ویدیو: استفاده از رنگ طوسی در خانه، یک دکور جذاب و مدرن

چیدوپلاس 29 خرداد 1397 ، ، ،

رنگ طوسی یکی از رنگ های خنثی در چرخه رنگ است که در تمامی ترکیب های دکوراسیون داخلی به سبک مدرن، حضور دارد. اصولا رنگ های خنثی رنگ های انطباق پذیری هستند و اگر رنگ خنثی ای مانند طوسی را به درستی در کنار سایر رنگ ها استفاده کنید؛ ترکیبی چشمگیر و خلاق به وجود می آید.

از طوسی بیشتر به عنوان پس زمینه برای نشان دادن ترکیب اصلی استفاده میشود. یکی از بیشترین استفاده ها از این رنگ در مبحث معماری داخلی، استفاده از آن به عنوان رنگ پوشاننده دیوار می باشد. برای این کار بهتر است به صورت ترکیبی عمل کنید و از طوسی در کنار رنگ های دیگر استفاده کنید ولی اگر تصمیم دارید تمامی دیوار های خانه تان را طوسی کنید بهتر است از طوسی روشن استفاده کنید و با استفاده از طوسی تیره در دیوار هایی خاص تر مثل دیوار پشت تلویزیون، سایه روشن هایی جذاب بر روی دیوار خانه تان ایجاد کنید.

استفاده از رنگ طوسی برای مبلمان خانه و به طور کلی تر برای فضای نشیمن هم می تواند انتخاب خوبی باشد. طوسی اگر به همراه رنگ های مناسب استفاده شود می تواند فضایی آرام و شیک ایجاد کند؛ برای این کار بهتر است از مبلمان شروع کنید، اگر مبلمان تان به طور کامل به رنگ طوسی است می توانید با استفاده از کوسن های رنگی به جلوه آن بیافزایید و در صورتی که نمی خواهید از کوسن استفاده کنید می توانید با به کار گیری فرش و پرده رنگی جذابیت مبل خود دو چندان کنید.

استفاده از طوسی در تمامی فضاهای خانه امکان پذیر است؛ تنها باید به این نکته توجه کنید که این رنگ نیازمند قرارگیری کنار رنگ های دیگر است و استفاده از آن به تنهایی باعث ایجاد یکنواختی در فضا می شود؛ علاوه بر این موضوع ایجاد یک ترکیب رنگی مناسب باعث دیده شدن زیبایی و جذابیت دو چندان رنگ طوسی می شود. هر ترکیب رنگی با طوسی ممکن است جلوه خوشایندی نداشته باشد؛ ما در این جا به شما چندین ترکیب رنگی دلنشین و زیبا را معرفی می کنیم.

  • ترکیب رنگ آبی و طوسی بسیار مناسب برای فضای نشیمن می باشد. این ترکیب رنگی بسیار سرد است و بهتر است در کنار آن از رنگ های گرم برای متعادل ساختن فضا استفاده شود.
  • صورتی یکی از رنگ هایی است که ترکیب فوق العاده ای را با طوسی به وجود می آورد. این ترکیب آنقدر می تواند دلنشین باشد که از آن می توانید در اتاق کودک هم استفاده کنید.
  • یکی از رنگ هایی که می تواند حس ملال آور موجود در طوسی را از بین ببرد و حتی ترکیبی هیجانی به خانه شما ببخشد، رنگ زرد است؛ به طور مثال اگر تمامی نشمین شما طوسی باشد و تنها مبل تان به رنگ زرد درخشان باشد، همان مبل تمامی دید بصری فضا را به خود می گیرد و فضا را جذاب و گیرا می کند.

یکی دیگر از نکات مثبت استفاده از رنگ طوسی همنشینی این رنگ با متریال های مختلف همچون سنگ، چوب، آجر و شیشه است. خنثی بودن این رنگ یکی از امتیاز های اصلی آن می باشد که باعث استفاده راحت و زیاد از آن می شود. این رنگ در هر فضایی، در ترکیب با هر جنسی و در هر سبک معماری ای می تواند اثر گذار باشد ولی این را به خاطر داشته باشید که بهره گیری بیش از اندازه از این رنگ چه در مبلمان و چه در دیوار ها می تواند جلوه فضا را کم کند. استفاده از رنگ طوسی همان قدر که می تواند آسان و جذاب باشد، می تواند خطرناک و پر ریسک هم باشد. در ویدیوی زیر مدل های مختلف دکوراسیون با رنگ طوسی را مشاهده می کنید:

 

 

خانه ی ایده آل خود را بسازید:

یک دکوراسیون مدرن با مبلمان به رنگ طوسی

ویدیو: ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل – قسمت اول

ویدیو: ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی منزل – قسمت دومچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<