دکوراسیونی زیبا و تاثیرگذار با تم رنگی مشکی و طلایی

چیدوپلاس 22 تیر 1400 ،

یکی از ترکیب رنگ هایی که ممکن است کمتر توسط افراد برای چیدمان خانه انتخاب شود، رنگ های مشکی و طلایی است، دکوراسیون مشکی و طلایی یک دکوراسیون بسیار خاص بوده که البته زیبا و تاثیر گذار نیز هست. شاید از این رنگ ها کمتر در خانه ها مخصوصا آپارتمان های کوچک استفاده شود اما خانه های ویلایی، آپارتمان های بزرگ، لابی برج ها، هتل ها، تالار ها و مکان هایی از این دست به خوبی می توانند میزبان دکوراسیون مشکی و طلایی باشند.

مبلمان در دکوراسیون مشکی و طلایی

در این نوع دکوراسیون معمولا چوب یا فلز مبلمان به رنگ طلایی و روکش مبل از پارچه مشکی انتخاب می شود. این پارچه می تواند یک مخمل مشکی ساده باشد و یا از پارچه با زمینه مشکی و طرح های طلایی رنگ استفاده گردد. در صورتیکه مبلمان با پارچه مشکی ساده آراسته شد، با قرار دادن کوسن هایی با طرح های طلایی رنگ بر روی آن زیبایی مبلمان را بیشتر کنید؛ این پارچه ها را با پارچه والان پرده نیز می توان ست کرد.

پرده در دکوراسیون مشکی و طلایی

پرده حریر سفید همخوانی جالبی با دکوراسیون مشکی و طلایی ندارد و برای پرده باید از پارچه ای استفاده کرد که دارای رنگ غالب کرم یا طلایی باشد. این پارچه ها که به صورت پارچه پرده ای حریر یا توری کرم رنگ در بازار موجود است، با والان هایی از پارچه سنگین مشکی خواهد شد. حتی می توانید والان پرده را دو تایی در نظر بگیرید. به این ترتیب که لایه زیرین پارچه تور یا حریر کرم ساده باشد و والان رویی، پارچه ای با زمینه مشکی و طرح های طلایی. نصب هم به گونه ای انجام شود که قسمتی از والان زیرین از کنار دیده شود. همچنین همانطور که گفته شد والان پرده را با رنگ کوسن ها و یا رنگ پارچه روکش مبل نیز می توان ست کرد که تاثیرگذاری و زیبایی فراوانی خواهد داشت.

رنگ دیوار ها در دکوراسیون مشکی و طلایی

باید بدانید که در چنین دکوراسیونی رنگ دیوارها را نیز بهتر است از رنگ های تیره انتخاب کنید. با اینکه این رنگ ها مخصوصا بر روی دیوار باعث کوچک، بسته و خفه شدن فضا می گردد، اما بیشترین هماهنگی ایجاد می شود. اگر فضایتان کوچک بود به عنوان پیشنهاد می توانید تنها یک دیوار را با کاغذ دیواری مشکی که دارای طرح های طلایی رنگ است بپوشانید. این دیوار می تواند رو به روی مبلمان مشکلی و طلایی باشد.

رنگ سایر وسایل چوبی در دکوراسیون مشکی و طلایی

رنگ قهوه ای سوخته هم با رنگ طلایی و هم مشکی فوق العاده هماهنگ است. برای وسایل چوبی خانه در کنار طلایی از رنگ قهوه ای سوخته هم می توان استفاده کرد. به غیر از قهوه ای خود رنگ مشکی هم عالی است مثلا اگر کتابخانه بزرگی دارید که در اتاق نشیمن قرار داده اید و مبلمان تان هم یک راحتی مشکی رنگ است، حتما چوب کتابخانه را با رنگ مشکی رنگ آمیزی نمایید و بر روی آن علاوه بر کتاب از وسایل و مجسمه های تزیینی طلایی رنگ استفاده کنید.

میز ناهار خوری و جلو مبلی در دکوراسیون مشکی و طلایی

در دکوراسیون مشکی و طلایی یکی از انتخاب های عالی برای میز ناهار خوری، میز سنگی است. سنگ گرانیت مشکی رنگ به شکل ساده و یا همراه با رگه های طبیعی طلایی رنگ بهترین گزینه برای خانه ای با این رنگ چیدمان خواهد بود. پارچه صندلی های میز ناهار خوری که هماهنگ با مبلمان انتخاب می شود اما صفحه رویه میز اگر سنگ مشکی باشد فوق العاده خواهد بود. به غیر از سنگ مشکی از شیشه هم می توان برای این کار استفاده کرد. شیشه های ساده و یا شیشه دودی که بر روی یک میز ناهار خوری طلایی رنگ قرار گیرد، جلوه ای بی نظیر خواهد داشت. این موضوع درباره میز جلو مبلی هم صدق می کند. بسته به سبک مبلمان که کلاسیک و یا مدرن است، میز جلو مبلی را می توان از سنگ و یا شیشه انتخاب نمود.

لوستر و آباژور در دکوراسیون مشکی و طلایی

لوستر های فلزی طلایی با این رنگ چیدمان هماهنگی زیادی دارند. این لوستر ها هم به صورت ساده و هم کریستالی می تواند مورد استفاده قرار گیرند. همچنین لوستر های فلزی مشکی مانند فرفورژه و همینطور لوستر های کریستالی مشکی هم به عنوان گزینه هایی عالی در این مورد مطرح می شوند. انتخاب هر کدام از آنها بستگی زیادی به سبک چیدمان هم دارند. درباره آباژور نیز می توان از آباژور های کلاهک داری که کلاهک آنها به رنگ کرم است و دارای پایه طلایی و یا مشکی رنگ هستند، استفاده شود. به غیر از این طرح، انواع آباژور های موجود در بازار که از نظر رنگی با تم مشکی و طلایی همخوانی دارند می توانند در این چیدمان مورد استفاده قرار گیرند.

تابلوهای نقاشی و تزیینی

تابلوهای نقاشی که در گروه نقاشی های دکوراتیو قرار می گیرند و با رنگ بر روی بوم و یا به وسیله مواد دیگری نظیر فلز، خمیر و غیره ساخته می شوند و دارای تم رنگی مشکی و طلایی هستند، قابل نصب بر روی دیوار ها بوده و جلوه گر دکوراسیون مشکی و طلایی خواهند بود. به غیر از تابلو انواع دیوار کوب های طلایی رنگ و همینطور قاب آینه و سایر تزییناتی که برای دیوار است، در این چیمان به بهترین شکل استفاده می شوند.

دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی

آشپزخانه در دکوراسیون مشکی و طلایی

در آشپزخانه رنگ کابینت ها اولین چیزی است که به چشم هر کس می آید. در دکوراسیون مشکی و طلایی کابینت های را به رنگ مشکی و از نوع های گلاس انتخاب کنید تا با انعکاس نور بر روی آنها فضا مجلل تر جلوه کند. از رنگ طلایی بر روی کاشی های بین کابینتی می توان استفاده نمود. همچنین شیر آلات نیز بهتر است از رنگ طلایی انتخاب شوند اما سینک ظرفشویی اگر به رنگ مشکی باشد، بهتر است.

دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی

اتاق خواب به رنگ مشکی و طلایی

با اینکه رنگ مشکی برای اتاق خواب پیشنهاد نمی شود اما اگر خانه تان را با این رنگ ها چیدمان نموده اید، از همین تم رنگی برای اتاق خواب نیز استفاده کنید. البته قانونی در این رابطه وجود ندارد اما چه بهتر که هماهنگی بین تمام نقاط خانه برقرار باشد. در اتاق خواب با دکوراسیون مشکی و طلایی معمولا رنگ سرویس خواب را طلایی در نظر می گیرند و روتختی مشکی بر روی تخت خواب می اندازند. حتما از کوسن های طلایی طرح دار بر روی تخت استفاده کنید تا فضا بیش از حد تیره و تاریک نشود.

قرار دادن آباژور های طلایی رنگ در اطراف تخت خواب حتما پیشنهاد می شود. همینطور یک لوستر که نور کافی و مناسب ایجاد کند. دکوراسیون مشکی و طلایی نیازمند نورپردازی کافی است زیرا اگر نور به اندازه و مناسب نباشد افراد پس از مدت کوتاهی دچار ملال خواهند شد. در اتاق خوابی با دکوراسیون مشکی و طلایی دیوار ها را مشکی نکنید و از رنگ های روشن مثلا کاغذ دیواری کرم رنگی که دارای طرح های طلایی است استفاده نمایید.

دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی
دکوراسیون مشکی و طلایی

خانه ایده آل خود را بسازید:

لوستر مشکی انتخابی عالی، لوکس و متفاوت

میز ناهار خوری مشکی ، میزی شیک، لوکس، مدرن و جذابچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<