح دار هم که شکل فانتزی تری دارند، هم برای اتاق خواب بزرگسال و هم نوجوان به کار می روند.
  • پرده اتاق خواب بنفش رنگ از جنس مخمل گزینه ای بسیار عالی برای یک اتاق کلاسیک محسوب می شود.
  • پرده حریر یاسی یا بنفش روشن و حتی تیره و بنفش سیر فضایی یکدست و آرامش بخش را ایجاد می کند.
  • اگر اتاق خواب تان کوچک است پیشنهاد می شود از پرده های بنفش تیره پارچه ای استفاده نکنید و پرده های حریر یاسی را برای پنجره های خود انتخاب نمایید.
  • پرده های حریر دو لایه هم انتخاب های خوبی برای اتاق خواب هستند. این پرده ها به این صورت اند که یک حریر بنفش تیره در زیر و یک حریر سفید یا نقره ای بر روی آن می آید که حریر رویی به شکلی خاص جمع می شود.
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش
پرده اتاق خواب بنفش

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

اتاق خواب بنفش و ترکیب رنگی های مناسب آن – طوسی، زرد، آبی، صورتی و …

راهنمای استفاده از کاغذ دیواری بنفش در منزلچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<