راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای کمد دیواری

چیدوپلاس 20 مرداد 1400 ،

رنگ کمد دیواری هم مانند سایر اجزای چیدمان اتاق خواب نظیر سرویس خواب و رو تختی و رنگ پرده و پوشش کف و غیره از اهمیت زیادی برخوردار است. در اتاق خواب یک دیوار کامل به کمد دیواری اختصاص می یابد و این یعنی باید به رنگ و مدل کمد دیواری توجه ویژه ای نشان داد. در گذشته تمامی کمد دیواری ها به رنگ سفید و یا قهوه ای بودند اما امروزه ترکیب رنگ های متعددی برای آن وجود دارد که بر اساس سلیقه هر فرد و تم رنگی چیدمان اتاق انتخاب می شود.

انتخاب رنگ کمد دیواری

همانگونه که گفته شد رنگ کمد دیواری براساس موارد مختلفی تعیین می گردد. برای انتخاب رنگ کمد دیواری اول از همه متراژ اتاق خواب خود را در نظر بگیرید. اگر اتاق خواب تان کوچک است اصلا به سراغ رنگ های تیره نروید. رنگ هایی مانند قهوه ای تیره، طوسی و رنگ هایی از این دست برای اتاق های کوچک مناسب نیستند. مورد دیگری که در انتخاب رنگ کمد دیواری به آن دقت می شود رنگ سرویس خواب و رو تختی است. اگر سرویس خواب را به رنگ قهوه ای تیره و یا رنگ چوب انتخاب کرده اید می توانید رنگ کمد دیواری را نیز به همین ترتیب انتخاب نمایید. در صورتی که سرویس خواب به رنگ چوب روشن و یا سفید باشد رنگ کمد دیواری می تواند به رنگ های کرم، طلایی، نسکافه ای باشد. تلفیق و ترکیب دو رنگ با هم برای کمد دیواری هم در نوع خود بسیار زیبا و جالب توجه است.

بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

کمد دیواری دو رنگ

امروزه در طراحی های جدید از دو رنگ برای کمد دیواری استفاده می شود. انتخاب این رنگ ها نیز بر اساس موارد گفته شده در بالاست. همچنین دو رنگی که در کنار هم قرار می گیرند باید تناسب و هماهنگی کافی را با یکدیگر داشته باشند. رنگ های زیر رنگ هایی هستند که برای بدنه و درب کمد دیواری مورد استفاده قرار میگیرند:

  • سفید- طوسی
  • سفید-طلایی
  • سفید- قهوه ای
  • قهوه ای- نسکافه ای
  • قهوه ای-بژ
  • کرم- بژ
  • قهوه ای- مشکی

در اتاق خواب های کوچک از بین دو رنگی که برای کمد دیواری در نظر گرفته می شود یکی از آنها رنگ سفید است. زیرا رنگ سفید به روشن شدن فضا کمک کرده و همچنین با تمامی رنگ ها هماهنگی کافی را دارد. رنگ سفید به علاوه یک رنگ روشن فضای اتاق خواب را به سمت بزرگ، روشن و دلباز شدن پیش می برد و رنگ سفید به علاوه یک رنگ تیره کنتراست را در فضا بالا خواهد برد.

کمد دیواری سفید و طلایی

برای داشتن یک اتاق خواب لوکس و متفاوت از ترکیب رنگی سفید و طلایی استفاده نمایید. رنگ طلایی را می توان با استفاده از نوار های طلایی رنگ در بین درب های کمد و یا به وسیله استیکر های طلایی رنگ براق که بر روی درب کمد دیواری چسبانده می شود، ایجاد کرد. با نصب آینه بر روی یکی از درب های کمد دیواری فضایی درخشنده و پر نور ایجاد می شود و جلوه رنگ طلایی نیز بیشتر خواهد شد. برای اتاقی با کمد دیواری به رنگ سفید و طلایی بهتر است از سرویس خواب سفید رنگ و روتختی به همین رنگ استفاده نمود. در صورتیکه رنگ طلایی غالب باشد، در یک اقدام جسورانه از رو تختی به رنگ بنفش تیره و مخمل نیز که کنتراستی شدید با طلایی ایجاد می کند، می توان بهره برد.

بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

کمد دیواری سفید و قهوه ای

رنگ های سفید و قهوه ای روشن مانند رنگ چوب به خوبی در کنار یکدیگر قرار گرفته و برای کمد دیواری اتاق خواب مناسب هستند. این دو رنگ بر روی درب کمد دیواری فضای اتاق را گرم و آرامش بخش می کنند و بهتر است برای حفظ این شرایط از سرویس خواب و رو تختی با رنگ هایی در همین محدوده استفاده شود. رو تختی های کرم و قهوه ای روشن و حتی گبلهی به همراه سفید بهترین پیشنهاد ها برای اتاق خوابی با کمد دیواری به رنگ سفید و قهوه ای هستند.

بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
best-color-for-closet 5
بهترین رنگ برای کمد دیواری

کمد دیواری ترکیبی – رنگ چوب

اگر رنگ کمد به رنگ چوب باشد، درب کمد دیواری را می توان به رنگ های نسکافه ای یا قهوه ای یا طیف رنگی مابین این دو رنگ انتخاب کرد. البته تیرگی و روشنی رنگ باید مورد توجه قرار گیرد و اگر نور کلی فضا کم نور باشد، رنگ غالب کمد دیواری بهتر است روشن انتخاب گردد.

بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

جدید ترین رنگ کمد دیواری

در واقع می توان گفت کمد دیواری های دو رنگ جدید ترین ترکیب رنگی برای کمد دیواری هستند. در این میان کمد دیواری از نوع های گلاس با درب کشویی که به صورت دو رنگ طراحی و نصب می شود، از تمامی مدل ها جدیدتر است. استفاده از رنگ هایی مانند طلایی و نقره ای به همراه رنگ سفید یا کرم در کمد دیواری چیزی است که در سال های اخیر مد شده است. همچنین کمد دیواری های گلاس با طرح چوب، کمد دیواری با رنگ های نسکافه ای، کرم و بژ، کمد دیواری به رنگ های طوسی و آبی نفتی، و همچنین کمد دیواری به رنگ مشکی از مدل هایی است که امروزه طرفداران زیادی دارند.

بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری
بهترین رنگ برای کمد دیواری

بهترین رنگ برای کمد دیواری اتاق خواب

همانگونه که گفته شد برای کمد دیواری اتاق خواب باید رنگی را انتخاب نمود که اولا فضای اتاق را بسته و کوچک جلوه ندهد و ثانیا با رنگ وسایل دیگر در اتاق خواب هماهنگ و ست باشد. همیشه برای چیدمان رنگی اتاق خواب پیشنهاد می شود که از رنگ های گرم استفاده شود زیرا بهتر است که اتاق خواب دارای فضایی گرم و آرامش بخش باشد. برای درب کمد دیواری نیز بهتر است از رنگی روشن استفاده شود و یا نهایتا از مدل کمد دیواری دو رنگ که ترکیبی از یک رنگ روشن با رنگی تیره است، استفاده گردد. اگر به رنگ های تیره و پر کنتراست علاقه دارید بهتر است در کوسن ها و بالش ها و یا اکسسوری های اتاق خواب از این رنگ ها به کار ببرید.

استفاده از کمد دیواری های گلاس برای اتاق خواب نیز پیشنهاد خوبی خواهد بود. با تابش نور بر درب این مدل کمد دیواری و به وسیله انعکاس نور اتاق روشن تر جلوه خواهد کرد و این برای اتاق خواب کوچک عالی است. همچنین تمیز کردن آن نیز راحت است و با یک دستمال و مقداری مایع شوینده این کار به راحتی انجام می گیرد. کمد دیواری های گلاس به رنگ های سفید همراه با یک نوار قهوه ای تیره در بالا یا مرکز آن، و یا کمد دیواری های گلاس با ترکیب سفید و رنگ های دیگر زیبایی خیره کننده ای در اتاق خواب ایجاد خواهد کرد.

خانه ایده آل خود را بسازید:

مدل های مختلف کمد دیواری سفید و طلایی

طراحی بهینه و کاملا کاربردی کمد دیواری اتاق خواب برای نظم دادن به تمامی وسایل شماچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<