طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان و رنگ آمیزی خلاقانه دیوار

چیدو پلاس 22 اسفند 1401 ، ،

با وجود انواع پوشش های دیوار از جمله کاغذ دیواری هنوز خیلی از افراد رنگ را برای پوشش دیوار های خانه خود انتخاب می کنند و در این میان هستند کسانی که با استفاده از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان سعی می کنند حال و هوای متفاوت و پر انرژی تری را در داخل خانه شان به وجود آورند. رنگ آمیزی خلاقانه دیوار با استفاده از طراح های جدید و خاص باعث می شود تا فضا های جدید در منزل ایجاد شود و این فضا های جدید امکانات خاصی را هم برای خلق یک چیدمان عالی فراهم می کنند. اگر شما هم جزو کسانی هستید که می خواهید با کمک طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان فضای زندگی تان را جذاب تر و متفاوت تر کنید، جای درستی آمده اید. لطفا همراه ما بمانید.

ایده ها و طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

تا پیش از این هنگامی که صحبت از نقاشی ساختمان و رنگ کردن دیوار ها می شد، منظور رنگی یکدست بر روی دیوار بود که در اکثر مواقع این رنگ، سفید انتخاب می شد. چندی بعد موضوع استفاده از دو رنگ در دیوار های خانه مطرح شد و دکوراسیون داخلی به سمت کاربرد دو رنگ پیش رفت. روش کار هم به این ترتیب بود که یک دیوار با یک رنگ و باقی دیوار ها با رنگی دیگر رنگ آمیزی می شد. اما این بار برای رنگ آمیزی خلاقانه دیوار می توان از چند رنگ مختلف استفاده کرد و طرح هایی را بر روی دیوار ایجاد نمود. این طرح ها می توانند متنوع و نا متعارف باشند.

  • ایجاد اشکال هندسی با استفاده از رنگ بر روی دیوار: یکی از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان شامل ایجاد اشکال هندسی بر روی دیوار است. روش کار به این ترتیب خواهد بود که با استفاده از چسب کاغذی خطوطی به شکل کج و راست را بر روی دیوار ایجاد کنید و فواصل درون یا بیرون این خطوط کاغذی را با رنگی متفاوت رنگ آمیزی کنید. برای این کار می توانید از دو رنگ یا تعداد بیشتر استفاده کنید. این روش رنگ آمیزی را می توانید برای فضای اتاق نشیمن و یا در اتاق خواب اجرا کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.
  • ایجاد راه راه های رنگی بر روی دیوار: برای این کار یک دیوار را انتخاب کرده و با کمک خط کش و چسب کاغذی راه راه های عمودی، افقی و یا مورب را بر روی دیوار ایجاد نمایید. سپس دو یا چند رنگ را انتخاب نموده و این فضا های راه راه ها را رنگ کنید. برای این کار شاید لازم باشد یک یا دو بار چسب ها را جدا کرده و پس از خشک شدن رنگ ها دوباره بر دیوار بچسبانید تا خطوط رنگی تان کاملا صاف و دقیق باشند.
  • نقاشی بر روی دیوار: یک روش دیگر برای ایجاد طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان آن است که روی دیوار نقاشی کنید. طرح های زیادی هستند که می توان آنها را روی دیوار کشید. این طرح ها از گل و برگ و گیاه گرفته تا طرح های گرافیکی و هندسی را شامل می شوند. بسته به این که کار رنگ آمیزی خلاقانه دیوار را در چه فضایی انجام می دهید، می توان از طرح متناسب با آن فضا استفاده نمود. مثلا برای اتاق کودک می توانید طرحی فانتزی و کارتونی روی دیوار بکشید و برای اتاق بزرگسال از طرح های گیاهی استفاده کنید.
  • در نظر گرفتن یک تم برای رنگ آمیزی خلاقانه دیوار : داشتن یک تم طرحی و رنگی می تواند کمک زیادی در ایجاد طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان کند. برای مثال اگر تم فضای ژاپنی را در نظر بگیرید می توانید از طرح های بی نظیر نقاشی های ژاپنی که معمولا ساده و بی پیرایه هستند کمک بگیرید و فضایی مطابق با این تم بر روی دیوار ایجاد کنید. یا مثلا با داشتن تم گیاهی می توانید از طرح های گرافیکی گیاهان مختلف کمک گرفته و نقش هایی را روی دیوار ایجاد نمایید.
  • استفاده از شابلون: یکی دیگر از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان استفاده از شابلون است. یک دیوار را به این کار اختصاص دهید و از شابلونی با طرح مناسب برای ایجاد نقش های جالب روی دیوار استفاده کنید. حتی با کمک شابلون می توانید طرح هایی شبیه به کاغذ دیواری را روی دیوار نقش بزنید.
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

رنگ آمیزی خلاقانه دیوار پذیرایی

سالن پذیرایی مکانی نسبتا رسمی در خانه محسوب می شود و رنگ آمیزی دیوار های آن باید با در نظر گرفتن همین نکته انجام شود. برای استفاده از طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان در سالن پذیرایی می توانید دیوار پشت مبلمان را با رنگی خاص رنگ آمیزی کنید و سایر دیوار ها را سفید باقی بگذارید. همچنین می توانید طرحی مانند چند شاخه گل و یا طرح شکوفه را بر روی دیوار اجرا نمایید. اگر دکوراسیون خانه تان مدرن است، با استفاده از رنگ هایی که در مبلمان تان وجود دارد، می توانید طرح های هندسی خاصی را روی دیوار به وجود آورید.

رنگ آمیزی خلاقانه دیوار نشیمن

اتاق نشیمن جایی است که با دست باز تری می توانید به ایجاد طرح های جدید در آن بپردازید. برای مثال روی دیوار پشت کاناپه راحتی یک نیم دایره رنگی بکشید تا وقتی کاناپه جلوی آن قرار می گیرد بخش هایی از این نیم دایره دیده شود. یا آنکه از طرح های فانتزی بر روی دیوار های اطراف کاناپه استفاده کنید. همچنین می توانید روی دیوار پشت مبل راحتی یک مستطیل رنگی بکشید و آن را تا روی سقف ادامه دهید. ایجاد طرح های هندسی بسیار ساده است. مثلا می توانید یک خط فرضی مورب بین دو گوشه اتاق ایجاد کنید و یک طرف آن را با یک رنگ و طرف دیگر را با رنگی دیگر رنگ آمیزی نمایید.

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان برای اتاق خواب

در اتاق خواب کودک استفاده از رنگ های شاد و پر انرژی و البته روشن می تواند در شاد تر شدن روحیه او تاثیر بگذارد. برای این اتاق از طرح های کارتونی مختلف استفاده کنید و طرح های جذابی را روی دیوار ها اجرا نمایید. حتی طرح های ساده ای چون ابر و باران و خورشید یا طرح گل و رنگین کمان هم می توانند برای اتاق کودک عالی باشند. برای اتاق پسر های نوجوان می توانید از طرح ماشین و یا طرح های هندسی با رنگ تند و تیز تر استفاده کنید و برای اتاق والدین هم رنگ های آرامش بخش و طرح هایی مانند گل و گیاه بسیار خوب و عالی هستند.

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان چه کمکی به بهبود دکوراسیون می کنند؟

در دکوراسیون های امروزی بیشتر به موضوع رنگ و تاثیرات آن توجه می شود. در گذشته چند رنگ محدود و خاص بودند که در بیشتر چیدمان ها استفاده می شدند اما امروزه رنگ های بیشتر و شاد تری در دکوراسیون خانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. رنگ آمیزی خلاقانه دیوار و ایجاد طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان کمک می کنند تا این رنگ های متنوع وارد زندگی شوند و تاثیرات بی نظیری را بر روی افراد و اعضای خانواده بگذارند. البته این به آن معنا نیست که دکوراسیون های مونوکروم و تک رنگ زیبا نیستند اما وجود رنگ های شاد و پر انرژی از نظر روحی حال و هوای بهتری را در افراد ایجاد می نمایند.

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان
طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

رنگ کردن کمد دیواری ؛ روش کار و آشنایی با ایده های جالب در این باره

آموزش رنگ آمیزی سقف منزل | آشنایی با مراحل رنگ کردن سقف خانهچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<