چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

خانه های بزرگ و دل باز و روشن همیشه زیبا تر و دوست داشتنی تر به نظر می رسند و در طراحی داخلی همواره سعی می شود تا چیدمان به نحوی انجام گیرد که این اتفاق بیوفتد. برای این منظور یکی از مهم ترین کارهایی که باید انجام شود، انتخاب رنگ مناسب برای دیوار ها است. آیا می دانید چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد و باعث می شود خانه دل باز و روشن به نظر برسد؟ ما در این متن به این سوال مهم پاسخ می دهیم و بهترین رنگ های کاغذ دیواری که فضای خانه را بزرگ تر نشان می دهند را بررسی می نماییم.

در خانه های کوچک چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

در واقع بیشترین کسانی که این سوال را در ذهن شان دارند افرادی هستند که خانه شان نسبتا کوچک است و به فکر راهی برای بزرگ تر جلوه دادن آن می گردند. در خانه های کوچک باید از رنگ های روشن برای دیوار ها، سقف، کف، وسایل و خصوصا مبلمان استفاده نمود. این یک قائده کلی در هر فضای کوچکی است، حتی در آشپزخانه های کوچک هم گفته می شود که بهتر است از کابینت هایی به رنگ روشن استفاده شود. در پاسخ به این سوال که در خانه های کوچک چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد باید گفت که رنگ سفید بهترین پیشنهاد خواهد بود. اما اگر سفید خالص بر روی دیوار ها را دوست نداشتید، می توانید از رنگ های شیری، عاجی، استخوانی، کرم و طوسی بسیار روشن نیز بر روی دیوار ها استفاده نمایید.

استفاده از کاغذ دیواری طرح دار

حال شاید این سوال برای تان پیش آمده باشد که آیا می توان از کاغذ دیواری طرح دار استفاده کرد به نحوی که فضای خانه کوچک و گرفته نشود؟ در پاسخ باید گفت که کاغذ دیواری های طرح داری که دارای طرح های بسیار محدود و ساده هستند، برای این کار استفاده می شوند. اگر می خواهید فضای خانه تان گرفته نشود و در عین حال دارای رنگ و بافت هم باشد، کاغذ دیواری های رنگ روشنی که به صورت تک رنگ هستند و طرح های موجود بر روی آنها با برجستگی های اندک خود تنها کمی بافت را ایجاد کرده اند، بسیار عالی و مناسب به نظر می رسند.

چه طرح و چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

 • اگر سقف خانه تان کوتاه است، از کاغذ دیواری سفید با طرح راه راه عمودی استفاده نمایید.
 • اگر می خواهید دیوار های خانه تان پهن تر و بزرگ تر جلوه کنند، از کاغذ دیواری سفید با راه راه افقی استفاده کنید.
 • کاغذ دیواری هایی به رنگ روشن که دارای طرح های ساده به رنگ طلایی یا نقره ای هستند، کمی در دل باز تر شدن محیط تاثیر گذارند.
 • در کنار رنگ سفید از کاغذ دیواری هایی با رنگ های پاستیلی روشن استفاده نمایید.
 • از کاغذ دیواری ساده سفید در کنار کاغذ دیواری طرح دار استفاده کنید.
 • با کاغذ دیواری سه بعدی می توانید به فضا عمق دهید. البته انتخاب رنگ و طرح این کاغذ دیواری های سه بعدی بسیار مهم است.
 • از تنالیته های رنگی مشابه در چیدمان وسایل و همانگی آنها با کاغذ دیواری استفاده کنید.
 • کاغذ دیواری های ساده به همراه کاغذ دیواری هایی با طرح های مینیمال و هندسی را فراموش نکنید.
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

در خانه های کم نور چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

ممکن است در خانه ای زندگی کنید که از پنجره های نورگیر و نور طبیعی خورشید به میزان کافی بی بهره باشد. در این مورد فکر می کنید چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد و باعث می شود خانه تاریک و غم زده نشود؟ پیشنهاد ما استفاده از کاغذ دیواری به رنگ بسیار روشن همانند سفید با رگه هایی از کرم یا صدفی است. رنگ صدفی، طلایی یا نقره ای (البته به اندازه ای محدود) در زمینه سفید کاغذ دیواری باعث می شود که دیوار ها براق به نظر برسند و این خود در روشن شدن خانه موثر است. اما برای اینکه محیط خانه از تکراری بودن و کسالت و ملال به دور باشد، می توانید یکی از دیوار ها را به کاغذ دیواری طرح دار با رنگی شاد و پاستیلی همانند گلبهی، لیمویی، کاغذ دیواری سفید با طرح گل های بهاری، طرح های آبرنگی و غیره اختصاص دهید. همچنین به کارگیری یک سیستم نورپردازی عالی مانند نورهای مخفی سقف و تامین نور کافی در خانه، منجر به بزرگ و دل باز شدن محیط می گردد.

استفاده از چه طرح ها و چه رنگ هایی در خانه های کوچک ممنوع است

شاید بتوان سوال چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد را به گونه دیگری هم مطرح کرد و آن این است که چه رنگ هایی فضای خانه را کوچک، دلگیر و گرفته می کنند و استفاده از آنها در فضا های کوچک ممنوع است. باید گفت به کارگیری رنگ های تیره نظیر قهوه ای ها، رنگ های شارپ و تند مانند ارغوانی، بنفش، آبی و غیره، رنگ های گروه خاکستری که مهم ترین شان طوسی است (البته بجز طوسی بسیار روشن که با سفید ترکیب می شود) و کاغذ دیواری هایی با زمینه تیره و طرح های شلوغ انتخاب های مناسبی برای خانه های کوچک نیستند و نتیجه ای جز کوچک تر جلوه دادن خانه ندارند. کاغذ دیواری های طرح داری که دارای طرح های درشت و پر رنگ هستند، کاغذ دیواری های کلاسیک دارای طرح و رنگ تیره، کاغذ دیواری هایی با طرح و رنگ مدرن مشکی و سفید هم گزینه های خوبی برای خانه های کوچک محسوب نمی شوند.

بهترین چیدمان خانه برای بزرگ تر نشان دادن آن

علاوه بر آنکه باید بدانیم چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد و چه طرح و رنگی برای این منظور مناسب نیست، باید در مورد چیدمان و نحوه دکوراسیون خانه هم اطلاعاتی داشته باشیم تا طراحی را به گونه ای پیش ببریم که فضای خانه بزرگ و دل باز شود. برای این منظور پیشنهاد می شود که سقف خانه دارای کنافی ساده و نور های مخفی به رنگ آفتابی یا مهتابی باشد. در مورد کف نیز بهتر است از سنگ یا سرامیک به رنگ سفید و یا لمینیت به رنگ های روشن مانند عسلی انتخاب شود. مورد مهم دیگر مبلمان است که اگر از پارچه هایی به رنگ های روشن انتخاب گردد، بسیار عالی خواهد بود. رنگ هایی مانند کرم، نسکافه ای، یاسی، گلبهی، صورتی، طوسی روشن و رنگ های روشن دیگر گزینه های خوبی برای این کار هستند. در مورد پرده و والان آن نیز همین روند ادامه دارد و رنگ های روشن می توانند فضا را بهبود ببخشند.

نگاه کلی به سوال مهم چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

 • رنگ سفید بهترین انتخاب برای بزرگ تر به نظر رسیدن خانه است.
 • در کنار رنگ سفید کاربرد رنگ های روشن دیگر مانند گلبهی، پوست پیازی، نسکافه ای، عسلی، رنگ چوب، یاسی، صورتی روشن، لیمویی، فیلی روشن، صدفی، استخوانی، و رنگ هایی از این دست فضایی آرامش بخش و صمیمی ایجاد می کنند.
 • استفاده از کاغذ دیواری هایی طرح دار با طرح ها بسیار ساده مانند راه راه بلا مانع است.
 • از ترکیب کاغذ دیواری های ساده و طرح دار در کنار هم می توان استفاده نمود.
 • کاغذ دیواری های طرح دار با طرح های ریز و محو برای بزرگ تر نشان داده خانه بهتر هستند.
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد
چه رنگ کاغذ دیواری خانه را بزرگ نشان میدهد

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

بهترین رنگ دیوار برای خانه های کوچک چه رنگی است؟

تغییر دکوراسیون خانه کوچک و راه هایی برای یک چیدمان زیبا و دل بازچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<