ایده رنگ آمیزی اتاق خواب و روش های خلاقانه رنگ کردن دیوار اتاق

شاید وقت آن رسیده باشد که اتاق خود را از یکنواختی و تکراری بودن خارج کنید و با استفاده از انواع ایده رنگ آمیزی اتاق خواب فضای اتاق را تغییر دهید. با این کار می توانید با صرف هزینه ای اندک تغییرات زیادی را در محل زندگی و استراحت تان پدید آورید. رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب این امکان را به شما می دهد که رنگ و بافت و طرح را به اتاق خود اضافه کنید و از امکانات جدیدی که در اختیار شما قرار می گیرد، در جهت ایجاد تنوع و بهتر شدن روحیه و حال و هوای تان بهره بگیرید. ما در این متن می خواهیم چند مورد از انواع ایده رنگ آمیزی اتاق خواب را با شما در میان بگذاریم. با مشاهده تصاویر موجود در این متن نیز می توانید ایده های دیگری را در این باره بدست آورید. همراه ما باشید.

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب کوچک

حتی در اتاق های کوچک نیز می توان با به کارگیری رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب فضایی جذاب و دوست داشتنی پدید آورد. پیشنهاد می شود برای انتخاب رنگ به سراغ رنگ های روشن بروید. این رنگ ها فضای کوچک اتاق را دل باز می کنند و اجازه نمی دهند که کوچکی اتاق زیاد به چشم آید. رنگ هایی مانند سفید، کرم، رنگ چوب، عاجی و استخوانی، گلبهی، صورتی روشن، یاسی، هلویی، لیمویی و رنگ های روشن دیگر برای استفاده در اتاق خواب کوچک عالی هستند. ایده رنگ آمیزی اتاق خواب کوچک به صورت تک رنگ و یا دو رنگ هم قابل اجراست. البته پیشنهاد می شود از طرح و بافت کمی در چنین اتاق خوابی استفاده شود تا فضای اتاق تنگ و گرفته به نظر نرسد.

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب به صورت دو رنگ

یک ایده رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب آن است که از دو رنگ برای آنها استفاده شود. معمولا یک دیوار مهم اتاق که دیوار پشت تخت خواب است را برای رنگ اصلی و دیگر دیوار ها را به رنگ فرعی اختصاص می دهند. رنگ اصلی عموما از رنگی تیره تر و خاص تر انتخاب می شود و رنگ فرعی سفید یا رنگی روشن و خنثی انتخاب می گردد. البته ایده رنگ آمیزی اتاق خواب به صورت دو رنگ با استفاده از کاغذ دیواری طرح دار نیز اجرا می گردد. این بستگی به سلیقه شما و همینطور بزرگی یا کوچکی اتاق خواب تان دارد که از کاغذ دیواری یا پوستر دیواری طرح دار استفاده کنید یا خیر.

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب برای پشت تخت خواب

یکی از مهم ترین دیوار های اتاق خواب مربوط به دیوار پشت تخت است. همانطور که گفته شد یک ایده جالب در این زمینه رنگ کردن این دیوار است. برای این کار می توانید تمامی سطح دیوار را به کلی با رنگی یکدست بپوشانید و یا از کاغذ دیواری بر روی آن استفاده کنید. اما یک ایده دیگر برای رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب و خصوصا دیوار پشت تخت آن است که یک نیم دایره در مرکز دیوار و یا در بخشی که تخت خواب قرار می گیرد را رنگ کنید و دیگر قسمت ها را سفید و یا با رنگی دیگر پوشش دهید. به این ترتیب در پشت تخت خواب یک نیم دایره رنگی ایجاد می شود. رنگ آن را می توانید با رنگ رو تختی تان ست کنید. ایده دیگر برای رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب استفاده از چسب کاغذی و چند رنگ مختلف است. دیوار پشت تخت را به نحوی چسب کاغذی بزنید که شکل های هندسی مختلفی ایجاد شود. سپس درون هر کدام از آنها را رنگ کنید و یا طرحی خاص را در آنها نقاشی نمایید. هنگامی که چسب ها را جدا کنید دیواری با چند رنگ یا طرح مختلف خواهید داشت. ایده رنگ آمیزی اتاق خواب با استفاده چسب کاغذی متنوع و مختلف است. به عنوان پیشنهادی دیگر می توانید چسب های کاغذی را از بالا به پایین دیوار به صورت عمودی و با فاصله های مشخص بچسبانید و هر قسمت را با یک رنگ شاد رنگ آمیزی کنید. برای این کار شاید لازم باشد که چند بار چسب ها را جدا کرده و دوباره بچسبانید. اگر کمی صبر و حوصله به خرج بدهید و کار رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب را به این شکل ادامه دهید، می بینید که دیواری راه راه با رنگ های متنوع و شاد شبیه به رنگین کمان خواهید داشت.

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب با استفاده از شابلون

با کمک شابلون هم می توانید طرح هایی را روی دیوار اتاق خواب ایجاد کنید. این کار به این ترتیب انجام می شود که در ابتدا و در صورت دلخواه دیوار را رنگ کنید. سپس شابلونی که از بازار خریده اید و یا خودتان درست کرده اید را بر روی دیوار بچسبانید و روی آن را رنگ کنید. در انتها آرام و با احتیاط شابلون را از دیوار جدا نمایید و اجازه دهید رنگ ها خشک شوند. برای این کار از شابلون طرح کاغذ دیواری هم می توانید استفاده نمایید. از غلطک های طرح دار هم به جای شابلون می توان استفاده کرد. برای کار با این غلطک ها باید ابتدا آن ها را در سینی رنگ به طور کامل با رنگ مورد نظر آغشته کنید و سپس با دقت بر روی دیوار از بالا به پایین حرکت دهید.

ایده رنگ آمیزی اتاق خواب برای سایر بخش ها

همانطور که می دانید رنگ اتاق خواب و انتخاب رنگ آن تنها به رنگ دیوار ها خلاصه نمی شود و برای آنکه اتاق خوابی زیبا داشته باشید علاوه بر رنگ دیوار ها باید به رنگ سایر بخش ها از جمله سرویس خواب، رو تختی، پوشش کف، رنگ کمد دیواری و رنگ دکوری ها و وسایل تزیینی هم توجه کنید. در واقع باید تم رنگی اتاق خواب را به گونه ای انتخاب نمایید که هماهنگی خوبی بین همه این اجزا بر قرار گردد و یک هارمونی مناسب ایجاد شود. برای این منظور دانستن ارتباطات بین رنگ ها لازم و ضروریست. برای مثال قرارگیری یک رنگ گرم یا سرد بر روی رنگ خاکستری باعث می شود که نوعی تعادل در هر دو رنگ ایجاد شود. یا به عنوان مثالی دیگر وجود چند طیف مختلف تیره و روشن از یک رنگ در کنار هم هارمونی به وجود می آورد و اگر چند رنگ متضاد را در کنار یکدیگر قرار دهید، یا آنکه دو طیف خیلی روشن و خیلی تیره را کنار هم بگذارید، به کنتراست خواهید رسید.

انواع ایده رنگ آمیزی اتاق خواب

  • در رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب می توانید از شکل های هندسی بر روی دیوار استفاده کنید.
  • در اتاق کودک بهتر است رنگ های شاد و یکدست را انتخاب کرده و ترکیب های رنگی فانتزی را روی دیوار ها ایجاد کنید.
  • در دکوراسیون های کلاسیک ایده رنگ آمیزی اتاق خواب با استفاده از کاغذ دیواری طرح دار و رنگ های گرم بهترین انتخاب خواهد بود.
  • در رنگ آمیزی دکوراسیون اتاق می توانید رنگ رو تختی و یا رنگ کوسن های موجود بر روی رو تختی را با رنگ دیوار ها ست کنید.
  • استفاده از یک رنگ تیره و خاص بر روی دیوار پشت تخت خواب ایده ای جذاب و البته جدید به شمار می رود.
  • یک ایده رنگ آمیزی خلاقانه دیوار اتاق خواب آن است که رنگی را به شکل یک مستطیل باریک از پایین دیوار شروع کرده و تا روی سقف ادامه دهید. این کار را در مورد دیوار پشت تخت خواب می توان انجام داد.
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب
ایده رنگ آمیزی اتاق خواب

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

اتاق خواب مدرن و جایی برای یک استراحت دلچسب

ترکیب رنگ و کاغذ دیواری در اتاق خواب ؛ زیبایی و آرامش در یک چیدمانچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<