شابلون رنگ اتاق کودک ، رنگ آمیزی دیوار با طرح های شاد و فانتزی

چیدو پلاس 07 آذر 1400 ،

تزیین دیوار ها و سقف اتاق کودک همیشه به وسیله رنگ کافی نیست و گاهی اوقات می توان از چیزی دیگر نظیر شابلون رنگ اتاق کودک برای این کار استفاده نمود. با استفاده از شابلون دیوار ها دارای طرح های مختلفی می شوند که به این وسیله فضای اتاق فانتزی تر و قشنگ تر می گردد. این شابلون ها دارای طرح های متفاوت و متنوعی هستند که هر کدام تاثیرات خاص خود را بر محیط می گذارند. شابلون رنگ اتاق کودک به مانند کاغذ دیواری عمل می کند و برای کسانی که کاغذ دیواری دوست ندارند یا امکان خرید یا استفاده از آن را ندارند، شابلون رنگ اتاق کودک بهترین جایگزین است.

روش استفاده از شابلون رنگ اتاق کودک

برای استفاده از شابلون اول باید رنگ زمینه دیوار را آماده کنید و رنگ آمیزی نمایید. رنگ دیوار را بر اساس تم رنگی چیدمان اتاق انتخاب کنید. مثلا اگر دکوراسیون اتاق کودک تم لیمویی دارد می توانید از رنگ آبی فیروزه ای روشن برای زمینه دیوار استفاده کنید. البته خوبی شابلون رنگ اتاق کودک این است که در صورت تمیز و سالم بودن رنگ دیوار می توان رنگ زدن زمینه را حذف کرد و از همان ابتدا به سراغ شابلون رفت. برای شابلون با توجه به طرح آن رنگ متناسب را انتخاب کرده و یا حتی از چندین رنگ برای این کار استفاده کنید. بعضی از شابلون ها کوچک هستند و باید سطح دیوار را با آنها پر کرد و بعضی دیگر دارای اندازه بزرگ تری هستند و طرح های محدودی را روی دیوار ایجاد می کنند. برای کار با هر کدام از آنها، شابلون را با چسب کاغذی به دیوار بچسبانید و با قلمو یا غلطک کوچک روی آن را رنگ کنید. نکته مهم در این کار آن است که قلمو یا غلطک نباید حاوی مقدار زیادی رنگ باشند که از زیر شابلون به پایین شره کند.

برای شابلون رنگ اتاق کودک چه طرحی را انتخاب کنیم؟

همانطور که گفته شد طرح های این شابلون ها متفاوت و متنوع هستند و برای هر سن و سالی طرح متناسب با آن وجود دارد. برای اتاق کودک از شابلون هایی با طرح ها فانتزی و بچگانه استفاده می شود. این طرح ها ممکن است ساخته ذهن سازنده شابلون باشند و یا آنکه طرح های معروف تری از کارتون ها و شخصیت های فانتزی را شامل شوند. پیشنهاد می شود در انتخاب شابلون رنگ اتاق کودک زیر 4 سال از طرح های بسیار ساده و ابتدایی استفاده شود و برای اتاق کودکی که سن بیشتری دارد از طرح های پیچیده تر و کارتونی تر استفاده گردد. همچنین طرح هایی مانند ابر و ماه و ستاره بر زمینه آبی روشن دیوار، طرح قلب صورتی بر روی دیواری سفید رنگ و یا طرح های ساده دیگر مشابه این موارد برای اتاق نوزاد مناسب هستند. برای کودکان بزرگ تر پیشنهاد می شود در هنگام انتخاب طرح شابلون رنگ اتاق کودک نظر و سلیقه کودک حتما مورد توجه قرار گیرد.

چه رنگ هایی برای شابلون رنگ اتاق کودک مناسب است؟

درباره رنگ زمینه دیوار در بخش های قبل صحبت شد. پیشنهاد می شود سعی کنید از رنگ های روشن برای زمینه دیوار استفاده کنید و رنگ شابلون را تیره تر بگیرید. رنگ های تیره علاوه بر کوچک تر کردن اتاق باعث می شوند تا روحیات کودک نیز تحت تاثیر منفی قرار گیرد. اما رنگ های روشن فضای اتاق را دلباز تر کرده و باعث می شوند طرح شابلون بهتر خود را نشان دهد. برای رنگ شابلون هم بهترین پیشنهاد استفاده هر چه بیشتر از رنگ های شاد و درخشان است. اگر سلامت روحی و روانی فرزندتان برای تان مهم است یکی از چیزهایی که باید به آنها توجه کنید فراهم کردن محیطی پر انرژی و شادی بخش برای اوست. این کار توسط شابلون رنگ اتاق کودک با رنگ های فانتزی امکان پذیر است.

شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک

آموزش ساخت شابلون رنگ اتاق کودک

ساخت شابلون اصلا کار سختی نیست و خودتان هم به راحتی می توانید این شابلون ها را ساخته و استفاده نمایید. برای ساخت شابلون رنگ اتاق کودک باید از وسیله ای استفاده کنید که در هنگام کار با رنگ دچار پارگی وخرابی نشود. مثلا کاغذ های معمولی برای این کار مناسب نیستند چون با هر بار رنگ زدن آنها از بین می روند و باید کاغذ جدیدی برای این کار بردارید. بهترین پیشنهاد برای ساخت شابلون رنگ اتاق کودک استفاده کاغذ رادیولوژی است. این برگه ها از جنسی ساخته شده اند ضد آب هستند و به راحتی برش می خورند. فقط قبل از هر چیز باید به خوبی آنها را بشویید تا مواد شیمیایی موجود بر روی آنها از بین برود. سپس طرح ورد نظر تان را با خودکار یا ماژیک بر روی برگه رادیولوژی کشیده و برش دهید. سعی کنید از طرح هایی برای این کار استفاده کنید که برش دادن آنها آسان باشد. هنگامی که یکی از این شابلون ها را آماده کردید چهار طرف آن را با چسب کاغذی به دیور بچسبانید و با دست آن را به دیوار فشار دهید، سپس با یک تکه ابر که کمی در رنگ فرو کرده اید، بر روی شابلون ضربه بزنید. هنگامی که تمامی قسمت ها رنگی شد آن را از دیوار جدا کرده و با فاصله ای مشخص دوباره به دیوار بچسبانید.

اگر تا به حال شابلون رنگ اتاق کودک درست نکرده اید پیشنهاد می شود برای بار اول از طرح های ساده مانند ابر شروع کنید. زمینه دیوار را آبی روشن کنید و طرح ابر را با رنگ سفید توسط شابلون بر روی دیوار ایجاد نمایید. اگر کودک تان دختر است و به رنگ صورتی علاقه دارد طرح ابر سفید بر روی زمینه صورتی هم قابل اجرا است و بسیار زیبا و لطیف خواهد شد. پیشنهاد می شود برای شروع کار می توانید ابتدا چند بار بروی سطحی دیگر مانند مقوا امتحان کنید و سپس به سراغ دیوار اصلی بروید.

ساخت شابلون رنگ اتاق کودک با اندازه بزرگ

شابلون همیشه دارای اندازه کوچک نیست و بعضی ها دوست دارند به کمک شابلون رنگ اتاق کودک طرح های بزرگ تری را بر روی دیوار چاپ کنند. برای این کار باید از صفحه ای با ابعاد بزرگ کمک بگیرید. با توجه به آنکه برای چنین طرح هایی شاید مجبور باشید تنها یک یا چند بار از شابلونی که دست کرده اید استفاده کنید، پس به جای برگه رادیولوژی از مقوا های معمولی هم می توانید استفاده کنید. مقواها در اندازه های 50 در 70 یا 100 در 70 در بازار موجود هستند که می توانید طرح مورد نظر تان را بر روی آنها برش دهید. همچنین می توانید از چند مقوا در کنار هم استفاده کرده و مانند پازل آنها را به هم بچسبانید. استفاده از شابلون رنگ اتاق کودک در چنین ابعادی برای کسانی مناسب است که نقاشی بلد نیستند. اما اگر کمی از نقاشی سر رشته دارید می توانید طرح مورد نظر تان را با قلمو بر روی دیوار اجرا کنید و دیگر به شابلون رنگ اتاق کودک هم نیاز نخواهید داشت.

کدام قسمت های دیوار را شابلون بزنیم؟

همانگونه که گفته شد شابلون رنگ اتاق کودک تنها برای بخشی از دیوار هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید قسمتی از دیوار مثلا بالای تخت خواب یا نزدیک میز تحریر و یا کمد لباس ها را با طرح دلخواه تان شابلون بزنید. این موضوع بسته به سلیقه شما، شلوغی یا خلوتی اتاق خواب و طرح انتخابی تان دارد.

شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک
شابلون رنگ اتاق کودک

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

استیکر اتاق کودک ، یک دکوراسیون ژورنالی با کمترین هزینه

انتخاب رنگ اتاق خواب کودکچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<