رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله و تمامی نکات مهم مربوط به آن

نرده های راه پله جزو وسایلی هستند که هر چند وقت یک بار بهتر است رنگ شوند تا هم تمیز و نو به نظر برسند و هم سالم بمانند. رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله کاری است که حداقل هر دو سال یک بار انجام باید شود و البته اگر این نرده ها در فضای باز مانند پله های بیرونی ساختمان یا حیاط و باغ قرار دارند، حتی شاید به سالی یک بار رنگ شدن هم نیاز داشته باشند. نرده های آهنی ممکن است در اثر مرور زمان، در معرض رطوبت بودن و غیره دچار زنگ زدگی بشوند به همین دلیل است که آنها با رنگ پوشیده می شوند تا طول عمرشان بیشتر شود. رنگ آمیزی نرده راه پله کاری ساده است که برای انجام آن حتما به کمک گرفتن از یک کارگر نقاش نیازی نیست و خودتان هم می توانید دست به کار رنگ کردن نرده ها شوید و این کار را با موفقیت به انجام برسانید. ما هم در این متن به شما کمک خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

چه نوع رنگی برای رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله مناسب است؟

معمولا برای رنگ کردن سطوح آهنی از رنگ روغنی استفاده می شود. این نوع رنگ دوام و ماندگاری کافی را دارد و سطح آهنی را به خوبی پوشش می دهد به گونه ای که تا مدت ها از این سطح محافظت می کند. برای نرده هایی که در فضای باز قرار دارند حتما باید از رنگ روغنی استفاده شود و تمامی قسمت های نرده، گوشه ها و بخش های زیرین آنها نیز کاملا از رنگ پوشیده شوند. رنگ روغنی کمی دیر خشک می شود و اگر کار رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله را انجام می دهید باید حواس تان باشد که چند روزی به آنها دست نزنید. همچنین به خاطر بوی نا مطبوع این رنگ ها و حلال آنها که تینر است، در هنگام رنگ کردن و پس از آن بهتر است پنجره های راه پله باز باشند تا عبور هوا به خشک شدن سریع تر نرده ها نیز کمک کند.

چه وسایلی برای رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله نیاز است؟

برای رنگ آمیزی نرده راه پله به وسایل و تجهیزات خاصی نیاز نیست. تنها به رنگ مورد نظر، تینر، یک ظرف برای درست کردن رنگ، یک قلمو با سایز متوسط و قلمویی با سایز کوچک و دستکش لاتکس و ماسک نیاز خواهد بود. برای آماده سازی رنگ، ظرف مخصوصی را انتخاب کنید، رنگ را درون آن بریزید و حلال را کم کم به آن اضافه نمایید. توصیه می شود که از ریختن تمامی حلال به داخل ظرف خودداری کنید چون ممکن است رنگ بیش از حد رقیق شود. با اضافه کردن هر مقدار از تینر رنگ را هم بزنید و غلظت آن را چک کنید. رنگ باید دارای غلظت مناسبی باشد به گونه ای که هم سطح را به خوبی کاور کند و هم از روی نرده به پایین شره نکند. در هنگام کار کردن با رنگ بهتر است ماسک بزنید که بوی آن اذیت تان نکند.

رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله

آماده سازی نرده ها برای رنگ کاری

برای رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله پیش از شروع کار خوب است که راه پله ها را جارو کنید تا گرد و خاک اضافی از بین بروند چون ممکن است در حین کار خاک و آلودگی بر روی رنگ خیس بنشیند و همانطور خشک شود. سپس با یک دستمال خیس نرده ها را به خوبی پاک کنید تا اثری از چربی و آلودگی بر روی آن نماند. خصوصا بخش های زیرین و گوشه ها و محل اتصال نرده ها به همدیگر بسیار مهم است که تمیز شوند. اگر نرده ها دچار زنگ زدگی و خوردگی شده اند بهتر است از یک سمباده کمک گرفته و سطح آن را تمیز کنید. پس از سمباده زنی و هنگامی که همه چیز به خوبی تمیز شد و خشک و آماده بود، کار رنگ آمیزی نرده راه پله را آغاز نمایید.

روش رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله

برای شروع رنگ آمیزی نرده راه پله کار را از بالا آغاز کنید و با حرکات دست منظم تمامی قسمت ها را رنگ بزنید و به سمت پایین بروید. دقت کنید که تمامی بخش ها به خوبی به رنگ آغشته شده باشند و جایی خالی نمانده باشد. دست اول که رنگ آستر نامیده می شود، خیلی تمیز و یکدست در نمی آید اما برای دست بعدی باید تا جای ممکن نرده ها را تمیز و یکدست رنگ کنید. اگر نرده های راه پله تان دارای تزیینات و برجستگی ها و فرو رفتگی هایی بود، با کمک یک قلموی باریک و کوچک تمامی بخش های این تزیینات را هم رنگ کنید. بهتر است برای رنگ آمیزی لایه دوم از رنگی غلیظ تر استفاده کنید تا پوشش دهی بهتری داشته باشد.

رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله با چه رنگی زیبا تر می شود؟

از بین تمامی رنگ های موجود در پالت رنگی کدام یک برای نرده های راه پله مناسب تر است؟ رنگ آمیزی نرده راه پله معمولا با رنگ سفید انجام می شود. این رنگ با تمامی رنگ ها ست است و هر کسی با هر سلیقه ای این رنگ را دوست دارد. اما بدی رنگ سفید آن است که زود کثیف می شود و جای لکه و اثر انگشت و کثیفی دست ها بر روی آن می ماند اما رنگ های تیره تر این مشکل را حل می کنند. در واقع می توان به جای رنگ سفید از رنگ های دیگر نیز برای رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله استفاده کرد. هم رنگ های رسمی مانند مشکی و قهوه ای، هم رنگی مانند طوسی و هم رنگ های شادی نظیر قرمز و زرد و بنفش برای رنگ نرده های راه پله مناسب هستند. ما در این متن تصاویری را برای شما انتخاب کردیم که در آنها می توانید انواع نرده ها با رنگ های مختلف را مشاهده از آنها ایده برداری نمایید. برای رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله می توانید از دو رنگ نیز استفاده کنید. مثلا بخش رویی نرده ها را با یک رنگ و بخش های پایینی آنها را با رنگی دیگر بپوشانید. در این کار از دو رنگ هماهنگ با هم استفاده کنید. چنانچه نرده های تان دارای تزیینات است می توانید بخش مربوط به تزیینات را با یک رنگ و برای دیگر قسمت ها از رنگی دیگر استفاده کنید.

رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله بیرونی

برای رنگ کردن نرده های پله های بیرونی، یعنی تراس، ورودی خانه و حیاط یا باغ بهتر است پیش از رنگ زدن از یک لایه ضد زنگ استفاده کرد. این نرده ها به دلیل آنکه در معرض باد و باران و نور خورشید و برف و تغییرات جوی هستند، بیشتر و زودتر دچار آسیب می شوند و برای آنکه این آسیب ها به حداقل برسد و ماندگاری نرده های آهنی بیشتر شود، ضد زنگ یک راه حال عالی است. پس از پوشاندن نرده ها با ضد زنگ اجازه دهید تا خشک شوند و سپس رنگ آمیزی آنها را رنگ روغنی دلخواه خود آغاز نمایید. در هنگام ضد زنگ زدن این را فراموش نکنید که همه قسمت ها و خصوصا بخش هایی که محل اتصال نرده ها به همدیگر است و نقاط جوش و تمامی قسمت های دیگر به خوبی با این ماده پوشیده شوند. زیرا خوردگی و زنگ زدن معمولا از محل جوش و اتصال آغاز می شود.

رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله
رنگ آمیزی نرده آهنی راه پله

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

نرده راه پله ؛ معرفی و انتخاب بهترین نرده برای راه پله ها

قیمت هر متر نرده فرفورژه چقدر است؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<