کاغذ دیواری مخملی بهترین انتخاب برای دکوراسیون کلاسیک

چیدوپلاس 13 مرداد 1400

یک مدل کاغذ دیواری که می توان گفت از بهترین انتخاب ها برای مکان های رسمی نظیر سالن پذیرایی خانه ها و همچنین هتل ها و تالار ها به شمار می رود، کاغذ دیواری مخملی است. در این مدل کاغذ دیواری زمینه کار ساده است و طرح های نقش بسته بر روی آن مخملی هستند. همین موضوع باعث می شود تا کاغذ دیواری مخملی به یکی از سنگین ترین و گران قیمت ترین کاغذ دیواری ها تبدیل گردد که در خانه های لوکس مورد استفاده قرار می گیرند.

کاغذ دیواری مخملی برای سالن پذیرایی

همانطور که گفته شد این کاغذ دیواری برای سالن پذیرایی کلاسیک بهترین گزینه است. زیرا در چنین سالنی تمامی اجزای دکوراسیون با هم در هماهنگی ویژه ای خواهند بود. اگر از کاغذ دیواری مخملی به رنگ های کرم و طلایی استفاده شود، مبلمان استیل طلایی یا کرم رنگ با پارچه روکش مخملی و طرح دار بهترین پیشنهاد خواهد بود. برای کاغذ دیواری مخملی قهوه ای و کرم نیز مبلمان استیل طلایی یا قهوه ای سوخته پیشنهادی عالی است. در کنار کاغذ دیواری مخملی طلایی و قهوه ای نیز می توان از مبل استیل طلایی استفاده نمود که نشیمن آن با پارچه ای به رنگ قهوه ای مخمل روکش شده است.

کاغذ دیواری مخملی با طرح کلاسیک

بیشتر کاغذ دیواری های مخملی موجود در بازار ایران در طرح های کلاسیک تولید می شوند و افرادی که به سراغ خرید این مدل کاغذ دیواری می روند کسانی هستند که در خانه شان مبلمان استیل و چیدمان کلاسیک و سنتی دارند. خوبی کاغذ دیواری مخملی آن است که فضای داخلی خانه را بسیار مجلل و باشکوه می کند و تناسب بسیار زیادی با مبلمان سلطنتی دارد. کاغذ دیواری مخملی با طرح کلاسیک دارای همان طرح های معمول سبک کلاسیک یعنی طرح های گل و تزیینات سنتی هستند که به پوششی از مخمل یا جیر مزین شده اند.

کاغذ دیواری طرح برجسته مخملی

بیشتر کاغذ دیواری های مخملی همانگونه که اشاره شد دارای طرح های برجسته ای هستند که این طرح ها با مخمل پوشیده شده اند. به این کاغذ دیواری ها طرح برجسته مخملی هم می گویند. زمینه این مدل کاغذ دیواری ها ممکن است ساده بوده و طرح ها به شکل مخملی باشند و یا آنکه زمینه نیز با مخملی نازک پوشیده شده و طرح ها به شکل برجسته تر و مخملی تر بر سطح آن نمایان باشد. پیشنهاد می شود که در صورتی به سراغ خرید چنین کاغذ دیواری بروید که سالن پذیرایی تان به قدر کافی بزرگ و پر نور است. زیرا این کاغذ دیواری ها فضای سالن را تا حدی گرفته و کوچک نشان می دهند و اگر سالن کوچک باشد، تصویر زیبایی پدید نخواهد آمد.

کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی

مزایا و معایب کاغذ دیواری مخملی

کاغذ دیواری مخملی یکی از خاص ترین انواع کاغذ دیواری است، پس اگر به دنبال آن هستید که در فضای خانه تان تغییری منحصر به فرد ایجاد کنید، کاغذ دیواری مخملی یک گزینه خوب در پیش روی شما است. استفاده از یک کاغذ دیواری مخملی می تواند نشان دهنده سلیقه و همچنین توانایی مالی شما باشد، زیرا همانطور که گفته شد این کاغذ دیواری دارای قیمت بیشتری نسبت به سایر انواع کاغذ دیواری است. طرح های کلاسیک مخملی موجود بر روی این کاغذ دیواری باعث می شود تا از آن برای داشتن یک چیدمان کلاسیک و اصیل به بهترین شکل استفاده کرد.

از دیگر ویژگی های مثبت کاغذ دیواری مخملی به دوام و ماندگاری آن می توان اشاره نمود. کاغذ دیواری مخملی اگر از جنس با کیفیتی انتخاب شود از کیفیت و دوام بالایی برخوردار است و به راحتی دچار پارگی و کنده شدن نمی شود و با گذشت زمان مخمل های آن دچار آسیب نمی گردند. البته در بحث ماندگاری قسمت های مخملی باید گفت که نحوه نگهداری آن نیز بسیار مهم است. اگر برخورد با کاغذ دیواری مخملی زیاد نباشد و به طور مداوم چیزی به سطح آن کشیده نشود، مخمل ها برای مدت طولانی سالم باقی خواهند ماند.

کاغذ دیواری مخملی به خاطر داشتن برجستگی ها و فرو رفتگی هایی که بر سطح خود دارد، می تواند آسیب های سطح دیوار را پوشش دهد به گونه ای که پس از نصب، چیزی از فرو رفتگی های سطح دیوار دیده نشود. در مورد نصب و اجرای آن نیز باید گفت که نصب کاغذ دیواری مخملی همانند سایر کاغذ دیواری ها است و نصاب کاغذ دیواری مخملی به راحتی این کار را انجام خواهد داد. این مدل کاغذ دیواری می تواند به نوعی عایق حرارتی هم محسوب شود و فضای خانه را در روز های سرد از هدر رفت گرما محافظت بخشد. در پایان نیز باید گفت که سطح نرم و مخملی این کاغذ دیواری ها به گونه ای است که با دست کشیدن بر روی آن حس بسیار لذت بخش و خوشایندی به افراد دست می دهد.

اما از معایب کاغذ دیواری مخملی به قیمت بالای آن می توان اشاره نمود. قیمت هر رول کاغذ دیواری مخملی از ۶۰۰ هزار تومان به بالاست و انواع خاص و بسیار با کیفیت آن دارای قیمت های بالای یک میلیون تومان برای هر رول هستند. به این ترتیب هم هزینه اولین خرید کاغذ دیواری و هم هزینه نصب آن بالا خواهد بود. همچنین اگر به هر دلیل آسیبی در قسمتی از کاغذ دیواری مخملی ایجاد شد، تعویض آن نیز با هزینه هایی همراه خواهد بود. از دیگر معایب این مدل کاغذ دیواری تمیز کردن و شستشوی آن است. به دلیل برجستگی های مخملی موجود بر روی این کاغذ دیوار ها، امکان تمیز کردن با دستمال وجود نخواهد داشت و تنها می توان خیلی آرام و با احتیاط دستمال را بر روی آن کشید تا گرد و خاک ها از بین بروند.

نحوه بکارگیری کاغذ دیواری مخملی

بهترین پیشنهاد برای استفاده از کاغذ دیواری مخملی آن است که یک دیوار اصلی که بیشتر در معرض دید قرار دارد را به کاغذ دیواری مخملی اختصاص دهید و باقی دیوار ها را با یک کاغذ دیواری ساده تر و غیر مخملی بپوشانید. این کار دو مزیت دارد. یکی آنکه دیوار پوشیده شده با کاغذ دیواری مخملی بیشتر به چشم می آید و دیگر آنکه هزینه پرداختی تان کمتر خواهد شد. اگر کاغذ دیواری مخملی تان به رنگ تیره مثلا قهوه ای طلایی و یا قهوه ای طوسی بود، هرگز به سراغ نصب کاغذ دیواری مخملی برای تمامی دیوار ها نروید و اجازه دهید تا چیدمان تان شلوغ و به هم ریخته به نظر نرسد.

اگر برای نشیمن و یا اتاق خواب نیز مایل به استفاده از کاغذ دیواری مخملی هستید، پیشنهاد می شود به سراغ طرح های مدرن تر و ساده تر کاغذ دیواری مخملی بروید و رنگ های انتخابی تان نیز روشن تر باشند. مثلا هرگز از کاغذ دیواری مخملی قهوه ای تیره برای اتاق خواب استفاده نکنید و رنگ های کرم و سفید را انتخاب نمایید، این موضوع درباره نشیمن نیز وجود دارد.

دکوراسیون خانه ای با کاغذ دیواری مخملی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که در خانه ای با دیوار های کاغذ دیواری مخملی وجود دارد، موضوع نورپردازی است. در چنین خانه ای حتما باید از نور های سقفی و دیواری به اندازه کافی استفاده شود تا نمای کاغذ دیواری مخملی به خوبی دیده شود. تابش نور بر سطح کاغذ دیواری مخملی و نمایش طرح های برجسته مخملی و جیر آن نمایی فوق العاده لوکس ایجاد خواهد کرد که نباید آن را از دست داد. همچنین استفاده از مبلمان با پارچه مخمل و یا اکسسوری هایی نظیر آباژور با کلاهک پارچه ای مخمل ساده یا طرحدار نیز پیشنهاد خوبی برای بهبود چیدمان خواهد بود.

کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی
کاغذ دیواری مخملی

خانه ایده آل خود را بسازید:

 

 چیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<