معایب سینک مشکی چیست؟ (همه چیز درباره سینک مشکی)

چیدو پلاس 23 دی 1402 ،

از حدود سال 2015، آشپزخانه های تمام مشکی بسیار محبوب شده اند و سینک های آشپزخانه مشکی در حال حاضر در طراحی آشپزخانه ترند هستند. آنها را دوست داشته باشید یا از آنها متنفر باشید، این سینک ها مطمئناً جایگاه مهمی در دکوراسیون آشپزخانه دارند. ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با معایب سینک مشکی آشنا کنیم. البته در این مطلب تمامی اطلاعاتی که درباره سینک های مشکی رنگ نیاز دارید، به شما ارائه خواهد شد. پیش از شروع بحث درباره معایب سینک مشکی باید گفت که اگر قصد دارید خانه خود را به زودی بفروشید، سینک آشپزخانه مشکی ممکن است یک انتخاب عملی نباشد، زیرا این رنگ بیان سبک و سلیقه شخصی شما است. اگرچه گزارش گرایش‌ های طراحی NKBA پیش ‌بینی می‌ کند که مشکی در چند سال آینده چهارمین رنگ محبوب سینک آشپزخانه در جهان خواهد بود.

سینک مشکی از چه متریالی ساخته می شود؟

سینک های آشپزخانه مشکی معمولا از کامپوزیت های فولادی ضد زنگ، سرامیک و گرانیت ساخته می شوند. هر ماده ای مزایا و معایب خود را دارد. ما آنچه را که باید در مورد سینک های آشپزخانه مشکی بدانید، اینکه چه متریالی بهتر هستند، چقدر ماندگاری دارند و چگونه آنها را تمیز نگه دارید، ارائه خواهیم داد، سپس به بررسی معایب سینک مشکی می پردازیم.

فولاد ضد زنگ مشکی

فولاد ضد زنگ محبوب ترین ماده برای سینک آشپزخانه بوده زیرا بسیار بادوام است و تمیز کردن آن آسان است. اما اگر رنگ نقره ‌ای سنتی با طراحی آشپزخانه شما مطابقت ندارد، سینک ها در رنگ‌ های دیگری مانند مشکی نیز موجود هستند. سینک های استیل ضد زنگ مشکی مقرون به صرفه ترین سینک ها هستند، اگر چه ممکن است به اندازه سایر سینک های سیاه دوام نداشته باشند. پس می تواند گفت که دوام و ماندگاری کمتر نسبت به سینک های نقره ای از معایب سینک مشکی به شمار می رود.

آیا سینک های استیل ضد زنگ مشکی مقاومت می کنند؟

سینک های استیل ضد زنگ مشکی می توانند خراشیده شوند، زیرا دارای روکش هستند. بنابراین، اگر به طور تصادفی یک قابلمه یا تابه را در سینک خود بیاندازید، ممکن است سطح آن را خراش دهید. با گذشت زمان، روکش ممکن است به فرسوده شدن ادامه دهد و فولاد ضد زنگ نقره ای زیر آن را نشان دهد. اگرچه، از آنجایی که سینک های فولادی ضد زنگ سیاه قیمت کمتری دارند، گزینه مقرون به صرفه ای هستند که می توانند به مرور زمان جایگزین شوند. پس اینطور می توان نتیجه گرفت که یکی از معایب سینک مشکی امکان ایجاد خراش بر روی آن است. سینک های استیل ضد زنگ مشکی مستعد پوسته شدن نیستند، اما این مشکل رایجی است که افرادی که دارای لوازم استیل سیاه هستند گزارش می دهند. اگر در حال طراحی یک آشپزخانه کامل مشکی با وسایل همسان هستید، پس این چیزی است که باید در نظر داشته باشید.

نحوه تمیز کردن سینک استیل مشکی

هنگام تمیز کردن سینک استیل سیاه خود، باید از استفاده از پاک کننده ها یا ابزار های ساینده خودداری کنید. اگر از مواد ساینده مانند اسکاچ سیمی استفاده کنید، سینک خود را خراش می دهید. برای تمیز کردن سینک استیل خود مراحل زیر را دنبال کنید:

صابون یا مایع ظرفشویی، یک پارچه میکروفایبر یا اسفنج نرم و آب گرم را آماده کنید. ابتدا آن را با یک حوله پارچه ای یا حوله کاغذی خیس کنید. بعد، سینک خود را با آب گرم صابون و یک پارچه میکروفایبر پاک کنید. هنگامی که آب و صابون را شستید، سینک خود را با یک پارچه نرم تمیز خشک کنید تا درخشندگی آن حفظ شود. در حالی که می توانید سینک های معمولی استیل ضد زنگ را با جوش شیرین و سرکه تمیز کنید، هرگز از این مواد روی سینک استیل سیاه خود استفاده نکنید. مواد ساینده و اسید ها می توانند پوشش سیاه را از بین ببرند. بنابراین مقاومت در برابر مواد شوینده اسیدی یکی از معایب سینک مشکی محسوب می گردد

کامپوزیت گرانیت سیاه

سینک های کامپوزیتی گرانیت سیاه انتخابی بسیار بادوام تر از سینک های استیل ضد زنگ سیاه هستند. این ماده مهندسی شده با استفاده از ترکیبی از گرد و غبار سنگ گرانیت و رزین های اکریلیک ساخته شده است. سینک ‌های کامپوزیتی گرانیتی مشکی بسیار مقرون به صرفه‌ تر از سینک‌ های گرانیت طبیعی هستند. معایب سینک مشکی گرانیتی از نظر دوام و ماندگاری کمتر از سینک های استیل است.

آیا سینک های کامپوزیت گرانیت سیاه مقاومت می کنند؟

با مراقبت مناسب، سینک های کامپوزیتی گرانیت سیاه می توانند 40 تا 50 سال عمر کنند. بر خلاف سینک های گرانیتی طبیعی، سینک های گرانیتی کامپوزیت نیازی به آب بندی ندارند. با این حال، برای اینکه سینک کامپوزیت مشکی خود را در حالت مناسبی نگه دارید، باید کمی در نگهداری از آن دقت کنید. برای محافظت از روکش سینک سیاه خود، یک پاک کننده و درزگیر را با یک پارچه نرم روی سینک بمالید. پس از تمیز کردن، سینک خود را با یک ماده صیقل دهنده (که از فروشگاه خریده اید و برای سینک های گرانیتی کامپوزیت ایمن است)، برق بیاندازید.

نحوه تمیز کردن سینک کامپوزیت گرانیت سیاه

برای جلوگیری از بریدگی و خراش، باید اطمینان حاصل کنید که سینک کامپوزیت گرانیت سیاه خود را به درستی تمیز می کنید. خوشبختانه، سینک های گرانیتی کامپوزیت تمیز کردن بسیار آسانی دارند زیرا غیر متخلخل هستند. در اینجا نحوه پاک کردن کثیفی ها و لکه ها بدون آسیب رساندن به سینک ظرفشویی آمده است:

ابتدا، همیشه پیشنهادات سازنده سینک خود را برای تمیز کردن بررسی کنید. چون آنها سینک را ساخته اند، بهتر می دانند. اگر دستورالعمل خاصی ندارند، معمولا می توانید از صابون ظرفشویی ملایم، آب گرم و یک پارچه یا اسفنج نرم برای تمیز کردن سینک خود استفاده کنید. برای لکه های سخت، جوش شیرین را روی محل بپاشید، سرکه را اضافه کنید و به آرامی با یک اسفنج نرم بشویید. برخی از سینک های گرانیتی کامپوزیت ممکن است در اثر گرما آسیب ببینند، بنابراین اگر در اثر گرما لک شده باشند، لکه ها پاک نمی شوند. پس از تمیز کردن، سینک خود را با آب گرم بشویید و آن را با یک پارچه میکروفیبر خشک کنید.

آیا می توان از سفید کننده روی سینک کامپوزیت مشکی استفاده کرد؟

هنگام تمیز کردن سینک گرانیتی کامپوزیت هرگز از سفید کننده با قدرت کامل استفاده نکنید. این ماده شیمیایی می تواند به سینک آسیب برساند و باعث ایجاد لکه های احتمالی شود که برگشت ناپذیر است.

معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی

سوالات متداول در مورد سینک مشکی

  • آیا سینک های سیاه به راحتی خراشیده می شوند؟ برخی از سینک های آشپزخانه مشکی مانند فولاد ضد زنگ مشکی مستعد خراش هستند. فولاد ضد زنگ محتمل ترین ماده برای خراش است. خراش روی سینک‌ های فولادی ضد زنگ مشکی به‌ ویژه قابل توجه است، زیرا می ‌توانند پوشش نقره ‌ای زیر پوشش مشکی را آشکار کنند. سینک های کامپوزیت مشکی بعید است که خراشیده شوند، اما گاهی اوقات خراشیده می شوند. اگر ظروف آشپزخانه تیز را در سینک قرار دهید یا از پاک کننده های ساینده برای تمیز کردن سینک استفاده کنید، ممکن است خراشیده شود. همانطور که پیش تر هم گفته شد یکی از معایب سینک مشکی استیل ایجاد خراش و پدیدار شدن رنگ نقره ای زیر آن است.
  • آیا نگهداری از سینک های سیاه سخت است؟ یکی از معایب سینک مشکی آشپزخانه این است که به سختی می توان کثیفی های ایجاد شده بر روی آن را دید، زیرا ممکن است در رنگ سیاه سینک قابل مشاهده نباشند. برخی از سینک های سیاه ممکن است لکه یا خراش نشان دهند، اما این بستگی به جنس سینک دارد. فولاد ضد زنگ مشکی در برابر لکه، اثر انگشت و لکه های آب مقاوم تر است. سینک های کامپوزیتی گرانیت سیاه بیشتر احتمال دارد لکه های آب سخت و رسوبات آهکی را نشان دهند.
  • چرا سینک آشپزخانه مشکی من سفید می شود؟ با گذشت زمان، سینک های آشپزخانه سیاه ممکن است مه سفید یا لکه های سفید ایجاد کنند که ناشی از رسوبات معدنی آب سخت است. این لکه ها به دلیل تضاد رنگ، روی سینک های مشکی بسیار قابل توجه هستند. برای از بین بردن این لکه ها و سیاه شدن دوباره سینک ظرفشویی شما نیاز به تمیز کردن کامل آن را دارد. پس یکی از معایب سینک مشکی ایجاد لکه های سفید بر روی آن در مرور زمان است.
  • آیا تمیز نگه داشتن آشپزخانه های سیاه سخت است؟ آشپزخانه های سیاه ممکن است مانند آشپزخانه های سفید کثیفی را نشان ندهند، اما پاشیده شدن آب، گرد و غبار و ذرات غذا را نشان می دهند. کابینت ها، لوازم خانگی و سینک های مشکی رنگ مستعد نشان دادن اثر انگشت و لک هستند. درست مانند هر آشپزخانه دیگری، آشپزخانه های مشکی باید به طور مرتب تمیز شوند تا از کثیفی قابل توجه جلوگیری گردد. اگرچه تمیز نگه داشتن آنها کار سختی نیست.
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی
معایب سینک مشکی

 

خانه ایده آل خود را بسازید:

معایب سینک گرانیتی چیست؟ سینک گرانیتی بهتر است یا استیل؟

سینک شیشه ای مشکی و سفید، مزایا و معایب به همراه قیمتچیدوپلاسی عزیز دیدگاه خود را بنویسید

<