در چه خانه ای می توان از کاغذ دیواری طوسی استفاده کرد؟

چیدوپلاس 03 مرداد 1400 ،

رنگ طوسی چه تیره باشد و چه روشن به دلیل نوعی سردی که در خود دارد فضا را به سمت حال و هوای گروه رنگ های سرد می برد. اگر چنین فضا و حال و هوایی را برای خانه خود می پسندید، به راحتی به سراغ کاغذ دیواری طوسی بروید. اما یادتان باشد که باید تعادل رنگی را با انتخاب رنگ های گرم برای دیگر وسایل حفظ کنید. اگر کاغذ دیواری طوسی تیره را دوست دارید، فقط در صورتی از آن استفاده کنید که خانه تان بزرگ باشد. یک سالن کوچک و یا یک اتاق کم نور با دیوار های طوسی تیره دارای فضایی بسته و تنگ و گرفته خواهد بود و کوچک تر هم به نظر می رسد. بیشتر آپارتمان های امروزی کوچک هستند و باید بدانید که اگر مایل به داشتن دیوار هایی با کاغذ دیواری طوسی هستید، از طوسی روشن و یا کاغذ دیواری طوسی و سفید استفاده نمایید.

در صورتیکه دیوار های خانه تان دارای کاغذ دیواری طوسی است باید در چیدمان مبلمان و انتخاب رنگ آنها دقت فراوانی داشته باشید. اگر رنگ های درست و متناسب در کنار هم قرار نگیرند نه کاغذ دیواری طوسی جلوه ای خواهد داشت و نه مبلمان. البته اینکه کاغذ دیواری طوسی ساده انتخاب می کنید و یا مثلا طوسی و سفید یا طوسی و طلایی در انتخاب رنگ مبلمان تاثیر گذار است. در ادامه به بررسی دقیق تر این موضوع خواهیم پرداخت.

کاغذ دیواری طوسی ساده

این مدل کاغذ دیواری همانطور که از اسمش هم پیداست ساده و بدون طرح و نقش بوده و سطح دیوار را به صورت صاف و یکدست در می آورد. البته منظور از ساده بودن تنها در مورد طرح و نقش است، وگرنه بافت بر روی سطح کاغذ دیواری وجود دارد. بافت به این معنا که مثلا کاغذ دیواری طوسی دارای طرح های بدون رنگی است که این طرح ها فقط برآمدگی ها و فرو رفتگی هایی را بر روی سطح کاغذ دیواری ایجاد کرده اند. افرادی که دوست دارند دیوار های خانه شان ساده و عاری و نقش و نگار باشند به سراغ این کاغذ دیواری ها می روند.

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری طوسی ساده

وقتی پای رنگ دیگری به غیر از طوسی در میان نباشد کار چیدمان رنگی مبلمان راحت تر است و دست شما برای انتخاب رنگ های مختلف باز تر خواهد بود. رنگ های زیادی با طوسی همنشینی خوبی ایجاد می کنند. مثلا رنگ های گروه سرد از آبی های روشن و تیره گرفته تا سبز تیره، رنگ های گروه گرم مانند قرمز و زرد و نارنجی و همچنین رنگ هایی نظیر سرخابی و ارغوانی به زیبایی هر چه تمام تر در کنار طوسی خود نمایی می کنند. بهترین پیشنهاد برای خانه ای با کاغذ دیواری طوسی، یک مبل راحتی به رنگ طوسی روشن است که بر روی آن کوسن هایی به رنگ های گفته شده در بالا قرار دارد.

کاغذ دیواری طوسی و سفید

یک مدل کاغذ دیواری پر طرفدار کاغذ دیواری طوسی و سفید است. این مدل کاغذ دیواری با دارا بودن رنگ سفید در خود فضایی روشن تر و متعادل تر پدید می آورد، البته در صورتیکه قسمت طوسی رنگ، زیاد تیره نباشد. کاغذ دیواری های طوسی و سفید دارای طرح های کلاسیک و مدرن در بازار موجود است. طرح های کلاسیک این کاغذ دیواری ها دارای نقش های گل و شاخ و برگ های تزیینی هستند و طرح های مدرن تر نیز شامل مدل های راه راه، طرح های آبرنگی، خطور صاف و کج و هفت و هشتی و غیره هستند. اینکه زمینه کاغذ دیواری سفید و طرح ها طوسی باشند و یا برعکس بسته به مدل کاغذ دیواری متفاوت است.

کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری طوسی و سفید

به طور کلی کاربرد رنگ طوسی مخصوص خانه های مدرن است و برای مکان هایی با چیدمان کلاسیک از این رنگ استفاده نمی شود. پس کاغذ دیواری طوسی و سفید با طرح های کلاسیکی که در بالا گفته شد، در خانه هایی با چیدمان مدرن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. اتفاقا کاربرد چنین کاغذ دیواری هایی نوعی اصالت و زیبایی را در محیط به وجود می آورد. برای انتخاب رنگ مبلمان باید گفت که با آمدن رنگ سفید در کنار طوسی انتخاب ها کمی محدود تر خواهد شد. در این مورد به کارگیری رنگ های طوسی روشن به همراه رنگ نقره ای پیشنهاد جالبی خواهد بود. همچنین استفاده از رنگ آبی تیره به عنوان کوسن نیز پیشنهاد می شود.

کاغذ دیواری طوسی و طلایی

یک مدل کاغذ دیواری دیگر که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، کاغذ دیواری طوسی و طلایی است. این کاغذ دیواری دارای طرح هایی است که رنگ طلایی در خود دارند. میزان رنگ طلایی استفاده شده در آن ممکن است کم یا زیاد باشد. اما در اغلب کاغذ دیواری های طوسی و طلایی زمینه کاغذ دیواری طوسی است و تنها در بعضی از قسمت ها از رنگ طلایی استفاده شده است.

کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری طوسی و طلایی

در خانه ای با دیواری های پوشیده شده با کاغذ دیواری طوسی و طلایی استفاده از مبلمانی به رنگ های طوسی و حتی کرم پیشنهاد خوبی است. رنگ گرمی مانند قهوه ای نیز می تواند در کنار کاغذ دیواری طوسی و طلایی مورد استفاده قرار گیرد. این چنین رنگ های گرم نظیر کرم و قهوه ای با رنگ طلایی هماهنگی خوبی ایجاد می کنند. مبلمانی به رنگ چوب بژ نیز می تواند در خانه ای با کاغذ دیواری طوسی و طلایی به خوبی استفاده شود.

کاغذ دیواری طوسی و نقره ای

یک مدل کاغذ دیواری پر طرفدار کاغذ دیواری طوسی و نقره ای است. در این کاغذ دیواری زمینه کار طوسی و طرح های که شامل هر مدل طرح کلاسیک و مدرنی می شود، به رنگ نقره ای خواهد بود. طرح های نقره ای و درخشانی که بر روی کاغذ دیواری وجود دارد موجب می شود تا فضای خانه زیبا تر و چشمگیر تر گردد. تابش نور چراغ ها بر قسمت های نقره ای کاغذ دیواری تصویری جذاب و جالب توجه پدید می آورد. کاغذ دیواری طوسی و نقره ای مخصوصا در خانه ایی روشن با پنجره های نورگیر جلوه بیشتری خواهد داشت.

کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی

مبلمان مناسب برای کاغذ دیواری طوسی و نقره ای

پر واضح است که مبلمانی دارای رنگ های طوسی و نقره ای و همینطور سفید بهترین انتخاب ها برای خانه ای با کاغذ دیواری طوسی و نقره ای است. همچنین رنگ های آبی روشن و یا تیره در کنار چنین کاغذ دیواری زیبا به نظر می رسند. به طور کلی استفاده از رنگ نقره ای چه در مبلمان، کوسن ها، والان پرده و چه در لوستر ها و آباژور و وسایل تزیینی بسیار عالی خواهد بود. به کاربردن وسایل فلزی نقره ای مانند میز هایی با پایه فلزی و رویه شیشه ای و همینطور شمعدان های نقره ای براق تصویری شیک و لاکچری به وجود خواهد آورد.

کاغذ دیواری پتینه طوسی

یک مدل کاغذ دیواری طوسی با نام کاغذ دیواری پتینه شناخته می شود که فاقد طرح و نقش مشخصی بوده و بافت و رنگ خاصی که دارد نمایی قدیمی و وینتیج به آن بخشیده است. دیواری با کاغذ دیواری پتینه طوسی از دور شبیه به یک دیوار قدیمی اما فوق العاده جذاب و خاص و در عین حال مدرن به نظر می رسد. خانه هایی با چیدمان مدرن و امروزی از این مدل کاغذ دیواری استفاده می کنند.

gray wallpaper 13
کاغذ دیواری طوسی
کاغذ دیواری طوسی

خانه ایده آل خود را بسازید:

ویدیو: استفاده از رنگ طوسی در خانه، یک دکور جذاب و مدرن

چه طرح کاغذ دیواری انتخاب کنم؟چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<